Skocz do zawartości


Zdjęcie

bla bla bla


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
66 odpowiedzi w tym temacie

budo_mrshinobi
  • Użytkownik
  • Pip
  • 34 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: bla bla bla

...i naprawde to co widzialem rozwialo moje watpliwosci ,ktora federacja jest lepsza:)


Federacja to nie styl, a organizacja. Mozna je porownywac po tym, co robia wokol ludzi, ktorzy uprawiaja dany styl, a nie po wynikach ludzi, ktorzy startuja w formulach walki innych federacji...

A ktora wg Ciebie organizacja jest lepsza - ITF czy PRIDE?

WTF dorobil sie wejscia na olimpiade.... to malo? a co z ITF? rozbite, klotnie... choc pod tym wzgledem WTF jest wlasciwie takie samo :X

Wg mnie styl o nazwie taekwondo jest jeden, a tylko rozne sa odmiany formuly walki sportowej.
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: bla bla bla
A pewnie że wiem. Tylko chyba jeszcze sporo wody w Wiśle upłynie, zanim Polski Związek Taekwondo ITF zaprosi kogoś spoza związku do udziału (choćby i za własną kasę) :)

Gizmo
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: bla bla bla

no jakbyś chciał wiedzieć gizmo to te zawody są organizowane co rok heh....


Dyskusja taka, że człowiek nie nadąża odpowiadać. Oczywiście odpisywałem na powyższy post.

Gizmo
  • 0

budo__paul_
  • Użytkownik
  • Pip
  • 24 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: bla bla bla
Dobra chyba zakończymy tą dyskusje jak uważacie ?? ja mam swoje zdanie ,wy macie swoje i już:)
  • 0

budo_mrshinobi
  • Użytkownik
  • Pip
  • 34 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: bla bla bla
A czemu od razu konczyc? Bardzo ciekawa dyskusja... ;)

OK. Czas sie wziac do pracy, a nie tylko gadu-gadu i pitu-pitu na budo ;)

Zdrowko
  • 0

budo_amit
  • Użytkownik
  • Pip
  • 26 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: bla bla bla
Czesto odwiedzam budo.net i sledze wszystkie posty zwiazane z TKD ale nigdy sie nie wpisuje...ten temat mnie bardzo zaciekawil wiec postanowilem sie wpisac:

Na Viking Cup bylem 2x w w 04r. i w 2005r. Prawda jest ze zawodnicy WTF przy kazdym starciu na rece odpadali jak muchy...Sam walczylem z zawodnikiem z Holandii wiec moge chyba cos o tym powiedziec.Wszyscy zawodnicy z Polski co byli ze mna w kategorii wygrali swoja walke z tym zawodnikiem. Wiec to chyba nie byl zbieg okolicznosci??
Niechce nikogo obrazic ale dla mnie WTF jest tylko widowiskowy...ITF jest najbardziej zblizony do walki realnej i walki sa o wiele bardziej ciekawsze niz w w WTF-ie..
Pozdrawiam
  • 0

budo__paul_
  • Użytkownik
  • Pip
  • 24 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: bla bla bla
Dokładnie :) wyjąłeś mi to z ust :) nawet chyba wiem kim jesteś :)
  • 0

budo_adam w.
  • Użytkownik
  • Pip
  • 23 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sierpc

Napisano Ponad rok temu

Re: bla bla bla
Odpowiedziałem Amitowi ale w temacie 10lat treningu 4 dan
  • 0

budo_mrshinobi
  • Użytkownik
  • Pip
  • 34 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: bla bla bla
Ale to nic nie znaczy... Ja bede sie dalej upieral, ze to nie zalezy od stylu. Ten Holender nie cwiczyl pewnie zbyt dlugo walki ITF, wiec przegral. Powalcz sobie realniej z ludzmi cwiczacymi przekrojowo czy bezstylowo.
Dla mnie to bez sensu porownywac ludzi, ktorzy sie specjalizuja w danej formule walki i z doskoku walcza w innej.
Moze ten Holender przyjechal sie sprawdzic i zobaczyc ile musi wlozyc pracy w swoje rece.

Jesli juz porownywac ludzi miedzystylowo - to wtedy, gdy tych regul nie ma prawie wcale lub gdy formuly sa bardzo podobne (kickboxerow z tajami lub judokow z zawodnikami BJJ) ale bez specyficznych ograniczen czy urozmaicen danego stylu.
Wprowadzenie rak dla goscia, ktory walczy jedynie nogami, to wielka zmiana. Nie dziwie sie, ze przegrywal.
Zreszta... walka sportowa to jedynie walka na punkty.

Amit: szanuje Twoje zdanie.

Najblizej realiow sa jednak zawody MMA lub sportowego Jiu-Jitsu. Tam mozna rzucac, dusic, lamac, kopac, ciagnac.
A ITF czy WTF to formula walki z DUZYMI ograniczeniami.

To jakby porownywac western z horrorem.... Powiesz, ze western jest zyciowy, a horror bardziej widowiskowy... i co z tego? i to, i to to tylko gatunki filmow... A zycie idzie swoim torem i nikt sie tym nie przejmuje.
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: bla bla bla
Może ja też się posłużę przykładem...

Na jednym z turniejów w Niemczech spotkaliśmy się z drużyną jednej z organizacji irlandzkiego WTF. Drużyną liczną, naszpikowaną czarnymi pasami i wyróżniającą się niezwykle butnym i burakowatym trenerem. Drużyna skompromitowała się na zawodach maksymalnie zdobywając bodaj jedno trzecie miejsce w kategorii, gdzie było trzech zawodników. Ciekawe o tyle, że były walki i ITF, i WTF, i układy, więc gdzieś mogli zaistnieć. Ciency byli i już.

Z kolei podczas zawodów w Anglii, gdzie również startowali zawodnicy z różnych federacji, miałem przyjemność obserwować i sędziować walki zawodników szwedzkiego WTF, z klubu Po-Eun. Zawody były w formule ITF i Szwedzi sprali rywali z wszelkich możliwych federacji włącznie z ekipą TAGB, która zresztą miała już wtedy na koncie wygrane m. in. z polską reprezentacją ITF. Dobrzy byli i to wszystko...

Żeby była jasność - ja również preferuję system walki zbliżony do ITF, tyle, że z troche mocniejszym kontaktem. Życie nauczyło mnie jednak, że należy rozsądnie i z umiarem używać słów typu nigdy, zawsze, najlepszy, najgorszy itp. , bo pewnego dnia może się to skończyć zimnym prysznicem. Róbmy swoje, i nie dajmy się zwariować. Dlatego proponuję unikać dyskusji, dlaczego to system ITF ma być najbardziej zbliżony do walki realnej, a nie jakieś systemy, gdzie nie ma kar za zbyt silny kontakt... ;-)

A tak w ogóle - miło widzieć kolejnego wysokiej klasy zawodnika na Budo. Zapraszam do częstszego pisania. Pozdrowienia dla Adama Alenowicza i Kariny Nadolnej.

Gizmo
  • 0

budo_adam w.
  • Użytkownik
  • Pip
  • 23 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sierpc

Napisano Ponad rok temu

Re: bla bla bla
Hmmm nie wiem na jakim poziomie był ten zawodnik z którym walczyłeś, ja nie walczyłem z zawodnikami ITF ale walczyłem w sportowym jiujutsu 2 razy na mistrzostwach polski i raz zająłem 2 a drugim razem 3 miejsce. Organizatorzy jak dowiedzieli się ze jestem z Taekwondo-WTF nie dawali mi praktycznie szans, zdziwili się gdy zobaczyli że żucam przeciwnikami z jiujitsu, albo jak lądują na ich głowie ciosy pięściami a przecierz trenuję WTF . Dozwolone są tam ciosy pięściami od pasa w górę, kopnięcia od pasa w górę, rzuty, dźwignie, duszęnia, jednym słowem walka w stójce i parterze. Do czego zmierzam, do tego co już tu było powiedziane że nie walczą style tylko ludzie.
Pozdrawiam.
  • 0

budo_mrshinobi
  • Użytkownik
  • Pip
  • 34 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: bla bla bla
Gratulacje Adam! Ja dopiero zamierzam wystartowac w formule Jiu-Jitsu na najblizszych zawodach w Bytomie. Moze tam sie spotkamy :)
Pozdrawiam
  • 0

budo__paul_
  • Użytkownik
  • Pip
  • 24 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: bla bla bla
Aha ten holender miał stopien mistrzowski jak cos:) hehe:) nie no słuchajcie ja i tak zostane przy swoim :) na dzisiaj kadra polski ITF jest zaj.. mocna :) nie do przebicia:)
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: bla bla bla

Aha ten holender miał stopien mistrzowski jak cos:) hehe:) nie no słuchajcie ja i tak zostane przy swoim :) na dzisiaj kadra polski ITF jest zaj.. mocna :) nie do przebicia:)


No i co z tego że miał? Nie wiem jak ty, ja miałem do czynienia z czarnymi pasami z różnych federacji z Zachodu i nie zawsze były to budujące spotkania ;-)

A kadra Polski owszem, silna jest. Szkoda, że nie spotyka się już z silnymi kadrami np. Korei Pn. i Czech... (mówię o starej czeskiej ekipie, która startuje w zawodach koreańskiego ITF).

Gizmo
  • 0

budo__paul_
  • Użytkownik
  • Pip
  • 24 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: bla bla bla
no szkoda ,szkoda :) ale moze kiedys sie spotkaja kto to wie:) a właśnie pytanko widziałeś może walki JURASA??
  • 0

budo_mrshinobi
  • Użytkownik
  • Pip
  • 34 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: bla bla bla

Aha ten holender miał stopien mistrzowski jak cos:) hehe:) nie no słuchajcie ja i tak zostane przy swoim :) na dzisiaj kadra polski ITF jest zaj.. mocna :) nie do przebicia:)


Tak, ale czy nie rozumiesz, ze kadra jest mocna w formule ITF i w niczym innym? (choc nie wiem, jakie maja zdolnosci... np. graplerskie)
Zwyczajnie mloca formule ITF pod zawody i nikt nie ma prawa byc lepszy. Jak kazdy w swoim fachu...

Ze polski ITF jest mocny to wiem doskonale. Chlopaki duzo pracy wkladaja i chwala im za to...

Ale a propo kadry... kiedys na Mlodziezowych MP WTF widzialem walke jednego z najlepszych zawodnikow ITF-u w Polsce - nawet Mistrza Swiata (jest chyba z Olsztyna... ma siostre, ktora tez niezle walczy - ona tez tam byla - na sasiedniej macie rowniez przegrala - walczyli nawet w tym samym czasie), nie pamietam nazwiska... I co? fakt... z nizszymi od siebie wygrywal, bo mial fajna taktyke, ale gdy zaczal walczyc z naszym (WTF) miszczem to dostal sromotne lanie - i stracil nawet pare punktow przez uderzenia w hogo (w pancerz)... bodajze 2. Nie potrafil sie dostosowac do walki WTF. Zal mi go bylo, bo nosil miano niepokonanego w ITF-ie. Kazdy mowil : trzeba bylo zostac w ITF-ie...
  • 0

budo_mrshinobi
  • Użytkownik
  • Pip
  • 34 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: bla bla bla
mialo byc: ...stracil punkty przez uderzenia REKA w hogo... sam jakby zapomnial o tych rekach na korpus bo chyba rzadko je tam kierowal. Przegral bodajze 9:1...
  • 0

budo_mrshinobi
  • Użytkownik
  • Pip
  • 34 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: bla bla bla
Juz wiem: ten Mistrz Swiata nazywal sie Tomasz Idzikowski a siostra Iwona Idzikowska.
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: bla bla bla

a właśnie pytanko widziałeś może walki JURASA??


A owszem. Widziałem. Nawet znam go dość dobrze... :-)

Gizmo
  • 0

budo__paul_
  • Użytkownik
  • Pip
  • 24 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: bla bla bla
on to dopiero kosi :) naprawde fajnie walczy ,nie boi się wejść w przeciwnika:)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024