Skocz do zawartości


Zdjęcie

Krzywy kręgosłup.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

budo_tt48
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 437 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Krzywy kręgosłup.
Nie ukrywam mam krzywy kręgosłup. Myślę sobie , że nie będę już chodził po lekarzach , przyznam się byłem leniwy i nie ćwiczyłem, nie bardzo wiem jakie dobre są ćwiczenia na kręgosłup. Chciałbym aby ktoś mi napisał
Jakie ćwiczenia należy wykonywać.?
  • 0

budo_kruk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 109 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Krzywy kręgosłup.
to zalezy od czego co masz.....
jesli boczne skrzywienie kręgosłupa (skolioza) to sam raczej ćwiczeń nie mozesz robić(ja mam coś takiego) przez 5 lat chodziłem na gimnastyke i już po wszystkim :)
tzn skrzywienie lekkie jest ale sie juz nie pogłębi


[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
mimo wszystko to nie takie złe :)
  • 0

budo_gawron
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Krzywy kręgosłup.
po pierwsze - ile masz lat i jaki to typ skrzywienia. mnie udalo sie wyjsc z lekkiej skoliozy (zaczalem cwiczyc w wieku 17 lat, zajelo mi to jakis rok) wiec jesli o to chodzi to moge powiedziec jak to zrobilem.
  • 0

budo_morfen_usuniety
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 157 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Krzywy kręgosłup.
Idz do lekarza :!:
  • 0

budo_patrol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 524 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Krzywy kręgosłup.
Gawron - powiedz. Z góry dzięki i pozdrawiam :)
  • 0

budo_mar1an
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:koshaolin/poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Krzywy kręgosłup.
wydaje mi sie ze musisz wzmocnic miesnie brzucha w pierwszej kolejnosci
  • 0

budo_gawron
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Krzywy kręgosłup.

Gawron - powiedz. Z góry dzięki i pozdrawiam :)


mam przed oczami wynik badania lekarskiego z 2001 roku mialem wtedy skrzywienie 10 procent na odcinku piersiowym i garbilem sie. jednakze zapewne skrzywienie zwiekszylo mi sie z czasem, jednak nie wiecej niz o pare procent. bedac w takim stanie i w wieku 17 lat zaczalem:
-silownia - brak cwiczen obciazajacych kregoslup czyli odpadaja wszystkie martwe ciagi, francuskie wyciskanie w staniu, uginanie ramion stojac itp. mialem tak ze gdy za bardzo obciazalem kregoslup to czulem to - kregoslup "swedzial mnie" :o , trudno to okreslic to takie niezbyt silne ale niemile uczucie. tak wiec wiedzialem jak bardzo moge sie obciazac.
-wiszenie na drazku
-siedzenie zawsze idealnie prosto z klatka wypieta (na poczatku bylo bardzo ciezko bo prostowniki mialem slabe, a gdy czulem ze juz nie moge to sie kladlem - nie wracalem do garbienia sie), wyeliminowanie wszelkich pozycji w ktorych bylem pogarbiony czy dlugo siedzialem (np. ograniczenie komputera :evil: )
-"rozciaganie" kregoslupa - chwytalem sie za rece na wysokosci pepka i wypinalem klatke do przodu, kladlem sie na krawedzi lozka tak ze odcinek piersiowy byl na kancie, rece swobodnie opuszczone w dol
-treningi MA poczatkowo rok Aikido czyli zadne hardcore

nie plywalem (no, moze pare razy) bo plywac nie lubie ale oczywiscie plywanie nie zaszkodzi :lol: generalnie duzo, duzo ruchu bez duzych przeciazen.
tak minal mi rok i wtedy juz zauwazylem ze skoliozy praktycznie nie mam, potwierdzenie na pismie dostalem znacznie pozniej dopiero jak mnie komisja wojskowa badala (kat A bez paragrafu - o skoliozie nic nie wspomniane, a wiem ze kolegom ta sama komisja wynajdowala roznego rodzaju skrzywienia)

PS stosowac na wlasna odpowiedzialnosc :twisted: to co tu napisalem mnie pomoglo ale kto wie czy komu innemu nie zaszkodzi.
  • 0

budo_gawron
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Krzywy kręgosłup.
aha co do silowni nie rozwijalem jakichs konkretnych grup miesni cwiczylem wszystkie partie w rownym stopniu
zreszta do dzisiaj tak robie :wink:
  • 0

budo_tt48
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 437 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Krzywy kręgosłup.
w sumie racje muszę iść do lekaża bo jeśli nie ma ćwiczeń ogólnych.
  • 0

budo_gawron
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Krzywy kręgosłup.
lekarz powie ci standardowy tekst: "gimnastyka korekcyjna, jak masz juz wiecej niz te 16-17 lat to sorry nic nie mozna zrobic wez juz glowy nie zawracaj bo chce sie kawy napic"


problem w tym ze takie cos po prostu nie skutkuje... musisz sie sam wziasc za siebie bo te 45 min chodzenia z woreczkiem na glowie dziennie to sobie o kant dupy mozna rozbic. chodzi o zmiane stylu zycia a nie poswiecenie parudziesieciu minut 3x w tygodniu. to nie jest tak ze bedziesz robil jakies specjalistyczne cwiczenie i wydarzy sie cud. oczywiscie diagnoza lekarska samej choroby jest nieoceniona, ale co do rehabilitacji to gdybym robil tylko to co lekarze chcieli to bylbym kaleka. inna sprawa ze wciaz nie napisales ile masz lat i co to w ogole za skrzywienie wiec nie wiem czy np nie masz skoliozy 20-30 stopni wtedy wprawa moze wygladac inaczej...
generalnie lekarz nie zaszkodzi, stosuj sie do zalecen, ale jesli nie masz jakichs ekstremalnych skrzywien przy ktorych mozna juz tylko lezec i gapic sie w sufit to rob 10x wiecej niz od ciebie wymagaja...
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Krzywy kręgosłup.
no wlasnie stary, podstawa do zalecenia cwiczen to prawidlowa diagnoza jaki rodzaj skrzywienia masz.
  • 0

budo_wilq
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kolba

Napisano Ponad rok temu

Re: Krzywy kręgosłup.
czesc wiesz ja tez mam skrzywienie lekkie kręgosłupa no i moja rodzinna mnie wyslala na rehabilitacje ale jakos jeszcze nie poszedlem.... ale dowiedziałem sie ze np: jezdzenie na łyżworolkach, chodzenie na basen oraz jazda na rowerze ( ale takiej ukrainie starej) sprzyja poprawie.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024