Skocz do zawartości


Zdjęcie

Muay Thai czy Kick-boxing ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
148 odpowiedzi w tym temacie

budo_ozzz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 594 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay Thai czy Kick-boxing ?
Ha aras - nie do końca
Tzn - nie bardzo rozumiem co masz na myśli mówiąc że można wygrać przez obalenie pod warunkiem że się znokautuje... :?
Obalenie jako takie nie jest punktowane w MT. Obalenie (wytrącenie z równowagi) WRAZ z uderzeniem jest wysoko punktowane i.. .może prowadzić do KO :D (tu powiem że Maciek Skupiński baaardzo lubi to robić... no i może KO od razu nie ma ale swoją wymowę takie akcje posiadają)
Natomiast jeżeli pojawił się klincz i jeden z zawodników rzuca drugiego (nie wiem jak się nazywają takie akcje w stylach "chwytanych" ale jeden kolo rzuca drugiego i dodatkowo pakuje się ciałem na niego przy lądowaniu - wybaczcie jeżeli opis jest mało jasny ale specjalizuje się w MT :) ) to mamy do czynienia z faulem. Powtarzany faul prowadzi do ostrzeżeń a potem do wylotu z ringu (wg przepisów WMC)
  • 0

budo_cypis
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1272 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay Thai czy Kick-boxing ?

... ale bjj i mt nie naleza do jednej rodziny styli bo jesli jest inaczej to moze bjj jest uderzany ? :lol:

Ja zaliczył bym BJJ do uderzanych. Czasami jak sparuje, na BJJ oczywiście, zbieram więcej kolan na głowę niż na MT. Czasem i łokieć się zdarzy.
  • 0

budo_fairtex
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 75 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay Thai czy Kick-boxing ?
jesli czytam o muay thai,ze jakis fachura nazywa go stylem chwytanym to niedlugo okaze sie ze styl wolny w zapasach bedzie uderzanym.
nich koles obejrzy sobie pare porzadnych walk to wtedy moze cos powiedziec.jeszcze nie widzialem w tajlandii aby ktos samymi przewrotkami chcial wygrac walke.
co do ramona dekkersa to 13 maja toczy w amsterdamie pozegnalna walke.
zas jesli chodzi o nazewnictwo to thaboxing=muay thai.mam nawet dres ze stadionu lumpini z wyszytym logo tego stadionu po tajsku oraz po angielsku thaiboxing.jest to dyscyplina,ktora jest nierozerwalnie zrosnieta z tradycja tego kraju lecz popularnosc jej sportwej wersji spowodowala niezwykla ekspansje na calym swiecie,stad w roznych krajach roznie jest ten sport nazywany.to samo bylo z boksem, ktory stal sie dyscyplina ogolnoswiatowa a zostal wynaleziony w aglii-zwanym piesciarstwem=boks=boxe=boxing, kickboxingiem-zwanym tez boksem amerykanskim,czy tez savate ktore jest nazywane boksem francuskim=french boxing.
jest rozna pisownia i nazewnictwo w zaleznosci od kraju ale generalnie to chodzi wylacznie o to samo.
tak samo jak duzo jest krajow w ktorych uprawiana jest dana dyscyplina to tak samo mozemy mowic o roznych szkolach(SPOSOBACH)nauczania.przykladem moze byc tzw;polska szkola boksu,rosyjska,niemiecka,amerykanska itd.
jesli chodzi o muay thai to mamy rowniez podobna analogie.mowimy np.o szkole holenderskiej,tajskiej,bialoruskiej itd.
generalnie chodzi o kanony nauczania i w tym wszystkim chodzi o jedno czyli o wygarywnie w ringu wszelkimi sposobami i srodkami a czy ktos bedzie to robil za pomoca samych rak i kolan,czy za pomoca tylko lowkickow to juz nie ma najmniejszego znaczenia gdyz liczy sie efekt koncowy.
porownania kickboxingu do muay thai lub do savate nie ma sensu.najwieksi fajterzy tych dyscyplin spotykali sie ze soba wg.roznych przepisow np;
kaman-roufous
hoost-roufous
cikatic-don wilson
piotrowski-kaman
piotrowski-rofous
gilbert ballantine-michael khur
mozna tak wymieniac ale generalnie nie wazne jest co sie uprawia,wazne jest to jakim sie jest fajterem i jaki ma talent oraz umiejetnosci.
takie porownania istnieja po to aby kolesie bez wynikow sportowych i umiejetnosci mogli wypelnic salki gdzie prowadza swe zajecia majac za magnes ''magie''danej dyscypliny bo sami nie maja nic wiecej do zaoferowania gdyz ich wiedza oparta jest na kilku filmach
instruktazowych i obejrzeniu paru walk na vhs lub dvd
  • 0

budo_trik
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 222 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay Thai czy Kick-boxing ?
wazne jest to jakim sie jest fajterem
zgadzam się, ale dla mnie jest różnica w tym jak się walczy :D :idea: :)
  • 0

budo_trik
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 222 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay Thai czy Kick-boxing ?
:) hehe można kogoś wbić w ziemie nie technicznymi cepami i KO, ale można również wejść z łokciem, pare kolan w klinczu i highkick. Taaak zaraz ktoś pewnie napisze że walka służy o walki, spoko, tak jest... ale dla mnie znaczenie ma tez oblicze stylu. Pozdro
  • 0

budo_kickfan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 881 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay Thai czy Kick-boxing ?
Feirtex: sama prawda
Zresztą thaibokserzy walczą też w innych odmianach kicka low czy full. Wystarczy wejść na strony zawodowych rankingów gdzie tajlandczycy zawodnicy muaythai są sklasyfikowani w kicku. Walka jest walka - zawodowiec przygotowuje się do każdej z osobna i robi to dla pieniędzy i sławy chociaż nie tylko:)
  • 0

budo_kickfan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 881 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay Thai czy Kick-boxing ?
A propo. Co to za cudak ten mastaszek. Dopiero teraz czytałem co napisał. Walki z nauczycieleami asystentami. To mi przypomina lata 80 i konflikty międzystylowe. To tak jak ktos udawadnialby, iż boks z 60 lat był cienki bo pobił Papę Sztama. NIe obrazcie się ale kickerzy, mt i karatecy walczą w największych imprezach. Dlaczego nie spotkałem przedstawiciela tej sztuki, którą on reprezentuje. Autorytetem jest dla niego Ochniowski. A to może spytasz się dlaczego przeszedł na MT ( jeden z bardziej znanych klubów). Bo chyba nie dlatego, że czuł się za cieńki w twojej sztuce. Każdy niech wybiera to co dla niego jest najlepsze, jednak nech nie uważa że jest najlepsze bo to wybrał. Mozemy wytykać sobie błedy, ale nie uważajmy się za lepszych bo idziemy inną drogą. Wszak wszystkie drogi prowadzą do RZymu. Niedługo pierwsza rocznica 2 kwietnia. Może warto się wybrać do wiecznego miasta i nauczyc się kochac ludzi.
Ale KB i tak jest lepsze:)
  • 0

budo_budo_boy
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 239 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay Thai czy Kick-boxing ?
Mądre słowa 8) Zwłaszcza ostatnie zdanie :-)
  • 0

budo_budo_boy
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 239 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay Thai czy Kick-boxing ?
Sorry miało być przedostatnie :wink:
  • 0

budo_pitt
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 314 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay Thai czy Kick-boxing ?

Zależy mi przede wszystkim na wysokiej skuteczności w realnej walce.

Mi się wydaje, że Muay Thai pod tym względem jest lepsze, ale to moja opinia. Oczywiste jest też, że jeśli będziesz olewał to co się dzieje na treningu, jeśli będziesz totalnym leniem, jeśli będziesz chodził dla chodzenia, to nic ci nie da żaden z tych styli.
Najważniejsze jest, żeby treningi ci odpowiadały. Ja próbowałem Judo, Karate, Sambo, ale najbardziej podpasowało mi Muay Thai. :wink:

mam dopiero 15 lat

Ja miałem... właściwie 14 z kawałkiem, jak zaczynałem MT, a trenuje trochę ponad rok. :wink:
  • 0

budo_kickfan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 881 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay Thai czy Kick-boxing ?
jeśli ty miałeś 14 lat jak zaczynałeś MT to po ile ty ćwiczyłeś inne wcześniejsze sztuki walki. Jak ty możesz wypowiadać sie o skuteczności.
  • 0

budo_pitt
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 314 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay Thai czy Kick-boxing ?

Najważniejsze jest, żeby treningi ci odpowiadały. Ja próbowałem Judo, Karate, Sambo, ale najbardziej podpasowało mi Muay Thai. Wink


Nie napisałem nic o skuteczności tych styli, tylko poradę dla tego gościa. Trening musi mu się podobać. Napisałem, żeby wybrał to co mu najbardziej odpowiada.

A to który styl jest skuteczniejszy na ulicy to temat "rzeka". Nigdy się nie skończy... A po twoim nicku spodziewałem się podobnej wypowiedzi :wink: .

Pozdrawiam
  • 0

budo_kickfan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 881 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay Thai czy Kick-boxing ?
Uderz w stol a nozyce sie odezwa. To ty stwierdzeniem ze po moim nicku sie ..... ukazujesz szowinizm. Kickfan - to fan sportow kopanych a do takich chyba MT nalezy. Ja nie nawiązałem do pierwszej czesci twojej wypowiedzi a do drugiej. Nie wiem jakimi glupotami jestes karmiony ale twoj tekst byl nie na temat. Podwazam tylko twoja mozliwosc oceny, gdyz nie mogles zbyt dlugo trenowac tamtych styli, ze wgledu na wiek jaki miales jak je trenowales. Myslisz ze ocena np 12 latka jest obiektywna? co do skutecznosci. Jesli dobrze sie orientuje sambo jest typowa forma samoobrony. MA elementy walki w zwarciu i parterze czego MT nie ma. Wiec mozna by podyskutować o skuteczności w realnej walce w porownaniu do sambo. Ochodzac od tematu ogladal ktos film o szkole SAMBO w Rosji?
  • 0

budo_pitt
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 314 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay Thai czy Kick-boxing ?

Uderz w stol a nozyce sie odezwa. To ty stwierdzeniem ze po moim nicku sie ..... ukazujesz szowinizm. Kickfan - to fan sportow kopanych a do takich chyba MT nalezy.


Wybacz...

twoj tekst byl nie na temat.

?? :roll:
Temat założył Tomek15, aby poradzić się, co będzie dla niego lepsze i mu poradziłem. Mam prawo do swojej opinii.
Poradziłem, żeby przeszedł się na treningi tu i tu. Co mu się będzie bardziej podobać- to wybierze.
A to co napisałem o innych SW to był tylko mój przykład, że to co trenujemy musi się nam podobać. Nic w nich nie oceniałem.

Podwazam tylko twoja mozliwosc oceny, gdyz nie mogles zbyt dlugo trenowac tamtych styli, ze wgledu na wiek jaki miales jak je trenowales.

Nic nie oceniałem w tamtych stylach... Powtarzam po raz kolejny...

MA elementy walki w zwarciu i parterze czego MT nie ma. Wiec mozna by podyskutować o skuteczności w realnej walce w porownaniu do sambo


Nie porównuję MT do Sambo 8O .

Wiec mozna by podyskutować o skuteczności w realnej walce w porownaniu do sambo. Ochodzac od tematu ogladal ktos film o szkole SAMBO w Rosji?

twoj tekst byl nie na temat.

:lol:

Wyluzuj trochę. Jeśli masz jeszcze jakieś wątpliwości to napisz do mnie PW, a nie nabijaj posty. :wink:
  • 0

budo_kickfan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 881 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay Thai czy Kick-boxing ?
wow. a podobno na forum chodzi o dyskusje ( twoje nabijanie) .
Jesli mamy byc dokladni to gosc pyta co jest lepsze KB czy MT. KB nie cwiczyles a wypowiadasz sie. Swoja wiedze opierasz na cwiczeniu sambo judo karate. Mam stycznosc z MT i KB ( z innymi sportami walki tez) ale nie bede sie wypowiadal co jest lepsze. MOge powiedziec ze Piotr Siegoczynski ma najlepszy w Polsce klub KB. A w MT wyroznia sie Skupinski czy Rzadek ( jako kluby nie wiem). Ale nie powiem co jest lepsze.
Za duzo bylo tu porownan. Wole raczej dzielic na formy walki kontaktowe i bezkontaktowe. Mnie bardziej odpowiadaja kontaktowe. We wszystkich ich odmianach.
  • 0

budo_trik
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 222 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay Thai czy Kick-boxing ?
:twisted: hyhy to piszcie razem na temat i kończcie dyskusje.

Ja uważam że MT jest bardziej kontaktowe... są inne zasady i przepisy, w KB niema zwarcia, a przez to odrazu skuteczność stylu jest mniejsza gdy adept kb w nim się znajdzie.
No ale :wink: walczy człowiek a nie styl... w MT jest poprostu więcej możliwości i finezji. pozdro
  • 0

budo_kickfan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 881 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay Thai czy Kick-boxing ?
W KB tez jest formula MT. POza tym zwarcie jest mylisz chyba z walką z przytrzymywaniem dopuszczalne w MT. Zreszta warte nauczenia sie. A co do finezji. Wydaje mi się ze najefektowniejsza jest walka z low. Dlatego sukces K1. Walki w MT czesto są toczone w bardzo bliskim dystansje, to odbiera im finezji. To moje zdanie
  • 0

budo_cypis
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1272 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay Thai czy Kick-boxing ?

W KB tez jest formula MT.

Nie do końca. Właśnie PZKB odwołał Mistrzostwa Polski w formule Muay Thai.

Wydaje mi się ze najefektowniejsza jest walka z low.

Może i najefektowniejsza. Ale czy najefektywniejsza?

A co do finezji. [...] Walki w MT czesto są toczone w bardzo bliskim dystansje, to odbiera im finezji.

Zgadza się. Ale...

... Zależy mi przede wszystkim na wysokiej skuteczności w realnej walce.

jak widać nie o finezję chodzi Tomkowi.
  • 0

budo_kickfan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 881 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay Thai czy Kick-boxing ?
Cypis - jesli odwolano zawody to znaczy ze istnieje rywalziacja MT w PZKb. A i stosujesz niedpowoedzenia. Przeniesiono na inny termin. Tak napisano. Tak jak Puchar prezesa w PZMT czy to znaczy ze PZMT upada, chyba nie. To się zdarza. W zeszlym roku tez przeniesiono mistrzostwa polski juniorow ( miejscowosc w której miala sie odbyc zalalo). Uwazasz ze to znaczy nie ma.
O finezji mowil moj przedmowca. I z tym dyskutowalem.
A o skutecznosci nie bede z Tobą dyskutował Wydaje się jednak ze Sambo jest skuteczniejsze na ulicy, tak jak mma,pridge. Ale Kiedyś ktoś powiedział ze są trzy prawdy.
  • 0

budo_kickfan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 881 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay Thai czy Kick-boxing ?
Cypis - jesli odwolano zawody to znaczy ze istnieje rywalziacja MT w PZKb. A i stosujesz niedpowoedzenia. Przeniesiono na inny termin. Tak napisano. Tak jak Puchar prezesa w PZMT czy to znaczy ze PZMT upada, chyba nie. To się zdarza. W zeszlym roku tez przeniesiono mistrzostwa polski juniorow ( miejscowosc w której miala sie odbyc zalalo). Uwazasz ze to znaczy nie ma.
O finezji mowil moj przedmowca. I z tym dyskutowalem.
A o skutecznosci nie bede z Tobą dyskutował Wydaje się jednak ze Sambo jest skuteczniejsze na ulicy, tak jak mma,pridge. Ale Kiedyś ktoś powiedział ze są trzy prawdy.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024