Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nóż do walki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
241 odpowiedzi w tym temacie

budo_zenobee
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 135 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż do walki

Mogę to tylko porównać do dojeżdzania codziennie 200m do pracy przy łopacie
najnowszym bolidem formuły F1. Co kto lubi.

No tak, nóż do walki - przepraszam, nóż którym można kogoś zranić - może kosztować 30 zł na stadionie w Warszawie. Pewnie spełni 98% zadań stawianych przed nożami.

Pewnie należą się słowa uznania wszystkim wytwórcom i dystrybutorom noży za:
- budowę marki
- jednostkowy zysk netto na każdym wytworzonym i sprzedanym kawałku wykutej i opiłowanej blachy
- promocję owianą mistycyzmem (tradycja sięgająca np XV w.:)) selekcją (np knifeforum p. Pitera, czy brak oferowania na Guns.pl produktów Vicka, Gerbera i Leathermana (lub w ograniczonym zakresie)
Ale przecież nie jestem jedynym na świecie który zdaje sobie z tego sprawę - wszyscy TU na tym formu mają o tym wiekszą lub mniejszą świadomość. Po prostu godzę się na to...
Noszę dumnie swoje np Spyderco bo wiem, że na 1000 ludzi ma je 2 w Polsce Pozostałych 30 nosi folderki ale INNE!!!! nie takie jak ja... To coś co pozwala mi pozostać w swojej świadmości indywidualnym. Jeżdżę Fiatem czy tam toyotą, oglądam codziennie TV Sony czy JVC, kupuję Bakomę, i wędliny z Sokołowa noszę Levisy czy Diesel'a lub Wólczankę.... należy się coś innego nie?
Nie sądzę że Wszyscy Ci którzy tu na tym forum chcieli cos powiedzieć szukali noża do walki...

Niemniej termin nóż do samoobrony, budzi we mnie grozę. I jestem negatywnie nastawiony do wszystkich trącących zaburzeniem psychicznym debat na temat użyteczności danego typu noża do walki na ulicy

Tu masz 1000% racji. połączenie słów NÓŻ i ULICA kojarzy mi się z bandytą nożownikiem. A przecież wykonanie dobrego noża wymaga wiedzy, umiejętności i swojego rodzaju zmysłu artystycznego. Pisałem wcześniej, że nóż z natury swej nie jest zły - jest narzędziem. Po prostu. Walka na noże jednak jest zła - powtarzam się - bo kończy się poważnymi ranami albo śmiercią. Tyle mam do powiedzenia i cieszę się, że ktoś podziela moje zdanie lub mam przyjemność podzelać Kogoś zdanie :)
  • 0

budo_esthan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 305 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż do walki

Noszę dumnie swoje np Spyderco bo wiem, że na 1000 ludzi ma je 2 w Polsce Pozostałych 30 nosi folderki ale INNE!!!! nie takie jak ja... To coś co pozwala mi pozostać w swojej świadmości indywidualnym.


Nóż jest do cięcia etc, a nie do określania ego.
  • 0

budo_qkiel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1732 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż do walki

Nóż jest do cięcia etc, a nie do określania ego.

do wszystkich hobby podchodzisz tak utylitarnie ?
(madre slowo mi sie trafilo, tylko nie wiem co znaczy dokladnie :])
  • 0

budo_esthan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 305 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż do walki

Nóż jest do cięcia etc, a nie do określania ego.

do wszystkich hobby podchodzisz tak utylitarnie ?
(madre slowo mi sie trafilo, tylko nie wiem co znaczy dokladnie :])


No :]
Nóżem tnę, latarką świecę, rowerem jeżdzę....
Ciężko mówić że jestem jakiś indywidualista bo mam nóż x latarkę y i rower z.
Mam takie narzędzia jakie potrzebuje, nic poza tym.
  • 0

budo_zenobee
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 135 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż do walki

Nóż jest do cięcia etc, a nie do określania ego.

Odróżnij hobby od uzależnienia.
Pozdr. Zenobee
  • 0

budo_esthan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 305 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż do walki

Nóż jest do cięcia etc, a nie do określania ego.

Odróżnij hobby od uzależnienia.
Pozdr. Zenobee


True, true :]
  • 0

budo_artkie
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż do walki
Przeczytałem całe 16 stron, po kolei wszystko, i co mogę stwierdzić?? 99% teoretyzowania. Samo zapytanie pytanie „nóż do walki??” wg mnie jest chore. Sam jestem maniakiem noży i stali, podkreślam maniakiem noży a nie ich UŻYCIA.
Chodząc do szkoły średniej, sam byłem zmuszony dwa razy do obrony i użycia ostrza, które uratowało mi jeśli nie życie to co najmniej zdrowie. do samoobrony wystarczył mi wtedy zwykły nóż wędkarski do filetowania ryb, cienki i piekielnie ostry ale zadanie spełnił.
Dla mnie w tej chwili nóż to jest narzędzie bardziej o oddziaływaniu psychologicznym niż fizycznym. W przeciwieństwie do broni palnej można nosić go na wierzchu i taki ostentacyjny sposób noszenie nie prowokuje tylko odstrasza potencjalnego napastnika, zwłaszcza gdy to jest kawał "bojowego" noża. Jako że jestem zapalonym wędkarzem sam w różne miejsca jeżdżę na ryby, latem generalnie nad wodą plącze się różne towarzystwo, ( wędkarze akurat należą do tych co nie szukają zaczepki ). Ostentacyjnie zwisające ostrze każdemu daje do myślenia czy aby ten który je ma, przypadkiem nie użyje go i woli obejść łukiem albo grzecznie się zachować. A poza tym solidne ostrze na biwaku ma jedną niezaprzeczalną zaletę można wykonać wszelkie prace obozowe łącznie z nakopaniem robaków jak potrzeba, pokrojeniem chleba czy porąbaniem drzewa na ognisko.
Ja na chwilę mam kilka ostrzy różnych wielkości i przeznaczenia począwszy od małego scyzoryka poprzez noże myśliwskie, bojowe aż po maczety. Co rozumiem przez noże bojowe?? wz. 92 przez długie lata mi służy, dokonałem w nim tylko małej korekty, zmieniłem szlif na pełny płaski :) :) od razu inne ostrze się zrobiło, CS-a PK I z carbon V oraz niedawny nabytek gdy cena sensowna się zrobiła Ka-Bar D2. Maczety służą mi do trzebienia zielska i oczyszczania stanowiska.
"Bojowe" tak jak pisałem pełnią rolę psychologiczną „odstraszacza”.
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż do walki
A co chciales przez te 16 stron ? 16 stron wypowiedzi praktykow ? 8O 8O Tutaj to tylko mozna snuc domysly - my tutaj prosze Pana jestesmy spokojnymi "teoretykami" :) Praktycy siedza w pierdlach badz drapia w wieczko trumny ;)


Edit: Ostentacyjne noszenie noza nie pomaga. Chyba tylko wlasnemu ego.
  • 0

budo_artkie
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż do walki

A co chciales przez te 16 stron ? 16 stron wypowiedzi praktykow ? 8O 8O Tutaj to tylko mozna snuc domysly - my tutaj prosze Pana jestesmy spokojnymi "teoretykami" :) Praktycy siedza w pierdlach badz drapia w wieczko trumny ;)


Edit: Ostentacyjne noszenie noza nie pomaga. Chyba tylko wlasnemu ego.


Tyż prawdo :D

Co do ostentacyjności to w klimacie plenerowo biwakowym pomaga jak najbardziej, na ego też :D :D . Oczywiscie nie mówiłem o noszeniu kosy po kolana na ulicy, jak bym takiego delikwenta zobaczył to sam bym zadzwonił najpierw po smutnych panów co to kaftany mają a później się zastanawiał :) :) .
  • 0

budo_red dragon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż do walki
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
ostatnio chodzą za mnie te fairbairn-sykesy. Sa takie proste w budowie ale mi sie podobaja.....

Apropos noży do sparingów...a taki zabawkowy dla dzieci nie może byc? :D
  • 0

budo_zenobee
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 135 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż do walki

Przeczytałem całe 16 stron, po kolei wszystko, i co mogę stwierdzić?? 99% teoretyzowania. Samo zapytanie pytanie „nóż do walki??” wg mnie jest chore. (...) Bojowe" tak jak pisałem pełnią rolę psychologiczną „odstraszacza”.


Artkie, Eh.. Dobrze że masz świadomość, że nóż do walki w cywilizowanym świecie jest czymś złym i chorym.

Musisz jednak wiedzieć, że na świecie są (odnosząc się do TEGO konkretnego kontekstu) jeszcze 2 rodzaje ludzi
Knife - o - maniacy, dla których wojna jest wszedzie i każdy nóż a w szczególności ten najlepszy może się przydać;
Goście, którzy takiego noża na prawdę potrzebują.

Odnosnie tych ostatnich to nie beda go tu poszukiwać, ale raczej odradzać zajmowanie sie tym tematem. Aby wszyscy Ci co nie muszą nawet nie myśleli o potrzebie posiadania noża do walki. Bo choć od posiadania noża do walki do uczestniczenia w walce jest daleka droga, to jednak ktoś kto posiadł już nóż do walki stanął na początku tej drogi...

Co do roli psychologicznej to (proszę potraktuj to jako żart, ale z puentą) zajrzyj na ten topic :)

Pozdrawiam
  • 0

budo_red dragon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż do walki
Niemiecki nóz bojowy z 1 wojny

Dołączona grafika
  • 0

budo_anjin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 600 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż do walki

ostatnio chodzą za mnie te fairbairn-sykesy. Sa takie proste w budowie ale mi sie podobaja.....


masz jakiegoś linka, gdzie można ewentualnie takiego kupić? Mnie się one też podobają...
  • 0

budo_red dragon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż do walki
W Polsce mozna kupic noz tego typu tutaj-[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_zenobee
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 135 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż do walki
Red Dragon , a co myślisz o czymś [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] ?

P.S fajna [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Pozdr Zenobee
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż do walki
jak Cie stac na Maddoga to jak najbardziej :)
  • 0

budo_red dragon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż do walki
Pierwszy link nie działa, wnioskuje po linku że to mad dog attack. Nie stac mnie na kupno takiego noża, gdybym zarabial 20 000$ miesiecznie tez bym go nie kupił, bo mi sie nie podoba.
  • 0

budo_szyna
  • Użytkownik
  • Pip
  • 19 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż do walki
ten nóż Fairbairna raczej do jako takiej walki mało zręczny jest

raczej do tego do czego został stworzony czyli cichej i szybkiej eliminacji wroga
nie walki w pełnym kontakcie

nie orietuje sie ktos gdzie mozna kupic nóz tego typu prucz military.pl ?

przydał by sie do gablotki
  • 0

budo_szyna
  • Użytkownik
  • Pip
  • 19 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż do walki
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

ciekawa stronka
spora kolekcja nozy roznego kalibru


PS
nie ma to edycji posta?
  • 0

budo_michal147
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż do walki
Boker®-Applegate Combat Boot Knife


a ten:

Dołączona grafika
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024