Skocz do zawartości


Zdjęcie

Z czego to wynika?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
142 odpowiedzi w tym temacie

budo_cycu
  • Użytkownik
  • Pip
  • 41 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Głogówek

Napisano Ponad rok temu

Re: Z czego to wynika?

Tak czytam te wywody i cyca i czytam i jedno mnie nurtuje: swego czasu trenowalem i karate i KB i nie bylo mowy zeby starczylo na to wszystko czasu i zeby wszystkiego sie nauczyc, a do domu wracalem tak zmarnowany ze juz ochoty na nic nie mialem...

A tymczasem cycu pisze ze u nich trenuja i techniki bokserskie i jest wiecej parteru niz w BJJ (a mi sie wydawalo ze w parterze BJJ jest najmocniejszym stylem i wszyscy sie parteru wlasnie od ludzi z BJJ ucza). Wiec co tak naprawde macie na tych treningach??? Bo jak 80 proc. czasu poswiecacie na parter - to tak naprawde w stojce gowno potraficie, a jak byscie trenowali 80 proc. czasu w stojce to byscie w parterze nic nie umieli... Wiec przestan pisac farmazony, nie mowiac o tym ze to nie na temat, poza tym czemu cos takiego sie karate nazywa, jak mowisz ze poza kopnieciami nic wspolnego z karate nie ma...


Człowieku Ty nic z tego nie zrozumiałeś. Stujka jest bokserska ale napisałem, że 70-80% walk schodzi do parteru i tak jest zawsze, nawet na ulicy. Proponuje poćwiczyć czytenie ze zrozumieniem.
  • 0

budo_kyokushin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 276 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Z czego to wynika?
Czyli twórca tego "stylu" był Bluming, to mam takie pytanko żeby było zabawniej a ci wasi
nauczyliele (sensei) to gdzie się ksztłacili i u kogo.
  • 0

budo_cycu
  • Użytkownik
  • Pip
  • 41 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Głogówek

Napisano Ponad rok temu

Re: Z czego to wynika?
Sensei, który mnie trenuje najpierw przez 20 lat ćwiczył Kyokushin Karate... zdawał także u Drewniaka a potem przerzucił się na Budokai, ćwiczył także troszkę i ostatecznie zdawał na dana u Shihana Leonardo Voinescu, który ma 7 dan.
  • 0

budo_cycu
  • Użytkownik
  • Pip
  • 41 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Głogówek

Napisano Ponad rok temu

Re: Z czego to wynika?
Aha.... i ten Voinescu jest Prezydentem Europejskiej Organizacji Budokai - Budokai International Kyokushin Organizatnion (BIKO).
  • 0

budo_kyokushin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 276 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Z czego to wynika?
No to ładnie tylko ten shihan 7 dan, to musiał też jakiś ładny czas trenować wiec on chyba także nie zaczoł od Budokai. Wiec jak to jest czy korzystać ze stopni na ten przykład Kyokushin , czy od nowa zdajecie na shodan.
Shihana Leonardo Voinescu- hiszpan?
  • 0

budo_kyokushin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 276 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Z czego to wynika?
Dobra odpowiedz innym razem bo zuzysz mi porzadek alfabetyczny wypowiedzi :)
  • 0

budo_perminator
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 433 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Z czego to wynika?

Człowieku Ty nic z tego nie zrozumiałeś. Stujka jest bokserska ale napisałem, że 70-80% walk schodzi do parteru i tak jest zawsze, nawet na ulicy. Proponuje poćwiczyć czytenie ze zrozumieniem.


Poza tym napisales tez ze macie wiecej parteru niz w BJJ, tymczasem BJJ to glownie parter... Wiec zastanawiam sie jak znajdujecie i na "bokserska" stojke (choc szczerze mowiac watpie zebys choc w 1/3 wiedzial co to bokserska stojka...) i na tyle technik w parterze... A skoro 80 proc. walk konczy sie w parterze i tak jest tez na ulicy oczywiscie - przepraszam: LoL - to po co w ogole trenujecie stojke???
  • 0

budo_cycu
  • Użytkownik
  • Pip
  • 41 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Głogówek

Napisano Ponad rok temu

Re: Z czego to wynika?
Niestety Voinesca historii nie znam, ale zapewniam Cię, że ten koleś jest naprawde dobry wbrew pozorom. Lepszego gościa jeszcze nie wiedziałem chociaż mieliśmy gościa.. nie wiem jak się nawywał ale miał 8 dan w Daido Juku. Podejrzewam, że Voinesca trenował nawet z Oyamą.... I nie wiem czy jest hiszpanem, Mieszka w Niemczech. Sorry, ale na jego temat za wiele Ci niestety nie powiem.
  • 0

budo_cycu
  • Użytkownik
  • Pip
  • 41 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Głogówek

Napisano Ponad rok temu

Re: Z czego to wynika?
Po co stujke? A po co w stujce karate? Jesli bede z kimś się lał na ulicy to myślisz, że poloże się na glebie i powiem do niego... dawaj teraz... nie no śmieszne. Budokai to postawa bokserska. Techniki nawet są ulepszone a trenujemy dużo patretu dlatego, że wiekszość walk kończy się w parterze...
  • 0

budo_marjan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 544 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Z czego to wynika?
a co do tematu bo troche odbieglismy to mysle, iż wynika to głównie z charakteru ludzi trenujących sztuki walki. Nie mówcie, że to tylko w karate bo to nie prawda. Ludzie muszą wierzyć, że to co trenują jest najlepsze, bo inaczej to traci to sens. Oczywiście ludzie mogliby skupić się tylko na swoim stylu i nie negować pozostałych, ale przecież konfliktowość to cecha wszystkich ludzi ćwiczących SW. Ja tam ludzi pokroju Cyca, którzy bezgranicznie wierzą w wyższość swojego stylu lubie. Szczególnie że chłopak stara się wszystkie poprzeć argumentami. Oczywiśći widać, że jest troche "świeży" w tym temacie i zakochany w Budokai, ale uważam że strasznie byłoby tu nudno bez niego. I idąc za jego przykładem stwierdzam wszystkie sztuki walki oprócz karate Gosoku ryu(i sambo) są do bani i nie dają nam szans na przeżycie na ulicy. No może jeszcze i z shotokanu coś potrafią 8)
  • 0

budo_mxc78
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 59 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mannheim

Napisano Ponad rok temu

Re: Z czego to wynika?
temat calkowicie zszedl na boczny tor... i znow slowna przepychanka :roll:
pozdr!!
  • 0

budo_cycu
  • Użytkownik
  • Pip
  • 41 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Głogówek

Napisano Ponad rok temu

Re: Z czego to wynika?

a co do tematu bo troche odbieglismy to mysle, iż wynika to głównie z charakteru ludzi trenujących sztuki walki. Nie mówcie, że to tylko w karate bo to nie prawda. Ludzie muszą wierzyć, że to co trenują jest najlepsze, bo inaczej to traci to sens. Oczywiście ludzie mogliby skupić się tylko na swoim stylu i nie negować pozostałych, ale przecież konfliktowość to cecha wszystkich ludzi ćwiczących SW. Ja tam ludzi pokroju Cyca, którzy bezgranicznie wierzą w wyższość swojego stylu lubie. Szczególnie że chłopak stara się wszystkie poprzeć argumentami. Oczywiśći widać, że jest troche "świeży" w tym temacie i zakochany w Budokai, ale uważam że strasznie byłoby tu nudno bez niego. I idąc za jego przykładem stwierdzam wszystkie sztuki walki oprócz karate Gosoku ryu(i sambo) są do bani i nie dają nam szans na przeżycie na ulicy. No może jeszcze i z shotokanu coś potrafią 8)


Widziałeś kiedyś prawdziwe walki Muai Thai? Jeśli tak to wiesz, że to są prawdziwe walki uliczne i nie ma żartów z tym co to trenuje dłuższy czas. Budokai w stujce jest bardzo podobne, tylko że jeszcze włączony jest parkiet co jest bardzo potrzebne na ulicy. No a tak na marginiesie to mówi się, że Budokai to inaczej uliczne sztuki walki. A jak wiadomo wszystkie formuły Budo to sztuki wojenne.
  • 0

budo_marjan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 544 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Z czego to wynika?
moj drogi ja w przeciwienstwie od ciebie mam za soba treningi MT i wiem jak to wyglada .... :D
  • 0

budo_marjan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 544 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Z czego to wynika?
a co do tego tematu to byl juz walkowany... ten wynikły z niego jest lepszy a brzmi on :

CZY KARATE SHOTOKAN JEST NAPRAWDĘ TAKIE BEZNADZIEJNE JAK TWIERDZI CYCU?????
  • 0

budo_patrol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 524 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Z czego to wynika?

Widziałeś kiedyś prawdziwe walki Muai Thai? Jeśli tak to wiesz, że to są prawdziwe walki uliczne


O kurcze!!! Używają wszystkiego co jest pod ręką (krzesła, noże, co kto jeszcze znajdzie), kopią się w krocze, uderzają głową, rzucają w kilku na jednego, wywracają go i biorą na kopy? Wszystko oczywiście bez jakichkolwiek napięstników czy ochraniaczy i w twardym obuwiu....

Cycu pomyśl chwilkę zanim coś napiszesz....

Ludzie muszą wierzyć, że to co trenują jest najlepsze, bo inaczej to traci to sens. Oczywiście ludzie mogliby skupić się tylko na swoim stylu i nie negować pozostałych, ale przecież konfliktowość to cecha wszystkich ludzi ćwiczących SW.


No niestety ja się z tym nie zgadzam. Nie neguję skuteczności żadnego stylu, ani nie uważam że mój jest najlepszy, a mimo to widzę w tym sens i takich jak ja jest sporo, więc to kwestia indywidualnego charakteru człowieka, a to czy ćwiczy czy nie jest bez znaczenia.
  • 0

budo_cycu
  • Użytkownik
  • Pip
  • 41 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Głogówek

Napisano Ponad rok temu

Re: Z czego to wynika?
Każdy chyba bierze i rzuca wszystkim co jest po ręką... No może nie wszyscy. Ale Budoaki jest bardzo podobne. Przecież na zawodach MT nikt nikim w przeciwnika nie rzuci lub czymś...
  • 0

budo_perminator
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 433 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Z czego to wynika?

Widziałeś kiedyś prawdziwe walki Muai Thai? Jeśli tak to wiesz, że to są prawdziwe walki uliczne i nie ma żartów z tym co to trenuje dłuższy czas. Budokai w stujce jest bardzo podobne, tylko że jeszcze włączony jest parkiet co jest bardzo potrzebne na ulicy. No a tak na marginiesie to mówi się, że Budokai to inaczej uliczne sztuki walki. A jak wiadomo wszystkie formuły Budo to sztuki wojenne.


A widziales kiedys prawdziwa walke na ulicy??? Z tego co piszesz to raczej watpie. Chyba ze u ciebie w miescie jeszcze jest tak ze podchodzi jeden koles bez zadnego osprzetu i bez osmiu kolegow czekajacych w bramie i do kogos wyskakuje...

Co do rzucania na zawodach - nie, ale rok temu podczas wakacji widzialem jak w kolesia rzucali koszem na smieci - ciekawe jak twoj Budokai czy cokolwiek innego by sie sprawdzilo...
  • 0

budo_wnuk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 537 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Z czego to wynika?

a co do tego tematu to byl juz walkowany... ten wynikły z niego jest lepszy a brzmi on :

CZY KARATE SHOTOKAN JEST NAPRAWDĘ TAKIE BEZNADZIEJNE JAK TWIERDZI CYCU?????


Ćwiczę shotokan ale na pytanie nie odpowiem bo nie wiem co powiedzieć.... (niby cieńki ale od brązowych pasów niezły wpier dostanę)
  • 0

budo_cycu
  • Użytkownik
  • Pip
  • 41 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Głogówek

Napisano Ponad rok temu

Re: Z czego to wynika?
Człowieku...... ja nie widziałem prawdziwej walki na ulicy? Widziałem wiele rzeczy... A biłeś się kiedyś z naćpanym kolesiem, który nie czuje bólu jak go lejesz w morde i na dodatek wymachuje dużą kosą? Chyba nie miałeś takiej przyjemności... Ja niestety miałem i wcale się z tego nie cieszę, bo wiem że mogło udać mu się wepchnąć mi ten nóż w brzuch. Skończyło się na tym, że kolesia zwinęły psy...
  • 0

budo_cycu
  • Użytkownik
  • Pip
  • 41 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Głogówek

Napisano Ponad rok temu

Re: Z czego to wynika?

a co do tego tematu to byl juz walkowany... ten wynikły z niego jest lepszy a brzmi on :

CZY KARATE SHOTOKAN JEST NAPRAWDĘ TAKIE BEZNADZIEJNE JAK TWIERDZI CYCU?????


Ćwiczę shotokan ale na pytanie nie odpowiem bo nie wiem co powiedzieć.... (niby cieńki ale od brązowych pasów niezły wpier dostanę)



Z tego co wywnioskowałem to dopiero zaczynasz ćwiczyć lub ćwiczysz jaki rok może dwa. Nie wiem. No i jest to normalne, że dostaniesz. Wynika to też z tego, że nie jesteś przyzwyczajony do walk i boisz się także większego kontatku. Ulegasz im. Pozwalasz im, aby robili z Tobą więcej niż Ty z nimi...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024