Skocz do zawartości


Zdjęcie

Z czego to wynika?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
142 odpowiedzi w tym temacie

budo_cycu
  • Użytkownik
  • Pip
  • 41 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Głogówek

Napisano Ponad rok temu

Re: Z czego to wynika?
Shidokanu nigdy nie trenowałem. A czy mamy kontakt rękami na głowe?? Hahha... jakby mogli to urwali by Ci głowe. Są wszelkie uderzenia na głowe łącznie z łokciami. Jedynie czego nam zabraniają, to uderzeń i kopnięć na stawy łokciowe i kolanowe. W bliskim kontakcie jest także bardzo dużo kopnięć z kolana. Na treninku używamy rękawic bokserskich a na zawodach napięstniki z palcami, po to aby można było łatwo chwytać przeciwnika, szarpać nim i rzucać.
  • 0

budo_cycu
  • Użytkownik
  • Pip
  • 41 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Głogówek

Napisano Ponad rok temu

Re: Z czego to wynika?
Buahaha, a co do pasa. Nie zdawałem narazie na żaden, bo jakoś szkoda mi na to kasy a egzamin to koszt 20 euro (może będzie taniej). Ale jeżeli miałbym się nastawiać na na egzamin to startowałbym jakoś na 5 Kyu. To poprostu zależy od kieszeni. A tak wogule to powiem dlaczego doczepiłem się do Shotokan. Jak widze ich treningi to śmieszy mnie to, a to dlatego, że tam dużo nie trzeba umieć, żeby mieć brązowy pas (u nich to chyba 1 Kyu). Jakby mieli zdawać u nas, to może udałoby im się zaliczyć ten 5 lub 4 Kyu. Nic nie umieją a mają takie stopnie... czy to nie śmieszne? A większkość z nich to nawet nie wytrzymałaby u nas zwykłego treningu. Oni nie wiedzą co to prawdziwy wysiłek. U nas czasami krew się leje i są złamania. Po czymś takim z pewnością nie chcieliby trenować. Sam już miałem kilka różnych złamań... A co jeszcze bardziej mnie rozśmieszyło to to, że ktoś zaproponować instruktorowi z Shotokan, aby przyszedł do nas na trening i sobie poćwiczył. Odpowiedź była taka: Nie nie, dzięki... Mnie wcale nie bawi coś takiego. Krótko i na temat. Koleś poprostu bał się, że straci zęby. No a co mnie jeszcze bardziej denerwuje... Oczywiście nie dotyczy to wszystkich instruktorów Shotokan, ale tego konkretnego. Wszystkim tam robi pranie mózgu. Trzeba poprostu pójść, posłuchać i pooglądać jak to wygląda. Zero ładu, zero wszystkiego. Niektórzy trenują to 9 lat i za wiele nie potrafią... Przykre...
  • 0

budo_jarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Budapest

Napisano Ponad rok temu

Re: Z czego to wynika?
Cycu - łamiesz permanentnie regulamin. Na dodatek piszesz pierdoły i brak ci kultury. Popraw się natychmiast, albo nie dostaniesz drugiej szansy.
  • 0

budo_karate_koks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pelplin/Godziszewo
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Z czego to wynika?
Chlopie nie wyrabiaj sobie opinii o stylu po tym jak widziales w zyciu jedna skecje shotokanu na oczy. :evil:

Moge sie zalozyc, ze w budoaki trafia sie kluby slabe jak barszcz, to jest bardziej niz pewne, bo nie ma tak, zeby wszyscy wszedzie byli najlepsi :evil:
  • 0

budo_cycu
  • Użytkownik
  • Pip
  • 41 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Głogówek

Napisano Ponad rok temu

Re: Z czego to wynika?

Cycu - łamiesz permanentnie regulamin. Na dodatek piszesz pierdoły i brak ci kultury. Popraw się natychmiast, albo nie dostaniesz drugiej szansy.


W jaki sposób łamie ragulamin? A co do mojego pisania, to piszę to co mi się podoba i to co czuję. Wolność słowa....
  • 0

budo_jarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Budapest

Napisano Ponad rok temu

Re: Z czego to wynika?
Nie zapoznałeś się z Regulaminem. Złamiesz jego postanowienia a zostaniesz zablokowany. A piszesz to co mnie się podoba a nie tobie bo ja mam kontrolę nad tym forum proponuję to zapamiętać.
  • 0

budo_cycu
  • Użytkownik
  • Pip
  • 41 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Głogówek

Napisano Ponad rok temu

Re: Z czego to wynika?

Chlopie nie wyrabiaj sobie opinii o stylu po tym jak widziales w zyciu jedna skecje shotokanu na oczy. :evil:

Moge sie zalozyc, ze w budoaki trafia sie kluby slabe jak barszcz, to jest bardziej niz pewne, bo nie ma tak, zeby wszyscy wszedzie byli najlepsi :evil:



Co do klubów, to istnieją w kraju chyba tylko dwa. Jeden w Kędzierzynie-Koźlu, który powstał w 2002 roku i co którego ja właśnie należę a drugi z nieoficjalnych informacji jest w Inowrocławku. Reszta klubów jest zza granicą. Rosja, Węgry, Rumunia, Niemcy, Holandia i chyba Francja. Nie pamiętam dokładnie. I co do tych klubów to raczej nie są słabe... Reprezentują je silni zawodnicy.
  • 0

budo_kselos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1657 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Z czego to wynika?
Szczerze?

Jezeli na treningu złamania i wybite zeby to norma podczas kontaktowych sparingów - to jak wygląda Wasz Sensei i tacy co juz trenują pare lat - nosza sztuczne szczęki czy co? Ile osób liczy sekcja i jakim są stanie? Co do konsekwencji dla zdrowia to niech sie wypowie jakiś lekarz, ale to mi wygląda na patologie treningową - choć słyszałem o takich sekcjach - co to znikneły - bo wszyscy, nawet ci zaawansowani zrezygnowali - bo np. mistrz po powrocie ze wschodu upierał sie, aby uderzac z pełną siłą (bez ochraniaczy) na głowę...
  • 0

budo_jarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Budapest

Napisano Ponad rok temu

Re: Z czego to wynika?
Nie róbcie sobie jaj panowie. Budokai Kyokushin jest niczym innym jak tradycyjnym kyokiem od Bluminga zmiksowanym z technikami judo i walki parterowej. Bluming był świetnym judoką i stąd ten pomysł od kiedy został relegowany przez Oyamę z kyokushin.

Budokai jest mocno zbieżny z ideologią Ashihara, Enshin czy Daido Juku ale nie ma co przesadzać z jego skutecznością. A już na pewno nie ma więcej parteru niż BJJ bo to nie możliwe.

Nasz kolega cycu w życiu poza swoją sekcję nie wylazł, jakby wylazł to by się szybko zorientował, że po pierwsze budokai jest traktowane z przymrużeniem oka w świecie karate, a po wtóre że jest wiele ciekawszych i skuteczniejszych systemów.
  • 0

budo_cycu
  • Użytkownik
  • Pip
  • 41 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Głogówek

Napisano Ponad rok temu

Re: Z czego to wynika?

Szczerze?

Jezeli na treningu złamania i wybite zeby to norma podczas kontaktowych sparingów - to jak wygląda Wasz Sensei i tacy co juz trenują pare lat - nosza sztuczne szczęki czy co? Ile osób liczy sekcja i jakim są stanie? Co do konsekwencji dla zdrowia to niech sie wypowie jakiś lekarz, ale to mi wygląda na patologie treningową - choć słyszałem o takich sekcjach - co to znikneły - bo wszyscy, nawet ci zaawansowani zrezygnowali - bo np. mistrz po powrocie ze wschodu upierał sie, aby uderzac z pełną siłą (bez ochraniaczy) na głowę...



Źle zrozumiałeś no i nie do końca wytłumaczyłem... Oczywiście sensei upiera się, żęby walczyć max na 20-30% siły i oczywiście w ochraniaczach. No ale sam wiesz chyba jak jest. Te 30% to jest czasami w pierwszych sekunach ale nie musi tak być. A kontuze u nas tego typu się zdarzają. To bardzo kontaktowy sport...
  • 0

budo_cycu
  • Użytkownik
  • Pip
  • 41 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Głogówek

Napisano Ponad rok temu

Re: Z czego to wynika?

Nie róbcie sobie jaj panowie. Budokai Kyokushin jest niczym innym jak tradycyjnym kyokiem od Bluminga zmiksowanym z technikami judo i walki parterowej. Bluming był świetnym judoką i stąd ten pomysł od kiedy został relegowany przez Oyamę z kyokushin.

Budokai jest mocno zbieżny z ideologią Ashihara, Enshin czy Daido Juku ale nie ma co przesadzać z jego skutecznością. A już na pewno nie ma więcej parteru niż BJJ bo to nie możliwe.

Nasz kolega cycu w życiu poza swoją sekcję nie wylazł, jakby wylazł to by się szybko zorientował, że po pierwsze budokai jest traktowane z przymrużeniem oka w świecie karate, a po wtóre że jest wiele ciekawszych i skuteczniejszych systemów.


Co jest bardziej skuteczniejsze na głowe od choćby zwykłej walki bokserskiej? A no właśnie... Budokai jest z tym ściśle powiązane.
  • 0

budo_kselos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1657 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Z czego to wynika?

nurtuje mnie od dawna pytanie czy jest mozliwy wzajemny szacunek ludzi trenujacych rozne style i odmiany sztuk walki?
Bo jak do tej pory to ciagle spotykam tylko slowne przepychanki. Jedni to robia bardziej lagodnie inni uprawiaja chamowe ale zawsze jest to udawadnianie wyzszosci tego co akurat forumman trenuje.
Ciekawe z czego to wynika?!


Jakie prawdziwe i celne spostrzeżenie - temat już zjechał na "słowne przepychanki" na temat " wyzszosci tego co akurat forumman trenuje" nad innymi stylami!

Ps. Co jest lepsze, który styl Budokai , Shotokan czy Boks?


Ps2.Przepraszam, już nie będę! :) :) :)
  • 0

budo_cycu
  • Użytkownik
  • Pip
  • 41 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Głogówek

Napisano Ponad rok temu

Re: Z czego to wynika?
Shotokan odpada... A co do Ciebie Jarku... "A piszesz to co mnie się podoba a nie tobie bo ja mam kontrolę nad tym forum proponuję to zapamiętać." Ciekawe co admin by na to powiedział... Wiesz co mnie obchodzi, że masz kontrole nad forum? Nie chcesz wiedzieć. Nie zamierzam pisać to co Tobie się podoba tylko to co mi. To co Tobie się podoba to akurat najmmiej mnie interesuje... Jako moderator, to z tym akurat przesadziłeś.
  • 0

budo_kselos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1657 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Z czego to wynika?
http://budo.net.pl/w...il&userid=14662

Zagladales do ostrzezen?


Ps.sorry za 2 post, ale cos sie posypalo...
  • 0

budo_marjan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 544 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Z czego to wynika?
cycu to jest gość... podoba mi się chłopak, bez pasa i bez kompleksów. Normalnie jakbym kolege z Kravki widział, co mi po tym jak zalozylem mu trójkąt na łeb powiedział, że to o niczym nie świadczy bo jego instruktor i tak by mnie zlał... hmmm ciężko mu nie przyznać racji ale ciężko też słuchać.

Cycu gdyby nie ty to życie na tym forum dawno by już zasneło....
  • 0

budo_cycu
  • Użytkownik
  • Pip
  • 41 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Głogówek

Napisano Ponad rok temu

Re: Z czego to wynika?
Jak wrócę z treningu to jeszcze podyskutujemy :)
  • 0

budo_jarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Budapest

Napisano Ponad rok temu

Re: Z czego to wynika?

Shotokan odpada... A co do Ciebie Jarku... "A piszesz to co mnie się podoba a nie tobie bo ja mam kontrolę nad tym forum proponuję to zapamiętać." Ciekawe co admin by na to powiedział... Wiesz co mnie obchodzi, że masz kontrole nad forum? Nie chcesz wiedzieć. Nie zamierzam pisać to co Tobie się podoba tylko to co mi. To co Tobie się podoba to akurat najmmiej mnie interesuje... Jako moderator, to z tym akurat przesadziłeś.


Może powinieneś zapytać Admina - proponuję jednak wcześniej zapoznać się z regulaminem Budo. Jeden z użytkowników spędził na Budo całą godzinę nim go zablokowaliśmy za nieprzestrzeganie zasad. To się tyczy wszystkich bez wyjątku.

Co do kwestii merytorycznych mogę mieć odmienne zdanie, ale to nie jest powód do jakichkolwiek reakcji i nie jest.
  • 0

budo_perminator
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 433 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Z czego to wynika?
Tak czytam te wywody i cyca i czytam i jedno mnie nurtuje: swego czasu trenowalem i karate i KB i nie bylo mowy zeby starczylo na to wszystko czasu i zeby wszystkiego sie nauczyc, a do domu wracalem tak zmarnowany ze juz ochoty na nic nie mialem...

A tymczasem cycu pisze ze u nich trenuja i techniki bokserskie i jest wiecej parteru niz w BJJ (a mi sie wydawalo ze w parterze BJJ jest najmocniejszym stylem i wszyscy sie parteru wlasnie od ludzi z BJJ ucza). Wiec co tak naprawde macie na tych treningach??? Bo jak 80 proc. czasu poswiecacie na parter - to tak naprawde w stojce gowno potraficie, a jak byscie trenowali 80 proc. czasu w stojce to byscie w parterze nic nie umieli... Wiec przestan pisac farmazony, nie mowiac o tym ze to nie na temat, poza tym czemu cos takiego sie karate nazywa, jak mowisz ze poza kopnieciami nic wspolnego z karate nie ma...
  • 0

budo_mxc78
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 59 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mannheim

Napisano Ponad rok temu

Re: Z czego to wynika?

W jaki sposób łamie ragulamin? A co do mojego pisania, to piszę to co mi się podoba i to co czuję. Wolność słowa....


wydaje mi sie ze piszesz nie na temat i troche od rzeczy, tak jak male dziecko zafascynowane swoja pierwsza zabawka...
  • 0

budo_kyokushin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 276 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Z czego to wynika?

http://www.fabrykasily.pl/warnings.php?mode=detail&userid=14662

Zagladales do ostrzezen?


Ps.sorry za 2 post, ale cos sie posypalo...


Widnieje tam jakiś cyc :rofl:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024