Skocz do zawartości


Zdjęcie

Charakter do sztuk walki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

budo_rada
  • Użytkownik
  • Pip
  • 21 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:białystok

Napisano Ponad rok temu

Charakter do sztuk walki
Mam taki dylemacik poniwaz przed sparingiem nie zawsze ale najczesniej czuje niechec, wogole mam ochote byc dobry i pojechac na zawody ale jak wycwiczyc sobie psychike zeby sie zawsze chcialo walczyc to jest mozliwe czy nie?? jak mozecie to odpowiedzcie na ten temat pls... moze po prostu nie powinnem trenowac kicka dalej
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Charakter do sztuk walki
trening czyni mistrza- chyba to znasz? jezeli sie nie poddasz i nie odpadniesz to po pewnym czasie przywykniesz i nie bedzie to dla ciebie az taki ciezar.
  • 0

budo_zzz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 135 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Charakter do sztuk walki
Czujesz niechęć? czy może strach?bo to różnica... nie każdy musi byc zawodnikiem jeśli nawet nie przełamiesz "niecheci" do sparingów ale inne elementy ci pasują to możesz przecież nadal trenować, nie każdy ma predyspozycje żeby od razu byc fighterem ale ruch, wysiłek i tak napewno ci się przyda.
  • 0

budo_rada
  • Użytkownik
  • Pip
  • 21 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:białystok

Napisano Ponad rok temu

Re: Charakter do sztuk walki
mam taki charakter ze sie nie poddaje, chociaz wiadomo czasami ciezko sie podniesc po porazkach ale ja sie nie poddam i bede trenowal dalej...Chociaz wkurwia mnie to czasmi ze nie mam takiej psychy jak niektorzy z sekcji ze by chyba codziennie sparowali
  • 0

budo_glovkhan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 301 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:co skąd ?

Napisano Ponad rok temu

Re: Charakter do sztuk walki
......... najwiekszy zapał do trenowania pojawił się u mnie, jak kilka lat temu dostałem solidny wpierdol na ulicy od kilku kolesi szukających zaczepki. To było dawno, ale zapał do treningów mi został do dziś :) heh. Może spróbuj takiej metody ;) ? Pozdro
  • 0

budo_darozzz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 224 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:właśnie,skąd?
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: Charakter do sztuk walki
to każdy musi mieć w sobie... chęć do walki... no masz racje, niezawsze jest ale musisz sie przełamać i poczuć to coś co sprawi że odłączysz sie od żeczywistości i bedziesz myślał tylko o walce... chęć sama przyjdzie a jak nie to nauczysz sie ją przywoływać :wink: :twisted:
  • 0

budo_mjblack
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 184 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Charakter do sztuk walki
wydaje mi sie ze jest tak jak ze skokiem do wody :)
jak stajesz na słupku to sie obawiasz ze cos ci sie stanie, wchodzisz na niego i sschodzisz , i tak kilka razy, aż w koncu skoczysz tak samo jest ze spraingami bedziesz sie obawiał bedziesz nie chetny ale jak sie juz wkrecisz to bedziesz chiał sparwoac nawet codziennie.
Pozdrawiam :) :)
  • 0

budo_rada
  • Użytkownik
  • Pip
  • 21 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:białystok

Napisano Ponad rok temu

Re: Charakter do sztuk walki
hmmm no to nie do konca ja juz sie nie raz przelamalem bo mam troche sparingow za soba ale chodzi o to ze najczesniej podchodze do nich z niechecia i musze to wlasnie zmienic mi sie wydaje ze musze sobie po prostu postawic jakies konkretne cele wtedy bedzie wieksza motywacja
  • 0

budo_sanjuro yojimbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1291 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Charakter do sztuk walki

Mam taki dylemacik poniwaz przed sparingiem nie zawsze ale najczesniej czuje niechec, wogole mam ochote byc dobry i pojechac na zawody ale jak wycwiczyc sobie psychike zeby sie zawsze chcialo walczyc to jest mozliwe czy nie?? jak mozecie to odpowiedzcie na ten temat pls... moze po prostu nie powinnem trenowac kicka dalej

A może masz za trudnych sparinpartnerów?
Czy czujesz taką samą niechęć zawsze, nawet gdy sparingpartner jest od Ciebie gorszy?

(Jak ja mam dużo lepszego przeciwnika, np. takiego co już mną podłogę pozamiatał i sprawił, że liczyłem gwiazdki, to też muszę przełamać przed sparingiem niechęć. Pomaga mi np. skupienie się na defensywie i na unikaniu błędów dzięki którym poprzednio gość mnie pokonał. A jak ma słabszego przeciwnika, to siłą rzeczy nie czuję nic takiego i mogę sobie pokombinować, jak go 'technicznie' pokonać.
A za ostrzy przeciwnicy i źle nadzorowany trening to jest absurd. Widziałem jak na taju, początkujący byli W ZADANIÓWKACH tak obijani przez zaawansowanych, że żal było ich potem nawet uderzyć. Oni na pewno czuli potem niechęć do sparingów, ale to byla wina trenera.)


Druga sprawa - może za wcześnie się te spary dla Ciebie zaczęły? Może powinieneś dłużej poszlifować technikę, kroki, worek, obrony. A jak będziesz w tym mocniejszy to i sparingi będą mniej stresujące...


Może też macie tych sparingów za dużo? Trening powinien być urozmaicony...


A może po prostu na sparinach zawsze nawalacie się na ful? Gości ponosi ambicja i agresja?
Takie sparingi są dobre co najwyżej tylko bardzo rzadko, a na pewno nie regularnie. Jak już kiedyś pisał bodajże Kubuś Puchatek - taka np. kadra olimpijska kubańskich bokserów to ma wręcz zakaz nawalania na ful na sparingach. Jak ktoś tak zrobi - trener go sadza. Właśnie lekkie sparingi pozwalają wyćwiczyć technikę i uniknąć np. kontuzji. Od nawalania na ful to są zawody, a nie treningi.
Takie podejście obowiązuje w każdym dobrze prowadzonym klubie. Czy robione z głową zadaniówki i lekkie sparingi też by budziły Twoją niechęć? Czy raczej (jak podejrzewam) - niechęć dotyczy tylko ostrzejszych sparingów?



No i wreszcie są osoby, które nie odnajdują się akurat w sparach bokserskich czy kickbokserskich - jakoś nie pasi im ciągłe obijanie gęby. Za to np. odnajdują swego ducha walki na judo, zapasach, karate, bjj, czy nawet, o dziwo, w vale tudo, itp. i tam nawet czasem zdobywają laury na turniejach. Może warto to także sobie sprawdzić?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024