Skocz do zawartości


Zdjęcie

Tandeta by Spyderco


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

budo_krvavy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Tandeta by Spyderco
Kupiłem dzisiaj kumplowi na urodziny Spyderco Byrd Meadowlarka. Nożyk całkiem fajny, robi dość dobre wrażenie. Załamało mnie natomiast w jaki sposób jest sprzedawany. Wrzucają go do białego kartonika z miękkiej tektury, który nadaje się najwyżej do opakowania mydła toaletowego, zero logo, w środku nóż w foliowym woreczku i krzywo przycięta (zapewne przez chińskie dziecko nóżkami :) ), pognieciona karteczka z odbitym na ksero słabo widocznym tekstem informującym, iż nóz objęty jest 30-dniową gwarancją. Rozumiem, że Byrd jest linią tanich noży skierowanych do początkujących użytkowników, zbiera jednak całkiem pozytywne recenzje w dziedzinie cena/jakość. Dlatego dziwi mnie, że żałują kilku dosłownie groszy, żeby jakoś estetycznie go opakować. Co do 30 dniowej gwarancji trudno mi się wypowiadać, bo nie wiem jakie są standardowe terminy, specjalnego zaufania to jednak nie budzi.
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Tandeta by Spyderco
oj musialbys widziec w co pakuja stridery za 500$ i busse za niewiele mniej to bys dopiero docenil ten kawalek papierka z ksero ;)
  • 0

budo_lukaszki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1032 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Tandeta by Spyderco
no właśnie - ile za niego zapłaciłeś? :) wolisz zapłacić za nóż czy parę śmieci które są do niego dołączone, nawet jeśli ładnie wyglądają. Ja tam w ogóle nie zwracam uwagi na opakowanie w tym wypadku, a już szczególnie w tej klasie cenowej...
  • 0

budo_krvavy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Tandeta by Spyderco
129 zł :) ale będę musiał się jeszcze szarpnąc i kupić jakieś normalne pudełko, bo to po prostu obciach. Nie mogę zgodzić się ze stanowiskiem "czego się spodziewasz po takiej klasie cenowej", koszta opakowania to tak groszowa sprawa, że mogliby zrobić je nieco bardziej estetyczne.
  • 0

budo_lukaszki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1032 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Tandeta by Spyderco
no tak ale na prezent w estetycznym pudełku to można kupić coś innego np CRKT Kiss, tylko będzie to znacznie mniej użytkowe. Niestety przy produkcji masowej w tej klasie producenci liczą każdy grosz, a poza tym jak napisał Vince i Busse pakują w gazetę. Ale nikt nie ma pretensji...
  • 0

budo_obol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 703 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wlkp

Napisano Ponad rok temu

Re: Tandeta by Spyderco
a ja swojego Stridera dostałem w dużej "dilerce" śmierdzącej jakimś smarem i uwierz mi że byłem bardzo zadowolony :)
Chcesz ładnego opakowania to na przyszłość polecam produkty Extrema Ratio . Tam to dopiero dbają o to żebyś na sam widok opakowania się zsiurał.....
  • 0

budo_blacha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Puławy

Napisano Ponad rok temu

Re: Tandeta by Spyderco
ja z pvk jak dostaje coś to zamiast opakowania zawienięte w 3 chujowe reklamówki z markietu i pół roki taśmy klejącej
to dopiero gustowne opakowanie
  • 0

budo_kangoo owner
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1269 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Tandeta by Spyderco
Ale wybrzydzasz ! Obadaj pudełka od "normalnych" pająków ,też cudem nie są . Ciemna szufladka z pajęczynką ,zadrukowana z tyłu gwarancją .Plastikowy woreczek ,gąbka i pochłaniacz wilgoci. WSIO . ER - owszem ,te "trumny" są przepiękne.
  • 0

budo_krvavy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Tandeta by Spyderco
Benchmade pakuje niewiele droższą Pikę do normalnie wyglądającego pudełka, więc najwyraźniej jest to możliwe. Drogich, użytkowych noży nie kupują raczej nowicjusze, a fachowcom to rzeczywiście wali. Ile wynosi standardowa gwarancja dla tańszych noży typu np. Redclassów BM?
  • 0

budo_liczmistrz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2877 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Tandeta by Spyderco

ja z pvk jak dostaje coś to zamiast opakowania zawienięte w 3 chujowe reklamówki z markietu i pół roki taśmy klejącej
to dopiero gustowne opakowanie

Pamietam jak odpakowywalem M21.
Do dzis nie wiem jak upchneli tyle smieci w koperte :)
A od BK&T dostalem eleganckie pudelko, w ktorym zmiesciloby sie chyba z 10 nozy, ale byl tylko jeden Necker.
  • 0

budo_contubernalis
  • Użytkownik
  • Pip
  • 26 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Tandeta by Spyderco

Ile wynosi standardowa gwarancja dla tańszych noży typu np. Redclassów BM?

Na - Pikę lifetime, a na Gerbera Paraframe - 1 rok

Pzdr.
Conrubernalis
  • 0

budo_renegade
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wlkp

Napisano Ponad rok temu

Re: Tandeta by Spyderco
Mial by ktos z Was jakas fotke tego opakowania od Extremy ? pozdr

renegade
  • 0

budo_lukaszki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1032 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Tandeta by Spyderco

iż nóz objęty jest 30-dniową gwarancją


tak się zacząłem zastanawiać czy na pewno? Nie chodzi przypadkiem o 30-dniową możliwość zwrotu? Taka gwarancja na amerykańskim rynku, na którym prawa konsumenta są już chyba nawet przegięte w stronę klienta, to byłoby baaardzo krótko...
  • 0

budo_krvavy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Tandeta by Spyderco
Cytat ze szmatławej karteczki:

"This knife is warranted to be free from defects in materials and workmanship for a period of thirty (30) days from the date of purchase (...)"
  • 0

budo_kot behemot
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Tandeta by Spyderco
Eeeee, opakowania od BM to ja nawet nie zdarzyłem dobrze zobaczyć , przedarłem się przez nie jak normalnie buldożer jakis :D
  • 0

budo_alien
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 93 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:outlander

Napisano Ponad rok temu

Re: Tandeta by Spyderco
i dzieki temu ten noz kosztuje 129 pln
a nie 200
ja wole placic za produkt !!!
a nie zajebongo ladny kartonik z aksamitna wkladka
( takie pierdoly sa fajne na perfumy dla kobiety - co i tak uwazam za nonsens-placenie za to wraz z produktem )
chyba ze lubisz placic za opakowania - ja nie - i ciebie nie rozumiem - jak chcesz ekstra pudelko - zawsze mozesz dokupic - sa w KOLOSACH marketach juz stoiska na ktorym zrobia ci extra opakowanie do czegokolwiek ........ i mozna tam wtedy czy do perfumow czy noza sobie zarzyczyc
ale placic z zalozenia za pudelko jest do dupy
  • 0

budo_cassini
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1739 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kresy

Napisano Ponad rok temu

Re: Tandeta by Spyderco
Zlej to pudełko.
W końcu jako suwenir liczy się sam nożyk.
Ostatecznie zawsze możesz wydrukować sobie ładne podełeczko na odpowiednio twardym papierze i skleić. W końcu to nic trudnego. Możesz nawet jakieś logo pająka wrzucić.
Faktycznie BM nawet pikę pakuje w ładne pudełeczko.
  • 0

budo_robin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 472 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Tandeta by Spyderco
Gdyby zapakowali tego Byrda lepiej, to noze z wyzszej polki musieliby zapakowac jeszcze lepiej itd, a to juz sa koszta przy tysiacach sztuk. Niestety, wilcze prawa kapitalizmu. Ale znowu z drugiej strony wspomniany tu BM pakuje swoje redline'y w blyszczace pudelka z ulotka na kredowym papierze, wiec widac oplaca sie im.
  • 0

budo_krytyka
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 240 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:krk
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Tandeta by Spyderco
po pierwsze :
zgadzam się , bez sensu płacić dodatkowo za opakowanie
które i tak niczemu nie służy ... :wink:
a jak koniecznie trzeba to i tak można sobie coś lepszego zrobić ...
:wink: :wink: :wink: po drugie :
patrzę właśnie na to opakowanie z ER ...
trzeba przyznać bardzo ładna mała ... trumienka :twisted:
robi wrażenie :)
  • 0

budo_lukaszki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1032 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Tandeta by Spyderco
a jeśli chodzi o gwarancję to sprawdziłem jak jest - rzeczywiście na samym początku było 30 dni, ale zmieli to i obecnie na Byrdy jest roczna gwarancja.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024