Skocz do zawartości


Zdjęcie

rzuty z judo a real


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
6 odpowiedzi w tym temacie

budo_ac19
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 78 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

rzuty z judo a real
powiedzcie mi czy rzuty z judo (przez biodro i wyższe ) mają zastosowanie na ulicy, jak oglądam walki VALE TUDO, PRIDE to nawet judocy ich prawie wogule nie stosują tylko klincz i parter.
Ja w walkach w KB nieraz podcinałem noge przeciwnika lub ewentualnie haka (dziecinna technika ) tam posadziłem .Ale rzuty co otym sądzicie .Na pewno jest tu troche judoków i innych chwytaczy .
SAmbo jest ponoc bardzo skuteczne na ulicy a tam jest duzo rzutów
  • 0

budo_sombre
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 296 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Gdańska

Napisano Ponad rok temu

Re: rzuty z judo a real
Jak na mój gust, rzuty z judo są bardzo przydatne na ulicy, bardziej niż w np. w vale tudo, gdyż po pierwsze twoi przeciwnicy z reguly mają jakieś kurtki, koszule ( przynajmniej w naszym klimacie ), a poza tym - jednak w VT walczą specjaliści SW, którzy są przygotowani na to, że ktoś ich będzie rzucał, wielu z nich ćwiczyło judo przez jakiś tam okres w życiu, potrafią przewidzieć i skontrować ruchy przeciwnika. Na ulicy najczęściej spotkasz mocnych w gębie bolków, dla których rzut będzie mocno niemiłym doświadczeniem :) , a na dodatek prawidłowo wykonany rzut na betonowej nawierzchni to prawie pewny knockout :D , a nawet jesli nie, da ci czas, żeby np. spierdolić.
pzdr
  • 0

budo_komban
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 327 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: rzuty z judo a real
Tylko że wykonanie rzutu zajmuje znacznie więcej czasu niż wyprowadzenie ciosu. Istnieje też niebezpieczeństwo że przeciwnik się uczepi ciebie.
Chociaż co do skuteczności rzutu na beton zgadzam się z Sombre, ludzie zazwyczaj nie znają padów, a grzmotnąć o chodnik to jednak niefajnie. No i efekt psychologiczny takiego knockoutu musi też być niezły.
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: rzuty z judo a real

Tylko że wykonanie rzutu zajmuje znacznie więcej czasu niż wyprowadzenie ciosu. Istnieje też niebezpieczeństwo że przeciwnik się uczepi ciebie.

zobacz zawody np w PZJJ w sportowym jj ile czasu zajmie rzut a ile wyprowadzenie poprawnego ciosu aby odniosl skutek - wiele osob specjalizujacych sie w uderzeniach czesto sie bardzo dziwi dlaczego znalezli sie na macie ;)
W sekcjach wyczynowych 20 rzutow na 30 sekund jest norma w treningu interwalowym.
Walka tych osob na zawodach z przeciwnikiem o zblizonych umiejetnosciach wyglada calkowicie inaczej i z przecietna osoba.
Co do czepiania sie przeciwinka to moze sie czepiac dynamiczne rzuty wykonuje sie w locie razem z przeciwnikiem spadajac na niego i wykorzystujac go jako materac.

W samoobronie wykonuje sie raczej rzuty typu podciecia - o-uchi-gari, ko-uchi-gari, o-soto-gari, o soto guruma rzadziej przez plecy czy biodrowki. Trawa, plaza, nierowna powierzchnia to nie mata i nie ma takiej mobilnosci.
  • 0

budo_xiosan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 311 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:zza pleców / Wa-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: rzuty z judo a real
strona 1
strona 2

i kolejne...
  • 0

budo_aniol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 956 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków/Tomaszów Mazowiecki
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: rzuty z judo a real
czy ja dobrze pamietam ze zakladanie tego samego tematu w kilku dzialach to naruszenie regulaminu forum czy cuś?
  • 0

budo_dexter555
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 169 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnica
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: rzuty z judo a real
w Realu rzuty sa do dupy, ale slyszalem ze w Tesco sa lepsze
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024