Skocz do zawartości


Zdjęcie

EGZAMIN


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
106 odpowiedzi w tym temacie

budo_fortitudo
  • Użytkownik
  • Pip
  • 46 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: EGZAMIN
Też miałam podobną przygodę. Ale, że nie było publiki to nie wiedziałam o rezultacie egzaminu dopóki nie spytałam się sensei ;)

A co do tematu postu: naprawdę dziwna sprawa. Shihan powienien podejść do sempaia i chociaż powiedziec mu: ,,błąd" lub ,,niepoprawnie wykonane". Aż mi się nie chce wierzyć, że zrobił to dla zarobku.

na mojego nosa to ten koleś co nie zdał i nie został oświecony, czymś może podpadł p.Drewniakowi... i nie zdał na zasadzie : " bo nie! " Reszta została

Też mi się tak wydaje.
  • 0

budo_janwillen
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 352 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Caserta
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: EGZAMIN
Jeżeli chodzi o kase to każdy kto niezdał na 1 lub 2 dan otrzymywał opłate spowrotem.
Niższe stopnie nie.
  • 0

budo_karate_shotokan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 211 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rumia

Napisano Ponad rok temu

Re: EGZAMIN

Jeżeli chodzi o kase to każdy kto niezdał na 1 lub 2 dan otrzymywał opłate spowrotem.
Niższe stopnie nie.

Czy zawsze tak jest ze na 1 lub 2 dan zwracaja czy to tylko jakas jedna szkola?? Drugie pytanie: Czy na 3 dan nie zwracaja?? POozdrawiam
  • 0

budo_nightwolf
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 686 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:P-sk
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: EGZAMIN
egzamin to nie trening. Przychodzac na egzamin musisz byc pewny 100% swoich umiejetnosci i WSZYSTKO miec opanowane w perfekcji. Treningi sa od tego byc uczyc technik i korygowac bledy, a nie egzamin. Egzaminator nie ma obowiazku ci mowic co zrobiles zle i jak powinna wygladac poprawna technika
  • 0

budo_janwillen
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 352 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Caserta
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: EGZAMIN

Jeżeli chodzi o kase to każdy kto niezdał na 1 lub 2 dan otrzymywał opłate spowrotem.
Niższe stopnie nie.

Czy zawsze tak jest ze na 1 lub 2 dan zwracaja czy to tylko jakas jedna szkola?? Drugie pytanie: Czy na 3 dan nie zwracaja?? POozdrawiam


na 3 dan nie wiem( egzaminy są w holandii lub japoni)
na 1 i 2 dan od jakiegoś czasu w kyokushin iko 1 zwracają.
liczą sie że to jest duzy wydatek, chyba 200 dolców ale nie jestem pewien.
  • 0

budo_janwillen
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 352 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Caserta
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: EGZAMIN

egzamin to nie trening. Przychodzac na egzamin musisz byc pewny 100% swoich umiejetnosci i WSZYSTKO miec opanowane w perfekcji. Treningi sa od tego byc uczyc technik i korygowac bledy, a nie egzamin. Egzaminator nie ma obowiazku ci mowic co zrobiles zle i jak powinna wygladac poprawna technika


i właśnie dlatego shihan Drewniak mówił żeby potem nie pytać.
Szczegulnie jak zdajesz na wysoki stopień, musisz być pewien że to co robisz robisz dobrze.
Zdając na 1 dana nie możesz pozwolić sobie na jakieś błedy i niepewność czy coś zrobiłem dobrze czy żle.
  • 0

budo_green_lady
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 249 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: EGZAMIN


liczą sie że to jest duzy wydatek, chyba 200 dolców ale nie jestem pewien.


Zgadza się - 200 dolców, ale z tego co wiem to nie oddają wszystkiego, bo część idzie do Polskiego Związku Karate.
  • 0

budo_washi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 773 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: EGZAMIN

egzamin to nie trening. Przychodzac na egzamin musisz byc pewny 100% swoich umiejetnosci...


Nie sadze by ktos kto zdaje na egzamin mistrzowski mial watpliwosci co do tego czy jest przygotowany czy nie. Zapewne on ciezko trenowal i byl przekonany, ze wszystkie wymagane techniki wykonuje poprawnie. A skoro jego trening nie byl wlasciwy to teraz przez kolejny rok ma powielac bledy????
  • 0

budo_matysshido
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: EGZAMIN

i właśnie dlatego shihan Drewniak mówił żeby potem nie pytać.
Szczegulnie jak zdajesz na wysoki stopień, musisz być pewien że to co robisz robisz dobrze.
Zdając na 1 dana nie możesz pozwolić sobie na jakieś błedy i niepewność czy coś zrobiłem dobrze czy żle.

To ja to rozumiem w ten sposób, że jeśli chchiałbym być pewny że wszystko robie dobrze (znaczy się tak jak to drewniak uważa że jest dobrze) to musiałbym trenować pod jego okiem. Dziwnie to brzmi w ogóle co piszesz jawillen, bo jak ktoś może podejść do egzaminu, szczególnie na tak wysokim szczeblu, nie mając świadomości, że się jest przygotowanym. :? ??
  • 0

budo_gaweł
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 622 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Białogard
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: EGZAMIN
Że się wtrącę.
Przystępując do egzaminu na tak wysoki stopień jak 1 Dan trzeba (bezwzględnie) być przygotowanym, ale ktoś do takiego egzaminu p o w i n i e n (musi !) promować! Sam ćwiczący choćby jak najbardziej przekonany o swoich mozliwościach nie może sam zadecydować i powiedzieć: chcę zdawać na Dana! Wydaje mi się, że prowadzący takiego człowieka nauczyciel "wystawia" jego kandydaturę do egzaminu i musi być przekonany o tym, że jego uczeń jest "gotów". Sprawa więc nie dotyczy tylko zdającego, ale również jego nauczyciela. Skoro zdający nie zdał to przy okazji, tak poniekąd, "stracił twarz" jego nauczyciel. Myslę, że taki nauczyciel także chciałby wiedzieć co jest źle, przecież sam go uczył i błędy są wynikiem jego nauk!
Poza tym nie wyobrażam sobie sytuacji, gdy egzaminatorem i nauczycielem jest ta sama osoba (!) W moim Dojo egzaminatorami są zawsze osoby z zewnątrz.
I jeszcze jedna sprawa. Człowiek z Sho Dan to nie jest Superman i także ma prawo do błędów, są to oczywiście inne błędy niż u człowieka z 8 czy 3 kyu! Egzaminator powinien o tym wiedzieć, no chyba, że według jego mniemania zdający na Sho Dan MUSI być Supermanem. (Tylko co później?)
  • 0

budo_green_lady
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 249 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: EGZAMIN
No dobra, ale ja dalej się zastanawiam dlaczego mój kolega nie zdał. Do innch podchodzili i dawali minusy, do niego nie i tyle. Nie rozumiem tego.

Nawet jeśli coś źle robił to czemu nikt nie zwrócił mu uwagi jak innym :?:

Pewnie i tak się nie dowiem, ale dla mnie to jest jakieś głupie. Już nie chodzi żeby on miał czarny pas, bo równie dobrze może go zdobyć za rok, ale nie wie nawet co źle robił i o co to wogóle chodzi.
  • 0

budo_michalsos
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 73 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:sosnowiec

Napisano Ponad rok temu

Re: EGZAMIN
Pozwolę sobie jeszcze raz zabrać głos bo widzę, że dyskusja rozwineła się na dobre.

Po pierwsze
Twierdzenie, że egzamin to nie trening i nie należy pytać o błędy w przypadku nie zdania to wierutna bzdura a egzaminator, który to praktykuję wykazuje się brakiem podstawowej wiedzy z zakresu pedagogiki i nauczania. Otóż dla nie wtajemniczonych - egzamin to jedna z form nauczania nazywana sprawdzianem. Z założenia nauczyciel uczy po to żeby nauczyć i w związku z tym od podstawowej formy jaką jest lekcja (trening) przechodzi do innych form ale każda z nich ma na celu przekazanie wiedzy oraz pośrednio sprawdzenie wiedzy ucznia i wytknięcie błędów które popełnia. Sprawdzian wiadomości (egzamin) nie został stworzony po to aby go zdać niezależnie od poziomu wiedzy ale głównie po to żeby osoby mniej zdolne, leniwe, itp., dowiedziały się czego mają się jeszcze nauczyć aby ten egzamin zdać. Jest to ostatnie ogniwo zdobywania wiedzy a zarazem najważniesze bo wyniki egzaminu omawia i podsumowywuje osoba (z założenia) najbardziej kompetętna wyznaczona przez jakiś organ państwowy, związek sportowy, federację, itp. Ja osobiście nie wyobrażam sobie takiego egzaminatora (od 22 lat zajmuję się sztukami walki i zdawałem bardzo wiele egzaminów - również na 1, 2 i 3 dan, samodzielnie również egzaminuję inne osoby i to nie tylko na macie ale również na uczelni i w szkole).

Po drugie.
O ile się zorientowałem z wypowiedzi pewnej osoby (ale nie jestem pewien czy dobrze zrozumiałem) to błąd owej osoby, która nie zdała na 1 dan polegał na złym wykonaniu bloku. Jeżeli tak to z werdyktem negatywnym się w zupełności zgadzam ponieważ jak wiecie bloki w karate są jednym z podstawowych elementów nauczanych praktycznie od "pierwszego" treningu i błędne ich wykonywanie na egzaminie na 1 dan grzecznie mówiąc - "nie przystoi", bo jak mówi przysłowie "nie bedziesz umiał biegać jak nie nauczysz się chodzić". Zastanawia mnie tylko jedna rzecz - mianowicie ktoś tę osobę do egzaminu przygotowywał ale być może też nie był świadomy, że błędnie naucza bloku bo mu o tym egzaminator nie powiedział kiedy on zdawał egzamin, aż zdał go za którymś razem z rzędu (egzaminator może nie zauważył błędu). I tak tworzy się błędne koło albo jak ja to nazywam po ludzku - "rozmowa chuja z butem".

Po trzecie.
Jeżeli nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kasę i tyle.

Jeżeli kogoś zanudziłem to przepraszam, ale jako pedagog i instruktor nie mogę słuchać o takich praktykach i przekretach za nie małą kasę, którą może stracić kiedyś jeden lub jedna z was.

Pozdrawiam
Michał
  • 0

budo_janwillen
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 352 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Caserta
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: EGZAMIN


i właśnie dlatego shihan Drewniak mówił żeby potem nie pytać.
Szczegulnie jak zdajesz na wysoki stopień, musisz być pewien że to co robisz robisz dobrze.
Zdając na 1 dana nie możesz pozwolić sobie na jakieś błedy i niepewność czy coś zrobiłem dobrze czy żle.

To ja to rozumiem w ten sposób, że jeśli chchiałbym być pewny że wszystko robie dobrze (znaczy się tak jak to drewniak uważa że jest dobrze) to musiałbym trenować pod jego okiem. Dziwnie to brzmi w ogóle co piszesz jawillen, bo jak ktoś może podejść do egzaminu, szczególnie na tak wysokim szczeblu, nie mając świadomości, że się jest przygotowanym. :? ??


na egzamin powyżej 4 kyu (w tym na dan) musisz mieć pisemną zgode swojego senseia
a więc to on decyduje czy jesteś dobrze przygotowany.
  • 0

budo_janwillen
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 352 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Caserta
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: EGZAMIN
michalsos:
Po trzecie.
Jeżeli nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kasę i tyle.

opłata za egzaminy na 1 i 2 dan w przypadku niezdania jest zwracana.
  • 0

budo_mistress
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 690 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: EGZAMIN
Każdy instruktor wymaga inaczej....Prosty przykład jak ćwiczyłam na zgrupowaniu to kązdy sensei chciał inne pozycje, inaczej usawiać ręce przy blokach, przyznam, ze miałam mętlik w głowie, bo wg każdego z nich to co oni przekazywali było najodpowiedniejsze..:|

Mój trener zawsze powtarza, ze uczymy się w swoim klubie, ale nie zakładamy klapek na oczy , gdy ktoś będzie od nas wymagała troszkę skorygowanej techniki.

Byc może było też tak i w tym przypadku, że chłopak źle robił blok..

Ja np bardzo się ciesze, jak trener pokazuje mi moje błędy, wtedy wiem co poprawić i jak. Ale wiem też, że niektórym sie boi to powiedzieć, bo się obrażą, albo zrezygnują z treningów. Mam małą grupe i mało chętnych więc może to dlatego . A przecież jakoś zarabiać musi dlatego niedokońca jest szczery.
  • 0

budo_vop23
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 613 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: EGZAMIN
Po pierwsze - jak mu nie powiedzieli jakie robi bledy to skad wiadomo ze oblal za jeden blok ? Nie wierze ze za jeden blad oblal egzamin , bledow musialo byc znacznie wiecej !
Po dugie DAN otrzymuje sie nie tylko za technike ale za caloksztalt . Zapewniam ze Shihan zna dobrze wszystkich kandydatow i wie co robi. Widac gosciu jeszcze nie zaslugiwal i musi poczekac.
Kazdy kto oblewa egzamin mowi ze niesprawiedliwie . ze umial i nie wie o co chodzi , ze sie uwzieli . Normal.
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: EGZAMIN
Co ty piszesz :!: egzamin to egzamin jeżeli zdają 18 latkowie na dany to jaki wtedy całokształt jest brany pod uwagę-skoro nawet nie są instruktorami 8) .Tym tekstem potwierdzajsz wcześniejsze oceny i opinie w tym temacie o których ja bynajmniej nie zamierzam się rozwodzić i ich powtarzać :wink:
Ps Jaka jest obecna cena za dana i kyu ? z pochodnymi opłatami :oops:
  • 0

budo_vop23
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 613 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: EGZAMIN
18 latek tez musi soba cos reprezentowac , nie tylko technike .
A w tym przypadku gosciu po prostu nie umial i tyle .
Nie pierwszy i nie ostatni co oblal i nie ma co gadac.
A u was wszyscy zdaja ? co ?
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: EGZAMIN
Nie takiej odpowiedzi oczekiwałem gdyz teraz nie potrafisz konstruktywnie umotywowac swoej wypowiedzi , gdyż sam podniosłes inny aspekt ,który jest brany pod uwagę na egzaminie i doskonale wiesz ,że to skomplikowana sprawa u was :? . U nas nie zdają jak wszędzie co jest odnotowane w protokole ( błędy , brak wiedzy itd itd!).
Ale napewno nikt nie zdaje za to ,że kąt bloku jest za mały o 5 stopni , gdyż zdający to nie maszyna cyfrowa.
Odpowiedz mi na mój PS?
  • 0

budo_green_lady
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 249 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: EGZAMIN
[quote name="vop23"]Po pierwsze - jak mu nie powiedzieli jakie robi bledy to skad wiadomo ze oblal za jeden blok ? Nie wierze ze za jeden blad oblal egzamin , bledow musialo byc znacznie wiecej !
quote]

Po pierwsze to czytaj uważniej. Napisałam, że jeden nie zdał i nic mu na ten temat nie powiedzieli, a kompletnie inna osoba nie zdała, bo źle zrobiła blok. I właśnie przez to.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024