Skocz do zawartości


Zdjęcie

Koniec OYAMA Karate w Polsce ?????


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
50 odpowiedzi w tym temacie

budo_scott
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 74 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rzeszów

Napisano Ponad rok temu

Koniec OYAMA Karate w Polsce ?????
Słyszałem że Shigeru zlecił dowodzenie komuś innemu, a on wyznaczył takie same stawki za przynależność dla wszystkich tzn. Polska, Rosja, itd. mają płacic tyle samo co USA. Dlatego Dyduch przeniósł wszystkich do innej federacji [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Część klubów podobno przeszła na Kyokushinkan [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Może ja coś zle usłyszalem, moze Wy wiecie cos wiecej na ten temat, mogłem cos przekrecic.
  • 0

budo_.:pitman:.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 984 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jelenia Góra

Napisano Ponad rok temu

Re: Koniec OYAMA Karate w Polsce ?????
ja myślę że może coś kolega karateka wiedzieć :) on zawsze na bierząco jeśli idzeo o oyama karate, nawet czasami chyba bardziej na bieżąco niz sam Dyduch :)
  • 0

budo_shalom
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 498 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Lokalizacja:Będzin / Kraków / Leiden
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Koniec OYAMA Karate w Polsce ?????
hmm ale przeciez juz był o tym temat. Wysil się i poszukaj!!
ale odpowiem bo pewnie ci sie poszukać nie będzie chciało.

1. Shigeru oddał "dowodzenie" Saiko Shihanowi Yasuhiko Oyamie
2. Nowy szef faktycznie dał nam takie same stawki jak USA i innym krajom
3. W wyniku tego powstało Internation Karate Federation Oyama (ponoć Shigeru poparł tą decyzję)
4. Polskie Oyama należy teraz do IKF Oyama

a teraz Kanreikai

To jest organizacja a'la K1. Ma zajmować sie organizacją międzynarodowych i międzystylowych zawodów karate. Polska należy także do tej organizacji.

chyba wszystko i można zamknąć

(bo zaraz zlecą sie trolle i będą spamować...)
  • 0

budo_scott
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 74 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rzeszów

Napisano Ponad rok temu

Re: Koniec OYAMA Karate w Polsce ?????
Aha. Nie slyszalem o tym wczesniej, dopiero teraz. Dzieki za wyjasnienie.
  • 0

budo_highwind
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 51 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Koniec OYAMA Karate w Polsce ?????
Sorry ze tak odgrzewam ten temat , ale mam pare pytan do tych co trenbuja Oyama karate.
pytanie:
1. Czy mozliwe jest jeszcze zdawanie stopni w tym stylu ( chodzi mi o dany ) ?

2. Ile wynosily te oplaty o ktore zabiegal Saiko Shihan Y. Oyama ? tzn. Czy sa az tak duze, ze nie mozna bylo pojsc na kompromis?

3. Czy ogonie cos wiadomo na temat planow polskiego Oyama na najblizsza przyszlosc? Co z sansei'ami ktorzy wychowali sie na materiale Oyamy ?

Z gory dziekuje za odpowiedzi i nie zjedzcie mnie jak ten temat powtarzam
  • 0

budo_vop23
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 613 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Koniec OYAMA Karate w Polsce ?????
[quote name="highwind"]Sorry ze tak odgrzewam ten temat , ale mam pare pytan do tych co trenbuja Oyama karate.


3. Czy ogonie cos wiadomo na temat planow polskiego Oyama na najblizsza przyszlosc? Co z sansei'ami ktorzy wychowali sie na materiale Oyamy ?

Slyszalem ze wracaja do IKO 1 , ale moze to tylko plotka .
  • 0

budo_paweł sępek
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 85 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KRAKÓW

Napisano Ponad rok temu

Re: Koniec OYAMA Karate w Polsce ?????
Z tego co ja wiem nic się nie zmienia w nauczaniu stylu sensei ćwiczący i "wychowani" przez Shigru Oyama uczyć nadal bedą według jego nauk. Zmieniła sie tylko przynależność z World Oyama Karate Organization na Kanreikan.
  • 0

budo_highwind
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 51 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Koniec OYAMA Karate w Polsce ?????
osu! sensei
Dziekuje za odpowiedz.
musze przyznac ze zatkala mnie calkowicie lojalnosc uczniow wobec Soshu.
Czy Saiko Shihan Y. Oyama ,oprocz podniesienia stawek, zrobil jeszcze cos co sie uczniom Sochu nie spodobalo np. promowal tylko swoich i za duzo polityki w oraganizacji sie pojawilo ?
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Koniec OYAMA Karate w Polsce ?????
Zrobił porządek , który nie odpowiada starym wygą :wink:
Ale widzę,że koledzy z Oyama nie odpowiedzieli Ci na wszystkie pytania kasa to chyba temat tabu :( .
PS. Vop ja słyszałem od kolegów z Północy , trenujących Oyamas ,że przechodzą do Enshi karate :!:
  • 0

budo_vop23
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 613 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Koniec OYAMA Karate w Polsce ?????

Zrobił porządek , który nie odpowiada starym wygą :wink:
Ale widzę,że koledzy z Oyama nie odpowiedzieli Ci na wszystkie pytania kasa to chyba temat tabu :( .
PS. Vop ja słyszałem od kolegów z Północy , trenujących Oyamas ,że przechodzą do Enshi karate :!:


Ktos pojdzie do Enshin , ktos do was , ktos do nas ... tak czy tak rozpieprzy sie Oyama Karate . Tak sadze. Kilka osrodkow chyba lykniecie.
I po co bylo potrzebny byl rozwod Janka z Andrzejem wiele lat temu ?
Powroty sa teraz modne :wink:
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Koniec OYAMA Karate w Polsce ?????
bez komentarza
A wyczytałem ,że nie ma już V-ce Prezesa PZK
  • 0

budo_yokot
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 340 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Koniec OYAMA Karate w Polsce ?????
tak trochę z boku się przyglądajac... ruch w interesie trwa, organizacje powstaja, padają, ludzie się rodzą umierają... "eta bylo i budziet wsiegda" jak powiedział Sawczuk w 2 części "Psów".

Nie wydaje sie Wam, ze lepiej po prostu trenować u dobrego Senseia i w nawet nie wiedzieć do jakiej ię organizacji należy?
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Koniec OYAMA Karate w Polsce ?????

Nie wydaje sie Wam, ze lepiej po prostu trenować u dobrego Senseia i w nawet nie wiedzieć do jakiej ię organizacji należy?


Przeciez o to właśnie cały czas idzie kolego :!:
  • 0

budo_nightwolf
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 686 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:P-sk
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Koniec OYAMA Karate w Polsce ?????

Nie wydaje sie Wam, ze lepiej po prostu trenować u dobrego Senseia i w nawet nie wiedzieć do jakiej ię organizacji należy?


nic dodac nic ujac :?
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Koniec OYAMA Karate w Polsce ?????


Nie wydaje sie Wam, ze lepiej po prostu trenować u dobrego Senseia i w nawet nie wiedzieć do jakiej ię organizacji należy?


nic dodac nic ujac :?

Jedno i drugie jest ważne bo izolacja nie jest rowzwiązanie na te problemy.Nie wiem dlaczego tylko w naszym kraju jest taka patologia. :(
  • 0

budo_yokot
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 340 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Koniec OYAMA Karate w Polsce ?????


Nie wydaje sie Wam, ze lepiej po prostu trenować u dobrego Senseia i w nawet nie wiedzieć do jakiej ię organizacji należy?


nic dodac nic ujac :?

Jedno i drugie jest ważne bo izolacja nie jest rowzwiązanie na te problemy.Nie wiem dlaczego tylko w naszym kraju jest taka patologia. :(


Nie chodzi mi o izolowanie się, tylko o podążanie za nauczycielem, organizacja to chyba sprawa wtórna? Kiedyś juz pisałem o tym przy podobnym temacie - w sklepie z akcesoriami (stary Samuraj jeszcze na Wronieckiej) miałem okazję porozmawiać z kolegą również ćwiczącym aikido jak ja (później w zyciu już go nie spotkałem):
Ja: - U kogo ćwiczysz?
On: - Ćwiczę w PFA
Ja: - Aha, a kto jest Twoim mistrzem? Takim mentorem?
On: - No, ja cwiczę w PFA - mamy różnych mistrzów
Ja: - To może wpadniesz kiedyś do nas choć zobaczyć? Bo my mamy sojego senseia Japończyka, który regularnie nas odwiedza, zna nas z imiom, wie, kto jak długo ćwiczy, jakie postępy robi itd
On: - Nie, dziękuję, ja będę trzymał się organizacji...

Morał z tej powiastki niech sobie kazdy wyciągnie sam :wink:
  • 0

budo_baxii
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:PROSZOWICE

Napisano Ponad rok temu

Re: Koniec OYAMA Karate w Polsce ?????
Trenuję któtko więc może moje podejście jest amatorskie ale kiedy mój sensei przeszedł z World Oyama Karate Organization do Kanreikai i Oyama Internation Karate Federation mówił ze to może nie ostatnie jego przejście do innej organizacji nie interesują go stopnie ani profity on cały czas idzie za swoim mistrzem w tym przypadku to Soshu Shigeru Oyama kiedy jego zabraknie mój sensei na pewno poszuka sobie innego mistrza a my jego uczniowie poszliśmy za nim i uważm że nie jest ważne co mam na kimonie czy komu płacę składki ćwiczę z nauczycielem któremu zaufałam.Jeśli mój sensei kiedyś powruci do kyokushinu czy World Oyama Karate Organization prowadzonej teraz przez Y.Oyamę to my w jego szkole zrobimy to to samo.
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Koniec OYAMA Karate w Polsce ?????
Masz rację od niedawna da się zauważyć ,że ludzie którzy odeszli od Kyokushin zaczynają wracać do żródeł i między innymi jest kilka klubów , które niechc a iść już okrężną drogą i po podjęciu męskiej decyzji przechodzą do Kyokushin-kan.
  • 0

budo_.:pitman:.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 984 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jelenia Góra

Napisano Ponad rok temu

Re: Koniec OYAMA Karate w Polsce ?????
mnie ciekawi kilka rzeczy:
-kto stoi na czele nowej organizacji International Federation Karate Oyama
-jakie państwa prócz Polski są członkami
-dlaczego na oficjalnej stronce (polskiej) nie ma ani słowa o tym rozpadzie i o nowej przynależności
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Koniec OYAMA Karate w Polsce ?????
Na te pytania nie znajdziesz odpowiedzi bo to polityka. Kluby OK poraz kolejny nie miały nic do gadania i deyzję podjęto w ich imieniu bez nich ( jak za komuny0 Dziwie się,że jeszcze na takie rzeczy sie pozwala. Z moich informacji wynika ,że ktos chiał mieć więcej kasy dla siebie i być wielkim lideram na świat.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024