Skocz do zawartości


Zdjęcie

Szkodliwe cwiczenia...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

budo_paeł
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 942 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Szkodliwe cwiczenia...
Tak sobie mysle, powszechnie chodzi opinia ze np. juming jest szkodliwy - niszczy stawy kolanowe, jak jest naprawde ?
Czy waszym zdaniem warto wykonywac takie cwiczenia czy lepiej w zastepstwie robic przysiady ?


nie znalazlem podobnego tematu
  • 0

budo_ewka16
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 227 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Walia(Cardiff)

Napisano Ponad rok temu

Re: Szkodliwe cwiczenia...
Podobno bieganie, kopnięcia różnego rodzaju sa szkodliwe a jednak każdy trenujacy "coś" dalej to wykonuje dopóki pozwalaja mu na to stawy i nie ma z nimi większych kłopotów.Dopiero kiedy zaczyna sie poważniejszy ból i trud w w ykonuwaniu nawet najprostrzych czynności(chodzenie po schodzach)zadaje pytanie "co zrobic by naprawić zniszczone stawy" a żeby to ominąć szerokim łukiem lekarza sportowego czy ortopedy.Jednym wczesniej ujawniają sie kłopoty z stawami innym pózniej.Ale to kwestia czasu tak mi się tylko wydaje.pozdro. :wink:
  • 0

budo_skiper
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1052 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Szkodliwe cwiczenia...
Ja od wielu osób o szkodliwości jumpingu słyszałem. Znam też kilka osób, które mówią że właśnie przez to ćwiczenie zniszczyły sobie kolana. Osobiście za mało widocznie na robiłem jumpingu by mi coś od niego dolegało, chociaż przyznam, teraz staram się go unikać.
...podobnie jak kopania w powietrze, ale chyba prawie każdy powie, że to dość szkodliwe.
  • 0

budo_hmjf
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 258 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olsztyn

Napisano Ponad rok temu

Re: Szkodliwe cwiczenia...
Z kolei ja słyszałem, że jumping jest dobry dla kolan, a jak go robiłem w okresie rehabilitacji, a napieprzałem "dżampki" przez 3 miechy, a może i więcej 2-3 razy w tyg. sporą ilość to było ok. Nawet miałem duzo silniejsze nogi, jak wróciłem do walczenia. Poza tym nawet Ross Enamait w swojej książce poleca parę rodzajów jumpingów, zaznaczając "it is great for hips and legs".
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Szkodliwe cwiczenia...
Ćwiczenia, które z dużą siłą maksymalnie prostują/zginają staw nie mogą być zdrowe.
  • 0

budo_sirvaleq
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 236 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Szkodliwe cwiczenia...
Wszystko może być szkodliwe, jeśli się przed tym PORZĄDNIE nie ROZGRZEJE. ;)
I wszystko może być szkodliwe w nadmiarze, od siedzenia na tyłku całe życie też można dostać niewyobrażalnie wielu dolegliwości. :)
  • 0

budo_raju
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 237 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Szkodliwe cwiczenia...
U nas trener już dawno zmienił przyzwyczajenia:
Nie ma jumpingu- jak już to jako kara (czyli prawie wogóle :) ). Wlasciwie po tym jak paru osobom wysiadły kolana po paru treningach, kiedy to robiliśmy jumping pod górkę o dosyć pokażnym kącie nachylenia :) .
Zmienia też "starokoreanski" system treningu-
rozgrzewka, rozciaganie statyczne, rozciaganie dynamiczne, technika, walka, ew silowka na
rozgrzewka, rozciaganie dynamiczne, technika, walka, rozciaganie statyczne, ew silowka.
Zobaczymy co przyniesie przyszlosc.
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Szkodliwe cwiczenia...
Niezdrowe to jest bieganie po betonie w trampkach ;)
Nie ma 'zdrowych' cwiczen, przy kazdym moze sie cos stac nie tak. Robisz przysiad dasz krzywo noge, masz po kolanie. Podciagasz sie na drazku cos nie tak i po barku :(
  • 0

budo_kubas§
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Szkodliwe cwiczenia...

Niezdrowe to jest bieganie po betonie w trampkach

nie tylko ja jak biegałem po lesie i było stosunkowo miękko(troche żużlu i ściółka) też minie kolana napierniczały dopiero po 3mc od końca biegania ból ustał, ale znowu wraca(przysiady)
pozdro :-)
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Szkodliwe cwiczenia...

nie tylko ja jak biegałem po lesie i było stosunkowo miękko(troche żużlu i ściółka) też minie kolana napierniczały dopiero po 3mc od końca biegania ból ustał, ale znowu wraca(przysiady)
pozdro :-)

a ja wlasnie biegam po lesie i nie bola. doszlo do tego, ze zanim dobiegalem do lasu ( po betonie ) to bolaly, a potem jak wbiegalem na miekkie podloze to juz przetawaly :-)
  • 0

budo_paeł
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 942 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Szkodliwe cwiczenia...

Nie ma 'zdrowych' cwiczen, przy kazdym moze sie cos stac nie tak.


rzecz jasna, ale mozna podzielic je na te bardziej i mniej szkodliwe :-)
  • 0

budo_lordprzemo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Browary Łódzkie

Napisano Ponad rok temu

Re: Szkodliwe cwiczenia...
chyba chodzi o to w tym wszystkim ze sa cwiczenia ktore szkodza same w sobie - jumping, nawalanie w powietrze itp. oraz reszta cwiczen. reszta cwiczen w zaleznosci od techniki wykonywania jest albo w 100% bezpieczna albo nie. bo nie powiecie mi ze jak sie dobrze wykonuje przysiad to sie dostanie kontuzje od niego :wink: ?
  • 0

budo_czasami
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 159 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bytom

Napisano Ponad rok temu

Re: Szkodliwe cwiczenia...
Jedynymi nie szkodliwymi w 100% cwiczeniami sa cwiczenia w basenie poniewaz cale cialo jest odciazone :P a wiec z SW trzeba sie przezocic na plywanie albo np pilke wodna lub inny sport wykonywany w wodzie np balet wodny :P
  • 0

budo_saku
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5219 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Szkodliwe cwiczenia...
Kilka ćwiczeń które zapobiegają urazom. Stanowią świetne wprowadzenie do ciężkiego treningu.

* włączcie głośniki

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_randori
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 552 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bytom
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Szkodliwe cwiczenia...
hehehehe :rofl:
  • 0

budo_scorpio
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 326 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Szkodliwe cwiczenia...

Jedynymi nie szkodliwymi w 100% cwiczeniami sa cwiczenia w basenie poniewaz cale cialo jest odciazone :P a wiec z SW trzeba sie przezocic na plywanie


one też nie są w 100% zdrowe np roch nóg do żabki źle działa na kolana
pewnie coś jeszcze by się znalazło ale i tak pływanie jest jednym z najzdrowszych rodzaj ćwiczeń
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024