Skocz do zawartości


Zdjęcie

Poczatkujacy:)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

budo_szczygiel87
  • Użytkownik
  • Pip
  • 21 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Poczatkujacy:)
Mam 18 lat juz gdzies sie wypowiadałem wczoraj ze mam zamiar trenowac boks ale po długim namysle doszedłem do wniosku ze boks to nie moja pólka.Po dłuzszej rozmowie z kumplem z Gdańska jestem zdeterminowany trenowac taekwondo.Mam kilka pytan a mianowicie:Czy trenowanie Taekwondo jest bardzo trudne??Nie interesuja mnie zadne pasy ani turnieje tylko nauka i zeby cos umiec :) .Wiem ze jest to bardzo ciekawy sport i jezeli ma sie serce i jest sie wytrwałym to warto zaczynac :) .Mam tylko mały problem jestem z Białoagrdu i szkólka taekwondo najblizej jest w Koszalinie a treningi sa 3 razy w tygodniu,ale na oficjalnej stronie sa podane godziny rozpoczecia treningu ale nie ma wydzielonych grup jak pocztkujacy czy zaawansowani.Czy wie ktosa moze jaka jest godzina rozpoczecia treningu dla poczatkujących??i numer kontaktowy z klubem.Znalazłem klub Hosinsul.Może sa jeszcze inne kluby w Koszalinie i zna ktos adres strony w internecie,godziny treningu a co najwazniejsze telefon kontaktowy. Mam jednak mieszane uczucia co do taekwondo,poniewaz rozmawiałem ze swoim starszym i powiedział ze na uprawianie w wieku 18 lat jest zapozno i zebym lepiej zaczał sie uczyc do matury a ja uwazam ze pogodziłbym te dwie rzeczy wkoncu az taki głupi nie jestem :) .Przynajmniej dzieki temu zmienił bym swoje szare zycie na bardziej urozmaicone a co najwazniejsze na zdrwoy tryb zycia bym przeszedł;)Prosze o pomoc bo chce jak najszybciej zaczac.Oczekuje waszej pomocy w tym czy warto zaczynac??
  • 0

budo_deejay
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 444 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Londyn

Napisano Ponad rok temu

Re: Poczatkujacy:)

czy warto zaczynac??

pewnie
jak uznasz ze musisz przerwac do matury to przerwiesz, a bedziesz wiedzial z czym to sie je

nie pytaj czy 18 lat to za duzo, bo bylo 9834937493 topicow na ten temat(innymi slowy: poszukaj w archiwum ;) )

powiem tylko ze ludzie zaczynaja w duzo bardziej zaawansowanym wieku, wszystko rozbija sie o zaangazowanie i wytrwalosc
  • 0

budo_m3f
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Toronto

Napisano Ponad rok temu

Re: Poczatkujacy:)
jedynym minusem zaczynania treningów w taim wieku mzoe byc to ze prawdopodobnie nieosiagniesz takiej zdolnosci fizycznej i penwie jakis wielkich osiagniec na zawodach tez niebedziesz mial (chyba ze jestes urodzonym fighterem :> ) ale satysfakcje z trenowania tego sportu napewno bedziesz miał taka sama;]
  • 0

budo_choong
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 741 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lubin

Napisano Ponad rok temu

Re: Poczatkujacy:)
Co masz na myśli mówiąc , że nie osiągnie "takiej zdolności fizycznej" ?
  • 0

budo_ziomek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 41 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lubartów

Napisano Ponad rok temu

Re: Poczatkujacy:)
pewnie mu chodzi o to ze nie będzie takli rozciągniety...:D :) :)
  • 0

budo_szczygiel87
  • Użytkownik
  • Pip
  • 21 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Poczatkujacy:)
Wiec ja juz sam nie wiem czy sie brac za to :( Skoro możliwe jest to ze sie nie rozciagne a ztak bardzo:( Prosze o odpowiedz tych co trenowali w pozniejszych latach czy jest mozliwe osiagniecie takiej zdolnosci fizycznej jka u tych co zaczeli bardzo wczesnie??
  • 0

budo_maximus89
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 175 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:LUBLIN

Napisano Ponad rok temu

Re: Poczatkujacy:)
Co wy dajecie ? To zalezy od czlowieka !
  • 0

budo_slim
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 190 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Poczatkujacy:)
ja zacząłem trenować 10 miesięcy temu .... szpagat robie, z większością ćwiczeń rozciągająych nie mam kłopotów... jeżeli będziesz chciał trenować to trenuj.... o rozciąganie sie nie martw.. rozciągniesz sie zapewne słabiej niż byś mógł .. ale zawsze będziesz na tyle rozciągnięty by kopać spokojnie na głowe i wyżej :) . więc polecam w każdym wieku :D
  • 0

budo_---tytus---
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Poczatkujacy:)
są zawodnicy co później zaczynali od ciebie i bardzo duzo osiągneli :twisted:
  • 0

budo_m3f
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Toronto

Napisano Ponad rok temu

Re: Poczatkujacy:)
napisałem ze PRAWDOPODOBNIE nie osiagnie takiej zdolnosci fizycznej i miedzy innymi chodiz mi o rozciagniecie ale nie tylko np jeszcze o wytrzymałosc (jezeli nic wczesniej nie trenował )
  • 0

budo_mar1an
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:koshaolin/poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Poczatkujacy:)

Wiec ja juz sam nie wiem czy sie brac za to :( Skoro możliwe jest to ze sie nie rozciagne a ztak bardzo:( Prosze o odpowiedz tych co trenowali w pozniejszych latach czy jest mozliwe osiagniecie takiej zdolnosci fizycznej jka u tych co zaczeli bardzo wczesnie??


jasne ze sie bierz za to! 18 lat to mało, lajtowo sie rozciągniesz :) pare tygodni i spokojnie bedziesz nogami machał ludziom nad głowami :wink:
pozdro!
  • 0

budo_m3f
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Toronto

Napisano Ponad rok temu

Re: Poczatkujacy:)
stary ..........samo trenowanie da ci niesamowita satysfakcje, przeciez tkd nietrenuje sie po to by byc jakims zabijaka :wink:
Warto zacza trenowac nawet jezli miałbys 30 lat!!!!!!
  • 0

budo_szczygiel87
  • Użytkownik
  • Pip
  • 21 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Poczatkujacy:)

napisałem ze PRAWDOPODOBNIE nie osiagnie takiej zdolnosci fizycznej i miedzy innymi chodiz mi o rozciagniecie ale nie tylko np jeszcze o wytrzymałosc (jezeli nic wczesniej nie trenował )

Trenowałem 4 lata temu karate do tego trenuje piłke nozna wiec chyba z wytrzymałościa dam sobie rade a po drugie ja sie nie poddaje jak sie za cos wezme to swoj cel osiagne :)
  • 0

budo_dzik
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 173 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Poczatkujacy:)
Szczygiel czlowieku.

Na moim pierwszym treningu TKD w grupie poczatkujacej, poznalem Mariusza. Mariusz mial wtedy 30 lat, siedzącą prace, ważył 130 kilo, nie byl w wojsku, nie uprawiał wcześniej sportu.

Po roku trenowania Mariusz ważył już 110 kilo, świetnie pracował rękami, kopał cześć technik na głowę i cieszył się z treningów.

Wiec chilluj chłopie i wal na trening.
  • 0

budo_szczygiel87
  • Użytkownik
  • Pip
  • 21 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Poczatkujacy:)
Dzieki tobie dzik postanowiłem ze sie zapisze na taekwondo :) .Twoj przykład uświadomił mi ze warto trenowac dla zabawy:).Mam ostatnie pytania: Ile kosztuje stroj w którym sie trenuje i miej wiecej miesieczna opłata ze trenowanie??Prosze odpowiedz
  • 0

budo_slim
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 190 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Poczatkujacy:)
u Mnie w sekcji .... strój koszt koło 150zł .. opłata za 3 treningi w tygodniu 60zł .... ale w każdej sekcji jest inaczej ... najlepiej spytaj trenera
  • 0

budo_szczygiel87
  • Użytkownik
  • Pip
  • 21 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Poczatkujacy:)
Co jest skuteczniejsze?? Która szkołe wybrac??Jest ktos z Koszalina i mi moze to powiedziec lub ktos moze trenuje u Ficka Wtf lub na ulicy morskiej WTF????
  • 0

budo_szczygiel87
  • Użytkownik
  • Pip
  • 21 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Poczatkujacy:)
Chodziło mi o ITF na morskiej :) Przepraszam za BŁad
  • 0

budo_picachu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 660 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk megalopolis

Napisano Ponad rok temu

Re: Poczatkujacy:)
Od 80 zl po 250. To ceny zalezne od narzutu marzowego oraz od firmy. :)
  • 0

budo_zlotyelf
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 624 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Feniks-Arete Rybnik

Napisano Ponad rok temu

Re: Poczatkujacy:)
idz na trening ; ) masz jeszcze 8 lat najwyzszej sprawnosci fizycznej ; )))
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024