Skocz do zawartości


Zdjęcie

Aikido dla począkującego 30-latka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
68 odpowiedzi w tym temacie

budo_lesios
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 119 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido dla począkującego 30-latka
A i owszem, w Warszawie, ale Żoliborz dla mnie jest na końcu świata :(
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido dla począkującego 30-latka

A i owszem, w Warszawie, ale Żoliborz dla mnie jest na końcu świata :(


To się nazywa zapał :lol: ja jak zaczynałem treningi dojezdzałem do sąsiedniego miasta ok 30 km. Gdzie poznałem nauczyciela, który gdy zaczynał dojezdał 60 km do wawy :)
A tutaj niemal sąsiednia dzielnica, a tragedia prawie nie do przejscia. Z takim podejsciem proponuje Ci wybrać najbliższą sekcję, musisz wyjść z domu napewno znajdziesz jakis plakat na słupie. Jesli i to by było męczące, to polecam kupić sobie jakąś kasetę wtedy zupełnie nie musiałbys wychodzić z domu :rofl:
  • 0

budo_lesios
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 119 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido dla począkującego 30-latka
Garry: bez przesady... Sam wiesz, że dojechanie do sąsiedniego miasta odległego 30km od Warszawy jest szybsze niż przejechanie Warszawy w poprzek (prawie).
A jeżeli chodzi o klub "po drodze" to faktycznie taki znalazłem, nawet 2. Wracając z pracy, nie zbaczając szczególnie.
I nie jest to kwestia zapału, bo mój czas muszę dzielić między pracę, treningi i rodzinę. A 5-letni syn jest mocno pochłaniający czasowo :)
  • 0

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido dla począkującego 30-latka

I nie jest to kwestia zapału, bo mój czas muszę dzielić między pracę, treningi i rodzinę. A 5-letni syn jest mocno pochłaniający czasowo :)

Sprobuj wspolnych treningow z synem.
  • 0

budo_lesios
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 119 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido dla począkującego 30-latka
Jeszcze za wcześnie: faktycznie to on ma 4,5 roku. Wydaje mi się, że chwilowo żaden z nas nic z tego by nie miał. Prędzej 12-letnia córka... Ale ona jest zdała do 6 klasy i dobrze zdane egzaminy mają wyższy priorytet.
  • 0

budo_franekz1
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido dla począkującego 30-latka

Jeszcze za wcześnie: faktycznie to on ma 4,5 roku. Wydaje mi się, że chwilowo żaden z nas nic z tego by nie miał. Prędzej 12-letnia córka... Ale ona jest zdała do 6 klasy i dobrze zdane egzaminy mają wyższy priorytet.


I nie wiem co w tym złego 4.5 czy 5. A corka rozumiem niewolniczo uczy sie 14 h/dobe. (2h na jedzenie mycie i inne, 8 sen).
  • 0

budo_emaaric
  • Użytkownik
  • Pip
  • 49 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:mazowsze

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido dla począkującego 30-latka
Nie chce za bardzo komentowac bo mam za małe doswiadcznie... ale czytając zyciorysy pewnych mistrzów z aiki i kobayashi i ogolnie ich prezencje to mam nie małe przeswiadcznie ze Ci z Aiki mają jakos inaczej uformowane ego...Nie krytykuje tych z Kobayashi ale wydaje mi sie ze kieruja sie juz na inne bardziej komercyjne tory...widac to na kazdym kroku... zresztą jezeli Aiki jest federacja uznana przez Hombu to jest to zawsze przewaga..., a to ze ktos idzie i zaklada wlasna federacje to juz widac jego rozbujale ego... moim zdaniem gdybym ja dotarl do ktoregos tam dana nie potrzebowalbym kobayashi zeby sie rozwijac...liczy sie klub i zaangazowanie a nie zmiana ideologi..." Złej baletnicy nawet ...". Ja nie zamierzam zmieniac Aiki na kobaysahi nawet po 10 latach.. bo Aikido to Aikido od O'Senseia a nie od kogos z amibicjami na góru.. Podobno jest w Polsce koles co zalozył szkole sztuk walki majac stopien uczniowski a potem przyznał sobie 10 DANA ..::) heeh grunt to dobry marketing... Zawsze nad mistrzem jest jakis inny mistrz i z tym trzeba sie pogodzić...nikt nie przeskoczy O'Senseia..

pozdr
em
  • 0

budo_novic
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Where the Lincolns, and the Chevies and the Cadis at

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido dla począkującego 30-latka
hmmm czy komercyjne tory? Wysocki i Cognard ksiazki wydaja, to wszystko co wiem o komercyjnych torach reprezentantow aikido kobayashi :) :)

w ramach pfa/psa nie ma chyba jakiegos jednego spojnego stylu (jest Nishio, sa "Tissierowcy" itd.), pua pod wzgledem stylu jest duzo bardziej jednolite (tak mi sie wydaje w kazdyb badz razie)
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido dla począkującego 30-latka
[quote name="budo_emaaric"]Nie chce za bardzo komentowac bo mam za małe doswiadcznie...[/quote]
Miałem nie komentować, bo ledwo Waćpana rozczytać mogę

[quote]
ale czytając zyciorysy pewnych mistrzów z aiki i kobayashi i ogolnie ich prezencje to mam nie małe przeswiadcznie ze Ci z Aiki mają jakos inaczej uformowane ego...
[/quote]

Czarne owce są wszędzie ;)

[quote]
Nie krytykuje tych z Kobayashi ale wydaje mi sie ze kieruja sie juz na inne bardziej komercyjne tory...widac to na kazdym kroku...
[/quote]

Czym by to się miało objawiać?

[quote]
zresztą jezeli Aiki jest federacja uznana przez Hombu to jest to zawsze przewaga...,
[/quote]

dla niektórych (np. dla mnie) nie jest

[quote]
a to ze ktos idzie i zaklada wlasna federacje to juz widac jego rozbujale ego...
[/quote]

Dużo znasz ludzi którzy załozyli własną federację?

[quote]
moim zdaniem gdybym ja dotarl do ktoregos tam dana nie potrzebowalbym kobayashi zeby sie rozwijac...
[/quote]

Ale przeciez ja tak wcale nie twierdze. A tak na marginesie skąd możesz wiedzieć co będzie jak dojdziesz do któregoś tam dana?

[quote]
liczy sie klub i zaangazowanie a nie zmiana ideologi..." Złej baletnicy nawet ...".
[/quote]

Więc jeśli gdybiesz, to i ja sobie podgybie:
Co się stanie jeśli przerośniesz swojego mistrza?
Co się stanie jeśli okaże się że twój trener to jakiś 'magik' który zamiast dyplomu yudansha na scianie ma przepis na kurczaka w sosie słodko-kwaśnym?
Co się stanie jeśli okaże się że to czego się nauczyłeś blado wypada przy kolegach z innych klubów?

Z twojego punktu widzenia absolutnie nic.
Nadal będziesz zaangażowany w klub i nie będziesz potrzebował zmiany ideologii.

[quote]
Ja nie zamierzam zmieniac Aiki na kobaysahi nawet po 10 latach..
[/quote]

A ja w życiu nie zamieżam wziąć do ust naleśników ze szpinakiem. ;)
Bede jadł tylko lazanię.

Jak miałem taki staż w aikido jak Waćpan, nawet nie wiedziałem że taka różnorodność w aikido istnieje. Na tym etapie ledwo rozróżniałem techniki i ich nazwy. A co tu mówić bym miał świadomość technicznych niuansów wiążących się z konkretnymi przekazami.
Na Waści miejscu nie stawiałnym takich ostatecznych sądów, bo Waszmość jesteś dopiero na początku drogi, i póki co aż po choryzont nie ma ona zakrętów.

[quote]
bo Aikido to Aikido od O'Senseia a nie od kogos z amibicjami na góru..
[/quote]

Uczysz się u O Sensei jak to możliwe?

[quote]
Podobno jest w Polsce koles co zalozył szkole sztuk walki majac stopien uczniowski a potem przyznał sobie 10 DANA ..::) heeh grunt to dobry marketing...
[/quote]

Chodzi Ci o Karate Tsunami - wybacz to inne podwórko

[quote]
Zawsze nad mistrzem jest jakis inny mistrz i z tym trzeba sie pogodzić...nikt nie przeskoczy O'Senseia..
[/quote]

j.w.
  • 0

budo_wallace
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 567 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido dla począkującego 30-latka

Co się stanie jeśli okaże się że twój trener ....... zamiast dyplomu yudansha na scianie ma przepis na kurczaka w sosie słodko-kwaśnym?


hehehehe..... to byłoby dobre :lol: :lol: [/code]
  • 0

budo_lesios
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 119 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido dla począkującego 30-latka

Jeszcze za wcześnie: faktycznie to on ma 4,5 roku. Wydaje mi się, że chwilowo żaden z nas nic z tego by nie miał. Prędzej 12-letnia córka... Ale ona jest zdała do 6 klasy i dobrze zdane egzaminy mają wyższy priorytet.


I nie wiem co w tym złego 4.5 czy 5. A corka rozumiem niewolniczo uczy sie 14 h/dobe. (2h na jedzenie mycie i inne, 8 sen).

No właśnie, a'propos 5-latka: jakie są Twoje doświadczenia w tej sprawie? Bo jak patrzę na swojego oszołoma, to mam poważne wątpliwości, czy w jego wykonaniu ma to większy sens. Wiem, że będę musiał go posłać do jakiegoś sensownego dojo, żeby ukierunkować pozytywnie jego energię, ale chyba jeszcze nie teraz... A może się mylę.
Jeżeli chodzi o córkę, to nie uczy się niewolniczo. Priorytet jest ustwiony na naukę w 6 klasie. Jak pójdzie do gimnazjum i będzie sama śmigać do szkoły i spowrotem, to poważnie pomyślimy o sekcji, jeżeli tylko wyrazi taką chęć (a wstępnie wyraziła). Dobre jest to, że miałaby dojo po drodze do domu.
A wspólne treningi nie wchodzą w rachubę: pracuję po drugiej stronie Warszawy niż mieszkam, więc powrót do domu i wspólny wyjazd do sekcji na 2 treningi (dzieci przecież osobno) nie wchodzi w grę z przyczyn czysto czasowych :(
Możesz się podzielić swoimi doświadczeniami w tym zakresie? Na forum albo na GG (dodałem Twój numer, więc bez problemu "dogadasz się" :D )
  • 0

budo_hara-kiri
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1088 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido dla począkującego 30-latka

Nie chce za bardzo komentowac bo mam za małe doswiadcznie... ale

Ale mimo wszystko coś tam palnę, tak? ;-) :D

czytając zyciorysy pewnych mistrzów z aiki i kobayashi i ogolnie ich prezencje to mam nie małe przeswiadcznie ze Ci z Aiki mają jakos inaczej uformowane ego...

O, to ciekawe! Znaczy, że jak, ego uzależnione jest od prezencji? Taki na ten przykład Shihan Andre Cognard, chłop jak dąb, prezencja nienaganna, ten to musi mieć dopiero rozbujałe ego, tak? Albo Giampietro Savegnago, do szczuplaczków nie należy, prezencja też pierwyj sort uuuu, uwaga na ego! ;-) :D

Nie krytykuje tych z Kobayashi ale wydaje mi sie ze kieruja sie juz na inne bardziej komercyjne tory...widac to na kazdym kroku... zresztą jezeli Aiki jest federacja uznana przez Hombu to jest to zawsze przewaga..., a to ze ktos idzie i zaklada wlasna federacje to juz widac jego rozbujale ego...


Może w ogóle zanim zaczniemy n-ty raz dyskusję o federacjach itd. uściślijmy
1. o którym Kobayashim rozmawiamy ? ;-)
2. kto to są „ci z Kobayashi” ?
3. którędy biegną te komercyjne tory i cóż takiego widać na każdym kroku ?
4. co to jest Aiki? ;-) i czy ma coś wspólnego z naszym Aiki’m ?
5. w czym przejawia się przewaga „Aiki” nad… no właśnie nad czym/kim…?

moim zdaniem gdybym ja dotarl do ktoregos tam dana nie potrzebowalbym kobayashi zeby sie rozwijac...liczy sie klub i zaangazowanie a nie zmiana ideologi..." Złej baletnicy nawet ...". Ja nie zamierzam zmieniac Aiki na kobaysahi nawet po 10 latach.. bo Aikido to Aikido od O'Senseia a nie od kogos z amibicjami na góru..


Daj Ci Boże tego któregoś tam dana i wspaniałego klubu, w którym będziesz trenował po wsze czasy. A co będzie po 10-ciu latach, cóż… pażywiom – uwidim.
BTW, nie wiem do czego było to o złej baletnicy, ale skoro już użyłem kilku rusycyzmów, to polecam też rosyjską wersję tego przysłowia, jest dużo lepsza i mocniejsza ;-)

Tradycyjnie już pozdrawiam wszystkich Braci w Aikido, niezależnie od federacji, ego czy prezencji ;-) :-)
  • 0

budo_emaaric
  • Użytkownik
  • Pip
  • 49 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:mazowsze

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido dla począkującego 30-latka
Zgodze sie i nie zamierzam pouczac to sa tylko moje spostrzezenia... szacunek dla tych z wiekszym stazem:)!!! C
Czy wyrazanie opini musi sie wiazac z otrzymaniem chłodnej riposty..ja mam swoje zdanie i mimo nawet mlodszego stazu moge posiadac jakas tam wiedze... ale nie chodzi o to..bo i tak dluga droga ...i zapewne masz racje ze cos sie u mnie pozmienia.... W kazdym razie ja nie trenuje u kucharza kuchni azjatyckiej..:). i jestem przekonany i pewien co do mojego rozwoju w moim klubie. I nie bede pisal ktory to :)
Jeszcze raz powtarzam nie liczy sie nawet najwiekszy mistrz jezeli sam student sie nie przyklada.. Jezeli kiedys przerosne jakiegos swojego mistrza wiem ze nie bede szukal rozwoju tylko w Polsce. Od tego są staze miedzynarodowe... ale to min 3 DAN.
Co ma byc to bedzie , jestem zadowolony ze swojego klubu i nie zamierzam przez nastepne 6 lat nic zmieniac.. przynajmniej do czarnego pasa zakladajac ze zdobede go w ciągu 6 lat... Jezeli chodzi o te karate tsunami to miala byc taka dygresja...

Jak dla mnie wszelkie odłamy i to nie tylko w AIKIDO sa i zawsze beda tylko odmianą oryginału...

Co do ksiazek szanownego Pana JW to akurat nie o to chodzi...czy komercja musi sie tylko kojarzyc z ksiazka. Akurat pisanina jest potrzebna i im wiecej tym lepiej....

Dziekuje za riposte i powtarzam ze nie chce z wami wchodzic na wojenna sciezke...uszanujcie moje zdanie..
Niech KI będzie z Wami !!! :)
  • 0

budo_franekz1
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido dla począkującego 30-latka

No właśnie, a'propos 5-latka: jakie są Twoje doświadczenia w tej sprawie? Bo jak patrzę na swojego oszołoma, to mam poważne wątpliwości, czy w jego wykonaniu ma to większy sens. Wiem, że będę musiał go posłać do jakiegoś sensownego dojo, żeby ukierunkować pozytywnie jego energię, ale chyba jeszcze nie teraz... A może się mylę.


5 latek trenuje sie rewelacyjnie (nie mozna go utrzymac w domu bo leci do dojo) - oczywiście trening jest roche inny niz starszych, ale to raczej sprawa senseia (jakie ma podejscie do dzieci). Chodzi 3 miesiace - nauczyl sie ukemi w roznych wariacjach, tenkany, proboje robic techniki. Sprawnosc i koordynacja ruchow rosnie w sposob lawinowy. Dlatego bardzo warto. A drugi moj syn ma 9.5 roku i ponad dwuletni staz jako aikidoka. Tu juz trening jest oczywiscie powazniejszy zwlaszcza ze nie maja juz po takim czasie problemow w "twrdymi" padami - sensei w tej grupie praktycznie uczy tego samego czego dorosłych.
  • 0

budo_emaaric
  • Użytkownik
  • Pip
  • 49 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:mazowsze

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido dla począkującego 30-latka
Na koniec dodam ze nic nie mam do panów z Kobayashi i zwracam honor jesli uraziłem..

Bylo to jedynie spostrzezenie a nie wyrokowanie.
Jezeli ktos odbiera to jako atak na Kobayashi to jego problem...:)

Podobnie moze byc z Aiki tu tez nie wszyscy są swieci...:)

pozdrawiam
  • 0

budo_emaaric
  • Użytkownik
  • Pip
  • 49 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:mazowsze

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido dla począkującego 30-latka
Ad
1, 2, 3, 4, 5...


Mam cos wspolnego z Aikikai..

Nie bede sie rozpisywal.... sa roznice wieksze lub mniejsze...
podobnie moga Kobaysahi dopatrywac sie u nas bledów..
punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia...
Koncze ten temat..

pozdrawiam
  • 0

budo_lesios
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 119 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido dla począkującego 30-latka

5 latek trenuje sie rewelacyjnie (nie mozna go utrzymac w domu bo leci do dojo) - oczywiście trening jest roche inny niz starszych, ale to raczej sprawa senseia (jakie ma podejscie do dzieci). Chodzi 3 miesiace - nauczyl sie ukemi w roznych wariacjach, tenkany, proboje robic techniki. Sprawnosc i koordynacja ruchow rosnie w sposob lawinowy. Dlatego bardzo warto. A drugi moj syn ma 9.5 roku i ponad dwuletni staz jako aikidoka. Tu juz trening jest oczywiscie powazniejszy zwlaszcza ze nie maja juz po takim czasie problemow w "twrdymi" padami - sensei w tej grupie praktycznie uczy tego samego czego dorosłych.

Superkowo, tylko powiedz mi jak Ty na to znajdujesz czas? Bo domyślam się, że młodszy chodzi z Tobą... Masz blisko do pracy i dojo pod domem? Ja pracuję do 17:30 (nierzadko dłużej) po 2-giej stronie Warszawy, a treningi dla dzieci są w godzinach ok.18:00 :(
  • 0

budo_emerque
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 249 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido dla począkującego 30-latka
Do emaaric:
Jedno słówko. Jeśli tak bardzo przeszkadza Ci komercja w Aikido, to zmień na Kobayashi. Wydasz mniej na egzaminy :)
  • 0

budo_^marudka^
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido dla począkującego 30-latka
Heh miało być o ludziach po 30 a zeszło na 4-5 latków 8)
Ja na ten temat powiem tylko tyle, że jeżeli jest dobry trener to taki dzieciak szybko sobie przyswoi cały materiał i nawet może mu to będzie sprawiać przyjemność.
Rok temu u nas w sekcji był taki fajny 5latek, z którego wszyscy się śmiali bo był najmłodszy i najmniejszy, ale gdy przychodziło co do czego to rozwalał większych od siebie technicznie 8) w ogóle cokolwiek robił na pokazach czy treningach wyglądało to po prostu bosko :)
Od trzech lat na treningi chodzi też moja siostra (gdy zaczęła miała 7 lat), na początku była to dala niej zabawa i sposób by pobić się ze mną i z bratem , ale chyba teraz, gdy ma za sobą pierwszy egzamin zaczęła tratować to poważnie wreszcie i pomału staje się to jej pasją :)
  • 0

budo_yoshi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 291 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido dla począkującego 30-latka
Trening dla dzieci nie jest sprawą senseja tylko kombinacją możliwości, umiejętności pedagogicznych, wykształcenia nauczyciela, zrozumienia rozwoju zarówno psychicznego jak i motorycznego dziecka, na koniec - jako takiej zgodności z przepisami dotyczacymi szkolenia dzieci i młodzieży w sztukach i sportach walki. Panie Boże uchowaj wszystkie dzieci od quasi sensejów, co 5 czy 7 latki trenuja jak dorosłych. Szkoda gadać.
Yoshi
(wróg nr 1 quasi sensejów)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024