Skocz do zawartości


Zdjęcie

Uderzenia:-)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

budo_sajan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 220 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Uderzenia:-)
Witam. Mam pytanie skąd wyprowadzacie uderzenia, chodzi mi o to czy z garrdy czy ustawiacie cię w pozycji pieści na wysokośc zeber i lecicie uderzenia, bo ja sie staram tego oduczyć :wink:

Pozdro i sory jak juz był taki temat .
  • 0

budo_piotr***
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Białystok

Napisano Ponad rok temu

Re: Uderzenia:-)
preferuję gardę ale nie zaciskam pięści poza tym wolę kant dłoni (shuto), łatwiej mi się przechwytuje z otwartymi łapkami :)
  • 0

budo_danbog
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 52 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Uderzenia:-)
Garda żecz ważna. Lepiej ją trzymać .
Ja ćwiczę dwutorowo . W ćwiczeniach formalnych cofam rękę na żebra . W sparingach , na worku trzymam gardę. Wszystko ma wady i zalety.
Jeżeli walczysz bez rękawic wzrasta znaczenie blokowania , jak masz rękawice ( i przeciwnik też ) to garda zazwyczaj wystarcza. Chociaż widziałem w formule K1 jak nokałtowano ludzi "przez" gardę.
  • 0

budo_eventhorizon
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 95 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Uderzenia:-)
w sparingach zdecydowanie garda, zawsze to trochę zamortyzuje uderzenie - nie polecam bezpośredniego przyjęcia kopnięcia z obrotu na twarz. rękę wypuszczaną z żeber polecam zachować dla ćwiczeń technicznych i to do tego w początkowej fazie nauki danej techniki. Potem lepiej przejść do gardy. przychylam się do twierdzenia, że wiele zalezy od sytuacji. przy spokojnych ćwiczeniach w parach można trzymać luźną gardę - taką by nawet ułatwiać partnerowi dojście do celu. podczas sparingów to już ta garda będzie zależeć w znacznym stopniu od tego, z kim się ćwiczy - i tak najczęściej jednak walczący przybierają pozy kickbokserskie.
  • 0

budo_maalpek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 38 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Oświęcim

Napisano Ponad rok temu

Re: Uderzenia:-)
Sajan :
Jeśli chodzi o uderzenia to musisz rozgraniczyc. Jeśli chodzi o Kihon i demonstracje lub też egzaminy na stopnie to bezwzglednie Hikite czyli piesci na wysokosci sutka;-) bo dzieki temu ten co oglada lub egzaminuje sprawdza czy masz odpowiednia postawe, do nauki postaw i poruszania sie pewnego na nogach polecam kihon karate (Kihon treninig uderzeń kopnięć i poruszania sie głównie na tępa) Jeśli chodzi o nastawienie się na realizm i walke na ulicy to bezwzglednie garda! jaka by ona nie była to musi być! Nie mniej to się ze sobą bardzo łączy ponieważ doskonaląc porusznie się jako forme uzyskujesz panowanie nad własną postawą i koordynacją ruchową. Dlatego pamietaj Forma i demostracja i jedno a Starcie na ulicy to dugie :D Pozdrawiam
  • 0

budo_sajan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 220 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Uderzenia:-)
A nie ma jakis form na ulice :-) bo to co przerabiałm albo widzilem to dla samórajów z sredniowiecza :wink: (feudalnej japonii) a mnie to szczerze nuży :wink: , kurna kocham jj ale kichon... A serio po formach sa jakies efekty, chodzi mi o walke nie koniecznie uliczną :D bo ja zacząłme troszke boksowac to trener tylko mówł ze mam jakies nawyki z karata :)
  • 0

budo_warri0r
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Uderzenia:-)
Ja tak jak Piotr, preferuję gardę ale bez zaciśniętych pięsci..
  • 0

budo_anka
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 50 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Uderzenia:-)
Garda, bo inaczej masakra z twarzy. ;)
  • 0

budo_dymitr
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 89 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Uderzenia:-)
Jak trzeba uderzenie wyprowadzam z dowolnego ustawienia, ręki / rąk, w tej chwili nie ma to dla mnie znaczenia z kąd.
Pozdrawiam wszystkich Dima
  • 0

budo_marjan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 544 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Uderzenia:-)
ja ostatnio w autobusie musiałem gościa trzepnąć książką... Ludzie Bezdomni ... Żeromski... przynajmniej mi się do czegoś przydał, bo pisał beznadziejnie. Uderzenie szło więc z wysokości żeber(karate sie przydało) :wink: :wink:
Ja nie widziałem jeszcze treningów gdzie mówi się gościom żeby uderzali z hikite w czasie walki , mógłbyś napisać sajan gdzieś tak ładnie się nauczył??
  • 0

budo_dymitr
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 89 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Uderzenia:-)

ja ostatnio w autobusie musiałem gościa trzepnąć książką... Ludzie Bezdomni ... Żeromski... przynajmniej mi się do czegoś przydał, bo pisał beznadziejnie. Uderzenie szło więc z wysokości żeber(karate sie przydało) :wink: :wink: Ja nie widziałem jeszcze treningów gdzie mówi się gościom żeby uderzali z hikite w czasie walki , mógłbyś napisać sajan gdzieś tak ładnie się nauczył??


Panie Marianie gdzie ???????????
a fe :D :D :D :D :D :D :D
pozdrawiam Dima
  • 0

budo_kriss
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2318 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:HIC ET NUNC

Napisano Ponad rok temu

Re: Uderzenia:-)
Skąd wyprowadzacie uderzenia? - Dobre pytanie :D Stare stylowe JJ to chyba z poziomu żeber co? :D

Chcesz uzyskać odpowiedź na to czy do celów szkoleniowych, czy uzyskania jak największej siły ?

Może zmień trochę pytanie na: jak generujecie siłę udzerzenia? :lol:

Mam kilku znajomych i kolegów duuużo lepszych ode mnie (siła uderzenia) a niekoniecznie cięższych. No więc kilku z nich uderza w ten sposób, że zamazują się granice techniki uderzania. Uderzają z różnych pozycji i różnymi częściami ciała z ogromną siłą. Może więc faktycznie pomyśl nad odpowiedzią jak generować siłę uderzenia, bo z jakiej pozycji to zależy od ćwiczonego przez Ciebie systemu, lub osobistych preferencji. :D
  • 0

budo_marjan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 544 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Uderzenia:-)

Panie Marianie gdzie ???????????
a fe :D :D :D :D :D :D :D
pozdrawiam Dima


105 ... oczywiście mimo że autobus pełen to wszyscy sie patrzyli i ani be ani me... ale dobrze sie skonczylo to nie narzekam :wink:
  • 0

budo_yoshihiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1189 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice Krakowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Uderzenia:-)
Ja z kolei zgadzam się z opinią że skuteczna jest garda wysoka-preferuje otwartą(bez zaciśniętych pięści)gdyż nie tylko chroni szczęke i ułatwia blokowanie/przechwyty-to oczywiście też-ale daje jeszcze jedną kożyść, o której tu nikt nie napisał!Otwarta ręka podczas zadawania ciosu daje szybkość(luźne mięśnie, brak napięcia) z kolei zaciśnięcie jej w pięść(tuż przed kontaktem)generuje siłe co wydatnie podnosi skuteczność zadawanych ciosów!To tyle co chciałem napisać...spadam na inne działy..ipon poklon
  • 0

budo_dymitr
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 89 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Uderzenia:-)
Zgadzam sie w pełni co do gardy, ale co w autobusie, windzie, budce telefonicznej czy samochodzie???? Ćwiczyć uderzenia z gardy jasne że tak, jednak polecam do treningu dodać ćwiczenie uderzeń z każdej pozycji rąk. Przy opuszczonych, podniesionych, czy np. opartych o blat stołu.
Pozdrawiam Dima
  • 0

budo_yoshihiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1189 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice Krakowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Uderzenia:-)
Racja!Trzeba umieć się odnaleźć w karzdej sytuacji!Więc nie należy się ograniczać do jednego sposobu, wysoka garda to mój ulubiony, ale inne też trzeba znać/uczyć się!Pozdro Dymitr!
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024