Skocz do zawartości


Zdjęcie

Muay Thai czy Kick-boxing ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
148 odpowiedzi w tym temacie

budo_cypis
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1272 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay Thai czy Kick-boxing ?

... podobno jest tam MT, ale z tego co widzę to samo MMA. W MMA jest niby wszystko, ale mi nie o to chodzi. Chciałbym, żeby to się sprawdzało na ulicy...

Tomek, o co ci chodzi? Chcesz trenować jakiś sport uderzany (muay thai, kickboxing)? Czy coś co sprawdza się na ulicy?

Co możecie powiedzieć o MMA? Co byście z tych trzech SW wybrali i dlaczego?

Ja brałbym przede wszystkim pod uwagę klub. Muay thai i MMA raczkują w Polsce i w wielu klubach ich poziom jest niski. Co do AFC, wydaje się że jest to profesjonalny klub. Nie znam go osobiście, ale polecam. Lepiej rozpocznij jakieś treningi a gdy Ci coś nie pasuje to zmień.

Pozdrawiam
  • 0

budo_tomek15
  • Użytkownik
  • Pip
  • 23 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay Thai czy Kick-boxing ?
Osobiście myślałem o stylu uderzanym, ale w MMA przecież są i te elementy.
  • 0

budo_psycho boy jack
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 303 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay Thai czy Kick-boxing ?

Osobiście myślałem o stylu uderzanym, ale w MMA przecież są i te elementy.

nie mysl o praktycznym zastosowaniu tego czego sie bedziesz uczyl tylko o tym zeby ci sie to podobalo. co z tego ze MMA obejmuje wiecej aspektow walki skoro bedziesz sie tego uczyl bez zapalu?
idz na ten kickboxing, a po roku czy dwoch jezeli uznasz ze to malo pojdz na MMA. z punktu widzenia MMA ten rok czy 2 nie beda stracone.
  • 0

budo_tomek15
  • Użytkownik
  • Pip
  • 23 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay Thai czy Kick-boxing ?
Myślę, ż miałbym więcej zapału jakbym się uczył wielu technik, a nie tylko uderzania.
  • 0

budo_skylark1987
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Las w Łódzkim
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay Thai czy Kick-boxing ?
Psycho boy jack Popieram :) to moze zapisz sie na MMA i kicka lub Muay Thai naraz :!: :?: :wink:
  • 0

budo_tomek15
  • Użytkownik
  • Pip
  • 23 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay Thai czy Kick-boxing ?
Raczej bym z kasą nie wyrobił:)
Ale napiszcie coś o jakiś wadach tego MMA, KB i MT...
Nie musi być jakieś widowiskowe, ale wybierałbym z tych trzech. Po KB i MT raczej będę umiał walczyć tylko na stojąco, a w MMA jest wszstkiego po trochu. Więc? Nie wiem, gdzieś słyszałem, że MMA jest strasznie okrojone...
  • 0

budo_kauelte
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 196 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay Thai czy Kick-boxing ?
Trenujac KB czy MT masz okreslony styl, idziesz w konkretnym kierunku. Jesli trenujesz MMA uczysz sie wszystkiego (czyli rowniez niczego). Ja mam u siebie Taja i MMA. Poszedlem na Taja bo wole byc dobry w jednym niz sredni we wszystkim. Bo prawda jest ze niktore sekcje MMA za bardzo skupiają sie na parterze zaniedbując uderzanie niestety.
Parter jest dobry jesli walczysz z jednym kolesiem. Zazwyczaj jest tak ze drechy/menele atakuja po 2,3 wtedy lepiej jest umiec dobrze uderzyc :)
  • 0

budo_budo_boy
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 239 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay Thai czy Kick-boxing ?
We wszystkich moich nieciekawych przygodach ulicznych, zawsze przeciwników było kilku.. więc możesz sobie tylko wyobrazić co będzie jak zejdziesz z przeciwnikiem do parteru i się ładnie położysz pod buty pozostałych :roll:
Myślę,że jeżeli jedynym Twoim celem jest nauczyć się alć na ulicy, to nie posdzalejesz w SW :? A to dlatego, ze niewazne co trenujesz liczy się psychika i posiwęcenie...
A jeżeli mam wyrazić swoje zdanie to na ulicę zdecydowanie czysto uderzane ciosy, (no chyba, ze aikido lub ju-jitsu, al;e w tym to już trzeba być mistrzem żeby było skuteczne 8) a to jest równoznaczne z wiploma latami treningów :) )
  • 0

budo_tomek15
  • Użytkownik
  • Pip
  • 23 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay Thai czy Kick-boxing ?
'Trenujac KB czy MT masz okreslony styl, idziesz w konkretnym kierunku. Jesli trenujesz MMA uczysz sie wszystkiego (czyli rowniez niczego). Ja mam u siebie Taja i MMA. Poszedlem na Taja bo wole byc dobry w jednym niz sredni we wszystkim. Bo prawda jest ze niktore sekcje MMA za bardzo skupiają sie na parterze zaniedbując uderzanie niestety.
Parter jest dobry jesli walczysz z jednym kolesiem. Zazwyczaj jest tak ze drechy/menele atakuja po 2,3 wtedy lepiej jest umiec dobrze uderzyc:)'

Tego się najbardziej obawiałem, że będzie dużo parteru, a mało uderzeń. Ale z tego co widzę to są osobni trenerzy od kicka i boksu więc myślę, że nie będzie tak źle.

'Myślę,że jeżeli jedynym Twoim celem jest nauczyć się alć na ulicy, to nie posdzalejesz w SW A to dlatego, ze niewazne co trenujesz liczy się psychika i posiwęcenie...
A jeżeli mam wyrazić swoje zdanie to na ulicę zdecydowanie czysto uderzane ciosy, (no chyba, ze aikido lub ju-jitsu, al;e w tym to już trzeba być mistrzem żeby było skuteczne a to jest równoznaczne z wiploma latami treningów:))'

Nie jestem jakimś żulem, który chce się zapisać na SW, żeby lać kogoś... Ja po prostu mam to we krwi:) Mój tata trenował judo. Wolę jakąś SW(trenować) niż np. koszykówkę. Za stary jestem, żeby zostać jakimś mistrzem, ale z tym nigdy nie wiązałem przyszłości - to ma byc hobby.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024