Skocz do zawartości


Zdjęcie

Filmy instruktazowe rzucania nozem.. Pomocy!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

budo_arfen
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Filmy instruktazowe rzucania nozem.. Pomocy!
Czesc.
Czy moglibyscie mi podrzucic linki do filmow instruktazowych? Darmowych oczywiscie... Ja znalazlem tylko opisy... Rzucam i idzie mi to niezle ale chcialbym zobaczyc czy nie daloby sie poprawic techniki. Nie mam pojecia o rzucaniu toporami. Czy moglibyscie cos poradzic? Pozdrawiam.
  • 0

budo_surval
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 338 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy instruktazowe rzucania nozem.. Pomocy!
arfen napisał: Nie mam pojecia o rzucaniu toporami.

Ja też nie mam - ale po co komu taka wiedza - rzucić nożem , saperką, toporkiem - ok. Może :roll: w określonych warunkach taka wiedza i umiejętności mogą się przydać , ale rzucać toporem :?: Chyba tylko w rzeźni na fajrant :wink: Toć średniowiecze już mineło dość dawno temu.


Pozdr. Surval
  • 0

budo_mr_twinkle
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 655 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wielkopolska

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy instruktazowe rzucania nozem.. Pomocy!
Dla hobby, Surval, dla hobby...
Arfen - żadne filmy nie są potrzebne, uwierz mi. Jak w wolnych chwilach rzucam do tarczy nożami, toporkiem, a nawet wielkimi gwoździami. Jestem totalnym samoukiem. To tylko kwestia praktyki. A zasady przy rzucianiu taporami są takie same jak przy rzucaniu nożami - wyczucie dystansu i prawidłowe prowadzenie ręki.
  • 0

budo_robin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 472 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy instruktazowe rzucania nozem.. Pomocy!

Dla hobby, Surval, dla hobby...
Arfen - żadne filmy nie są potrzebne, uwierz mi. Jak w wolnych chwilach rzucam do tarczy nożami, toporkiem, a nawet wielkimi gwoździami. Jestem totalnym samoukiem. To tylko kwestia praktyki. A zasady przy rzucianiu taporami są takie same jak przy rzucaniu nożami - wyczucie dystansu i prawidłowe prowadzenie ręki.


Otoz to...
Da sie rzucac wszystkim co ma czubek. Swietnie np. wchodza nozyczki, dluta, srubokrety
:idea:
Nozyczki najlepiej stare, stalowe bez plastikowych elementow. Czesto sie rozkladaja w locie i wbija sie jeden czubek :twisted:
Serio...
Widelcami nie probowalem
:)
  • 0

budo_kobra
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy instruktazowe rzucania nozem.. Pomocy!
Zajrzyj tutaj:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Możliwe że znajdziesz parę interesujacych rzeczy dla siebie
  • 0

budo_arfen
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy instruktazowe rzucania nozem.. Pomocy!
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
widzialem ta strone...
zreszta na drugiej jest to samo...
wszedzie tylko buy buy buy....
no to bye bye :)
czytalem o tym jak rzucac... nozami rzucam i super mi sie rzuca... teraz mam odebrac 3 sztuki po 10zl okolo 20cm... Ja kupuje na... (nie wiem czy wolno reklamowac dlatego napsize ze na najwiekszej aukcji interentowej :) ) Rzutka 15cm ladnie wchodzi dwie po 14cm tez z tym ze sa dla mnie zle zrobione...

Toporkiem chcialem dla frajdy/sportu bo mi sie spodobalo...
Wlasnie to jest najlepsze ze piszesz ze prawidlowo trzeba prowadzic reke przy rzucie toporem... wlasnie i to mnie martwi ta prawidlowosc :) . Jeszcze nie mialem toporka w rece wiec nie wiem jak to wyglada... Chyba topor odpuszcze przynajmniej na razie... Pozdrawiam.
  • 0

budo_zolf v
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wałbrzych

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy instruktazowe rzucania nozem.. Pomocy!

Wlasnie to jest najlepsze ze piszesz ze prawidlowo trzeba prowadzic reke przy rzucie toporem... wlasnie i to mnie martwi ta prawidlowosc :) . Jeszcze nie mialem toporka w rece wiec nie wiem jak to wyglada...

Toporek? Mówisz? jak wygląda?
...hmm właściwie nic specjalnego - taka trochę ładniejsza siekierka :)

Co do prowadzenia ręki: hammer grip + praca ciężarem ciała+ prawidłowy stosunek ilości obrotów do odległości od celu = sukces murowany czytaj siekiera w celu!

Jeżeli chodzi o rzucanie toporem to sądzę, że czynność ta jest całkowicie, ale to ZUPEŁNIE POZBAWIONA SENSU!!!
...no chyba, że rozmawiamy o WYRZUCANIU TOPORA :)
Wtedy senu nie moża z góry negować...ech niezbadanymi ścieżkami podąza czasem umysł człowieka
Ps.Polecam lekturę stron które wskazano w postach: uważną lekturę.
Pozdrawiam
  • 0

budo_kobra
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy instruktazowe rzucania nozem.. Pomocy!
Rzucałem kiedyś siekierami, ale za dużo ich połamałem wiec dałem sobie spokój. A tak na prawdę to było dość łatwe, szybko wyczułem dystans, potem poszło jak z płatka.
  • 0

budo_arfen
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy instruktazowe rzucania nozem.. Pomocy!
bo rzucales siekierami. toporek jak masz caly ze stali to mozesz sobie rzucac i rzucac najwyzej drewniana raczka Ci odpadnie. Juz doistalem od jednego z forumowiczow filmiki jego autorstwa. Sam jeszcze nie probowalem :) . ale powiem wam ze lecacy toporek ktory sie wbija w pien robi wrazenie mmmmmmmmmmm :)
  • 0

budo_kobra
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy instruktazowe rzucania nozem.. Pomocy!
Wiesz w siekierach to własnie mi się rączka łamała. A jeśli wiesz gdzie dostać tanio cały stalowy toporek gdzie rączka też jest z metalu to będę ci wdzięczny.
Dwie siekiery lecace kolejno w pień robią wrażenie nie mniejsze ;)
  • 0

budo_arfen
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy instruktazowe rzucania nozem.. Pomocy!
ja zaopatruje sie na allegro. (sorry za reklame) tam tez sa jakies toporki.
jeden nz mi sie juz rozpadl mimo ze nie trafilem w sciane tylko w deske... (rzucam w garazu). Na razie skonczylem z tym sportem... ale pewnie niedlugo jak kupie lepsze noze znow sie zacznie za rok ;) . dodam ze rozwalil mi sie noz "Dragon" to jest jakies chinskie gowno :) . Inny kupilem na allegro z nozem "rambo" ;) za 20zl jest to noz firmy specknives bardzo dobry do rzucania (mam ten krotki bo w komplecie z dwoma sporowiekszymi kosztuje w sklepie okolo 150zl) wiec mialem farta. Mimo ze nie jest to sztylet ladnie wchodzi.
toporka nie mam wciaz... ale filmiki dostalem i dzieki za nie serdeczne :)
Pozdrawiam.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024