Skocz do zawartości


Zdjęcie

techniki nożne- niskie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
36 odpowiedzi w tym temacie

budo_ac19
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 78 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

techniki nożne- niskie
Czy macie jakieś sprawdzone techniki nożne przydatne w realnym starciu.

Na własne oczy widziałem jak dwóch kiboli lało się , jeden walkę zakończył łamiąc goleń prostym szpicem w golęń, taki front kick .

A bo pewnie zaraz się pojawi komentarz że kibol sie chce nauczyć lac na ulice,
nie mam juz 30 na karku ładną żonke i córe i mam w dupie ustawki i inne młodzieńcze wybryki.
Poprostu trenuje KB i chce uzupełnic swoje techniki .
  • 0

budo_ac19
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 78 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: techniki nożne- niskie
a na combaty już czasu niestety nie mam
  • 0

budo_czarny_tygrys
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 620 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: techniki nożne- niskie
Na pewno nie polecam lowkicków na udo. Może na zawody sie to nadaje, ale na ulicy można w jajka dostać. Oczywiście polecam proste kopniaki w krocze podbiciem stopy. Dobrze jest też powalczyć kolanami. Często w tym przypagku obiektem ataku jest również krocze. Myśle, że kopniecie boczne w kolano też się zda.
  • 0

budo_pitt
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 314 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: techniki nożne- niskie

Na pewno nie polecam lowkicków na udo.


Według mnie się nadają. Najpierw ładna seria sierpów i prostych, a jak koleś już się tylko przed tym broni to porządny low kick i może być po sprawie. Jak nie to i tak kark złapie się za nogę bo będzie bolała, a wtedy taki strzał, żeby zobaczył inny wymiar bo co tam gwiazdy :D .
  • 0

budo_m3f
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Toronto

Napisano Ponad rok temu

Re: techniki nożne- niskie
gorzej jak chcesz sprzedac komus tego pozadnego lowkasa a on ci go przyblokuje kolanem to wtedy tez moze byc po walce :( ( no chyba ze juz ma sie troche obite piszczele, ale to i tak boli)
  • 0

budo_czarny_tygrys
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 620 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: techniki nożne- niskie
Jakbym miał gościa dobijać to nie lowkickim raczej. Mało destrukcyjna technika... Zresztą trzeba dobrze noge wsadzić, a to nie łatwa sztuka na ulicy. Zresztą kwestia gustu. Lowkickami to można kumpli rozpędzić, jak będą wnerwiać przy piwie :) .
  • 0

budo_rip
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 414 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:RIP

Napisano Ponad rok temu

Re: techniki nożne- niskie

Jakbym miał gościa dobijać to nie lowkickim raczej. Mało destrukcyjna technika... Zresztą trzeba dobrze noge wsadzić, a to nie łatwa sztuka na ulicy. Zresztą kwestia gustu. Lowkickami to można kumpli rozpędzić, jak będą wnerwiać przy piwie :) .


pieprzysz.

dwa dobre lowki i po walce.
  • 0

budo_mjblack
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 184 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: techniki nożne- niskie
przedewszystkim niskie koniecia :D :D
  • 0

budo_ac19
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 78 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: techniki nożne- niskie
no tak loukic, boczne niskie - tyle to już wiem

ale co z technikami ja to nazywam typu nakładka- kopnięcie zakroczną, skierowaną do zewnątrz w goleń wykrocznej gościa lub zakrocznej w kolano gościa, kopnięcie frontalne piętom w goleń lub kolano. Chodzi mi o takie techniki wiem że są zabujcze ale czy stosujecie je w realnym zagrożniu jako atak początkowy czy są to tylko techniki wykańczające.
  • 0

budo_czarny_tygrys
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 620 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: techniki nożne- niskie

pieprzysz.

dwa dobre lowki i po walce.


Ta... na filmach z Brusem. Ludzie potrafią dużo wytrzymać, aż nazbyt. Polecam walki w Praid. Przekonasz się co jest skuteczne, a co nie. Nie przeczę że jak gościu słaby, to może odpaść, ale jak coś trenował to jaja tobie zwiędną (nie bierz tego do siebie) jak skontruje, lub zblokuje. Zresztą mów i rób co chcesz :wink: . To wolny kraj.

przedewszystkim niskie koniecia Very Happy Very Happy


Tak samo twierdze, ale nie na udo.

Pozdro.
  • 0

budo_czarny_tygrys
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 620 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: techniki nożne- niskie

ale co z technikami ja to nazywam typu nakładka- kopnięcie zakroczną, skierowaną do zewnątrz w goleń wykrocznej gościa lub zakrocznej w kolano gościa, kopnięcie frontalne piętom w goleń lub kolano. Chodzi mi o takie techniki wiem że są zabujcze ale czy stosujecie je w realnym zagrożniu jako atak początkowy czy są to tylko techniki wykańczające.


Na ulicy nie ma zasad. Co jest skuteczne to dozwolone. Przy tych technikach nikogo nie zabijesz. I to ich plus. Kolana się zagoją, a taki dresik następnym razem pomyśli (albo się przestraszy - to dobrze, albo będzie z nożami chodził - a to bardzo źle). Najlepiej to uciekać... Jak trenujesz KB to pewnie bedziesz od nich szybszy :) .
  • 0

budo_rip
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 414 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:RIP

Napisano Ponad rok temu

Re: techniki nożne- niskie

Ta... na filmach z Brusem. Ludzie potrafią dużo wytrzymać, aż nazbyt. Polecam walki w Praid. Przekonasz się co jest skuteczne, a co nie. Nie przeczę że jak gościu słaby, to może odpaść, ale jak coś trenował to jaja tobie zwiędną (nie bierz tego do siebie) jak skontruje, lub zblokuje. Zresztą mów i rób co chcesz :wink: . To wolny kraj.


Pozdro.


o co ci chodzi ? jakich filmach z brusem?

co do walk ulicznych mają walki Pride(gdzie btw 80% kopneic to wlasnie lowkicki)? Blokowales kiedys lowka?
Sila i skutecznosc lowkicka jest potwierdzona i kazdy tutaj tak ci powie, nie rozumiem co chcesz osiagnac ...
  • 0

budo_czarny_tygrys
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 620 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: techniki nożne- niskie
Blokowałem i to nie raz...

co do walk ulicznych mają walki Pride(gdzie btw 80% kopneic to wlasnie lowkicki)?


I dobrze powiedziałeś, 80% to lowkicki.... Praid to sport, a ulica to ulica... Zresztą gdyby były takie skuteczne i śmiertelne to by pewnie zabronili ich używać (jak np. ciosów w twarz łokciem). Ja trenuje kung-fu, troche san shou i uczą mnie jak po lowkach w jaja trafić... Zresztą w czasie walki nic nie boli, dopiero po - na drugi dzień. Powinieneś to wiedzieć. Jaki więc jest sens kopania w uda. No chyba, że masz nogę jak armata... wtedy to respect :oops: . Bedziesz moim idolem. Lepiej kopać w kolana... efekt doraźny.

Nie chcę wywoływać tu wojny, więc troszeczke stonuj, a takie stwierdzenia, to zachowaj dla siebie:

pieprzysz.

dwa dobre lowki i po walce.


Poproś, niech ktoś tobie przywali, najlepiej w czasie walki. Zobaczysz sam...
Pozdrawiam.
  • 0

budo_lukas
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: techniki nożne- niskie
Witam, Czarny Tygrys skoro twierdzisz, ze wytrzymujesz 3 dobre low kicki to ty dlamnie prze heros jestes. Nie prownuj low kickow na ulicy do tych z pride bo ludzie z pride przymuja ich dziennie klika set, a goscie na ulicy zadko.
Pozdrawiam.
  • 0

budo_czarny_tygrys
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 620 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: techniki nożne- niskie
No ok, ale na ulicy nie bedziesz miał czasu zeby zadać trzech.... Jak drecha zaboli to nóż wyciągnie. I tyle... Ja nie mówię, ze lowkicki nie bolą. Mówie tylko, że na ulice są takie sobie. Ja nie polecam.
  • 0

budo_randori
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 552 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bytom
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: techniki nożne- niskie
dobry mocny lk jest jak najbardziej wskazany,jak mocno kopiesz to możesz nawet wywrocić gościa.Powiem więcej ręce,łokcie kolana a z kopnięć jak dla mnie tylko lk
  • 0

budo_zekiet
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 415 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław Wrocław piękna okolica Gdyby nie Warszawa była by stolic

Napisano Ponad rok temu

Re: techniki nożne- niskie
Jak na ulice i w temacie technik nożnych to oprócz obtłuczenia gościowi jajeczek (czego unikam jak mogę bo to dla mnie takie nie fair) to tylko loking. Ja osobiście dość jeszcze perfidnie do tego podchodze, bo już na dzieńdobry serwuje lowa ale tuż nad kolano oponenta i jak naj mniejszą powierzchnią piszczela. Pan dostaje coś takiego i po jakiś 2 sekundach skurcz mięśnia i typ ma postane.... :twisted: Oprócz tego oczywiście na wykończenie może być mawacha w celu wytrącenia z gardy i zaaplikowania techniki kończącej - piąchopiryny.

W zasadzie w walce staram się uniknąć stosowania technik mogących wywołać trwałe obrażenia u oponenta. W większości przypadków nie są to źli ludzie - tylko tacy, którzy nie powinni pić a jeśli już to zamknięci w domu. Front na kolano to w 75% przypadków pewne złamanie nogi przeciwnika. Osobiście nie polecam..

POZDRO&RESPEKT
  • 0

budo_xiosan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 311 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:zza pleców / Wa-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: techniki nożne- niskie
Lowkick- da best!
Ostatnio gdy wykonałem go "na rozpoczęcie" w "bardziej realnych warunkach" oponent się przewrócił :lol: Ja zrobiłem takie oczy 8O i starcie się zakończyło :)
  • 0

budo_danbog
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 52 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: techniki nożne- niskie
Kopie się tak jak jest okazja. Im więcej kopnięć trenowałeś tym częściej daną sytuacje uznajesz za okazje do kopnięcia.
Loking zewn to wartościowa technika ( nie każdy na ulicy ma odruchy obronne ).
Loking wewn. lepiej zastąpić kopnięciem w krocze. ( czasem może funkcjonować jako podcięcie nogi wykrocznej jak ktoś za szeroko stoi ).
Kopnięcia w kolano doskonale spisują się jak przeciwnik stoi na prostych nogach lub do blokowania sygnalizowanych kopnięć.
Atak kolanem na krocze lub na zewn. powierzchnie uda to bolesna żecz i może dać w zwarciu czas na inną technikę ( chyba że już będzie miał dość ).
  • 0

budo_rip
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 414 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:RIP

Napisano Ponad rok temu

Re: techniki nożne- niskie
Zekiet ,przytomnie i z racją.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024