Skocz do zawartości


Zdjęcie

Koreańszczyzna!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

budo_rip_dorey
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 450 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:POZNAN

Napisano Ponad rok temu

Koreańszczyzna!
Czy zna ktoś jakies dobre przepisy na koreanskie żarcie. Jakieś linki do stronek internetowych bylyby mile widziane(najlpiej po angielsku). Najbardziej mnie ciekawi jak robia oni tą kapuche kim-dżi, gdyz za owocami morza nie przepadam. No i ogólnie jakie warzywa i przyprawy stosują.

Dzięki z góry!
  • 0

budo_mmaakkss
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 156 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bytom

Napisano Ponad rok temu

Re: Koreańszczyzna!
Na koreańskim żarciu to się nie znam ... ale możesz mi powiedzieć jak sie nazywa ta modelka na twoim emblemacie ? :D :D: chyba że to ty :)
  • 0

budo_ripper
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 161 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Koreańszczyzna!
Hmmm kilogram psa poprosze?
  • 0

budo_rip_dorey
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 450 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:POZNAN

Napisano Ponad rok temu

Re: Koreańszczyzna!

Na koreańskim żarciu to się nie znam ... ale możesz mi powiedzieć jak sie nazywa ta modelka na twoim emblemacie ? :D :D: chyba że to ty :)


Fernanda Martinelli
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: Koreańszczyzna!

Czy zna ktoś jakies dobre przepisy na koreanskie żarcie. Jakieś linki do stronek internetowych bylyby mile widziane(najlpiej po angielsku). Najbardziej mnie ciekawi jak robia oni tą kapuche kim-dżi, gdyz za owocami morza nie przepadam. No i ogólnie jakie warzywa i przyprawy stosują.

Dzięki z góry!


to sie robi jak nasz kiszona kapuste ale przesypuje sie nie sola tylko czerwona papryka, tak awysuszona specjalna, nie wierze zebys mogl to w polsce dostac. kapusta to nie taka jak nasz tylko cos w rodzaju kapusty piekinskiej ktora sie w Polsce sprzedaje, jedynie ta odmiana jest dwardsza bo ta w Polsce to jest miekka jak salata
sa dwa sposoby robienia:
1. zawijanie lisci kapusty i przesypywanie
2. posiekanie jak u nas
  • 0

budo_rip_dorey
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 450 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:POZNAN

Napisano Ponad rok temu

Re: Koreańszczyzna!

Czy zna ktoś jakies dobre przepisy na koreanskie żarcie. Jakieś linki do stronek internetowych bylyby mile widziane(najlpiej po angielsku). Najbardziej mnie ciekawi jak robia oni tą kapuche kim-dżi, gdyz za owocami morza nie przepadam. No i ogólnie jakie warzywa i przyprawy stosują.

Dzięki z góry!


to sie robi jak nasz kiszona kapuste ale przesypuje sie nie sola tylko czerwona papryka, tak awysuszona specjalna, nie wierze zebys mogl to w polsce dostac. kapusta to nie taka jak nasz tylko cos w rodzaju kapusty piekinskiej ktora sie w Polsce sprzedaje, jedynie ta odmiana jest dwardsza bo ta w Polsce to jest miekka jak salata
sa dwa sposoby robienia:
1. zawijanie lisci kapusty i przesypywanie
2. posiekanie jak u nas


Wielkie dzieki
  • 0

budo_kubutek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:że znowu?

Napisano Ponad rok temu

Re: Koreańszczyzna!
Są takie sklepy "ze zdrową zywnością" jezeli znajdziesz taki bardziej rasowy to będą spokojnie w większości dostepne egzotyczne rzeczy
Poza tym jesteś z Poznania, więc poszukaj firmy Sane-Hem ona zajmuje się egzotyką dla gastronomii. Całkiem niedrogo, (powinni sprzedać na detal), wszelkiej maści rzeczy( korzenie lotosu itp.) począwszy od produktów z arabii, przez japonie, chiny i cholera wie co jeszcze :)
  • 0

budo_rip_dorey
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 450 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:POZNAN

Napisano Ponad rok temu

Re: Koreańszczyzna!

Są takie sklepy "ze zdrową zywnością" jezeli znajdziesz taki bardziej rasowy to będą spokojnie w większości dostepne egzotyczne rzeczy
Poza tym jesteś z Poznania, więc poszukaj firmy Sane-Hem ona zajmuje się egzotyką dla gastronomii. Całkiem niedrogo, (powinni sprzedać na detal), wszelkiej maści rzeczy( korzenie lotosu itp.) począwszy od produktów z arabii, przez japonie, chiny i cholera wie co jeszcze :)


A ta firma Sane Hem ma swoje firmowe sklepy czy mam poszperac po supermarketach?
  • 0

budo_kubutek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:że znowu?

Napisano Ponad rok temu

Re: Koreańszczyzna!
Musisz uderzyć do firmy.
Oni zajmuja się zaopatrzeniem restauracji.
Jesli nie ci, to inni, ktoś napewno zaopatruje poznań w takie rzeczy.
Ale popróbuj poszukać lepiej w takich magicznych :wink: sklepach ze zdrową żywnością i przyprawami świata.
Zawsze możesz w jakiejś "rasowej" knajpie azjatyckiej zapytać skośnookiego gdzie mozna trafić na takie rzeczy w Twoim mieście, to też może się udać.
Chyba że to będzie taki azjata jak chinka czikuczikulinka 8)
  • 0

budo_jodan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 775 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:zależy od punktu odniesienia

Napisano Ponad rok temu

Re: Koreańszczyzna!
przyjeżdżaja zółtki do schroniska dla bezdomnych zwierzaków. litościwie godza się zaopiekować gromadką spasionych psiaków i kiciusiów. a potem z psa idzie wołowina po pekińsku, a z kota kurczak w 12 smakach...
  • 0

budo_troop
  • Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Koreańszczyzna!
Takie coś znalazłem:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Smacznego :wink:
  • 0

budo_april
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Koreańszczyzna!
Ja mam lekki wstrret do zarcia koreanskiego a w szczegolnosci chinskiego :nie: wiec Ci jakos nie pomogę
  • 0

budo_arbuz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 168 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Śląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Koreańszczyzna!

Takie coś znalazłem:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Smacznego :wink:


fajna stronka... a ja sie zastanawiałem o sobie jutro ugotować.. :) chyba rybka na parze
  • 0

budo_rip_dorey
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 450 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:POZNAN

Napisano Ponad rok temu

Re: Koreańszczyzna!
Zrobiłem kim-chi według przepisu zamieszczonego na stronce i muszę powiedzieć, ze wyszła rewelka, jeszcze raz wielkie dzięki za adresik :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024