Skocz do zawartości


Zdjęcie

kontuzjie :P


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

budo_spyro
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

kontuzjie :P
Wróciłem z obozu i okropnie bolą mnie kolana, ciężko nawet wejść po schodach... Znacie jakąś metodę na to ? pozatym coś sobie zrobiłem przy rozciąganiu w pachwinie i teraz boli....
Myślicie że wystarczy jakaś maść ,czy kilka dni odpoczynku wystarczy ?
  • 0

budo_m3f
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Toronto

Napisano Ponad rok temu

Re: kontuzjie :P
kilka dni napewno niewystarczy:P
Ja mam juz z 3 lata problemy z lewym kolanem, czasem jest to nieodczuwalne ale czasem tez mam włąsnie problemy z wchodzeniem równiez po schodach. Najbardziej mnie wqrwia to jak skrzypi albo tak jakby chrupocze:P! uciazliwe jest to poźniej przy kopaniu technik wyskokowych gdy spadasz na ta noge gdzie masz to jebniete kolano np przy nopi ap zawsze mnie sicaga na doł;/
  • 0

budo_deejay
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 444 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Londyn

Napisano Ponad rok temu

Re: kontuzjie :P
co do kolan: staraj się nie kopać w powietrze z tzw przeprostem, czyli nie z całej pary bo możesz sobie krzywde zrobić; z pełną siłą możesz kopać tylko w przeszkody(np. w tarcze)
musisz też uważac na kolana przy rozciąganiu, np nie rób szpagatu bocznego tak:
Dołączona grafika

tylko tak:
nacisk)Dołączona grafika
(zwróć uwagę na tylną stopę, w na pierwszym zdjęciu kolano jest spory nacisk, szczególnie jak ktos się dopiero rozciąga-nie robi jeszcze szpagatu)

a w pachwinie pewnie nadwrężyłeś scięgno... posmaruj a jak będzie Ci długo dokuczać idź do lekarza
  • 0

budo_mirluk
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kontuzjie :P
witam,
ja troche z innej beczki :)
wczoraj na treningu kolega troche przesadził z ciosem czego efektem jest ból szczęki (po mojej lewej stronie). dokładnie to boli mnie przy zaciskaniu i poruszaniu dolną szczęką w lewo. przejdzie samo? długo to potrwa? co poradzicie?
  • 0

budo_rip_dorey
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 450 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:POZNAN

Napisano Ponad rok temu

Re: kontuzjie :P
A ja mam pokręcone dwie kostki i pierdalnął przyczep, a oprócz tego łupie w kolanach i w biodrach. Ktoś mnie przebije? 8)
  • 0

budo_acid_tkd
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 104 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: kontuzjie :P
Nie ale współczuje bardzo :(

A tak przy okazji to jak można 2 kostki naraz skręcić 8O :?:

Jesteś moim mistrzem poklon
  • 0

budo_azizawduanal
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 231 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: kontuzjie :P

Wróciłem z obozu i okropnie bolą mnie kolana, ciężko nawet wejść po schodach...(...)

Po obozie mam roz*ebane kolana, jedno bardziej drugie mniej, ale to jeden pies bo i na jedno i drugie dostalem fizjoterapie i wczesniej tablety :evil: Na szczescie w czasie treningu, po rozgrzaniu stawow itd. jest troche lepiej, ale na codzien boli ze koniec...

(...)dokładnie to boli mnie przy zaciskaniu i poruszaniu dolną szczęką(...)

A umiesz poruszać górną szczęką? Bo ja jakos nie potrafie :) :twisted:

(...)A tak przy okazji to jak można 2 kostki naraz skręcić(...)

W jego przypadku to opowiesc prawie jak z "nie do wiary" :)
  • 0

budo_rip_dorey
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 450 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:POZNAN

Napisano Ponad rok temu

Re: kontuzjie :P
Heh coś w tym jest. Ogólnie to mam chwiejność pięt, więc nie trudno mi o skręcenia(pech). jednak pomiędzy skręceniami był pewien odstęp, tak więc nie poszły obydwie kostki naraz. Tyle, że to juz nie jest to co kiedyś, teraz mam już oporuy przy niektorych cwiczeniach i muszę uważać :?
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: kontuzjie :P

Po obozie mam roz*ebane kolana, jedno bardziej drugie mniej, ale to jeden pies bo i na jedno i drugie dostalem fizjoterapie i wczesniej tablety :evil:


Rany Julek! Co wyście na tym obozie robili? ;-)

Gizmo
  • 0

budo_słoniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1975 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: kontuzjie :P
Jak to co? Rozjebywali sobie kolana - taki nowy sport :)
  • 0

budo_azizawduanal
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 231 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: kontuzjie :P

(...)Rany Julek! Co wyście na tym obozie robili? ;-) (...)

Jak to co? Rozjebywali sobie kolana - taki nowy sport

:) Nie no spoko, nie bylo obowiazkiem dziennym rozwalic sobie czegos :wink: Ale bylo ostre naparzanko(do tego jak kajakary przychodzily popatrzec :) :wink: ), szczegolnie przy muzyce dostawalismy powera :) No i stalo sie, przy któryms tam z serii potrójnym kolanku w powietrzu, zle spadlem a raczej wbilem sie nogami w podłoge, i poł biedy gdyby to był parkiet, ale to kórestwo bylo twarde na maxa.

Jakoś dotrwalem do konca treningu, a pozniej do konca dnia i nastepny dzionek zero treningow, pozniej mała odbudowa na silowni i dawalem dalej mimo ze bolało.

Po obozie jazda na rowerze chyba dobiła stan moich kolan bo byly okresy ze nie moglem wstac z przysiadu :? Wizyta u lekarza, tabsy, zrobilo sie lepiej i narazie na treningach jak juz mowilem jest w miare znośnie, a od pazdziernika fizjoterapia(DD i magneto terapia). Jestem dobrej mysli :)
  • 0

budo_pucek
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: kontuzjie :P
Po pierwe nie kopać w powietrze z całej pary, po drugie każda kontuzja stawu powinna być konsultowana z lekarzem po trzecie jeżeli masz problemu ze ścięgnami po rozciąganiu to znaczy że źle sie do tego zabierasz, pewnie bez rozgrzewki, ale co ja tam wiem hehehehe. Ale prawda jest taka że bez poświeceń niczego sie nie osiagnie (ale ja sie wymądrzam)
  • 0

budo_czuczu
  • Użytkownik
  • Pip
  • 26 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: kontuzjie :P

każda kontuzja stawu powinna być konsultowana z lekarzem


Aby dostać sie do specjalisty to trzeba czekać około miesiąca. A jak ja poszedłem z kolanami to mi wywalił z tekstem że nic z nimi nie mam, tylko że mi coś w nich przeskakuje (mowił to tak gdyby to bylo normalne) i przypisał tabletki.
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: kontuzjie :P
W przychodni sportowej tak jest?

Gizmo
  • 0

budo_czuczu
  • Użytkownik
  • Pip
  • 26 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: kontuzjie :P
Nie to była publiczna.
  • 0

budo_drops
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 70 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:omów nie korzystam

Napisano Ponad rok temu

Re: kontuzjie :P
szczerze odradzam, ostatnio moja sister miala kontuzje kolana, pojechalismy na ostry dyzur i "lekarz" powiedzial ze jest kolano zbite i nalezy mascia smarowac (bylo to o tyle dziwne ze kontuzja polegala na dosc pechowym skreceniu stawu a nie uderzeniu w niego), na stepnego dnia w prywatnej klinice okazalo sie ze wiezadla krzyrzowe sa naderwane :/ no coment...
  • 0

budo_mate
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2646 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kontuzjie :P

każda kontuzja stawu powinna być konsultowana z lekarzem


Aby dostać sie do specjalisty to trzeba czekać około miesiąca. A jak ja poszedłem z kolanami to mi wywalił z tekstem że nic z nimi nie mam, tylko że mi coś w nich przeskakuje (mowił to tak gdyby to bylo normalne) i przypisał tabletki.


Ze mną było dokładnie tak samo ale na szczescie sie poprawilo i na razie jest w miare ok
Z kolei z moim bratem było podobnie jak z siostrą Dropsa - też miał naderwane wiązadło z tym ze do ortopedy trafił troche później (to nie była prywatna klinika wiec miał szczescie bo i tak nie musiał czekac kilku tygodni na swoja kolej) i okazalo sie ze od razu trzeba bylo mu noge w szyne wsadzic
Wiecie o co chodzi z ta kasą chorych?? bo żeby być chorym trzeba mieć kase :wink:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024