Skocz do zawartości


Zdjęcie

pomoc w ninjitsu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
87 odpowiedzi w tym temacie

budo_hanji
  • Użytkownik
  • Pip
  • 35 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: pomoc w ninjitsu
:?: :!: nie moge :!: :?:
mysle ze chyba zakonczymy TEN temat ?
  • 0

budo_canislupus
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: pomoc w ninjitsu
a ja mimo wszystko chcialbym dorzucic od siebie 3grosze, co ja mysle na ten temat...
ninjitsu to nie sztuka waki!!! sztuka walki wrecz jaka poslugiwali sie ninja to tai-jitsu. ninjitsu to b. rozbudowany system szkolenia ludzi do zadan "specjalnych"(dywersji, szpiegowania etc.) nie stestety w takiej postaci nie mozna trenowac ninjitsu(nie mozna byc adeptem) w oficjalnej szkole, czy stowarzyszeniu. nie jest istotne jakie dokladnie pobierasz lekcie walki ale nie sadze zebys dla wprawy napadal ludzi, wlamywal sie do do serwerow firm, zakladal podsluchy etc. NIE JESTES adeptem NINJITSU a gdybys chcial byc na wlasna reke musisz miec swiadomosc ze bez lamania prawa to nie mozliwe. i jeszcze w kwestii tradycji to jest ona o niebo mniej wazna w ninjitsu niz SKUTECZNOSC i w dzisiejszych czasach ninja raczej zamiast uczyc sie walki starodawnna bronia jak shurikeny(ktorymi rzuca sie TRUDNO) uczyl by sie np. strzelac z broni palnej! moglbym ten wywod znacznie rozciagnac ale mysle ze moja mysl przewodnia jest klarowna. pzdr
  • 0

budo_hanji
  • Użytkownik
  • Pip
  • 35 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: pomoc w ninjitsu
i tu "+" dla ciebie kolego..jezeli chodzi o to ze ninjutsu nie jest tylko sztuka walki...sztuka szpiegostwa tez ( chociaz rozne rodziny specjalizowaly sie w roznych dziedzinach) tylko DLACZEGO wszyscy uwazaja ze ninjutsu ma sie odnosic TYLKO do sztuk walki i szpiegostwa i innych podobnych dziedzin wojennych??
oczywiscie - MASZ RACJE :)
  • 0

budo_t e n g u
  • Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: pomoc w ninjitsu
A mnie boli fakt ,ze wszyscy wieszaja psy na ninjitsu uzasadniajac ,ze ta sztuka jest przestarzala i nie majaca racji bytu. Dlaczego nigdy, przenigdy nie slyszalem nic zlego na temat np. adeptow iaido? Przeciez ta sztuka tez nie ma racji bytu , a fascynatow nie brakuje...
  • 0

budo_hanji
  • Użytkownik
  • Pip
  • 35 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: pomoc w ninjitsu
prawda to prawda Tengu :( ale mysle , ze taki poglad przyniesli ludzie ktorzy nie majac zielonego pojecia na ten temat zaczeli pisac ksiazki , robic filmy...itp.itp.
a zreszta ogolnie sprawe biorac to na ninjutsu zawsze psy wieszane byly- no bo co np.powiedzialby na ten temat feudalny samurai???hahahaha :lol:

ps. pocieszajace jest tylko to ze prawdziwa istote znaja Ci ,ktorzy chca ja poznac a nie ci ktorzy przeczytali kilka ksiazek ( np. ashida kim buhahahaha) i wygaduja rozne bzdety...:)
...niech wygaduja... :P
  • 0

budo_canislupus
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: pomoc w ninjitsu
no to moze jeszcze zeby cos uscislic. ja jestem wielkim fanem nijitsu(w takim ujeciu jakie opisalem). ubolewam natomiast nad brakiem mozliwosci rzetelnego treningu i tym ze oficjalne stowarzyszenia przebieraja sie w teatralne czarne stroje, ktore tak odcinaja sie w nocy od tla ze chyba bardziej sie juz nie da i ich istota jest zaprzeczeniem ideii kamuflazu. kocham ninjitsu, nie lubie (idiotycznych)mitow na jego temat.
  • 0

budo_t e n g u
  • Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: pomoc w ninjitsu
widzisz trzeba umiec oddzielic ziarno od plew. JEst wielu oszustow ,ale sa tez ludzie i organizacje >>>>> np bujinkan , genbukan, jinenkan kultywujace te sztuke ,a nie koncentruja sie na robieniu show
  • 0

budo_hanji
  • Użytkownik
  • Pip
  • 35 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: pomoc w ninjitsu
super CanisLupus ze kochasz ta sztuke...i musze cie przeprosic bo chyba zle mnie zrozumiales :) mianowicie wypowiedz na temat ludzi wygadujacych bzdury o ninjutsu nie tyczyla sie ciebie :)
jednak musisz pamietac ze owa sztuka "ewoluowala" kilka razy - na pozcatku zapewniala byt zbiegom , ktorzy ukrywali sie w gorach i wtedy to byla chyba najczystsza jej forma oparta o filozofie przezycia . uczaca zycia w zgodzie z natura ,praktyki mikkyo i shugendo ( czyli obejmowala bardziej mentalny trening anizeli fizyczny) , pozniej dopiero pojawialy sie szkoly szpiegostwa itp.W dzisiejszych czasach pozostaly sztuki wojenne i filozofia ninpo przejawiajaca sie w praktykach mikkyo ( czyli znow powrot do korzeni tej pieknej sztuki :) )

pozdrawiam :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024