Skocz do zawartości


Zdjęcie

lewy prosty i noga wykroczna


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

budo_alexone
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 84 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

lewy prosty i noga wykroczna
no wlasnie, czy mozna uderzac lewego prostego "wykrecajac" noge wykroczna o 90stopni? mam lewa noge z przodu, wiec wyglada to tak, ze gdy lewa reka jest wyprostowana, pieta nogi wykrocznej skierowana jest w lewo. spotkalem sie z roznymi lewymi, ale nie wiem, czy taka technika jest poprawana. pozdrawiam.
  • 0

budo_mate
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2646 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: lewy prosty i noga wykroczna
Na moje oko ten skret jest zbyt duży i mi by było ciezko 9ciężej niż przy mniejszym skręcie) do tak uderzonego lewego dołożyc prawy. Poza tym jak z tak wykręconą nogą wolałbym loka nie przyjmowac. Low kick może pójśc jako kontra po twoim lewym i w przypadku gdy lewy zostanie zbity lub przyjęty na garde możesz nie zdarzyć wrocić do pozycji wyjściowej.
  • 0

budo_rada
  • Użytkownik
  • Pip
  • 21 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:białystok

Napisano Ponad rok temu

Re: lewy prosty i noga wykroczna
no bez kitu jak ja zadaje sam ley to tez skrecam stope ostro nawet czasmai o te 90 stopni ale jak wale kombinacje to nie skrecam stopy tak bardzo...
  • 0

budo_bartq
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: lewy prosty i noga wykroczna
Jak dla mnie to troszkę za dużo te 90stopni. Trudno później się ruszyć jakkolwiek.
Przy lewym prostym, zeby ulatwic skret bioder mozna skierowac kolano do wewnatrz. Pieta idzie do gory i lekko w lewo. Podobnie palce. Sa skierowane do przodu ale lekko na ukos w prawo. Tak przynajmniej ja robie, ale znam ludzi którzy tylko podnoszą piętę nie wykonując zadnych skretów(na poduszce).
  • 0

budo_duncan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: lewy prosty i noga wykroczna

no wlasnie, czy mozna uderzac lewego prostego "wykrecajac" noge wykroczna o 90stopni? mam lewa noge z przodu, wiec wyglada to tak, ze gdy lewa reka jest wyprostowana, pieta nogi wykrocznej skierowana jest w lewo. spotkalem sie z roznymi lewymi, ale nie wiem, czy taka technika jest poprawana. pozdrawiam.

Znaczy mówimy o boksie? tak sobie myśle,ale jak czytam o "low kick'ach"... :wink:

Jesli chodzi o boks, to....po co? Przciez to jest niewygodne. Poza tym troche trudno mi uwierzyć, ze sama Ci tak, a nie inaczej noga leci, weic skoro robisz to umyślnie to... . Taka pozycja ogranicza Ci cios, długosc ciosu, pole manewry przy np. kontr-ataku przeciwnika, tazke naraża na kontuzje... .

Np. ja sie ustwiam (noge/stope) w zaleznosci od teho co chce zrobic i w jakiej odległosci jest przciwnik...ale w gre wchodzi tylko zaparcie sie prawa nogą i nieruszanie w góle lewej (skrecona standardowo jak przy pozycji)-wtedy cios jest krótszy i bardzij satyczny, siłowy, ale za to masz więskzą mozliwsc obrony i zrobienia czegoś szybko, bezmienienia pozycji, albo lekkie uniesie pięty jak chce dojśc do przeciwnika. Pierwszą metoda stosuje sie głownie przy obronie i przy kontrach jestli przeciwnika jest większy i silnijeszy od Ciebie, lub surowy technicznie...wtedy takie "łup" :!: i do przodu z reguły wstarcza, z tym zaparciem chodzi o to,zeby nas po prostu nie zechpchnął, np. w narożnik.Dosc czesto to tez konczy wymiany. A co do drugiego, to po prostu tak powinno sie atakować.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024