Skocz do zawartości


Zdjęcie

Strach oraz brak zachamowania ...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

budo_engys
  • Użytkownik
  • Pip
  • 38 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bytom

Napisano Ponad rok temu

Strach oraz brak zachamowania ...
Chciałem was sie spytać o pewną rzecz.
Powiecmy gdy idę ulicą a jakies typki cos odemnei chcą, coś na mnei mówią to zawsze unikam kontaktu wzrokowego oraz totalnei ich ignoruje. Po pierwsze nie wiem czy nie ma ich wiecej w pobliżu, czy czegoś nie brali oraz czy nie mają niebezpiecznych narzedi. Zawsze uwazałem że lepiej zignorować i trochę się nasluchać niż dostać z noża w brzuch. Lecz zdarzyło mi sie pare razy tak że ktoś mnei doprowadził do po prostu napadu tym że starał sie mnie uderzyć lub coś. I co sie okazało w takim napadzie zaczynam przestawać czuć ból, zęby się zaciskaja a ręce uderzają tak by po prsotu bić jak najmocniej (raczej nie myśle o technice ale co o sile uderzeń) i po prostu nie kontroluje już tego? Czy to normalne?

I po drugie, czy człowiek który nie ćwiczy na siłowni ani jako tako nie ćwiczy nic może mieć wrodzoną siłę która przewyższa tych ktorzy czasem idą na siłownie?
  • 0

budo_vardi
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 91 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław
  • Zainteresowania:Boks

Napisano Ponad rok temu

Re: Strach oraz brak zachamowania ...
Adrenalina sprawia że nie czujesz bólu jak ktoś Cię napadnie itp. więc jest to normalne.
  • 0

budo_m3f
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Toronto

Napisano Ponad rok temu

Re: Strach oraz brak zachamowania ...
Normalne jak najbardziej!!!!!!
Po głowie chodzi ci tylko jedno......... zajebac gnoja :twisted:
  • 0

budo_marass
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 93 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Strach oraz brak zachamowania ...
Co do drugiego pytania -wiesz... w sytuacji podbramkowej jestes, ze tak powiem, odpowiednio umotywowany a nadnercza pracuja na maksa. Ale nie zapominaj ze przeciwnik ma tak samo. Sam rozumiesz.. :(
  • 0

budo_gab3d
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1572 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z lasu

Napisano Ponad rok temu

Re: Strach oraz brak zachamowania ...
E tam kupa prawda :P Ten ktory sie broni zawsze ma lepsza motywacje, tak samo jak ten ktory ucieka.
  • 0

budo_marass
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 93 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Strach oraz brak zachamowania ...
Łe no, pewnie ze tak :D Chodzi mi o to, ze z trenujacym moze byc ciezko wygrac. Az takiej roznicy hormony ci nie dadza
  • 0

GośćGuest_budo_Gacor_*

Guest_budo_Gacor_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: Strach oraz brak zachamowania ...
wszystko i tak jest w glowie, bez mocnej bani nie ma co startowac- wierz mi, ze muskulatura i tak zwane warunki to nie wszystko, motywacja sie liczy, a adrenalina adrenalina, czasem pomaga, czasem laduje w gowno, a tak w ogole to wiesz zapewne, ze kazdy, ale to absolutnie kazdy, trafi w koncu na silniejszego.. :wink:

a zreszta tyle juz w zyciu widzialem smiesznych akcji typu dawid-goliat, ze juz sie naprawde niczemu nie dziwie.. 8O

budo_przemek.w.
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:skierniewice

Napisano Ponad rok temu

Re: Strach oraz brak zachamowania ...
Engys jeśli faktycznie nie kontrolujesz swoich reakcji i lejesz bez zachamowań to masz problem. Piszesz, że jak ktoś stara się ciebie zaatakować to zaczynasz bić i masz na mysli jedno - bić jak najmocniej. Po pierwsze wpadniesz w konflikt z prawem po drugie odwiedź psychologa i nie jest to zgrywa. Może się okazać, że w niedalekiej przyszłości z...sz gościa, który spyta cie o godzinę 8O
Napisałeś o unikaniu kontaktu wzrokowego - jest to cecha osób słabych psychicznie, które reagują zbyt impulsywnie pod wpływem stresu lub w sytuacji ograniczenia. Reakcja ich jest najczęściej niewspółmierna do zaistniałej sytuacji.

Co do drugiej sprawy, która poruszyłeś to jest mnóstwo ludzi, którzy z racji wykonywanej pracy w sposób naturalny mają ukształtowaną siłę oraz cechy motoryczne na wysokim poziomie i jesli posiadają odpowiednią motywację to są w stanie skasować zarówno gostka po siłowni jak i po SW

Pozdro

  • 0

budo_mmaakkss
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 156 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bytom

Napisano Ponad rok temu

Re: Strach oraz brak zachamowania ...
Wystarczy mieć wyrobiony charakter ... Ja na charakter biore 70 kg i mam fest wykokszony :lol: :lol: :lol: :) :) :D :D
  • 0

budo_polskipatriota
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Krefeld/Niemcy

Napisano Ponad rok temu

Re: Strach oraz brak zachamowania ...
Strzalka Engys! :-)
Jak inni ci juz powiedzieli, taka sytuacja moze w przyszlosci byc problemem dla twojej osoby. Dlatego nie bede duzo mowil, ale powiem ze z czasem mozesz sprobowac miec to pod kontrola. Probuj byc spokojniejszym czlowiekiem(nie wiem przez medytacje???) i z czasem powinna sie twoja reakcja zmienic. Mi sie troche udalo, opanowac strach i t.z. adrenaline, przez uspakajanie siebie samego w myslach.Dzieki temu zawsze mysle spokojnie i instynktowo. :-) Sprobuj moze ci te wskazowki pomoga. :wink: Bo wiesz...tylko glupcy sie nie boja.
Klaniam sie!!! poklon
  • 0

budo_matee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 701 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Strach oraz brak zachamowania ...
co do cwiczen na silowni ( do autora ) sila dynamiczna nie rowna sie sile statycznej ;) chyba ze wiesz jak cwiczyc na sile dynamiczną ;)
co do samej walki, adrenalina wzrasta i nie czujesz bolu tylko chcesz zabijac ;D tyle ze pozniej moze zaczac bolec ;D
  • 0

budo_maximus89
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 175 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:LUBLIN

Napisano Ponad rok temu

Re: Strach oraz brak zachamowania ...
"Napisałeś o unikaniu kontaktu wzrokowego" i dobrze robi, to idz sie o 20 po groznej dzielnicy i patrz kazdemu dresowi w oczy :P powodzenia kolego.... Oby nie patrzyl pod nogi ....
  • 0

budo_przemcio
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1076 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Strach oraz brak zachamowania ...
Kontakt wzrokowy ,o co z tym chodzi .Mozna sie czyms od niego zarazić :?:
  • 0

budo_archery
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 123 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:RP - Republiq of Paragwai

Napisano Ponad rok temu

Re: Strach oraz brak zachamowania ...
Witam Engys ! :)
Ja chodzę do technikum, i mam w klasie pewnego kolege, łaże z nim kilka lat do budy, zero jakiś odchyłów. Ot jest sobie taki jasiu klasowy, kiedyś siedzimy na korytarzu, przechodzi jakiś koleś i go trącnął nogą w rękę, kumpel oblał się jogurtem, bo go wpie....ł akurat :wink: tamten się głupio uśmiechnoł i poszedł dalej, kolega coś jeszcze wołał ale tamten olewka, no to Szymek (tak ma na imię) wkur....y nieziemsko, pierwszy raz go takiego widziałem, podbiegł czerwony jak burak z nerwów, tamten się odwrócił i ten kolega szymek tak go jebnął w nos z pięści, że tamtego kolesia pielęgniarka szkolna 5 minut próbowała przywrócić do świadomości :evil: :evil: :evil: tamten facet był niczego sobie...a szymek? no cóż, normalnie to tylko szyda z niego jest :wink: a więc człowiek wnerwiony często nadrabia swoją adrenaliną braki w umiejętnościach do bitki. Z jednej strony to jest dobre bo człowiek w pewnym sensie nie ma wtedy "barier" ale z drugiej strony w ataku furii może zabić szmatę :twisted:
  • 0

budo_xiosan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 311 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:zza pleców / Wa-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Strach oraz brak zachamowania ...
Co do drechów i kontaktu wzrokowego: Noście ciemne okulary :D
  • 0

budo_franz_szn
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 225 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SzczecIn

Napisano Ponad rok temu

Re: Strach oraz brak zachamowania ...
xiosan: Bez kitu,moze to smiesznie brzmi,ale to skutkuje :D . Niestety po ostatniej scysji mi sie polamaly i musze nowe kupic,ale ogolnie sa bardzo przydatne(w koncu teraz takie sloneczko :) ) :wink: . Pzdr
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Strach oraz brak zachamowania ...
Unikanie kontaktu wzrokowego nie musi byc oznaka slabosci psychicznej, ale np. madrosci, rozsadku etc.
Archery, Twoj kolega jest niezrownowazony psychicznie dac komus w zeby za to, ze go potracil, nawet swiadomie i ten napas szalu.... Poza tym zaden problem znakautowac kogos, kto nie spodziewa sie ataku i sie nie broni - na tym wlasnie polegaja "legendarne" wyczyny chuliganow, z reguly w walce ustawionej juz nie sa tacy "skuteczni".

Oczywiscie ekstremalna sytuacja moze wyzwolic potezna energie. Czlowieka walczacego naprawde o przetrwanie jest ciezko zmoc. Oslabiaja i powoduja rejterade nasze wlasne mysli - typu - jaki on potezny, ma kolegow, pozniej mnie dojada etc. wniosek: po podsumowaniu korzysci i strat, oplaca mi sie lepiej dostac raz w morde, opuscic glowe, dac komorke etc. Czesto oczywiscie to miewa sens - lepiej dac pare groszy niz dostac nozem w brzuch.

Zwierzeta np. nie spekuluja tak. Ogladalem kiedys w TV jak mloda lwica napadla ratala, takie niewielkie lasicowate zwierze. Rozgorzala straszliwa walka, w ktorej ratal ulegl w koncu po kilkudziesieciu minutach walki (!), ale juz jedzony jeszcze atakowal. Lwica krwawila jakby wpadla w szybe wystawowa i pewnie nastepny raz mocno sie zastanowi zanim zaatakuje osobnika takiego gatunku. Jak wyjasnial narrator - lwicy poszlo tak "latwo" bo ten ratal - to byl osobnik juz chory i stary.

Jestesmy czescia przyrody - mamy zakodowane unikanie ran, bo rany kiedys oznaczaly predzej czy pozniej, wobec braku opieki medycznej - smierc.

K_P
  • 0

budo_archery
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 123 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:RP - Republiq of Paragwai

Napisano Ponad rok temu

Re: Strach oraz brak zachamowania ...

Archery, Twoj kolega jest niezrownowazony psychicznie


To to ja wiem :wink: :) mój przykład by może mało trafny, ale pokazuje że pewna dawka adrenaliny potrafi z danego człowieka, niekoniecznie śilnego itd. zrobić osobę która zatakuje silniejszego, bardziej "opcykanego" w walce człowieka. Mój kumpel normalnie się czai żeby wyjśc po 20-stej po gazetę do sklepu, bo boi się że mu czajnik otłuką :wink: ale kiedy skoczyła mu adrenalina, rzucił się z pięsciami na inengo człowieka, co świadczy że podniesiona adrenalina powoduje zacieranie się pewnych granic u człowieka. Może i miał nierówno pod beretem :wink: ale już widziałem kilka przypadków że koleś który bije się raz na dwa lata, w sytuacji zagrożenia po prostu walczy nie zważając na konsekwencje.

Ps. co do tego unikania wzrokiem...na jednych to działa "zaczepiająco" a inny uzna że po prostu go olewasz i da ci spokój, to jest tak jak z tymi odzywkami, jednemu powiesz sp****j to tamten da sobie spokój, bo widzi że nie dajecie się zastraszyć, ale inna osoba da nam za to pieścią w uzębienie :evil:
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Strach oraz brak zachamowania ...
Zachowanie Twojego kolegi swiadczy tylko o poziomie nagromadzonej frustracji. Kiedys moze komus po tej przyslowiowej 20.00 wbic noz w brzuch, kiedy tamten bedzie pytal, ktora godzina.

K_P
  • 0

budo_czosnkowy ludek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:.....Hm....z daleka.

Napisano Ponad rok temu

Re: Strach oraz brak zachamowania ...
Kubuś Puchatek zgadzam się z tobą w 100%. Czytałem w jednej książce (nie wiem czy można tu rekalmować he he he),iż w Japonii za czasów panowania Shoguna, samuraj mógł wypróbować swój nowiutki mieczyk na kimkolwiek.Przeważnie byli to więżniowie i wieśniacy.Do czego zmieżam , chodzi o to że zdarzało się iż wieśniak (który nic nie ćwiczył), był wstanie pokonać takiego samuraja (ze swoją katanką) - obronie życia. Chcę podkreślić,że były takie przypadki iz samuraj padał martwy.....
Człowiek w nagłych przypadkach jest wstanie wyzwolic z siebie siłę.....albo całkowicie zostać sparaliżowanym strachem i być trupem.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024