Skocz do zawartości


Zdjęcie

bla bla bla


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
66 odpowiedzi w tym temacie

budo__paul_
  • Użytkownik
  • Pip
  • 24 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

bla bla bla
taa a poza tym to WTF ehh... nie rozumiem czemu ta federacja jest na olimpiadzie !! :?
  • 0

budo_kokoni
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: bla bla bla
bo sie o to starali.
  • 0

budo__paul_
  • Użytkownik
  • Pip
  • 24 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: bla bla bla
tak... ale przecież WTF beznadziejne jest ,sorki jeśli kogoś uraziłem... ani to widowiskowe(same nogi chodzą). a ITF walki ,techniki specjalne ,układy... chciałbym żeby kiedyś ITF bylo na olimpiadzie ,ale wątpie ...:\ :(
  • 0

budo_mrshinobi
  • Użytkownik
  • Pip
  • 34 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: bla bla bla
Walka w wydaniu WTF nie jest beznadziejna. Izoluje nogi - tak jak boks rece, czy judo rzuty... Cwiczysz szybkosc uderzen nogami, kombinacje kopniec nigdzie indziej nie spotykane, taktyke walki wylacznie pod nogi. Niestety na wysokim poziomie przy walce na punkty... walka moze wydawac sie nieciekawa dla widza. ale przynajmniej nikt nic nie moze zarzucic zawodnikom ... sa swietni w tym co robia.

Cwiczac ITF nie bedziesz mial nigdy takiej szybkosci nog jak w WTF. Powalcz sobie tylko na nogi, a zrozumiesz. Walka w ITF - ni to kikboksing ni walka kogutow. Ani w rekach sie nie specjalizujesz, ani w nogach.
A same uklady to przeciez bardziej taniec - sztuka dla sztuki.

Jak dla mnie mogli by dolaczyc do walki mozliwosc obalen - wtedy by nie bylo takiego nudnego klinczu.
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: bla bla bla

Niestety na wysokim poziomie przy walce na punkty... walka moze wydawac sie nieciekawa dla widza. ale przynajmniej nikt nic nie moze zarzucic zawodnikom ... sa swietni w tym co robia.


Jak w wielu sportach walki. Finały olimpijskie np. w judo też zazwyczaj nudne są strasznie i strawne tylko dla specjalistów, czasami się tylko trafi jakaś piękna akcja, do znudzenia powtarzana (jak w Atenach nokaut Koreańczyka na Greku w taekwondo WTF...)

Ale zaczyna nam off-topic wychodzić i pewnie zaraz moderator podzieli...

Gizmo
  • 0

budo_adam w.
  • Użytkownik
  • Pip
  • 23 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sierpc

Napisano Ponad rok temu

Re: bla bla bla
Paul nie możesz mówić że Taekwondo WTF nie jest widowiskowe, bo tu się mylisz walki na wysokim poziomie są naprawdę efektowne, niestety WTF jest najbardziej sportową odmianą Taekwondo a w polsce techniki specjalne kopnięcie dosiężne czy dollyo na czas jak i poomse jest tylko dla dzieci i ewentualnie młodzików. Ale w innych krajach wykonują też je seniorzy na zawodach. Ja trenuję WTF ale nie tylko, widziałem na zawodach jak zawodnik ITF 2 DAN uciekał przed zawodnikem WTF 4 KUP, pamiętaj że nie wolno oceniać stylu czy jest to WTF czy ITF czy GTF czy jeszcze jakieś tam inne odmiany czy sztuki i sporty walki, liczy się człowiek a nie sztuka którą uprawia. Ostatnio zająłem się BJJ w Taekwondo-WTF mam 2 DAN, trzeba być otwartym na inne sztuki, sporty walki bo ci co mają klapki na oczach i mówią że tylko moje jest najlepsze odnoszą porażkę.

A wracając do tematu zastanawiam się jak wyglądają egzaminy na dany w Korei???
  • 0

budo__paul_
  • Użytkownik
  • Pip
  • 24 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: bla bla bla
wlasnie o to chodzi ze tkd ITF to nogi i rece,wiadomo ze zawodnik itf nie ma szans z zawodnikiem wtf walczac na same nogi... ale naprawde jesli jest zawodnik WTF wyzszej rangi i zawodnikITF wyzszej rangi to nie mozemy tu spekulowac kto wygra.. bo to jest wiadome ze zawdnik reprezentujący ITF... jak patrze na walki WTF jejku : gdzie te rece oni trzymaja ehh... nie ma co sie sprzeczac bo wiadomo ze kazdy bedzie bronil swojej federacji ze jest lepsza itd :)
po prostu trzeba zorganizowac kiedys walki wszystkich federacji TKD i zobaczyc co jest skuteczniejsze :)
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: bla bla bla

ale naprawde jesli jest zawodnik WTF wyzszej rangi i zawodnikITF wyzszej rangi to nie mozemy tu spekulowac kto wygra.. bo to jest wiadome ze zawdnik reprezentujący ITF...


Guzik tam wiadome. Zależy, kto będzie w lepszej dyspozycji i zależy, kto będzie potrafił lepiej przystosować się do przepisów. Wszystko. Widziałem już WTF-owców robionych jak dzieci przez ITF-owców i odwrotnie, niezależnie od tego, w jakim systemie walki to było.

Gizmo
  • 0

budo__paul_
  • Użytkownik
  • Pip
  • 24 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: bla bla bla
Jejku wiadomo ze jak zawodnik ITF bedzie walczyl z zawodnikiem WTF na zasadach WTF to zawodnik ITF nie ma szans !!!! ale ja mówie o walce rece ,nogi ...
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: bla bla bla
Poprzedni post był do Adama...

Jejku wiadomo ze jak zawodnik ITF bedzie walczyl z zawodnikiem WTF na zasadach WTF to zawodnik ITF nie ma szans !!!! ale ja mówie o walce rece ,nogi ...


Ja też. Mam chyba tę przewagę, że ja na żywo byłem na zawodach, gdzie walczyli ludzie z jednej i drugiej wersji TKD...

Gizmo
  • 0

budo_adam w.
  • Użytkownik
  • Pip
  • 23 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sierpc

Napisano Ponad rok temu

Re: bla bla bla
Paul jeśli będą walczyć ręce nogi to będą to zasady ITF, żeby było sprawiedliwie to niech walczą na zasadach MMA :)
  • 0

budo_mrshinobi
  • Użytkownik
  • Pip
  • 34 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: bla bla bla

ale naprawde jesli jest zawodnik WTF wyzszej rangi i zawodnikITF wyzszej rangi to nie mozemy tu spekulowac kto wygra..


A skad Ty o tym wiesz?

Zgadzam sie z Gizmo - wygrana zalezy od tego, jak dobrze czujesz sie w danych przepisach walki. W WTF walczysz nogami uderzajac W OKRESLONE czesci ciala i OKRESLONA powierzchnia nogi - zgodnie z przepisami WTF-u. W ITF-ie masz przeciez podobnie - rekoma mozesz uderzac tylko tu i tu, tak i tak... A wez teraz takiego goscia z muay-thai ... on tez przewaznie uzywa rak i nog. ale w inny sposob... I niech zawalczy z gosciem z ITF... a wez zawodnika z sumo i taekwondoke ;) Kto jest lepszy - MMA sie klania... w walkach miedzystylowych - walczy czlowiek, a o wygranej swiadcza jego umiejetnosci, a nie styl, ktory reprezentuje.

Przystosowanie sie do regul wymaga czasu i duzej liczby sparingow tylko w tej formule.


przyklad z innego stylu: zawodnikom BJJ walczacym wylacznie w gi (w "kimonie") ciezko jest sie przestawic, a tym bardziej wygrywac z zawodnikami walczacymi bez gi w zawodach submission wrestling (bez gi). Nawet mistrz walki w gi musi rzucic je w kat, gdy chce startowac w formule bez gi... a niby to podobne... tu chwyty i tu chwyty...


off-topic sie zrobil.. ;)
  • 0

budo__paul_
  • Użytkownik
  • Pip
  • 24 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: bla bla bla
do gizmo:
tez byłem na zawodach gdzie byli zawodnicy z WTF ,były to zawody Wiking CUP w szwecji.
zawody były federacji ITF ale mogli walczyc takze inni zawodnicy...... i naprawde to co widzialem rozwialo moje watpliwosci ,ktora federacja jest lepsza:) zawodnicy wtf caly czas sie przewracali:) kiedy zawodnikITF wchodził z kontrą rękami tamten próbował dwita kopnać i juz na ziemi I ostrzezenie... i tak cala walka...
  • 0

budo_mrshinobi
  • Użytkownik
  • Pip
  • 34 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: bla bla bla
Paul:
Twoj przyklad swiadczy jedynie o tym, ze ludziki z WTF nie potrafili sie dostosowac do walki ITF. Ci drudzy walcza w tej formule non-stop, a Ci pierwsi z doskoku, by sprobowac swoich sil. Nie udalo sie to trudno... przegrali CI LUDZIE, a nie styl... Tak ciezko to zrozumiec? :-)

Inna sprawa... swiadczy to jedynie o tym, ze nie mieli dobrego timingu przy wsadzaniu dwita.
  • 0

budo_mrshinobi
  • Użytkownik
  • Pip
  • 34 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: bla bla bla
A z drugiej strony: jesli sa madrzy to nastepnym razem beda wiedzieli, kiedy tego dwita kopnac, a kiedy lepiej uzyc rak, czy zejsc z linii ciosu. Ale wtedy to raczej przejda na ITF lub beda cwiczyc pod jego katem, a to juz inna historia...
  • 0

budo__paul_
  • Użytkownik
  • Pip
  • 24 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: bla bla bla
Dobra koniec tych sporów :) bo sie zrobiło zamieszanie ;) trzeba przyznać ,ze nie wazne jaka federacja zawodników trzeba szanowac za to co robia ... :)
chcialbym powalczyć ,ale kontuzje mi nie pozwalaja:/ narazie tylko skikam i kopie w ta durna maszyne od technik hehe:/
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: bla bla bla

i naprawde to co widzialem rozwialo moje watpliwosci ,ktora federacja jest lepsza:)


Po jednych zawodach? Na podstawie występu jednej drużyny? 8O Gratuluję... ;-)

Gizmo
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: bla bla bla
A przy okazji - szkoda, że z Polski na Viking Cup jeżdżą tylko zawodnicy ITF. Jakby pojechała ekipa łączona ITF+WTF+PUT, dopiero byłaby jazda :-)

Gizmo
  • 0

budo_ziomek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 41 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lubartów

Napisano Ponad rok temu

Re: bla bla bla

Po jednych zawodach? Na podstawie występu jednej drużyny?


moim skromnym zdaniem nie da sie ocenic federacji po jednych zawodach itp...
  • 0

budo__paul_
  • Użytkownik
  • Pip
  • 24 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: bla bla bla
no jakbyś chciał wiedzieć gizmo to te zawody są organizowane co rok heh....
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024