Skocz do zawartości


Zdjęcie

Referat o Samoobronie ,co przekazać i jak?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

budo_foreveralone
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 60 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Referat o Samoobronie ,co przekazać i jak?
Mam na jutro do zrobienia referat o samoobronie,sluchaczami będą laicy jezeli chodzi o sztuki walki,wszyscy w wieku 17 lat wiec teoretycznie narazeni na napady.Chcialbym sie Was spytac jakie tematy uwazacie na warte poruszenia,( mam 30 min czasu) chwytow nie bede pokazywał bo to bez sensu,niczego sie nie naucza i tak a wyjdzie cyrk.Chcialbym jednakze zrobic jakas taka gadke o walce, o psychice o standardowych metodach napasci,jak unikac agresji o tym jak rozpoznac pewnosc siebie napastnika ,o"ulicznych" sposobach atakowania (sciaganie kaptura na glowe ,zawijanie rozpietej kurtki wokol glowy itp)Prosiłbym o jakies ciekawe pomysly i moze linki do ciekawych tematow w ktorych byly niektore sprawy poruszane?:) ( wiele z nich juz przejrzalem ,jednakze prosilbym o pomoc w wybraniu esencji,podstawowych spraw,bo relacjonowanie samego ,arcyciekawego tematu " tekst na ulice" zajeloby conajmniej 2 h :) .

pozdrawiam
  • 0

budo_kruk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 109 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Referat o Samoobronie ,co przekazać i jak?
mozesz zwrócić uwaga też na to że filmy kłamią :) , mógłbyś i zaproponowas jakiś kurs samoobrony(tylko nie wiem czy to nei bedzie za bardzo reklama), jak nie bedzie tam nikogo starszego(np. nauczyciel) to mozesz powiedziec pare takstów realnych, tzn jak agresor sie odzywa, z kór**, ty chu** itd nie wiem czemu ale wśród młodych ludzi czasmi to podnosi zainteresowanie(oczywiscie nie wszystkich to zalezy gdzie masz przemawiac jesli sa to harcerze to ten sposób odpada :) )



powodzenia


p.s.kolesiowi które bedzie najberdziej przeszkadzał to jednak pokaz technike, oczywiscie na nim :)
  • 0

budo_shaft
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:chinatown

Napisano Ponad rok temu

Re: Referat o Samoobronie ,co przekazać i jak?
przede wszystkim zacznij od tego co znajdziesz w "zawsze bezpieczna"- i mozesz polecic ta ksiazke.

po drugie zobavcz sobie statystyki zebys mogl rzucic troche faktow itp itd.
po trzecie powiedz ze wielu sytuacji uda sie uniknac- wiesz chodzi o nieporuszaine sie w pewnych miejscach, o przechodzeniu na druga strone ulicy itp itd

zamiast straszyc poucz i pokaz ze wielu rzeczy mozna uniknac.
opowiedz o kontakcie wzrokowym o zachowaniu w klubach dyskotekach itp itd

powiedz koniecznie o uzywaniu noza itp itd do samoobrony czyli wybij chlopaka pomysly ktore najczesciej im wpadaja do glowy
w skrocie to tyle.

a jak to 17 latki to powiedz im ze oddanie portfela to nie jest wstyd tylko rozsadek:)
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Referat o Samoobronie ,co przekazać i jak?

przede wszystkim zacznij od tego co znajdziesz w "zawsze bezpieczna"- i mozesz polecic ta ksiazke.


Dodaj to tego zasady wzywania pomocy
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Kiedyś był w Budokanie artykuł "Taktyka chodnika" też dobry

Może wydrukuj , skseruj, rozdaj kilka egzemplarzy. Żeby po twoim wyjściu coś zostało.
Możesz zainscenizować scenkę rodzajową.
  • 0

budo_math.
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 379 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Referat o Samoobronie ,co przekazać i jak?

"zawsze bezpieczna"- i mozesz polecic ta ksiazke.

Ja bym tego nie robił. Grupa 17latków, chłopaków, jak się dowiedzą, że traktujesz ich jak baby, to masz zero skuteczności :roll: taki wiek :wink:

Ja bym powiedział o najczęsciej spotykanych scenariuszach napadów, o myśleniu i unikaniu. O tym, żeby nie dążyć do konfrontacji, etc. Jeśli pokazywać jakieś techniki, to raczej po to, żeby zachęcić do treningów, a nie jako rozwiązanie. 30min to szalenie mało. No i zostaw sobie z 10minut na ich pytania, wejdziesz z nimi w knotakt, wysłuchasz ich, poznasz problemy, czyli zrobisz to, czego nikt z dorosłych z nimi nie robi.
  • 0

budo_foreveralone
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 60 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Referat o Samoobronie ,co przekazać i jak?
dziekuje za wszystkie komentarze,wszystkie rady uwzglednilem,jezeli komus sie jeszce bedzie chcialo wypowiedziec to bede wdzieczny ;-)
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Referat o Samoobronie ,co przekazać i jak?

dziekuje za wszystkie komentarze,wszystkie rady uwzglednilem,jezeli komus sie jeszce bedzie chcialo wypowiedziec to bede wdzieczny ;-)


Powiedz o mowie ciała, żeby nie łazili jak łajzy z oczami skierowanymi na czubki butów. Opowiedz im o eksperymencie z typowaniem ofiar przez przestępców.
  • 0

budo_szaszłyk
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 68 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Północ :D

Napisano Ponad rok temu

Re: Referat o Samoobronie ,co przekazać i jak?
jak zobaczylem temat to sie przestraszylem: Referat o Samoobronie - od razu skojarzylo mi sie z panami w bialoczerwonych krawatach :)
  • 0

budo_maximus89
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 175 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:LUBLIN

Napisano Ponad rok temu

Re: Referat o Samoobronie ,co przekazać i jak?
jako potencjalny odbiorca takiego wykladu zycze Ci powodzenia ...
przykro mi ale znajda się na sali zapewne "cfaniaczki" ktore beda sie nabijać, watpie zeby taki wyklad cos pomogl. Zgodnie z haslami ulicy HWDP itp uznaja Cie na policjanta, konfidenta i ogolnie... :cry: Taka rzeczywistość w szkole publicznej, inna sytuacja bedzie jak przyjda chetni a nie ludzie bede zmuszani zeby tam siedziec... Wydaje mi się ze pokaz SW przynioslby wieksze efekt bo by ich to moze troche zainteresowalo ... Sry za pesemistyczny poglad ... Pamietaj zeby nie dac sie :P !!!!
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Referat o Samoobronie ,co przekazać i jak?
Ta jest, najlepiej wykurwić z bani prowodyrowi :-)

Shaft i RobertP dali dobry kierunek poszukiwań, warto byłoby przejrzeć to co znajdziesz tutaj.

Zdrówka,
AdamD
  • 0

budo_foreveralone
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 60 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Referat o Samoobronie ,co przekazać i jak?
Wszystko poszło zgodnie z planem,rzucenie paru kurw na dzien dobry podzialalo :) .dzieuje wszystkim ;)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024