Skocz do zawartości


Zdjęcie

Co trenować dla samoobrony?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
39 odpowiedzi w tym temacie

budo_gaja
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:stolica

Napisano Ponad rok temu

Co trenować dla samoobrony?
Uwaga od moderatorki: Wydzieliłam z tematu "Retusz" rozmowę Gai z xiosanem i założyłam nowy topik. Za rozmowę nie na temat użytkownicy powinni być ukarani, zgodnie z regulaminem budo (naruszenie punktu 14 regulaminu). Tym razem odstąpię od karania, ale uprzedzam, że następnym razem nie będę już tak pobłażliwa.

Bardzo serdecznie wszystkich witam! :D

sorka ze spytam z innej beczki, ale weszłam na to forum, bo chce sie spytać specjalistów -was (ale sie podlizuję :) co byście mi polecili do trenowania w sencie oczywiscie samoobrony, ale nie tylko ( to słowo źle sie kojarzy ostatnio, nie?)
Mam prawie 18 lat i nic wczesniej nie trenowałam. Chce sobie zrobic porządny prezent na 18 i wziąc sie porządnie za siebie. Chiałabym, żeby ta sztuka walki, która wybiore skupiała sie przede wszystkim na uwolnieniu i rozbudzeniu ukrytej we mnie energii, a dopiero potem na tężyźnie fizycznej i specjalnym chwytom słuzącym do samoobrony. Chcę sie stac pewniejsza siebie...... :oops:
  • 0

budo_xiosan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 311 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:zza pleców / Wa-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Co trenować dla samoobrony?

Cóż polecam aikido skoro tak istotna jest dla Ciebie podbudowa psychiczna i uwolnienie energii.

Na początek przeczytajFAQ Aikido:-)


  • 0

budo_liczmistrz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2877 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Co trenować dla samoobrony?

Tu znajdziesz rozwiazanie


  • 0

budo_gaja
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:stolica

Napisano Ponad rok temu

Re: Co trenować dla samoobrony?
dzięki za wszystkie podpowiedzi :D Od wrzesnia ruszam....
  • 0

budo_xiosan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 311 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:zza pleców / Wa-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Co trenować dla samoobrony?
Zapisać się na kurs samoobrony, czy na jakąś sztukę walki? Na jaką? A na aikido też nauczysz się padać :)
  • 0

budo_gaja
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:stolica

Napisano Ponad rok temu

Re: Co trenować dla samoobrony?
aikido, ale na czym to polega? napisz mi cos wiecej jeśli mozesz
  • 0

budo_xiosan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 311 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:zza pleców / Wa-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Co trenować dla samoobrony?

Aikido polega na wykorzystaniu  przeciwnika, by go nią obezwładnić, często w sposób nie robiący mu dużej krzywdy.
Wszelkie dodatkowe informacje

Dużo tego jest, pocztaj, wiele możesz się dowiedzieć :)


  • 0

budo_gaja
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:stolica

Napisano Ponad rok temu

Re: Co trenować dla samoobrony?
Ty sam pewnie trenujesz? Co Ci dało Aikido? :paker:
  • 0

budo_xiosan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 311 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:zza pleców / Wa-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Co trenować dla samoobrony?

Błagam załóż osobny wątek w dziale Aikido bo zaraz jakiś dobry moderator przestanie być dobry i dostaniemy nagany. I koniecznie poczytaj forum Aikido.

Mi Aikido nic nie dało bezpośrednio bo na nie nie uczęszczałem. Pośrednio różne ciekawe techniki.


-Już nie będę...

-Naprawdęęęęęęęę!

-Już nie będę offtopicował w tym temacie, obiecuuuuuuuuuję!!!łychać>łychać>łychać>


  • 0

budo_słoniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1975 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Co trenować dla samoobrony?
Oj, bo tracę cierpliwość! :evil:
  • 0

budo_gaja
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:stolica

Napisano Ponad rok temu

Re: Co trenować dla samoobrony?
dobra, jesli tu sa tak duze ograniczenia.........nie mozna pisać co sie chcę i gdzie chce, to będę juz grzeczna i posłucham sie Ciebie, mój równolatku. Jestes jedyna osobą która cokolwiek mi odpisała, dzięki :wink: szukam dalej informacji................
  • 0

budo_xiosan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 311 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:zza pleców / Wa-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Co trenować dla samoobrony?
dobra, jesli tu sa tak duze ograniczenia.........nie mozna pisać co sie chcę i gdzie chce, to będę juz grzeczna


Grzeczne dziewczynki są tu mile widziane, jeżeli tylko nie łamią regulaminu. Niegrzeczne zresztą też :-)
 

 

i posłucham sie Ciebie, mój równolatku.

Wielki to zaszczyt dla mnie, Pani. Gwoli ścisłości jestem starszy o 25 dni :wink:
 

 

Jestes jedyna osobą która cokolwiek mi odpisała, dzięki :wink: szukam dalej informacji................

Nieprawda. Odpowiedzieli Ci Liczmistrz i Karate_shotokan.
Ten pierwszy to naprawdę miła osoba. Jeżeli polecił Ci szkołę [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników], to może warto się tam przejść. Informacji szukaj dalej, wiedzy nigdy nie za wiele.

Poczytaj dział Newbie, a szczególnie turtoriale: T1, T2, T3.
Po przerobieniu wszystkich terminatorów radzę zajrzeć na poligon doświadczalny, wpisać się w topicu tu się witamy, jeżeli jesteśmy nowi. Następnie wpisać się w wątku nasze podobizny, a następnie wejść na forum Aikido i przeczytać to na poprawienie chumoru.

A tak z innej beczki to podaj Twoje warunki fizyczne (nieobowiązkowe, ale jeżeli tak to istotny jest wzrost, masa i Twoje odczucia dotyczące Twojej kondycji i wysportowania), bo od tego może zależeć wybór sztuki walki. A poza tym jeżeli już wybierzesz jakiś styl, to koniecznie zobacz kilka szkół w Warszawie przejć się na treningi, zobacz czy Ci to odpowiada i jeżeli tak, to powiedz co wybrałaś.

Się rozpisałem.... Powodzenia, jakby co to wal priva :)

Pozdrawiam


  • 0

budo_gaja
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:stolica

Napisano Ponad rok temu

Re: Co trenować dla samoobrony?
Masz rację, powinnam zacząć jak każdy cywilizowany, dobrze wychowany człowiek i przedstawić sie wszystkim w miejscu dla nowych, ale ja chciałam wszystko zrobic szybciej!!!
Moje warunki fizyczne (kurcze, jak to brzmi :P ).....Jestem wysoka, mam 173 cm, raczej nie chudziutka, ale też nie puszysta-57 kg, to nawet podobno o 10 kg za mało do mojego wzrostu, nie umiem powiedzieć czy dobrze znosze upadki, stanie z przeciwnikiem oko w oko, bo nigdy nic takiego nie robiłam. Uważam że jestem cierpliwa i potrafie sie koncentrować. Jestem wytrzymała i zawzięta, ale moją kondycje określiłabym mianem-przeciętna. Nie trenuje żadnego sportu, choć lubie się ruszać (biegam wieczorami pół h). Od czasu do czasu chodzę na basen, konie. To wszystko. Mieszkam na Mokotowie i wiem że jest niedaleko mnie w Alejach Niepodległości szkoła Aikido. Po prostu sie przejdę, mam nadzieje że mnie wpuszczą.........
Serdecznie Ci dziekuje, ze intresujesz sie moim przypadkiem. Jednak takie fora to nie głupia rzecz :D
  • 0

budo_liczmistrz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2877 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Co trenować dla samoobrony?

Mieszkam na Mokotowie i wiem że jest niedaleko mnie w Alejach Niepodległości szkoła Aikido. Po prostu sie przejdę, mam nadzieje że mnie wpuszczą.........

Troche dalej, ale tez niedaleko, bo na Sepolowskiej (kolo pl.Zbawiciela) sa treningi Kyokushin. W wakacje sekcja nie dziala, bo zajecia sa w szkole, ale podczas roku szkolnego zapraszam we wtorki i piatki o godzinie 18.
  • 0

budo_gaja
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:stolica

Napisano Ponad rok temu

Re: Co trenować dla samoobrony?
dzieki za wiadomość Liczmistrzu :D
  • 0

budo_gaja
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:stolica

Napisano Ponad rok temu

Re: Co trenować dla samoobrony?
jeszcze dwa posty i będe mogła odbierac pocztę prywatną, prawda?
  • 0

budo_gaja
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:stolica

Napisano Ponad rok temu

Re: Co trenować dla samoobrony?
Liczmistrzu, powiedz mi cos bliżej na temat tej szkoły, ile kosztuje, czy każdy moze przyjść, kto jest tenerem :-)
  • 0

budo_liczmistrz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2877 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Co trenować dla samoobrony?

Liczmistrzu, powiedz mi cos bliżej na temat tej szkoły, ile kosztuje, czy każdy moze przyjść, kto jest tenerem :-)

Kazdy moze przyjsc, pierwszy trening oczywiscie za darmo. Treningi w tej sekcji odbywaja sie na sali gimnastycznej ZS. nr.10 ul.S.Sempolowskiej 4A. wtorek, piatek godz. 18.00-19.00
Wiecej info na priv.
  • 0

budo_słoniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1975 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Co trenować dla samoobrony?

jeszcze dwa posty i będe mogła odbierac pocztę prywatną, prawda?


Gaja, strzelasz trzy posty pod rząd, żeby móc korzystać z PW i jeszcze się tym chwalisz? Toż to o pomstę do nieba woła! Udzielam Ci ostrzeżenia bez wpisu do akt (następne będzie z wpisem) :evil:
  • 0

budo_mameha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 546 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce

Napisano Ponad rok temu

Re: Co trenować dla samoobrony?

jeszcze dwa posty i będe mogła odbierac pocztę prywatną, prawda?


Gaja, strzelasz trzy posty pod rząd, żeby móc korzystać z PW i jeszcze się tym chwalisz? Toż to o pomstę do nieba woła! Udzielam Ci ostrzeżenia bez wpisu do akt (następne będzie z wpisem) :evil:


Bardzo dobrze, że będzie mogła. Odbierze wreszcie tę wiadomość ode mnie, w której udzielam jej reprymendy!

Swoją drogą, Gaja, jesteś w czepku urodzona. Naruszyłaś regulamin podwójnie, postępujesz wbrew zasadom dobrego wychowania forumowego, wyprowadzasz z równowagi dwóch najspokojniejszych i najbardziej wyrozumiałych moderatorów na budo. I w dalszym ciągu ... masz czyste konto! Ja tego zupełnie nie pojmuję!
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024