Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ból pleców


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
53 odpowiedzi w tym temacie

budo_smoke
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1960 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice
  • Zainteresowania:Boks

Napisano Ponad rok temu

Ból pleców
Strasznie zaczęły mnie boleć plecy, dokładniej ich prawa, dolna część. Ledwo się skręcę, ruszę i przeszywa mnie zajebiscie wielki ból ...
Złapało mnie to w momencie, spadłem z krzesła (dosłownie) i leżałem prosto na ziemi z 20 minut, bo kazdy najmniejszy ruch kończył się długim jękiem ...

Co to może być, co zrobić ? ...
bo booooli strasznie ...
  • 0

budo_paeł
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 942 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Ból pleców
Idz do lekarza, ja nie poszedlem i juz ponad pol roku sie z tym mecze. Teraz jestem po 7tyg. masazy, jest duzo lepiej ale jeszcze ciut boli :(

zycze zdrowia...

ps.przy jakich ruchach Cie boli ? moze cos Ci przeskoczylo/wypadlo ? (tak jak to ma miejsce umnie :/)
  • 0

budo_smoke
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1960 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice
  • Zainteresowania:Boks

Napisano Ponad rok temu

Re: Ból pleców
boli przy każdym skręcie tułowia, skłonie, przy wstawaniu, siadaniu, no masakra :? ...
jedynie kiedy siędzę maksymalnie wyprostowany, ból na chwilę ustaje ...
  • 0

budo_spid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 713 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ból pleców
Nie jestem lekarzem, więc wiele ci nie pomogę, ale pamiętam podobny przypadek.

W naszym dojo mamy dość starą matę, której kanty płatów czasami wyłażą i nachodzą na siebie tworząc twarde wypustki i bruzdy. Raz jeden kumpel rzucił drugiego, tak że tamten trafił miejscem trochę ponad biodrem właśnie na wystający kant maty. Objawy były podobne do twoich, tzn. niemożność poruszania się w ogóle przez pół godziny, potem chłopaczyna ledwo chodził i trzeba go było wieźć do domu. Był wyłączony na jakieś 4 tygodnie bo to było coś poważnego, niestety nie wiem co bo nie znam dobrze tego gostka. Na pewno nie złamanie, tylko trafił w jakiś nerw, czy coś w tym guście.

Na pewno nikt ci tu wiele nie powie, bo ciężko jest tak na odległość postawić diagnozę, szczególnie że podałeś tak mało objawów. Jeżeli silny ból się utrzyma, zgłoś się lepiej do lekarza, szybko, żeby się nie okazało, że obiłeś nerę, albo jeszcze coś gorszego.
  • 0

budo_ray_luka
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 205 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Ból pleców
Akurat z bólami pleców to mam z autopsji spore doświadczenie. Objawy moim zdaniem wskazują na wypadnięcie dysku albo na silny skurcz mięśni przyszkieletowych spowodowany przeciążeniem. W pierwszym przypadku to generalnie nieciekawie bo wyleczyć się tego nie da a tylko zaleczyć, choć da się z tym żyć. W drugim to połykasz trochę tabletek albo dostaniesz zastrzyki i po w miarę krótkim czasie przejdzie. W sumie przyczyn może być wiele bo takie bóle mogą promieniować z innego miejsca tak więc najepiej zrób sobie rentgen odcinka lędźwiowego i do ortopedy.
  • 0

budo_volt
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 405 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Ból pleców

Strasznie zaczęły mnie boleć plecy, dokładniej ich prawa, dolna część. Ledwo się skręcę, ruszę i przeszywa mnie zajebiscie wielki ból ...
Złapało mnie to w momencie, spadłem z krzesła (dosłownie) i leżałem prosto na ziemi z 20 minut, bo kazdy najmniejszy ruch kończył się długim jękiem ...

Co to może być, co zrobić ? ...
bo booooli strasznie ...

Upierdolic leb - powinlo pomoc ;-) . Kurwa jedz do lekaza, chyba nie sadzisz, ze ktos cie telepatycznie wyleczy przez vortal budo ? :)
  • 0

budo_maciejsobczak
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 391 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Ból pleców
Volt ma rację idź do lekarza, z takimi bólami nie ma żartów.
  • 0

budo_lis pluszowy
  • Użytkownik
  • Pip
  • 30 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ból pleców
Ja cwicze aikido, mialem przez wiele lat problemy z bolami plecow. Wreszcie trafilem do czlowieka ktory zawodowo zajmuje sie rehabilitacja dla sportowcow.

Okazalo sie, ze zlestoje, siedze etc - kregoslup uciskal nerwy, co powodowalo bardzo rozlegle bole - podobne do tych, ktore opisujesz. Nauczyl mnie siedziec, stac poprawnie. Przede wszystkim nauczyl mnie jaka jest prawidlowa pozycja kregoslupa. Dodatkowo, troche inaczej wyglada teraz moja rozgrzewka przed treningiem. Bylo jeszcze kilka spotkan, w trakcie ktorych rozciagal, naciagal, masowal...

Jezeli jestes z Warszawy i chcesz kontakt do tego gostka (na marginesie - on tez trenuje SW i to na wysokim poziomie), to wyslij mi wiadomosc. Z czystym sumieniem moge go polecic. Tani i najwyzszej klasy profesjonalista. Mnie uratowal.
  • 0

budo_lis pluszowy
  • Użytkownik
  • Pip
  • 30 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ból pleców
ooops. Wlasnie zauwazylem, ze jestes z Katowic. Wiec kontakt z tym konkretnym rehabilitantem jest bez sensu dla Ciebie.

Ale wybierz sie do ortopody, do osrodka medycyny sportowej albo do osrodka rehabilitacji.
  • 0

budo_sherdog
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ból pleców
Mnie też bolą plecy w dolnym odcinku i tez chyba z tym pójdę do lekarza. Prawdopodobnie mam to od martwych ciągów teraz już nie robię tego ćwiczenia zawsze zachowywałem plecy proste zwracałem uwagę na technikę, ale jednak cos było nie tak
  • 0

budo_robin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 472 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ból pleców
Do dochtora i nie ruszac za bardzo, bo moze sobie co naderwales podczas upadku. Glupio to brzmi ale usztywnij sie maksymalnie (np. jakas listwa i bandazem) i do lekarza.
Zanim nie dowiesz sie co to jest nie probuj masowac ani rozciagac bo mozesz jeszcze bardziej spieprzyc.
  • 0

budo_noite
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1593 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Freistadt

Napisano Ponad rok temu

Re: Ból pleców

Strasznie zaczęły mnie boleć plecy, dokładniej ich prawa, dolna część.


modl sie, zeby to nie byl dysk. wiem z doswiadczenia, jak "fajne" sa z nim problemy...mi zaczyna zazwyczaj bardzo nieprzyjemnie bolec po ok 40 min treningu. a bol jest w dolnej czesci plecow, promieniujac na boki. Pani specjalistka powiedziala, ze dysk mi sie wysuwa i moze wypasc. Do tego dala mi pare cwiczen rehabilitacyjnych, pomagajacych "wcisnac" spowrotem ten feralny element kregoslupa. Szczerze mowiac, po trzech tygodniach to olalem.. :oops: Ale cos czuje, ze to byl blad i teraz musze nadrabiac. Lec do neurologa - jesli to kregoslup, to powinna to wykazac, i do rehabilitantki - da Ci jakies cwiczenia na wzmocnienie.
  • 0

budo_kamasz666
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 276 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ból pleców
Pewnie sie obiłeś i nic ci nie będzie za jekiś miesiąc :) . Kiedyś po pijaku spierdoliłem sie z mniej więcej 2,5 metra na schody. Zachciało się chłopcom jakąś starą zruinowaną chałupe. Jako że rozpocząłem schodzenie po schodach z tej strony gdzie ich nie było to jebnąłem na nie częściowo plecami, częściowo ryjem, a po części bodajże lewą nogą. Po upadku nie mogłem ruszyć dosłownie niczym bo tak mnie napierdalało, fartownie chłopaki usłyszeli moje jęki i wynieśli mnie z tej rudery. Po jakiejś godzinie i bodajże winie na 3 poczułem się dużo lepiej. Wtoczyłem się więc po cichu do domu, opłukałem ryja i poszedłem spać. Na zajutrz nie mogłem się w ogóle ruszyć z łóżka i tylko darłem ryja po całej chałupie żeby mi ktoś przyniósł paczke panadoli i coś na kaca. Po dniu leżenia zacząłem chodzić a po tygodniu już mogłem sam sobie zawiązać buty. Miesiąc po juz prawie nic mi nie było tylko miałem problemy z robieniem mostka. 3 lata później jestem zdrów jak ryba i nie mam żadnych problemów z plecami. Myślę więc że poprostu się poobijałeś i za tydzień góra 2 zapomnisz że cie kiedyś plecy bolały.
  • 0

budo_smoke
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1960 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice
  • Zainteresowania:Boks

Napisano Ponad rok temu

Re: Ból pleców
wy to jednak potraficie pocieszyć ;) no nic, jutro z rana idę do lekarza ...
  • 0

budo_ray_luka
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 205 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Ból pleców

Do tego dala mi pare cwiczen rehabilitacyjnych, pomagajacych "wcisnac" spowrotem ten feralny element kregoslupa.

Robiłeś ćwiczenia z metody McKenziego?
  • 0

budo_paeł
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 942 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Ból pleców
sa moze te cwiczenia gdzies w internecie ??
  • 0

budo_ray_luka
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 205 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Ból pleców
Generalnie metoda McKenziego polega na wyginani kręgosłupa w stronę przeciwną do tej po której wystepuje uszkodzenie. To tak w skrócie, na chłopski rozum, bo ekspertem nie jestem. Ja miałem robić takie ćwiczenie, chyba najpopularniejsze z tej metody: leżąc na brzuchu opierasz dłonie mniej więcej (w zależności od Twoich możliwości) na wysokości barków i na szerokość barków. Następnie powoli prostujesz ręce, cały czas starając się przyciskać biodra do ziemi. W maksymalnym wyproście utrzymujesz się przez chwilę po czym opuszczasz się z powrotem do pozycji leżącej. I tak dziesięć razy. Ruch ma być wolny i delikatny. Jak czujesz, że nie możesz to nie prostujesz dalej. Przeprost może być połączony z wydechem (w maksymalnym punkcie). No i pamiętamy żeby nie odrywać bioder. Maksymalne wygięce odbywa się w części lędźwiowej kręgosłupa. UWAGA. Stosowanie tego ćwiczenia powinno być poprzedzone przebadaniem (najlepiej razem z RTG) przez lekarza albo fizykoterapeutę tej części kręgosłupa żeby ustalić czy może być stosowane. Bo można sobie dopiero kuku zrobić a z kręgosłupem żartów nie ma.
  • 0

budo_administrator
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4477 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ból pleców
moze nerki?
  • 0

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: Ból pleców

leżąc na brzuchu opierasz dłonie mniej więcej (w zależności od Twoich możliwości) na wysokości barków i na szerokość barków. Następnie powoli prostujesz ręce, cały czas starając się przyciskać biodra do ziemi. itd...

To co opisujesz, to kobra - bhujangasana.
Dołączona grafika
  • 0

budo_lis pluszowy
  • Użytkownik
  • Pip
  • 30 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ból pleców

leżąc na brzuchu opierasz dłonie mniej więcej (w zależności od Twoich możliwości) na wysokości barków i na szerokość barków. Następnie powoli prostujesz ręce, cały czas starając się przyciskać biodra do ziemi. itd...

To co opisujesz, to kobra - bhujangasana.
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


To co opisujesz - niezaleznie od tego, jaką ma nazwę w nomenklaturze Joga - może być bardzo pomocnym ćwiczeniem albo bardzo zgubnym ćwiczeniem. Nie próbuj żadnych tego rodzaju ćwiczeń, dopóki nie poddasz się diagnozie ortopedu lub rehabilitanta-terapeuty.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024