Skocz do zawartości


Zdjęcie

dziwne porownanie HMB i bialka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

budo_wuszy
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

dziwne porownanie HMB i bialka
kumpel natknal sie w necie na informacje ,ze suplementacja 3g HMB dziennie pozwala osiagnac podobne rezultaty jak przy spozywaniu 200g bialka.
Wydaje mi sie to skrajnie debilne porownanie. w koncu dziala to zupelnie inaczej i przeciez nie zastapimy bialka HMB, ani na odwrot. co o tym sadzicie, bo moze to ja jestem niedouczony?
  • 0

budo_popo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1035 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Copacabana
  • Zainteresowania:Iaido

Napisano Ponad rok temu

Re: dziwne porownanie HMB i bialka
Pomijajac kwestie skutecznosc HMB, to bialko jest przedewszystkim budulcem dla miesni.
  • 0

budo_maciejsobczak
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 391 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawka

Napisano Ponad rok temu

Re: dziwne porownanie HMB i bialka
Faktycznie jakaś bzdurka przecież HMB służy do czego innego ma być pomocny w spalaniu tłuszczów, a białko to typowy budulec i nijak się ma do spalania tłuszczu. Chyba że ja też jakiś niedoinformowany jestem.
  • 0

budo_tora
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 833 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Calimshanu

Napisano Ponad rok temu

Re: dziwne porownanie HMB i bialka
Wierutna bzdura. HMB nie jest nawet aminokwasem proteogennym(budujacym bialka miesniowe) wiec jak moze byc porownany do białek..
  • 0

budo_słoniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1975 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: dziwne porownanie HMB i bialka
Otóż ma się do białek. HMB jest antykatabolikiem i zmniejsza rozpad białek mięśniowych. Jestem o nim dobrego zdania i osobiście używam.
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: dziwne porownanie HMB i bialka
Bardziej si w glute opłaca zainwestować niz w HMB, tak moim zdaniem.
Już pisałem, ale napisze jeszcze raz: brałem i to nie działa :|
  • 0

budo_tora
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 833 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Calimshanu

Napisano Ponad rok temu

Re: dziwne porownanie HMB i bialka
Wiec skoro bierzemy suple pod kątem minimalizowania katabolizmu to imo lepiej/taniej tauryna.
  • 0

budo_popo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1035 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Copacabana
  • Zainteresowania:Iaido

Napisano Ponad rok temu

Re: dziwne porownanie HMB i bialka
IMO najlepiej WPC albo WPI.
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: dziwne porownanie HMB i bialka

Wiec skoro bierzemy suple pod kątem minimalizowania katabolizmu to imo lepiej/taniej tauryna.

Np. mega capsy olimpa. wychodzi tanio, a hmb lepiej pozostawic tymco wierza bezkrytycznie w reklamy.
  • 0

budo_fox
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1205 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdansk
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: dziwne porownanie HMB i bialka

Otóż ma się do białek. HMB jest antykatabolikiem i zmniejsza rozpad białek mięśniowych. Jestem o nim dobrego zdania i osobiście używam.

No i.... . Witaminy C , D tez sa antykatabolikami. Czy mozna zamiast bialka je jesc? Przecieciwstawianie utlenianiu miesni nie powoduje tego ze organizm nie potrzebuje bialka :) .
  • 0

budo_gubrin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1323 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: dziwne porownanie HMB i bialka

kumpel natknal sie w necie na informacje ,ze suplementacja 3g HMB dziennie pozwala osiagnac podobne rezultaty jak przy spozywaniu 200g bialka.
Wydaje mi sie to skrajnie debilne porownanie. w koncu dziala to zupelnie inaczej i przeciez nie zastapimy bialka HMB, ani na odwrot. co o tym sadzicie, bo moze to ja jestem niedouczony?


A ja bym prosil jednak artykul z porownaniem bo z tej wypowiedzi nic nie da sie wyciagnac.

Pozdrawiam.
  • 0

budo_słoniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1975 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: dziwne porownanie HMB i bialka

Otóż ma się do białek. HMB jest antykatabolikiem i zmniejsza rozpad białek mięśniowych. Jestem o nim dobrego zdania i osobiście używam.

No i.... . Witaminy C , D tez sa antykatabolikami. Czy mozna zamiast bialka je jesc? Przecieciwstawianie utlenianiu miesni nie powoduje tego ze organizm nie potrzebuje bialka :) .


I po co mi była ta medycyna? Mam wrażenie, że Twój uśmieszek na zakończenie wypowiedzi tylko Cię ośmiesza. A może by najpierw poczytać, zanim zaczniemy sie wypowiadać w tonie eksperta. Witaminy C i E (a nie D) są antyoksydantami, a nie antykatabolikami. Kataboliza to głównie efekt głodu mięśniowego i jest związana z glukoneogenezą, czyli powstawaniem glukozy a następnie glikogenu zapasowego na drodze przemiany białek. W trakcie tego procesu niszczone są białka strukturalne i dochodzi do samodewastacji mięśni. Organizm broni się przed tym wydzielając beta hydroksy beta metylo maślan (HMB) Podanie go doustnie przyspiesza reakcję obronną i zmniejsza utratę białek. Nie spotkałem się z żadną pracą negującą jego działanie, a jestem dość na bieżąco w literaturze. Ale wolno każdemu mieć własne zdanie.
  • 0

budo_tae tad
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2258 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: dziwne porownanie HMB i bialka
:)
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: dziwne porownanie HMB i bialka
Abstrahując działa czy nie działa - HMB były którąś z kolei rzeczy na liście moich suplementów. Dużo ważniejsze np. białko. Wniosek? Nie kupuję - szkoda kasy.

Dużo spotkałem sprzecznych informacji o HMB, ale z ciekawszych:

HMB nie działa u wytrenowanych osób

by Paul Cribb, B.H.Sci HMS
AST Director of Research

Kolejne badania znów pokazało, że HMB nie przynosi żadnych korzyści u wytrenowanych sportowców. U niektórych osób podawane dawki były nawet podwojone (6 g/dzień) po to, aby zaobserwować jakiekolwiek objawy rozpadu białka bądź wzrostu siły czy zmiany kompozycji ciała. Żadnych rezultatów.


W podwójnie ślepej próbie trzy grupy doświadczonych trenerów sportów siłowych włączyło do swojej diety MRP zawierające zarówno 3, 6 lub 0 g HMB. Naukowcy testowali wiele czynników; wyniki pokazały, że HMB nie przyniosło żadnej znaczącej różnicy w ogólnych markerach stanu katabolicznego/anabolicznego organizmu, enzymów wątrobowych i mięśniowych, beztłuszczowej masy mięśniowej, masy tłuszczowej, procentowej zawartości tłuszczu czy siły mięśni. Morał z tego badania jest jeden: przeznacz pieniądze na inne suplementy jak kreatyna czy białko, one działają

Referencje:
Effects of calcium B-Hydroxy-B-methylbutyrate (HMB) supplementation during resistance-training on markers of catabolism, body composition and strength. Int.J.Sports Med. 20:503-509;

Z konkurencyjnego forum, ktoś ciekawy to niech tam wejdzie i wpisze HMB w wyszukiwarkę.
  • 0

budo_słoniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1975 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: dziwne porownanie HMB i bialka
Cóż, ciekawe opracowanie. Przekonany nie jestem, ale spuszczam trochę z tonu. Tym niemniej istnieją przykładowo liczne opracowania twierdzące jakoby monohydrat kreatyny był placebo. Na mnie działa jak i HMB (mam uszkodzony kręgosłupszyjny i neuropraksję z tym związaną, jestem po znacznych zanikach mięśniowych lewej ręki, które obecnie są praktycznie niezauważalne - HMB biorę w trybie ciągłym).
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: dziwne porownanie HMB i bialka

Abstrahując działa czy nie działa - HMB były którąś z kolei rzeczy na liście moich suplementów. Dużo ważniejsze np. białko. Wniosek? Nie kupuję - szkoda kasy.

O wlasnie :-)
Jak masz duzo kasy to kupujesz: bialko, carbo, aminy, krete, witaminy, hmb itd. A jak masz ograniczone fundusze ( ma tak z tego co wiem 99% ludzi ) to musisz wybrac.
Ja wybralem i nie uzywam hmb, imho lepsza jest przed treningiem tauryna w mega capsach olimpa za 50pln.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024