Skocz do zawartości


Zdjęcie

pomoc w ninjitsu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
87 odpowiedzi w tym temacie

budo_remi pulwer
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 288 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: pomoc w ninjitsu
Tengu - w ogole nie przegioles - a co do ciebie filiplew to prosze przestan sciemniac tutaj - pomieszly ci sie manga z rzeczywistoscia - bajdy i legendy wpisuj w innym temacie...

Kuji kiri i kuji in sa czescia wiekszego systemy zwanego Mikkyo, ktory to nauczany jest wciaz w sektach buddyjskich Tendai i Shingon - czarna magia? He he he - nie sadze, jest to bardzo praktyczna wiedza wciaz uczona takze w szkolach walki... Musze przyznac ze nauka trwa dlugo i powinna byc prowadzona przez kogos kto wie co robi - innaczej mozna sobie zrobic krzywde :twisted:

Czarna magia, smoki i klany bez odwrotu :lol: :roll: :) oj filiplew wstydzilbys sie...
  • 0

budo_hanji
  • Użytkownik
  • Pip
  • 35 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: pomoc w ninjitsu
jezeli moge wtracic tutaj swoje skromne zdanie to nie sadze zeby praktyki Mikkyo mialy cos wspolnego z jakims czarnym ninjutsu filiplew...o sekcie czarnego smoka , jezeli dobrze pamietam , pisza w polskiej ksiazce petera lewisa ,ktora jest troszke naciagana chyba , a kabudera to bez obrazy - to okreslenie slyszalem w filmie amerykanski ninja...
  • 0

budo_robertzol
  • Użytkownik
  • Pip
  • 38 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wielkopolska-San Antonio

Napisano Ponad rok temu

Re: pomoc w ninjitsu
Zli ninja, dobrzy ninja, biali, czarni, czerwoni ninja....... :D
Przez takich ludzi jak filiplew ludzie maja takie a nie inne wyobrazenie o tej sztuce.
Jest to smutne, ale prawdziwe.

filiplew the force is with you :D
  • 0

budo_filiplew
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: pomoc w ninjitsu
Troche idealizujecie ninjitsu, wszystko czego sie nauczymy mozemy wykorzystac w dobrym celu albo zlym tak samo kuji kiri myslicie ze na swiecie sa tylko dobrzy ludzie ktorzy sie ucza ninjitsu dzieki kuji kiri mozna sterowac energia swoja i czyjas to jest indywidualna sprawa czy komus rozwalisz system energetyczny czy nie, hipnoza, sugestia wszystko moze byc wykorzystane w dobry sposób albo zly zalezy od czlowieka, napisalem ze nie ucza w sekjach kuji kiri - chodzilo mi o Polske chyba ze jakies podstawy co jest smieszne, jeden poziom kuji kiri dotyczy telekinetyki - ciekawe co dzieje sie z psychika kogos takiego jak zaczyna to stosowac w praktyce - i jakie zmiany zachodza na poziomie energetycznym czlowieka - nie idzie tego kontrolowac do konca. Remi sorki ale jestes napchany tylko wiedza ksiazkowa jesli chodzi o kuji kiri, moze cwiczysz ninjitsu na poziomie fizycznym i w tym temacie moze cos potrafisz, ani w Poznaniu Lodzi, Czerwionce, Toruniu itp Kuji kiri sie nie nauczysz i nie masz na ten temat pojecia tylko podstawy, ale madry adept ninjitsu rozmawia troche innym jezykiem za wiele pokory w twoich wypowiedziach nie ma, Czy sterowanie energia nazwiemy kuji kiri czy inaczej czy jest to czesc jednego systemu czy drugiego zasady sa podobne po 1o latach zen tez mozesz pewne sprawy robic i co z tego pytanie kto jest nauczycielem i po co tego uczy.Zastanawiales sie od kogo lub od czego pochodzi Kuji kiri albo czarna magia. Zarówno jedno jak i drugie nie pochodzi od czlowieka a jesli mi udowodnisz skąd pochodza te wszystkie wykorzystywane energie i pokarzesz mi jak tym swiadomie sterowac znajac wszystkie mechanizmy tym sterujace to wtedy bedziesz mogl sie wypowiedziec Pozdrawiam
  • 0

budo_t e n g u
  • Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: pomoc w ninjitsu
ho ho ho ale kontra! No i dobrze... przynajmniej cos sie dzieje...Jak to sie mowi gdzie drzewa rabia tam wiory leca...Filiplew a Ty jestes praktykujacy?Pozdrawiam
  • 0

budo_remi pulwer
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 288 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: pomoc w ninjitsu
Nic ci nie powiem - bo juz wszystko wiesz :twisted:
Masz racje Filipie - powinienes rozwinac ten temat i oswiecic wszystkich swa doglebna wiedza. Ja sie poddaje bo na moim fizycznym poziomie jestem za glupi na rozmowe o metafizycznych i ezoterycznych stronach telekinetyki...

"Fu" mudra w czystym zastosowaniu.
  • 0

budo_hanji
  • Użytkownik
  • Pip
  • 35 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: pomoc w ninjitsu
to fakt - ladna kontra i BARDZO dobrze - ciekawe co z tego wyniknie Tengu :) no wlasnie Filiplew - praktykujacy czy nie??
  • 0

budo_hanji
  • Użytkownik
  • Pip
  • 35 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: pomoc w ninjitsu
czystym i jakze praktycznym :)
  • 0

budo_filiplew
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: pomoc w ninjitsu
Wiem bardzo malo w tym obszernym temacie ( nawet mistycy nie wiedza wszystkiego ),
nie chodzi o to aby odpisywac sobie w formie ,, kontry '' jak ktos ma sie nauczyc panowac nad Kabudera to sie nauczy a jak nie to nic nie da to co napisze pozdrawiam.
  • 0

budo_filiplew
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: pomoc w ninjitsu
Remi jesli moge spytac - z jakiego miasta jestes ?
  • 0

budo_nagato
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 141 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: pomoc w ninjitsu

Wiem bardzo malo w tym obszernym temacie


To byłby komplement.
Prawda jest taka, że nie masz bladego pojecia o tym co piszesz. Nieco wcześniej Remi w niezwykle elokwentny sposób powiedział to samo, kiedy napisał że pomyliła Ci się manga z rzeczywistością. Ale Remi chciał być uprzejmy - ja walę prosto z mostu.
Zanim wypocisz kolejnego potworka, sięgnij może po publikacje autorów, którzy naprawdę mają na ten temat pojęcie. Daleko nie szukać: M. Hatsumi, S. K. Hayes (szczególnie 'The Mysitc Arts of the Ninja' oraz 'Ninja' części 1-5) czy S. Turnbull wydali szereg wartościowych książek które warto znać, zanim zacznie się udzielać na forum w aureoli wiedzącego cokolwiek.
Powtórzę to co napisałem na początku: po tym co powypisywałeś w swoich postach widzę, że nie masz ŻADNEJ wiedzy na temat ninjutsu ani któregokolwiek z aspektów tej sztuki, więc odpuść sobie. Odłóż na bok komiksy i video, porozmawiaj, ale przede wszystkim posłuchaj (lub poczytaj) ludzi, których zasób wiadomości jest naprawdę olbrzymi (vide Remi z którym nieudolnie próbujesz dyskutować) i wróć kiedy i Twoja wiedza bedzie wystarczająca na zabieranie udziału w polemice.

Moje (nazwijmy to) rozżalenie nie jest bezzasadne. Dzięki głupkowatym filmom, idotycznym ksiażkom (autorstwa m.in. Ashida Kim czy Petera Lewisa) czy takim wypowiedziom jak te powyżej o telekinetyce (ta mnie kompletnie rozwaliła - przeczytałeś to chociaż zanim wcisnąłeś 'wyślij') czy kuji-kiri, ninjutsu (budo taijutsu) jest traktowane w Polsce jak niepoważna rozrywka dla poszarpanych umysłowo. Wydaje mi się, że najwyższy czas to zmienić.
  • 0

budo_remi pulwer
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 288 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: pomoc w ninjitsu
:wink: Powoli wszystko samo sie zmieni dzieki takim ludziom jak ty Nagato i Hanji (jestescie z jednego miasta... wiecie?) Sporo prawdziwej wiedzy jest udostepnionej tym ktorzy umieja spytac :twisted: wiec popelina mangi, komoksow i internetu powoli przestanie przyciagac swa egzotyka / mistyka -------> a co do fizycznosci treningu - nie mozna osiagnac czegokolwiek w rozwoju ezoterycznej wiedzy bez treningu fizycznego - tylko poprzez ciezka prace nad wlasnym cialem jestes w stanie zaczac rozwijac sie nie tyle duchowo co energerycznie...

Miejsce mego zamieszkania jest w stopce pod avtarem 8)
  • 0

budo_hanji
  • Użytkownik
  • Pip
  • 35 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: pomoc w ninjitsu
Remi nie wiem co mam powiedziec :oops: ale zgadzam sie w 100% z tym ze bledne pojecie o ninjutsu MUSI sie zmienic.Filip - ja tez blednie interpretowalem sobie ta sztuke a zwlaszcza czesc ezoteryczna o jakiej mowisz...jednak tak jak Remi i Nagato napisali TRZEBA sluchac i przyjmowac od czasu do czasu surowe uwagi na tematy na ktore nie mamy za wielkiego pojecia. Ja osobiscie kilka takich "strzalow" otrzymalem ( dzieki Remi :) ) i caly czas sie ucze....

Nagato wlasnie - jestesmy z tego samego miasta ... trenujesz Ninpo tai jutsu??moze przyjmiesz ucznia?? :)
  • 0

budo_hanji
  • Użytkownik
  • Pip
  • 35 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: pomoc w ninjitsu
Remi nie wiem co mam powiedziec :oops: ale zgadzam sie w 100% z tym ze bledne pojecie o ninjutsu MUSI sie zmienic.Filip - ja tez blednie interpretowalem sobie ta sztuke a zwlaszcza czesc ezoteryczna o jakiej mowisz...jednak tak jak Remi i Nagato napisali TRZEBA sluchac i przyjmowac od czasu do czasu surowe uwagi na tematy na ktore nie mamy za wielkiego pojecia. Ja osobiscie kilka takich "strzalow" otrzymalem ( dzieki Remi :) ) i caly czas sie ucze....

Nagato wlasnie - jestesmy z tego samego miasta ... trenujesz Ninpo tai jutsu??moze przyjmiesz ucznia?? :)
  • 0

budo_remi pulwer
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 288 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: pomoc w ninjitsu
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] :lol: :lol: :lol:
  • 0

budo_michal111
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: pomoc w ninjitsu
przygladam sie waszej rozmowie filipie - napisales w kilku prostych slowach jak przy pomocy wiary i zaufania mozna kreowac dowolna rzeczywistosc jest to jedna z najmocniejszych rzeczy jakie ucza w klasztorach, wiem tez ze aby cos zrobic potrzeba energii z zewnatrz a zrodla z ktorych mozna brac energie uzalezniaja i pewno o to ci chodzilo ze nie mozna potem wyjsc z pod wplywu ale to nie jest temat na forum o tym mozesz sobie porozmawiac w scislych kregach ludzi bo nikt cie nie zrozumie kto w tym nie siedzial !!!
  • 0

budo_nagato
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 141 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: pomoc w ninjitsu
Zarejestrowałeś się ponownie (nawiasem mówiąc łamiąc regulamin) tylko po to by samemu sobie przyznać rację? To świadomie, czy też nie kontrolujesz drugiego "ja"?
Tak czy tak - fascynujące...
  • 0

budo_t e n g u
  • Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: pomoc w ninjitsu
NO MNIE W SUMIE CIESZY TA SYTUACJA, BO W DALSZYM CIAGU JEST TYLKO JEDEN OSZOLOM A NIE DWOCH... :)
  • 0

budo_remi pulwer
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 288 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: pomoc w ninjitsu
Nagato - powinienes pomoc Hanji w ninjutsu - bo jeszcze trafi na ktoras wersje Michala111 albo 222 - i zacznie wam tam po Poznaniu czarne smoki puszczac luzem :)
  • 0

budo_hanji
  • Użytkownik
  • Pip
  • 35 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: pomoc w ninjitsu
hmmm jak to napisac zeby nikogo nie obrazic....:)? mysle ze juz nauczylem sie dosc zeby nie latac z czarnymi smokami he he he , a poza tym Remi myslalem ze rozumiem wszystko co mi tlumaczyles i raczej nie bede podatny na takie dziwadla :) ? ?

cha cha cha Tengu - a widziales co ja wypisywalem na poczatku?? co o tym sadzisz jestem ciekaw :) ????????
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024