Skocz do zawartości


Zdjęcie

pomoc w ninjitsu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
87 odpowiedzi w tym temacie

budo_hanji
  • Użytkownik
  • Pip
  • 35 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: pomoc w ninjitsu
takze wnioskujac z Twoich wypowiedzi Remi w tych czasach nie ma juz prawdziwego ninjutsu?? z tego co mysle to ninjutsu powinno byc filozofia (tak jak napisales - przezycia) a sztuka walki dopelnieniem tego??
  • 0

budo_hanji
  • Użytkownik
  • Pip
  • 35 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: pomoc w ninjitsu
o jakich dwoch pozostalych szkolach ninjutsu piszesz??wlasnie, kto sie teraz zajmuje strona teoretyczna i mentalna ninjutsu?czy ta wiedza juz wyginela i nie ma znaczenia w dzisiejszych szkolach ?
  • 0

budo_hanji
  • Użytkownik
  • Pip
  • 35 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: pomoc w ninjitsu
ahh i jeszcze jedno pytanko ... co z wiedza o kuji - kiri ?tez byla to czesc mentalnosci shinobi...zostala mi przekazana pewna wiedza na ten temat , lecz wiele pozycji na ten temat spowodowalo wiele watpliwosci ... jakie interpretacje sa wlasciwe i ewentualnie gdzie mozna je uzyskac?

eh przepraszam za tyle pewnie niewygodnych pytan... po prostu od mlodych lat fascynuje sie ta sztuka i tak mi jakos zostalo , probuje rozwiac wszystkie watpliwosci i chcialbym pojac wreszcie prawdziwa istote ninpo i cwiczyc w jej duchu nie zwazajac na to , ze nie mam niestety mozliwosci cwiczyc u prawdziwych spatkobiercow tej sztuki...
  • 0

budo_hanji
  • Użytkownik
  • Pip
  • 35 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: pomoc w ninjitsu
w naszym kregu, rozumieniu i pojeciu sztuki, ninjutsu jest nie tyle co sztuka walki ale sposobem na zycie , dlatego uwazam iz nie powinna sie ona zamykac w czterech scianach dojo a byc otwarta na wszelkie skuteczne i efektowne sposoby poradzenia sobie w zyciu ( gdyz jak wyzej zaznaczylem - wg mnie jest to sposob na zycie . ) co do tego jakie systemy walk powinny sie znalezc w ninjutsu ,uwazam ze wszelkie te ktore zapewnialy by mi skutecznosc w dzialaniu gdyz najlepsza forma jest forma bez formy.dzisiejsza rzeczywistosc jest tak nieprzewidywalna ze sztuke te powinnismy dopasowywac na bierzaco do mogacych zaistniec okolicznosci ( NINPO IK-KAN). przeciez kazdy znajacy sie na temacie wie ze ninja zmieniali i podporzadkowywali swoje style do czasow w jakich zyli. starali sie dopasowac do techniki a nawet isc naprzod..
  • 0

budo_remi pulwer
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 288 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: pomoc w ninjitsu
No jak by to tak napisac aby nikogo nie urazic...
Ninpo jest teoretyczno/filozoficzna czescia systemu shinobi; sztuki walki sa jego strona techniczna a ninjutsu jest strona praktyczna - zastosowaniem tych dwoch pozostalych elementow w praktyce. Nikt nie uzywa obu elementow na raz dzis w praktyce - nie ma na to potrzeby... Wciaz wiele elementow jest przydatnych np. goshijutsu (samoobrona) - i tu innosc naszego stylu zawierac sie bedzie w interpretacji technik znanych we wszystkich jutsu - to jak wykonujemy techniki odroznia nas od pozostalych szkol, ale to mozna powiedziec o kazdym zRyu :twisted:

Dwie pozostale tradycje ninjutsu w Bujinkanie to Gyokushin Ryu Ninpo i Kumogakure Ryu Ninpo... w wiekszosci teoria ninjutsu - chemia, alchemia, taktyka walki, survival, a nawet ksiazki kucharskie, etc. Nie widze potrzeby studiowania tych zwojow poza takimi gosciami jak ja - historycznie spaczonymi fascynatami wiedzy :lol:

Kuji kiri jest wciaz praktykowane - zawarte w zwojach Mikkyo. Praktykowane przez adeptow Ninpo a takze w sektach Shingon Buddyzmu i Tendai Buddyzmu... polecam nauke od buddystow - mniej tam oszustow i magikow.
  • 0

budo_nagato
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 141 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: pomoc w ninjitsu

(...) trenuje ninjutsu od kilku lat , nie jest to zadna szkola z wielka tradycja - nic z tych rzeczy (...)


A w jakiej sekcji ćwiczysz i u kogo?
  • 0

budo_hanji
  • Użytkownik
  • Pip
  • 35 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: pomoc w ninjitsu
mam pytanko...czy ktos slyszal moze o sekcji ninzanji z poznania?
  • 0

budo_nagato
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 141 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: pomoc w ninjitsu

mam pytanko...czy ktos slyszal moze o sekcji ninzanji z poznania?


Czy to była pośrednia odpowiedź na moje pytanie?
Myślałem, że już mnie nic nie zaskoczy.

PS. Korzystając z okazji, Remi gdzie obiecane CD? Czekam jak na węglach... ;) )
  • 0

budo_remi pulwer
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 288 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: pomoc w ninjitsu
Nagato? Smieszne - nie wiedzialem ze to ty sie ukrywasz pod tym pseudonimem - cha cha cha - ale numer :) Ja ci obiecalem DVD a nie CD... chyba ze nie rozmawiam z ta sama osoba... Nagato to imie jednego z moich Japonskich shihanow ;) wybrales sobie mocny pseudonim :twisted: Czy znasz te grupe z Poznania?
  • 0

budo_remi pulwer
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 288 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: pomoc w ninjitsu
Jesli Nagato to ta samo osoba o ktorej mysle z Poznania - to powinniscie od tej pory zaczac z nim rozmawiac na temat bycia albo nie bycia ninja. On ma na to odpowiedz bo sam jak wiem borykal sie z tym problemem...
  • 0

budo_filiplew
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: pomoc w ninjitsu
Witam:) Mysle ze najlepiej opalic swoje ego i nie nazywac sie adeptem ninjitsu, nawet jesli nim jestes, jako ze jest to sztuka bycia niewidzialnym ,, nie ma sztuki nie ma człowieka - nie ma nazwy, jestes wtedy bardziej niewidzialny i uczysz sie pokory wzgledem siebie i innych.
  • 0

budo_filiplew
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: pomoc w ninjitsu
Hej:)) jesli chodzi o Kabudera magie ninja (jednym z jej elementów jest kuji kiri czyli dziewiec ciec) nie jest to wiedza dostępna w sekcjach , a nawet jesli to tylko indywidualnie i nie za pieniądze. Trzeba byc bardzo oczyszczonym aby nie skrzywdzic siebie i innych i wiedziec co z ta wiedza zrobic a to co pisza o tym w ksiazkach bardzo odbiega od prawdy.
  • 0

budo_filiplew
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: pomoc w ninjitsu
Piszę to aby rozjaśnic trochę temat kuji kiri aczkolwiek nie uwazam sie za wielkiego znawcę.
dziewieć ciec inaczej dziewieć poziomów mocy: dziewiec podstawowych splotów palcy: mudra, mantra i mandala - jesli to połaczymy w całość mozemy osiągnąć okreslony efekt, jaki nie opisuje bo nie ma po co.
Kuji kiri jest nauczane w ścisle zamkniętych kregach, są to zamknięte sekcje przeważnie jest to ciemne ninjitsu ( czyli nie liczy sie człowiek tylko efekt i to odradzam) można tez sie tego nauczyc w Tybecie ale inaczej się to nazywa. czas nauki to ok 15 - 25 lat.
Sa sekty czarnego smoka- tez tego uczą ale potem nie idzie się wydobyć z pod ich wpływu do końca życia.Kuji kiri piekna nazwa a jeszcze więcej kłopotu pozdrawiam wszystkich zainteresowanych :) )
  • 0

budo_t e n g u
  • Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: pomoc w ninjitsu
wybacz ,ze pytam( nie ze zlosliwosci a z czystej ciekawosci..) skad posiadasz takie informacje?
  • 0

budo_t e n g u
  • Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: pomoc w ninjitsu
HEI LONG SHU (szkola czarnego smoka) to legendy kung fu
  • 0

budo_filiplew
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: pomoc w ninjitsu
Witam Cie Tengu:) moje informacje sa od ludzi co w tym siedzieli całe zycie bo nie mogli sie z tego wycofac, ale o jednej ciekawej sprawie moge napisać jesli chodzi o,,Kabudera'':) co powoduje ze ninja zrobi to co zaplanował: Jesli ktos obawia sie podejsc do pieknej dziewczyny bo nie wierzy i nie ma pewnosci ze moze z taka dziewczyna byc to zawsze bedzie sciagany na boki, ale jesli pozbawi sie wszystkich lekow i obaw a w głowie bedzie forma dokonana i 100% pewnosc ze ma juz to co chciał wtedy wszystko sie przejawi w swiecie fizycznym, wiec jesli przed sparingiem pozbawisz sie wyobrazen i lekow dotyczacych przeciwnika nie bedziesz go ocenial czy jest dobry czy zly i wejdziesz w zaufanie i wiare ze juz wygrales to on nie ma zadnych szans bo jego psychika bedzie musiala na sparingu dokonywac wyboru w obrebie jego ocen(to na co pozwala psychika robi cialo ) co do ciebie a ty juz wygrales kilka dni wczesniej i to mozna przelozyc do calego zycia ninja juz osiagnal cel wczesniej niz podczas akcji reszta to tylko ułuda - pozdrawiam:)
[/list]
  • 0

budo_t e n g u
  • Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: pomoc w ninjitsu
8O znaczy sie znasz kogos kto byl w takiej sekcie czarnego ninjitsu albo czarnego smoka zdobyl wiedze, nie moze sie wycofac i wyplakal Ci sie na ramieniu.......... :rofl: sorki.
  • 0

budo_filiplew
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: pomoc w ninjitsu
hej) Tengu - jestes dowcipny, mysle ze nie ma o czym rozmawiac pozdrawiam.
  • 0

budo_t e n g u
  • Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: pomoc w ninjitsu
Wybacz moze troszke przegiolem.... nie bierz tego do siebie,ale troszke orientuje sie w temacie i nigdy w zyciu nie slyszalem czyms takim.... A moze Twoje zrodlo nie jest kompetentne?
  • 0

budo_t e n g u
  • Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: pomoc w ninjitsu
Wybacz moze troszke przegiolem.... nie bierz tego do siebie,ale troszke orientuje sie w temacie i nigdy w zyciu nie slyszalem czyms takim.... A moze Twoje zrodlo nie jest kompetentne?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych


    Bing (1)

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024