Skocz do zawartości


Zdjęcie

Muay Thai czy Kick-boxing ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
148 odpowiedzi w tym temacie

budo_arnold
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 126 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ruda Śląska
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay Thai czy Kick-boxing ?

Przeszedlem sie wiec na zajecia MT i... nic nowego mi nie pokazali. Poszedlem na KB i to samo.
peace


Na ilu treningach byłes?bo jesli po jednym lub dwóch treningach twierdzisz, że nic sie nie nauczyłes nowego to normalne, zdarza sie. A co z gardą, pozycją i poruszaniem sie? to w sumie sa nowe rzeczy dla Ciebie czyz nie? Pozatym trenowałes 10 lat to pózniej ciezko o jakies nowe rzeczy, szczegółnie jak przechodzisz na jakis sport walki.
Wogule to nie wydaje mi sie zeby w Irlandii był dobry poziom KB czy MT :roll:
  • 0

budo_maragda
  • Użytkownik
  • Pip
  • 45 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay Thai czy Kick-boxing ?
Co za osioł podczas walki sparringowej z premedytacją atakuje kolano partnera?? :evil: No, ale najwyraźniej dla niektórych głowny cel w życiu to podbudowanie swojego ego za wszelką cenę, cóz za satysfakcja złamać kolanko zawodnikowi MT...Bez komentarza.

Co do reszty zgadzam sie z przedmówcą,że te kluby jakieś denne były, albo może opowieść mocno podkoloryzowana :D Poza tym wydaje mi się,że osoba z 10 letnim stażem w SW powinna już wyrosnąć z etapu "a ja wam wszystkim doj....ę, cieniasy" :wink: No,ale może się mylę.
  • 0

budo_janekbossko84
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 123 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin/Krakow

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay Thai czy Kick-boxing ?
a moze on chce zaintersowac czytaj rozpropagowac swoja nowootwarta szkole :wink:
  • 0

budo_aras!
  • Użytkownik
  • Pip
  • 16 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay Thai czy Kick-boxing ?
Poprostu chce powiedziec ze MT nie jest wcale najlepsza sztuka walki albo ze trenerzy sa tam smieszni. A moje jest zdanie takie ze, trener od MT jest jakis dziwny, bo w MT mozna w kazdy sposob udezac, nie ma tam takich ograniczen, masz pokonac przeciwnika szybko i efektownie. jakis dziwny był ten trener poprostu dałbym sobie z takim trenerem spokoj.
"wszedlem stopujacym yangkirk'iem na kolano" co to znaczy,no chyba ze kopnał przeciwnika w kolano, jesli tak to ja tez bym kazał wypierd...... Wiadomo jest ze kapiac w kolano mozna z kogos zrobic kaleke
  • 0

budo_adwokat
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 84 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay Thai czy Kick-boxing ?
Dziwna historia z tym kung fu

Oglądałem kiedyś program o zawodnikach MT z Tajlandii. Grupa mistrzów kung fu z Chin postanowiła się z nimi zmierzyć - najlepszy Chińczyk wytrzymał 8 sekund.

Inna historia dotyczyła Taja który, otworzył szkołę w Holandii. Miejscowa konkurencja w sile 4 tajbokserów próbowała go przekonać, że lepiej aby się wyniósł - załatwił ich bardzo szybko.

Osobiście trenowałem KB i Krav Magę tylko, że lepiej się nauczyłem uderzać na Kravce. Nie dla tego, że KB jest słaby tylko dla tego, że to była słaba sekcja podległa pod AZS. Trener był jakiś dziwny i pojawiał się nieregularnie. Ten z Krav Magi był po paru latach w KB i Karate Kyokushin oraz „wkładał serce” w tę robotę.

Dzisiejszy Kyokushin w Polsce to nie ta sama bajka co ten z Japonii lat 70tych.

Mój wniosek – ważne jest zarówno to co ćwiczymy jak i to u kogo?
  • 0

budo_tomek!!
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z planety o nazwie Ziemia

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay Thai czy Kick-boxing ?
Czytając posta mastaszka mozna dojść do wniosku, że są style walki bardziej lub mniej skuteczne. Co jest ewidentną bzdurą ponieważ to ludzie walczą a nie style. Tak sie składa, że przez okres kilkunastu lat ćwiczyłem CLF i mogę z grubsza porównac te dwa style. Mastaszek poprostu zastosował kilka technik, które nie były znane tajbokserom z Irlandii. To nie oznacza, że styl jest gorszy tylko ludzie dali się nabrac na tzw. triki. A przeciez każdy styl ma takowe. Chłopak zastosował zamachowe uderzenia z góry np. reka młot (wybaczcie ze nie wiem jak to się juz pisze). Co do wywalenia go z treningów to zrobiłbym to samo. Liczy się przede wszystkim bezpieczeństwo ćwiczących. Atak w walce treningowej na stawy jest niedopuszczalny. Wracając do tzw.trików polecam artykół ze strony Piotrka Ochniowskiego jednego z najlepszych instruktorów CLF ćwiczącego kiedyś u Si Fu G. Ciembroniewicza a teraz od kilkunastu lat propagaującego Thai boxing "Muay Boran a Muay Thai – podobieństwa i różnice". [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] Opisuje własnie tzw triki w walce.

pozdrawiam
  • 0

budo_arnold
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 126 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ruda Śląska
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay Thai czy Kick-boxing ?
Ja myśle, że poprostu mataszek chciał pokazać, że Kung-Fu również może byc skuteczne, ale troche nie tak to wyszło jak miało.
Tomek prosiłbym o porównanie CLF i MT jeśli byś mogł :-) bo bardzo jestem ciekawy jak jedno prezentuje sie na tle drugiego.
z góry thx

pozdrawiam
  • 0

budo_tomek!!
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z planety o nazwie Ziemia

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay Thai czy Kick-boxing ?
Spróbuje porównac te dwa style walki czyli CLF i MT. Najwieksza róznica miedzy tymi stylami moim zdaniem (czyli profana) polega na pozycjach i sposobie porószania się. W CLF pozycje są raczej zamkniete, niskie, w MT wysokie nie tak zamkniete. Co do uderzeń, bloków, kopnieć to nie ma zbyt dózych różnic. No może poza specyficznymi uderzeniami występującycmi w chińskich sztukach walki czy blokami np. uderzenie tygrysa. W jednym i drugim stylu wystepują uderzenia zamachowe, z tym ze może większy nacisk na te uderzenia jest w CLF. Moim zdaniem jest to wizytówka stylu, czyli to coś co wyróżnia CLF od innych styli chińskich. W MT wiekszy nacisk kładzie sie znowu na łokcie czy tez kolana, co za moich czasów było zupełnie pomijane poodczas treningu CLF. W formach te uderzenia wystepują, ale instruktorzy nie zwracali na nie większej uwagi. Pozytm zupełnie inna jest specyfika ćwiczeń chińskich sztuk walki a inna MT. W MT uczysz się samych technik, najpierw pojedynczych, póżniej łączysz je po kilka. W CLF uczysz się form. Od tych najprostszych po bardzo skomplikowane. Żeby dojść do tych bardziej skomplikowanych trzeba kilka lat poświęcic na ich poznanie. Dopiero wtedy wybierasz sobie techniki, które tobie pasują i je rozwijasz, tak aby były skuteczne w walce. W MT ten cykl poznawczy jest bardziej skondensowany - czytaj przyspieszony, co wcale nie nalezy uważać aby CLF był gorszy niz MT. Jest inny. Bardzo chętnie poznałbym opinie Piotra Ochniowskiego na ten temat ponieważ w CLF doszedł bardzo wysoko. I nie chodzi mi tylko o ilość form jakie umiał ale o całościowe podejście do stylu, technik jak i ich zastoswań w realnej walce. A przecież i w MT jest jednym z najlepszych instruktórów - praktyków w Polsce. Myślę, ze on najlepiej potrafiłby pokazać niuanse tych dwóch styli. Moge tylko dodać jeszcze, że Piotr uczył mnie zarówno CLF jak i uczy MT.

pozdrawiam
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay Thai czy Kick-boxing ?

Spróbuje porównac te dwa style walki czyli CLF i MT. Najwieksza róznica miedzy tymi stylami moim zdaniem (czyli profana) polega na pozycjach i sposobie porószania się. W CLF pozycje są raczej zamkniete, niskie, w MT wysokie nie tak zamkniete.


Różnica w pozycjach i poruszaniu jest dość znaczna, ale w CLF pozycje nie są aż tak niskie jak piszesz. Być może w formach tak wam kazali ćwiczyć, lecz pozycje w walce są o wiele wyższe niż w formach :)


W MT wiekszy nacisk kładzie sie znowu na łokcie czy tez kolana, co za moich czasów było zupełnie pomijane poodczas treningu CLF. W formach te uderzenia wystepują, ale instruktorzy nie zwracali na nie większej uwagi.


Wszystko zależy od instruktorów którzy uczą i od szkoły w jakiej ćwiczysz... fakt jest taki że ponieważ na zawodach kung-fu w walkach nie używa się łokci i kolan, dlatego podczas treningu przykłada się do nich mniejszą uwagę.


Pozytm zupełnie inna jest specyfika ćwiczeń chińskich sztuk walki a inna MT. W MT uczysz się samych technik, najpierw pojedynczych, póżniej łączysz je po kilka. W CLF uczysz się form. Od tych najprostszych po bardzo skomplikowane. Żeby dojść do tych bardziej skomplikowanych trzeba kilka lat poświęcic na ich poznanie. Dopiero wtedy wybierasz sobie techniki, które tobie pasują i je rozwijasz, tak aby były skuteczne w walce.


Z tym się nie zgodzę. W CLF uczysz się pojedynczych technik, później kombinacji. Znając pojedyncze techniki rozpoczyna się etap kiedy poznajesz formy, a nie odwrotnie.
  • 0

budo_tomek!!
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z planety o nazwie Ziemia

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay Thai czy Kick-boxing ?
Pawle zgadzam się z Tobą w 100 %. Najpierw pojedyncze techniki, później formy. I w jednym jaki drugim stylu te podstawowe techniki są dość podobne. Proste uderzenie to proste uderzenie, może co do bloków to CLF ma ich trochę więcej. Moze sa bardziej kwieciste. Jak pamiętam to np. lowkick na CLF kopaliśmy stopą a na MT kopiemy golenią. Takich niuansów znalazłoby się pewnie więcej. My robimy to tak Wy to tak. Ale zarówno CLF jak i MT to bardzo piękne style walki. I do tego bardzo ale to bardzo skuteczne. W MT może też mniejsza wagę zwraca się na pozycje. Nie ma ich tak wiele jak w CLF np. pozycja jeźdźca, kota itp. Jest zupełnie inny sposób poruszania się.

pozdrawiam
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay Thai czy Kick-boxing ?
zgadzam się :)

p.s. a mnie zawsze uczyli low-kicka piszczelem :)
  • 0

budo_aras!
  • Użytkownik
  • Pip
  • 16 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay Thai czy Kick-boxing ?
"Nie styl, a człowiek walczy" z tego co ja wiem to Muay thai, kiedyś byl walka bez zasad, nie chodziło o styl tylko o efektywność. Nikt nie patrzył na styl. Chodzlio tylko po to żeby przeciwnika pokonac. Po prostu dążyli do tego, by ich technika była bardziej efektowna w walce. Dziwie sie ze nie którzy trenerzy patrzą na styl wykonywanych technik. MT powstało podobno od Muay Boran, które bardziej przypomina Kung Fu. Jesli sie myle proszę mnie poprawic. :)
  • 0

budo_mastaszek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay Thai czy Kick-boxing ?
Witam ponownie. Wlasnie przeczytalem odp na moj post i spiesze z kilkoma wyjasnieniami. W zadnym wypadku nie probowalem podbudowac swojego ego, nie chcialem tez nikogo pobic, okaleczyc ani ponizyc. Nie chcialem tez udowodnic wyzszosci stylu nad innym, co swiadczy usmieszek konczacy post. Jezeli ktos odebral to inaczej, to oswiadczam :) ze jestem zwolennikiem teori o walczacym czlwieku. Wielu ludzi widzialem, cwiczacych rozne sztuki walki, noszacych rozne stopnie (a tu mozna sie rozwodzic:) i wiem, to co wiedza wszyscy trenujacy przekrojowo.

Jesli chodzi o poziom tutejszego MT i KB to nie mam pojecia jaki jest na MT i KB, ale walczyli po prostu bez rewelacji. Arsenal KB+kolana+lowkicki+lokcie+klincz. Tak bylo w teorii, bo w praktyce ograniczali sie do KB+low, bez lokci, a do klinczu sie im cos nie udawalo dochodzic - jak juz doszli to marnie to wygladalo.

Moze bylem tylko na paru treningach i faktycznie nie wszystko widzialem, ale wydaje mi sie ze umiejetnosci prezentowane przez asystentow powinny odwzorowywac poziom szkoly.

Kopniecie na kolano i uderzenia zamachowe (sauchoi, kapsau, pekchoi) i stopowanie kolana to nie zlosliwosz, ale odruchy. Zdaje sobie sprawe z tego, ze moga mnie i innych drogo kosztowac, ale czasami sie mozna zorientowac po fakcie :( My takie techniki w clf cwiczylismy dosc intensywnie, wiec sila rzeczy weszlo w nawyk.

Trenowalem clf na Slasku i musze powiedziec, ze trening znacznie roznil sie o tego opisanego wyzej. Wiekszosc treningu poswiecalismy na wykonywanie technik (roznego rodzaju, z nastawieniem na skutecznosc), nastepnie laczenie je w kombinacje tzw. sarnsau. Swoja droga niezle combosy z tego wychodza :) Z arsenalu noznego wszystkie techniki kicka (lub wiekszosc), plus masa innych kopniec, lokcie i kolana (duzy nacisk). Rece clf to potega. Uderzenia bokserskie, mocna praca bioder i barkow, daleki zasieg (oczywiscie w razie potrzeby skracany), uderzenia zamachowe w roznych plaszczyznach. Takie kombinacje cwiczylismy na tarczach, workach i w sparingach. W zadanowkach tez. Na koniec treningu czasami walkowalismy formy, ale juz nikt nie mial sily ;)

Glowna roznica w poruszaniu sie miedzy clf i kb jest to, ze w clf sie nie skacze a raczej 'szura' po podlozu, jakby zacierajac slady swoich stop :) Pozycja jest bardziej stabilna, mniej czasu sie spedza w powietrzu, i mozna wyczuc grunt walczas na ulicy, np. na lodowisku clf rzadzi ;)

Rozpisalem sie, juz koncze.

pozdrawiam

mas
  • 0

budo_tomek!!
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z planety o nazwie Ziemia

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay Thai czy Kick-boxing ?
Aras kazdy styl powstał po to by pokonać przeciwnika. I w żadnym stylu nie ma zasad co mozesz zrobic przeciwnikowi a co nie. Masz go poprostu wyeliminować jak najszybciej i jak najskuteczniej. Zasady powstały do walki sportowej na ringu by dwaj przeciwnicy się nie pozabijali. Ani w Muay Boran ani w Muay Thai w walce nie ma zasad, a własciwie jest jedna... masz wygrać starcie.
Mastaszku w MT uderza się też z całego ciała. Bardzo ważna jest praca bioder i barków. Tak jak napisałes. Atakuje się stawy i wewnętrzne strony ud (bardzo bolesne miejsca), są dzwignie, rzuty, podcięcia. To co bardzo mi sie podobało na CLF to własnie praca całym ciałem, choć na początku ciężko było sie tego nauczyć. Ale z tymi uderzeniami na stawy w sparingu na treningu to duża przesada i powinno sie o tym pamietać bo z partnera z którym ćwiczysz mozna zrobić kalekę, ale na ulicy to nie ma problemu. Njabardziej charakterystyczą rzeczą która wyróżnia MT jest krok Yaang Sam Khum. W CLF uczyliśmy się raczej chodzic po krzyżu, szurając nogami po ziemi.
O ile mnie pamięć nie myli to tych sansałow jest pięć.

pozdrawiam
  • 0

budo_mastaszek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay Thai czy Kick-boxing ?
Tomek a trenowales moze z Arturem w B-B i przez jakis czas w Cz-Dz w bylym Quatro?
  • 0

budo_tomek!!
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z planety o nazwie Ziemia

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay Thai czy Kick-boxing ?
niestety nie miałem tej przyjemności. Od zawsze czyli od 18 lat trenuję u Piotrka Ochniowskiego w Krakowie.

pozdrawiam
  • 0

budo_oswald
  • Użytkownik
  • Pip
  • 24 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay Thai czy Kick-boxing ?
Nie uwarzam się za znawcę ale w moim przypadku MT jest najlepszym rozwiązaniem. Kocham walczyć głównie nogami chociaż i łokciami też nie gardzę. Po roku ćwiczeń rozwalam na sparingach pod rząd 3 zaawansowanych zwolenników capo. Teraz łączę MT z "systemem" i całkiem ładnie się sprawdza w starciu. Liczy się umiejętność dostosowania technik do siebie i wpojenie sobie prostych odruchów pozwalających wybrnąć z kłopotliwych sytuacji na ringu.
  • 0

budo_kauelte
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 196 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay Thai czy Kick-boxing ?

Żaden z tych 3 sportów nie jest nastawiony na realną walke :roll:


..... Tu sie niestety z tobą nie zgodzę. MT wymyslili tajowie by sie bronic przed najeźdźcami. Po co mieliby wymyslac styl ktory im sie nie przyda w praktyce. walka na którą nastawiali sie tajowie to tylko i wyłącznie walka "w realu".

Czy MT wydaje sie bardziej Hardcorowe niz KB. Dla mnie tak. MT jest bardziej wszechstronny. Jest o wiele bardziej widowiskowy. Na ulice (w moim przypadku) bardziej nadaje sie MT. Łokcie, kolana i lowkick to "tajna" bron thaiboxerow. Mozna pokonac goscia na "ulicy" piesciami, ale dobry strzał łokciem, kolanem czy lowkickiem moze zakonczyc walke przed jej rozpoczeciem. :)
  • 0

budo_aras!
  • Użytkownik
  • Pip
  • 16 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay Thai czy Kick-boxing ?
Tez mi sie tak wydaje ze jest bardziej hardcorowe, a szegolnie jak sie chwyci przeciwnika za glowe, szarpnie, sciagnie do kolana, a na koniec wcisnie sie mu łokiec. "Masakra" :box:
  • 0

budo_arnold
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 126 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ruda Śląska
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay Thai czy Kick-boxing ?

Żaden z tych 3 sportów nie jest nastawiony na realną walke :roll:


..... Tu sie niestety z tobą nie zgodzę. MT wymyslili tajowie by sie bronic przed najeźdźcami. Po co mieliby wymyslac styl ktory im sie nie przyda w praktyce. walka na którą nastawiali sie tajowie to tylko i wyłącznie walka "w realu".

Owszem, ale obecne Muay thai jest odmianą sportową i uczy Cie i przygotowuje na walke w ringu nie na ulicy. A to ,że umiesz sie obronic na ulicy technikami MT to jakby skutek uboczny treningów(setki godzin spędzonych na sali), jak juz raz na tym forum mówiłem.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024