Skocz do zawartości


Zdjęcie

Skuteczność "ciosu w nos"


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
44 odpowiedzi w tym temacie

budo_ray_luka
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 205 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice

Napisano Ponad rok temu

Skuteczność "ciosu w nos"
No właśnie - jak w temacie. W nos dosyć łatwo trafić, bo zwykle agresorzy na ulicy nie podchodzą z gardą tylko na początku są przepychanki itp., a ból jest spory i połączony z wydzielaniem łez. Ciekawi mnie jaka jest skuteczność na koksów i zawodników na speedzie. Może ma ktoś jakieś doświadczenia w tej materii?
  • 0

budo_mesjasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1074 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice
  • Zainteresowania:Ninjitsu

Napisano Ponad rok temu

Re: Skuteczność "ciosu w nos"
Ja mam calkiem spore.3 krotnie peknietego nosa :) .Ogolnie mam takie szczescie ze zawsze gdy mam jakas nieprzyjemna akcje na ulicy to obrywam akurat w nos...I powiem Ci ze pomimo ze bol jest dosc ostry,i czesto łzy zaczynaja leciec z oczu,to pod wplywem adrealiny tego sie za bardzo nie czuje.Najbardziej odczuwalny,przynajmniej dla mnie,jest tępy ból,po tym jak ktos mnie trafi 2,3,4 raz w mniej-wiecej to samo miejsce...(z miesiac temu jakis naziol,po moim-nieudanym-wejsciu w nogi,przytrzymal mnie na ziemi i zaczal okladac lokciem ten sam punkt z tylu mojej glowy..ostatnie uderzenia,nim mi jakos udalo sie wrocic na nogi,to byla totalna masakra :? )...
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Skuteczność "ciosu w nos"

a ból jest spory i połączony z wydzielaniem łez. Ciekawi mnie jaka jest skuteczność na koksów i zawodników na speedzie. Może ma ktoś jakieś doświadczenia w tej materii?


Mnie moje dziecko kiedyś w zabawie wsadziło paluch do nosa i paznokciem rozcieło śluzówkę. Załzawiło mnie totalnie, ból ostry ale krótki. Powiedziałem smarkaczowi, że "popsuł" tatusia i tak się nie bawimy. Nie sądze, żeby to kogoś zdecydowanego zatrzymało.
  • 0

budo_ov_darkness
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1044 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Mroku...

Napisano Ponad rok temu

Re: Skuteczność "ciosu w nos"
RobertP - z całym szacunkiem, złamana kość, to nie zadrapanie :roll:

Uszkodzenie nosa, nawet bez złamania, strasznie boli. Przy złamaniu, nie można już o niczym innym myśleć. Odłamki kości i krew blokują górne drogi oddechowe, więc delikwent zaczyna się dusić... nie wiem, jak na naćpanego, ale podejrzewam, że złamanie nosa podziała na każdego faceta równie skutecznie, jak "strzał w orzechy", albo lepiej. :twisted:
To jeden z tych mistycznych "słodkich punktów" :)
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Skuteczność "ciosu w nos"
Darknes ... a jak sie to ma do bokserow ktorzy w trakcie walki lamia sobie nosy i mimo wszystko dalej walcza ? Znasz to z autopsji ? W nosie jest chrzastka czy kosc ? Dawno nie mialem juz biologii i zaciekawil mnie ten aspekt z odlamkami kosci ;)



POzdrawiam
  • 0

budo_sawosz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1121 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: Skuteczność "ciosu w nos"
a świstak siedzi bo te sreberka były z przemytu...

żeby taką miazgę zrobić z nosa to trza niezle trafic. ja miałem nos złamany i poza pierwszym momentem prawie nic mnie nie bolało i gdyby nie RTG to bym w sumie nawet nie uwierzył ze jest złamany. wiec nie jest to raczej 100% sposób...
  • 0

budo_sawosz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1121 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: Skuteczność "ciosu w nos"
nie użyłem podglądu :/ nos składa się z kości i chrząstki :)

zaś jeśli chodzi o duszenie się... a słyszał Ty o oddychaniu ustami??
  • 0

budo_da3
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 102 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bielsko/Krakow

Napisano Ponad rok temu

Re: Skuteczność "ciosu w nos"

Darknes ... a jak sie to ma do bokserow ktorzy w trakcie walki lamia sobie nosy i mimo wszystko dalej walcza ? Znasz to z autopsji ? W nosie jest chrzastka czy kosc ? Dawno nie mialem juz biologii i zaciekawil mnie ten aspekt z odlamkami kosci ;)



POzdrawiam


z tego co wiem to bokserzy maja usowana ta kosc/chrzastke i wtedy maja nos miekki jak gąbka :lol:
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Skuteczność "ciosu w nos"
Ale nie od razu amatorzy raczej nie wycinaja nic sobie :) Myslalem ze w nosie jest tylko chrzastka :D Czlowiek cale zycie odzyskuje utracona wiedze ;)
  • 0

budo_słoniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1975 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Skuteczność "ciosu w nos"
W nosie jest część chrzęstna i część kostna. Złamanie nosa najczęściej występuje po uderzeniu z boku (bezpośrednio, albo jako zjazd po kości jarzmowej) lub przy uderzeniu w nasadę nosa. Natomiast najbardziej bolesne (i tym samym stopujące) są uderzenia od dołu nosa (pięścią hakiem, lub nasadą dłoni). Wbrew pozorom nie jest to jednak takie łatwe, zwłaszcza przy ruszającym się przeciwniku.
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Skuteczność "ciosu w nos"
Sloniak, a jak to jest z tym "wbiciem kosci do mozgu", jak to bodajze Willis w "Last Boy Scoucie" zrobil?

Jest takie niebezpieczenstwo faktycznie?
  • 0

budo_mradu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3413 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:New Rembridge
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Skuteczność "ciosu w nos"
no jacha!
walisz frajera w kichawe karepka odlata o akuratny kont jak przyjebiesz pasztetem na linewce. jak go przytrafisz akuratnie to lamus zmiety mozna czyscic. ale uwazaj na blacharnie jak czyscisz frajera.




:) :) :) :)
  • 0

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Skuteczność "ciosu w nos"

no jacha!
walisz frajera w kichawe karepka odlata o akuratny kont jak przyjebiesz pasztetem na linewce. jak go przytrafisz akuratnie to lamus zmiety mozna czyscic. ale uwazaj na blacharnie jak czyscisz frajera.




:) :) :) :)


ciekawe kim inspirowane?
:) :) :)
  • 0

budo_diriz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 348 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Skuteczność "ciosu w nos"
hehe widze ze krag uzytkownikow jezyka pochodnego sie powieksza :D

a jak to jest z tym "wbiciem kosci do mozgu", jak to bodajze Willis w "Last Boy Scoucie" zrobil?



dlatego na nos nalezy celowac poziomo (czyli normalne luty na pysk) lub z gory (np. bacik z otwartej lapy), zeby pozniej uniknac interview z prokuratorem, ktory bedzie przygladal sie naszej nowej bizuterii na nadgarstkach.
  • 0

budo_jehuchannach
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Skuteczność "ciosu w nos"
Bez przesady.
  • 0

budo_jani
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 609 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bytom 7

Napisano Ponad rok temu

Re: Skuteczność "ciosu w nos"

Uszkodzenie nosa, nawet bez złamania, strasznie boli. Przy złamaniu, nie można już o niczym innym myśleć. Odłamki kości i krew blokują górne drogi oddechowe, więc delikwent zaczyna się dusić... nie wiem, jak na naćpanego, ale podejrzewam, że złamanie nosa podziała na każdego faceta równie skutecznie, jak "strzał w orzechy", albo lepiej.


No przesadzasz, dobry kumpel miał nos złamany dwa razy (w tym raz niefortunnie przeze mnie, dostał głową) i zanim wystąpiły pierwsze objawy złamania musiało minąć trochę czasu, ból pewnie wielki też nie był bo mimo to że oba przypadki miały miejsce w klasach 1-3 podstawówki (a więc małe bajtle byliśmy) to chłopak ani łezki nie uronił :wink: ...
  • 0

budo_diriz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 348 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Skuteczność "ciosu w nos"
hm a jest w tym przesada? mowie tylko czego czylem sie na kursach lol
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Skuteczność "ciosu w nos"
no to widac wszystko zalezy od sytuacji, jak ja kiedys kopnalem goleniem kumpla w nos na sparringu to wierzcie mi byl niezdolny do dalszej walki w trybie natychmiastowym.
  • 0

budo_malachi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 325 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Amsterdam/Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Skuteczność "ciosu w nos"

no to widac wszystko zalezy od sytuacji, jak ja kiedys kopnalem goleniem kumpla w nos na sparringu to wierzcie mi byl niezdolny do dalszej walki w trybie natychmiastowym.


Cios pięścią, a kopnięcie goleniem to zupełnie inna bajka. :wink:
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Skuteczność "ciosu w nos"
moze i tak, sorry :wink:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024