Skocz do zawartości


Zdjęcie

Boks rekreacyjny...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

budo_spoko_gość
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce

Napisano Ponad rok temu

Boks rekreacyjny...
Czesc
Ostatnio zauwazylem, ze na treningach boksu pojawia sie coraz wiecej starszych panow-takich kolo 40. Sa to ludzie, ktorzy kiedys boksowali,albo teraz zaczynaja w tym wieku. Zastanawia mnie co nimi kieruje, przeciez na zawody za pozno, a boks rekreacyjny to mi sie wydaje troche dziwnym pomyslem (sa przeciez inne sporty na ktorych sie nie traci szarych komorek). Czy u Was w sekcjach tez sa tacy ludzie?Co nimi kieruje?Jak uwazacie- w jakim wieku powinno sie skonczyc z boksem?
  • 0

budo_greg(zg)
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 130 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Winny Gród

Napisano Ponad rok temu

Re: Boks rekreacyjny...
I bardzo dobrze że jest takie coś. Moim zdaniem to fajna sprawa. A dlaczego dziwne? Jedni "panowie w średnim wieku" grają w amatorskich ligach piłkarskich, koszykarskich, siatkarskich itp., a inni wolą pomłócić trochę w worek i pookładać się po twarzach :D

Nie przesadzaj, jeśli ktoś trening bokserski traktuje rekreacyjnie, uszczerbek na zdrowiu ponosi się nie większy niż grając w piłkę, kosza czy siatę. Chwała im za to że im sie jeszcze chce trochę poruszać, bo trening bokserski ma to do siebie że jest cholernie ciężki, ale też bardzo wszechstronny i ogólnorozwojowy.

A wogóle to dziwi mnie zawsze polska mentalność. Zauważyliście, że na osoby w średnim (lub nieco bardziej średnim :D ) wieku prowadzących aktywny, sportowy tryb życia patrzy sie zawsze jak na jakiś przybyszy z kosmosu? Byłem troche w Stanach, tam jest normalne że np. 50-latek zapisze sie na karate, 60-latek śmiga na rowerze kolarskim, starsza pani w dresie uprawia rano jogging czy zapisze się na kurs samoobrony. A u nas jeszcze niektórzy pukają sie w czoło widząc podobne zjawiska. Przecież lepiej ogladać seriale czy robic grilla na działce ... :roll:
  • 0

budo_mate
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2646 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Boks rekreacyjny...

w jakim wieku powinno sie skonczyc z boksem?

Nie ma takiego wieku skonczyc sie powinno wtedy gdy juz nie mozna boksowac
Polacy ogolnie sa malo wysportowanym narodem na zachodzie sport jest traktowany jak higiena osobista - co kraj to obyczaj
  • 0

budo_.:pitman:.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 984 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jelenia Góra

Napisano Ponad rok temu

Re: Boks rekreacyjny...
mam 26 lat od zeszłego roku trenuję boks, od pół roku tez zapasy...oczywiście nigdy nie będę już w tym dobry, nigdy nie wystartuję na zawodach ale co z tego...mam trochę ruchu i to jest dla mnie ważne...pozatym zawsze chciałem spróbować boksu i zapasów a że dopiero teraz się trafiła okazja to dlaczego mam z niej nie skorzystać? pozatym u nas w Jeleniej Górze jest taki mały klubik bokserski i prawie połowa ludzi jest gdzieś w moim wieku i od niedawna trenuje boks, każdy z nich trenuje tylko rekreacyjnie (podobnie jest na zapasach).
  • 0

budo_spoko_gość
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce

Napisano Ponad rok temu

Re: Boks rekreacyjny...

I bardzo dobrze że jest takie coś. Moim zdaniem to fajna sprawa. A dlaczego dziwne? Jedni "panowie w średnim wieku" grają w amatorskich ligach piłkarskich, koszykarskich, siatkarskich itp., a inni wolą pomłócić trochę w worek i pookładać się po twarzach :D

Nie przesadzaj, jeśli ktoś trening bokserski traktuje rekreacyjnie, uszczerbek na zdrowiu ponosi się nie większy niż grając w piłkę, kosza czy siatę. Chwała im za to że im sie jeszcze chce trochę poruszać, bo trening bokserski ma to do siebie że jest cholernie ciężki, ale też bardzo wszechstronny i ogólnorozwojowy.

A u nas jeszcze niektórzy pukają sie w czoło widząc podobne zjawiska. Przecież lepiej ogladać seriale czy robic grilla na działce ... :roll:

Nie przesadzam tylko mnie to dziwi ze wybieraja akurat boks i lubia lać sie po glowie zamiast np. plywania. Nie pukam sie po glowie tylko sie zastanawialem co nimi kieruje ze akurat boks.Pozdro
  • 0

budo_sfistack
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 60 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Boks rekreacyjny...
Boks jest forma bezposredniej rywalizacji gdzie bazujesz tylko na swoich umiejetnosciach i mozliwosciach fizycznych. Moze dlatego im to pasuje ;P . Poza tym imho 90% mezczyzn ciagnie do bitki w wiekszym czy mniejszym wymiarze ...
  • 0

budo_them bones
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:"From Netherlands"

Napisano Ponad rok temu

Re: Boks rekreacyjny...
Wiesz co kieruje starszymi, którzy wybierają boks, a nie pływanie??

To samo co nastolatkami, którzy wybierają boks, a nie pływanie... (i przecież nie każdy z nich pcha się na zawody)

Niech każdy trenuje to, co kogo kręci, nizależnie od wieku..
  • 0

budo_lekki
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 99 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:zza rogu

Napisano Ponad rok temu

Re: Boks rekreacyjny...
boks jako rekreacja wcale nie jest az taki niebezpieczny i urazowy. do tego za granica jest dosc popularny wiec dlaczego mialby nie byc i u nas?? fajna sprawa i tyle, jak kogos kreci plywanie to tez dobrze..
  • 0

budo_pawequ
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 50 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Boks rekreacyjny...
Witam

Chociaz nie cwicze boksu uprawiam inne sporty walki. Cwicze je z sentymentu i dlatego, ze to lubie. Wiem - zawodnikiem juz nie bede. Coz z tego? Cwicze bezinteresownie. :)
U nas w kraju niestety brakuje sekcji zapasow, judo itp. dla sredniolatkow. Dziwne bo przeciez to oni juz najczesciej ustabilizowani posiadaja kaske. Na dodatek godziny treningow sa dla takich ludzi troche kosmiczne. Jak wracam z pracy o 17-tej to trudno, zebym jechal na trening o 17.30 - bo dzieci, zona, kilka spraw do zalatwienia. Wyjatkowy pod tym wzgledem byl warszawski klub Nastuli, ale nie wiem czy jeszcze tak funkcjonuje.

Pozdrawiam
  • 0

budo_glovkhan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 301 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:co skąd ?

Napisano Ponad rok temu

Re: Boks rekreacyjny...

Witam

"Wyjatkowy pod tym wzgledem byl warszawski klub Nastuli, ale nie wiem czy jeszcze tak funkcjonuje"

Pozdrawiam



........... chyba jednak słabo szukałeś :) bo nie tylko u Nastuli.
Na Karowej, oprócz wakacji, są treningi judo, o 19.00 dla wszystkich chętnych - początkujących i średniozaawansowanych, różny przedział wiekowy. Na Gwardii, na Racławickiej też jest wieczorna sesja treningowa, nie pamiętam tylko w jakie dni. Przychodzili policjanci, straż miejska i zwykli biurowi papierkowcy :)
Zawodowcy trenują zazwyczaj od około 17, 2 godziny. Potem cała reszta. Kluby muszą przecież z czegoś żyć ;) Tak samo jest na WAT -ie. Tylko na AWF-ie z tego co pamietam była jedna duża wspólna grupa treningowa - 17.30-19.30. Jest w czym wybierać jeśli chodzi o Judo, spokooojnie. Pozdro
  • 0

budo_pawequ
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 50 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Boks rekreacyjny...
A to super. Chociaz Warszawa chyba jest wyjatkiem.

Pozdrawiam
  • 0

budo_aki
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 106 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z zaświatów ;)

Napisano Ponad rok temu

Re: Boks rekreacyjny...

Boks jest forma bezposredniej rywalizacji gdzie bazujesz tylko na swoich umiejetnosciach i mozliwosciach fizycznych. Moze dlatego im to pasuje ;P . Poza tym imho 90% mezczyzn ciagnie do bitki w wiekszym czy mniejszym wymiarze ...


dokladnie.przy plywaniu czy np bieganiu wynik rywalizacji zalezy w przewaznie od kondycji czysto fizycznej-jakakolwiek taktyka czy kalkulacja odgrywa role drugorzedna-w boksie (szczegolnie rekreacyjnym ;-) jest chyba odwrotnie :)

a'propos ciagat starszych panow do boksu - pamietacie taka star komedie z Eddim Murphy'm (nie pamietam tytulu) gdzie byl salon fryzjerski w zakazanej nowojorskiej dzielnicy gdzie siedzialo paru dziadkow i bez przerwy klocili sie kto byl najlepszym bokserem?????
  • 0

budo_paweło
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 103 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Boks rekreacyjny...
Witam, mam sprawe do ludzi trenujacych boks we Wroclawiu - chcialbym rozpoczac treningi (najlepiej blisko rynku- np. Gwardia) ale interesuje mnie wylacznie trenowanie rekreacyjne, tzn 2x w tygodniu, troche worka,gruchy,zadaniowki,rady techniczne, w pozniejszym czasie maly sparring. Myslicie ze ktorys trener da sie namowic aby mnie przyjac do sekcji na takich"warunkach" :wink: ?
  • 0

budo_paweło
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 103 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Boks rekreacyjny...
Aha zapomnialem zapytac jeszcze ile kosztuje miesieczny trening boksu we Wrocku?
  • 0

budo_777
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 53 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dolny Śląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Boks rekreacyjny...
Wpadnij na sekcje K.Kucharzewskiego, znajdziesz to, o co ci chodzi. Telefon do trenera 0503 617 325. Treningi odbywają się w Technikum na ul.Hauke-Bosaka.
  • 0

budo_psycho cowboy
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 60 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: Boks rekreacyjny...
back 2 topic. A mnie dziwi podejście, że jak ktoś ma 40 czy więcej lat to już do piachu albo do wody (basen) :) Co złego że ktoś zaczyna trenować po 40-tce? Ja mam 26 lat i niedawno zacząłem trenować kickboxing i też mam fajnie, jestem najstarszy w sekcji, machają mi nogami nad głową a ja ledwo zipię, ale jest fajnie i wiem że za jakiś czas też będę machał (narazie macham rękami) Wiem że nie pojadę na zawody, wiem że nie zostanę trenerem, ale wiem też że obronię kiedyś rodzinę czy siebie, czy chociaż się poruszam i nabiorę kondycji i sprawności. Każdy sport jest dobry jak ma się chęci, a wiek to drugo, trzecio-rzędna sprawa.

Poza tym jakbym zaczynał coś trenować w wieku 40-tu lat to też bym chybał wybrał boks bo ciężko by mi było się rozciągnąć do stanu w którym mógłbym zadawać ciosy nogami (nie to co teraz :) )

Pozdrawiam
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024