Skocz do zawartości


Zdjęcie

Muay Thai czy Kick-boxing ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
148 odpowiedzi w tym temacie

budo_xprzemekx
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 58 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay Thai czy Kick-boxing ?
Mi chodziło o obiektywną ocenę a nie o osobiste zdanie.
  • 0

budo_xprzemekx
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 58 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay Thai czy Kick-boxing ?
Za to miom zdaniem najskuteczniejsze są elektryczne bierki pod wodą(oczywiście bez ochraniaczy) :wink:
  • 0

budo_zychu
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Czestochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay Thai czy Kick-boxing ?
Ja mimo ze nie chodzilem jeszcze na zadna sekcje ale mam zamiar sie zapisac na MT. A hardcorowy jest bardziej moim zdaniem dlatego ze mamy wiecej w nogach(ja to bardzo lubie:p) i lokcie. Z tego co sie orientuje z walk KB to oni uzywaja troche zadko tych kopniec, i jest mniejsza waga lowkicka u nich(po prostu nie walkuje sie go tak jak w MT). Ja wole jakos tluc nogami(trzymam na odleglosc i jak trafie to tylko raz:P) bo rece mimo ze duzo szybsze sa slabsze i trzeba podejsc. Widzialem walki MT vs MT i KB vs KB oraz MT vs KB. W MT vs MT lali sie bardzo agresywnie, bezlitosnie w KB vs KB bylo wiecej techniki i szukania slabych punktow przeciwnika a w MT vs KB kickbokser zazwyczaj probowal podejsc do taja i okladac go rekami a taj atakowal praktycznie tylko nogami. Oba te sporty sa dobre, zalezy co kto lubi. Lepsze nogi - MT, lepsze rece - KB. Jednak KB jest bardziej ucywilizowany a MT jest brutalniejszy nieco(i nie mow mi na jakiej podstawie to stwierdzam tylko zobacz jak walcza MT a jak KB)
  • 0

budo_spoko_gość
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay Thai czy Kick-boxing ?
Jesli obie sekcje sa na podobnym poziomie to napewno thai bedzie bardziej przydatny w realnej walce(jesli w ogole przyda sie walka wrecz). Masz tam walke w zwarciu a w wiekszosci walk dochodzi do zwarcia.
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay Thai czy Kick-boxing ?

Mi chodziło o obiektywną ocenę a nie o osobiste zdanie.


Jak to sobie wyobrażasz ? Ze np. bokser stwierdzi "MT jest lepsze", albo ktoś z MT napisze "idź na boks, jest lepszy od MT"

Każdy pisze o tym co akurat trenuje, a nawet jeżeli cwiczył boks, kicka, a teraz MT to pewnie poleci MT... nasza ocena zawsze jest subiektywna w takich sprawach... jak chcesz obiektywnej oceny to znajdź instytut który przeprowadzi BADANIA w tej kwestii ;)
  • 0

budo_arnold
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 126 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ruda Śląska
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay Thai czy Kick-boxing ?

(moim zdaniem jest to o wiele bardziej hardcorowy sport niż KB) :twisted:


Co do pytania temat przewija się wiele razy... Są trzy style uderzane które są nastawinoe na realną walke: boks, kick i tajski boks. I bez sensu jest tu walczenie o to który jest bardziej skuteczny gdyż to zależy od wykorzystania umiejętności wyniesionych z treningów, gdyż 3 te sporty mają zbliżoną skuteczność.


Żaden z tych 3 sportów nie jest nastawiony na realną walke :roll:
A to, że umiesz sie obronic na ulicy to tylko skutek uboczny tego co robisz na treningach.
  • 0

budo_krde
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 52 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay Thai czy Kick-boxing ?
to ja trenuje MT ale powiem ci.. idz na bjj.. to bedzie w miare realna walka.. bo na ulicy zawsze dochodzi do tego zwarcia/szarpaniny.. jak cwiczysz mt.. i sie wywrocisz.. i jeszcze ktos spadnie na ciebie.. to bez znania walki w parterze duzo nei zdzialasz.. idz na bjj :twisted:
  • 0

budo_ronin_cz-wa
  • Użytkownik
  • Pip
  • 48 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay Thai czy Kick-boxing ?
Witam
Tak na zdrowy rozsądek zsatanówcie się na jakiej podstawie chcecie porównać skuteczność stylów walki. Nawet jeśli dochodzi do konfrotnacji nigdy nie macie pewności, że oboje z zawodników dysponują dokladnie tym samych stopniew wyszkolenia.
Można porównywać szybkośc i prostote w nauce, bogactwo technik, ale bardzo wątpię, żeby ktoś z poważnie trenujących zaryzykowal powiedzenie, że ten czy inny styl jest najlepszy. Pamiętajcie, zawsze znajdzie się ktoś, kto udowodni wam że nie mieliście racji.
A co do porównania KB i MT.
Znam wielu ludzi którzy przechodzili drogę z Karate, czy KB do Mauy Thai (znam to z autopsji), ale nie znam nikogo kto zrobil odwrotnie.
Pozdrawiam i powodzenia
  • 0

budo_amper88
  • Użytkownik
  • Pip
  • 30 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Nowy Sącz

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay Thai czy Kick-boxing ?

Z tego co sie orientuje z walk KB to oni uzywaja troche zadko tych kopniec, i jest mniejsza waga lowkicka u nich


wiesz co na poczatku wspomniales ze nie chodzisz na zadna sekcje ani Kb ani MT.
To powiedz skad mozesz wiedziec ze w Kb jest mniej lowkickow :!: :?: W naszym klubie sa zarowno zajecia Kb jak i MT. Na obu treningach jest podobna ilosc lowkickow. Wiec nie mow ze
nie przyciaga sie w KB wagi do lowkicka.
pozdr :D
  • 0

budo_trik
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 222 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay Thai czy Kick-boxing ?
:) heh no mi się zdaje że na MT to męczy się tylko lowkicki... a na Kb kopiecie rounhousy i ćwiczycie tez lowki. Obiektywnie patrząć kto więcej kopie lowkicków :wink: Pozdrawiam
  • 0

budo_zzz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 135 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay Thai czy Kick-boxing ?
Dobra, jak juz dyskutujecie na ten temat / zresztą nie ma to sensu :-) / to tylko przypomne że mistrzem świata MT jest kickboxer Mariusz Ciesliński, wiec jak na przedstawiciela sportu "delikatniejszego" całkiem dobrze mu poszło :) a tak na serio, skuteczność to najpierw jakość tego co się robi a poźniej dopiero styl jak się uprawia.
  • 0

budo_pionier
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 67 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay Thai czy Kick-boxing ?
Skuteczność : porównywanie skuteczności na ulicy MT i KB jest śmieszna. 1 na 1 skuteczniejszy jest MMA czy BJ, ale rzadko bijesz sie 1 na 1. A wtedy powodzenia życzę tym którzy skupiają sie na kolanach i łokciach lub parterze. Stara zasada grupy. jeden nocno sie chwyta a reszta bije przewraca. Pozatym wole sie nie zblizac na taka odleglosc, gdyz polowa ma noże. Dla mnie nie ma na ulicy jak szybkie, silne uderzenie oraz chodzenie nogach+ elementy uwalniania z chwytu w pionie z JJ. Chyba najbardziej skuteczny jes low-kick (K1). Obiektywnie jednak trzeba powiedziec, że najskuteczniejszy jest boks, gdyż jest najbardziej dostępny i najłatwiejszy w nauczeniu.

Co do siły low-kick w KB. Proponuje mądralii wystartować w low. W MT low jest rzadziej kopany, gdyż jest dużo zwarcia(w low nie niedopuszczalny).


Co do kolejności karate, KB MT. PZMT jest tak mlodą organizacją, że trudno mówić o odchodzeniu. Wiem że wielu przechodzi do BJ, MMA itp. Trochę smiac mi sie chce, jak nowi czlonkowie PZMT, odżegnują się od starych swoich organizacji. Na świecie nikt nie widzi problemu że karateka walczy w K1 czy MT ( zawodowo). A w PZMT jak w komunizmie. Jak wstąpiłem to nie przyznaje się do korzeni. Szukają ich gdzieś w Tajlandi, bo wstydzą sie swoich. Czy kluby holenderskie mówią o korzeniach z tajlandi. O bezpośrednich nauczycielach itp. Nie bo mają własne korzenie. Niestety jak ktos całe życie trenował Kung-fu to na siłe próbuje to ukryć ( Pan Szlachta) i szuka nowych ojców. W PZKb piękne jest to że wszyscy coś w życiu trenowali. Wszyscy wiedzą iż Marek Piotrowski trenował kyokushinkai. Trener kadry juniorów Pajewski to ten sam który był mistrzem świata w teakwondo. Jednym z trenerow Full - jest były trener kadry juniorów w boksie. KB bierz wszystko co najlepsze SW w Polsce. I dlatego sportowo inne organizacje są daleko.
Wywodzimy się z wielu styli, a połączyła nas miłość do walki w rękawicach.

Bez wątpienia PZMT sportowo jest na niższym poziomie nawet w MT. Jednak na jej korzyść można powiedzieć, iż istnieją od niedawna. Jednak sami muszą wybrać. Stagnacja czy .......
PZKb to karatecy, bokserzy, teakwondo to bezwątpienia najlepiej rozwijajaca aie dyscyplina. OD pewnego czasu widze iż ilość członków w PZMT jest taka sama ( roznica 2,3) PZKB każdego miesiąca wstępuje 2,3 kluby. Ostatni kurs instruktorów ukończyło okolo 40 nowych trenerów. Obecnie jest oprocz nich okolo 150 czynnych.

A co do mądrali który oglądł piec, szejsc walk i robi wykłady. Światowy KB niesamowicie
rozwinął techniki nożne. Nie widziałem tak kopiących MT. Polecam ostatnie MŚ w kicku. W Polsce drobnym problemem jest, iż skupiamy sie bardziej na technikach ręcznych niż nożnych. Jednak od pewnego czasu to się zmienia. Dlatego nadal jesteśmy w pierwszej trójce światowego kicka w odmianach pełnkontaktowych ( 5 we wszystkich). Bo Kick w Polsce jest reformowalny w przeciwieństwie do ........A moze się myle. Mam nadzieje.
  • 0

budo_amper88
  • Użytkownik
  • Pip
  • 30 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Nowy Sącz

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay Thai czy Kick-boxing ?

Obiektywnie jednak trzeba powiedziec, że najskuteczniejszy jest boks, gdyż jest najbardziej dostępny i najłatwiejszy w nauczeniu.


No ja bym sie sprzeczal z ta dostepnoscia i latwoscia w nauczeniu. To wszystko zależy od serca do treningow i od wlasnych predyspozycji:D
  • 0

budo_amper88
  • Użytkownik
  • Pip
  • 30 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Nowy Sącz

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay Thai czy Kick-boxing ?

Światowy KB niesamowicie
rozwinął techniki nożne.


Kb powstal w latach 70 jeszcze nie pod ta nazwa, wiec jest mlodym rozwijajacym sie sportem, do ktorego dodaje sie cos nowego aby go udoskonalic.
A tak poza tym "pionier" widze ze masz spore pojecie o czym mowimy w przeciwienstwie do ludzi ktorzy duzo sie wypowiadaja a nie maja ze sportami walki stycznosci :D

pozdr
  • 0

budo_pionier
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 67 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay Thai czy Kick-boxing ?
Chodzi mi o to, iż uczenie technik nożnych na pewnym etapie wieku jest trudne. Operować rękoma można w każdym wieku. Poza tym jednak podnoszenie nog do gory jest mniej naturalne niz rąk.

A co do doswiadczenia.

Uważam ze mialem dobrych nauczycieli ale przedewszystkim nadal sie ucze.

Na pewno 28 bede w Warszawie naszkoleniu MT.
  • 0

budo_pionier
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 67 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay Thai czy Kick-boxing ?
Z OSTATNIEJ CHWILI

Rządek Mistrz Swiata IFMA przehgrał w MT z mistrzem Świata WAKO

A na stronie PZTM napisano
PZMT - muaythai
Nie daj się zwieść. Czytaj uważnie.
PZKb -`kickboxing

Przegrał z kickboxerem . Co za wstyd:)
  • 0

budo_cypis
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1272 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay Thai czy Kick-boxing ?

... W MT low jest rzadziej kopany, gdyż jest dużo zwarcia...

:? :? :? :? :? :? :? :? :? :? :? :? :? :? :? :? :? :? :? :? :? :? :? :? :?

Czy kluby holenderskie mówią o korzeniach z tajlandi.

Może i nie mówią. Ale mają. Gdy zabrali się za MT sprowadzili nauczycieli z Tajlandii.

... Niestety jak ktos całe życie trenował Kung-fu to na siłe próbuje to ukryć ( Pan Szlachta) i szuka nowych ojców.

Skąd wiesz co trenował Pan Szlachta? Widocznie słabo to ukrył. Czy na siłę szuka nowych ojców? Może po prostu był parę razy w Tajlandii i się do tego przyznaje – nie twierdzi że sam do czegoś doszedł, tylko się nauczył od jakiegoś mistrza.

... Jednak sami muszą wybrać. Stagnacja czy .......
PZKb to karatecy, bokserzy, teakwondo to bezwątpienia najlepiej rozwijajaca aie dyscyplina...

W Krakowie tego nie widać. Może inni, poza pionierem, wypowiedzą się na ten temat. Gdzie powstają nowe kluby kickboxingu?

Z OSTATNIEJ CHWILI

Rządek Mistrz Swiata IFMA przehgrał w MT z mistrzem Świata WAKO [...] Przegrał z kickboxerem . Co za wstyd:)

Cieszy Cię to, prawda.
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay Thai czy Kick-boxing ?

Rządek Mistrz Swiata IFMA przehgrał w MT z mistrzem Świata WAKO


I o czym to świadczy ?
O tym że był w tej walce gorszy ? Czy o tym że MT jest do dupy ?

pionier zaczynasz mnie już nudzić :(
  • 0

budo_aras!
  • Użytkownik
  • Pip
  • 16 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay Thai czy Kick-boxing ?
Witam. KB a MT to wielka roznica, trenowłem wpierw KB teraz MT, tylko laik i trener KB powie ze sa podobne style. W obu stylach inaczej jest postawa, inaczej sie kopie, inaczej uderza rekoma itd. " nie styl, a czlowiek walczy" Kazdy styl jest dobry. Jesli chodzi o mnie to wole MT.
KB powstał podobno w Ameryce, na poczatku nazywał sie "nowoczesne karate" Inaczej trenuje trener MT, ktory wszesniej trenował KB, a to dlatego bo wiekszy nakład kładzie w technikach KB niz w MT. Napewno w MT jest wiecej technik, niz KB nie oszukujmy sie ale łokiec jest napewno efektowniejszy od piesci. MT jest stylem w pewnym stopniu chwytanym, a KB jednak sie tylko uderza.Zawodnik MT dazy to tego aby przeciwika chwycic "sprzedac" łokcie i kolana. A to wystarczy szczegolnie na ulice. Tylko ze na ulicy trzeba walczyc w kazdej sytuacji, ja na ulice polecam MT, krav mage i BJJ.
  • 0

budo_mastaszek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay Thai czy Kick-boxing ?
elo. Przez ponad 10 lat trenowalem w Polsce kungfu (glownie clf) i bylem zadowolony. Teraz jestem w Irlandii i postanowilem cos potrenowac. Przeszedlem sie wiec na zajecia MT i... nic nowego mi nie pokazali. Poszedlem na KB i to samo. Lokcie i lowkicki w kf byly wiec bez kompleksow poszedlem w sparringi, najpierw z instruktorem prowadzacym kb. Walka wygladala tak, ze łotalem kolesia jak chcialem, za to on co dostal po glowie, mowil mi ze tak nie moge, bo w kb nie ma takich zamachowych uderzen z gory :D Na treningu mt od razu mi powiedzieli ze zle stoje, zla garda, i w ogole do dupy. Ale jak przyszlo do walk, walczylem z jakims asystentem, trener w ogole nie walczyl, walka byla wyrownana. Do czasu az wszedlem stopujacym yangkirk'iem na kolano (clf'owcy beda wiedziec o co chodzi), wtedy walka zostala przerwana i powiedzieli mi ze albo bede sie trzymal zasad albo mam wypierdalac. Jaki z tego moral? Zapisz sie na kungfu :D

peace
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024