Skocz do zawartości


Zdjęcie

Efektowność czy efektywność?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
45 odpowiedzi w tym temacie

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Efektowność czy efektywność?
Co wolicie robić na treningu?

Super efektowne techniki (ale bardzo trudne do zastosowania --> mało skuteczne) czy techniki krótkie, szybkie i bardzo skuteczne?

Do pierwszej grupy zaliczam:

- wszelkie kolanka z wyskoku (na głowę i korpus),
- kopnięcia z wyskoku (np. frontkick, sidekick lub lowkick)
- kopnięcia z obrotu etc.
- nadmiar przekroków i zmian pozycji w trakcie wykonywania technik,

Podstawowa zasada: nie komplikuj odnosi się właśnie do takich złożonych technik. Nijak nie mają one zastosowania... Nawet zawodowcy jak trafią techniką raz na 30 razy to jest dobrze...

Do drugiej grupy:
-uderzenia rękoma,
- uderzenia łokciami,
- uderzenia kolanami,
- kopnięcia proste (low, front, stomp)

Z moich obserwacji wynika, że wielu trenerów uznaje że proste rzeczy są już za łatwe dla zaawansowanych i dawaj tego typu pokazówki... Uważam to za stratę czasu. A w walce i tak nie ma na to miejsca czasu i siły (bo to strasznie męczy przecież takie rozpędzanie się, skoki etc.)

Czekam na opinie... i głosy!
  • 0

budo_rip
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 414 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:RIP

Napisano Ponad rok temu

Re: Efektowność czy efektywność?
efektywnosc. ale nie ukrywajmy jakies urozmaicenie powinno byc wprowadzane do treningu.
  • 0

budo_kapral
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3301 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jakaś afryka, sam nie wiem
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Efektowność czy efektywność?
Zdecydowanie efektywnosc.
Trenuje, zeby zwiekszyc swoje umiejetnosci walki. Lubie walkowac porzadne techniki, przydatne w realnej walce.

ALE, lubie tez pocwiczyc rozne finezyjne lokcie i kolana. bo mi to sprawia radosc. Na moje szcescie, Trener moj jest na tyle madra i doswiadczona osoba, iz wie, ze tzreba walkowac dobre i skuteczne techniki, a na inne takie bardziej pokazowe mozna czas poswiecic pod koniec jak reszta bedzie przerobiona.
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Efektowność czy efektywność?
Coś mało osób głosowało...

No to Tae Tad musi przemyśleć strategię :wink: Trza by jeszcze zrobić osobne ankietki dla roninów ze Szczecina.
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Efektowność czy efektywność?
Ja juz od lat walkuje tylko te przyziemne. Juz zapomnialem, ze kiedys kopalem obrotowki, albo cos z wyskoku. A terza jak z wyskoku to tylko i tak piesc-mlot.
K_P
PS. A w ogole to zatesknilem za treningiem kopanym i uderzanym. A tym czasem obrzydl mi nieco parterowy.
  • 0

budo_zlotyelf
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 624 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Feniks-Arete Rybnik

Napisano Ponad rok temu

Re: Efektowność czy efektywność?
A ja tam lubie pokrecic sie a co !
Brzydnie sie robic 3817256391286 low'ów
  • 0

budo_kmicic
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 273 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:to ja sie pytam skąd

Napisano Ponad rok temu

Re: Efektowność czy efektywność?
hmm, nie bardzo wiem, Combat, czego po tej ankiecie oczekujesz... wiadomo, ze zdecydowana wiekszosc (albo i wszyscy) beda przede wszystkim za efektywnoscia, przeciez w koncu trenujemy SW, a nie balet, nie ?
ja cwicze Aikido i gdybym sie w ankiecie udzielil, to takze glosowalbym za efektywnoscia (oczywiscie w ramach Aikido :) ).
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Efektowność czy efektywność?
Z tą efektywnością jest czasem "cienko" . Jak pamiętam te wiatraki co były na TKD to mi się słabo robi. No i ostatnio coś dużo na tym tajskim u tadzia skakania, a mało konkretów. A teoretycznie Muay thai to taki skuteczny styl...
  • 0

budo_tae tad
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2258 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Efektowność czy efektywność?
Za bardzo teoretycznie do tego wszystkiego podchodzisz Combi

Pozatym wyskoczyles z tym tak jakbym co trening robil wyskoki i piruety, a przeciez z tego nie slyna u nas treningi, UROZMAICENIE zawsze jest potrzebne

Ostatnio tzn? We wtorek?? No to faktycznie "ostatnio"

Wiesz czym jest dla mnie efetkywnosc? Prosty + low kick, chcesz to robic na kazdym treningu? Bo ja nie mial bym nic przeciwko, ale sami nie jestesmy
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Efektowność czy efektywność?
Ostatnio, czyli jakieś 2-3 miesiace... Nie tylko wtorek Wiesz np. to najróżniejsze kopanie ze zmianami pozycji ("wyrzucamy zrutowaną stopę"), wiem, że te przekroki są fajne - ale użytecznośc jest mizerna. A ten kop (high z wyskoku) to kaoklai'owi chyba raz się udało z mighty mo - poprzeglądałem trochę jego walk, potem już nie wychodziło... Ale spoko - ważne czy ludziom to się podoba i czy w jakiekolwiek walce będą potem mogli coś z tego zastosować....
  • 0

budo_tae tad
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2258 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Efektowność czy efektywność?
Zmiana nog jest potrzebna i nie mow mi ze nie czlowieku, za bardzo sie w teorie zaglebiasz

Ty Combat, ale tak naprawde to o co Ci chodzi?
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Efektowność czy efektywność?
Wiedziałem, że tak to się skończy. No offense. Relax man. Nie kwestionuję Twoich umiejętności trenerskich czy coś :) Taka tendencja jest zauważalna w wielu wypadkach.

Sam z doświadczenia wiesz, jak ciężko zastosować cokolwiek z takich bajerów w walce. I tyle. Zresztą pogadamy na tr.
  • 0

budo_tae tad
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2258 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Efektowność czy efektywność?

Zresztą pogadamy na tr.


Mogles tak odrazu, nie wiem po co ten szum publicznie, ale jakos sie tym nie przejelem
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Efektowność czy efektywność?
Wiesz lepiej zapytać innych ,żeby nie było że jestem jakiś kurna generalny malkontent - czyli wszystko nie pasuje... :lol:
  • 0

budo_wesley
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 680 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SZCZECIN

Napisano Ponad rok temu

Re: Efektowność czy efektywność?
Moim skromnym zdaniem.
Powinno sie cwiczyc techniki, ktore wychodza w walce i sa stosunkowo "latwe". Ale nie mozna zapominac o "bajerach". Bedac trenerem, lub zawodnikiem z kilku letnim stazem, mamy juz jakis poglad na walke i zbior ulubionych technik. Ale trzeba pamietac, ze nie dla kazdego najskuteczniejsza technika jest lewy, prawy, low kick. Moim zdaniem powinno pokazywac sie, roznorodnosc techniczna stylu (ale bez przesady!) i dac adepta mozliwosc wyboru "swoich" technik. Pokopanie troche obrotowek czy kopniec z wyskoku otwiera troche wyobraznie i polepsza koordynacje ;) .
Wszystko z wyczuciem!

Pozdrawiam
  • 0

budo_tae tad
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2258 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Efektowność czy efektywność?
Kurde Comb przeciez doskonale wiesz jakie jest moje podejscie do tego wszystkiego, zaskoczyles mnie tym, zupelnie jakbys mnie nie znal i jakbys byl pierwszy raz w na moim treningu, mija juz prawie 2 lata naszej sekcji i powiedz ile razy robiles higha z wyskoku? Bo we wtorek byl pierwszy raz z tego co pamietam, nie wszystko co sie Tobie nie podoba odrazu musi byc zle
  • 0

budo_zlotyelf
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 624 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Feniks-Arete Rybnik

Napisano Ponad rok temu

Re: Efektowność czy efektywność?
Ale patrzac na to z tej strony osoba która bedzie potrafiła kopnąc obrotówke rozwalic 2 deski, wywinac cos 360 w mgnieniu oka...... to jakim problemem bedzie dla takiej osoby pacniecie low'a ? : )
Wydaje mi sie ze Combat mas zjakaś obsesje i najchentniej to być dzinnie po 3h walił low'a i proste. ; )))))) [przyjmij to z zartem]
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Efektowność czy efektywność?
Elfie mozesz sie grubo mylic. Znam takich co kreca nogami mlynki na wysokosci zarowek, a loka jak nie potrafili kopnac, tak nie potrafia. Wg mnie nie ma takiego prostego przelozenia.

K_P
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Efektowność czy efektywność?
Elfie, wcale tak nie jest. Znam gości co znakomicie wykonują różne skomplikowane techniki w powietrzu (nawet jeden czarny pas w TKD), a w walce nie dość, że ich nie używają (bo się NIE DA) - to jeszcze mają problem z dużo ważniejszymi np. uderzeniami rękoma! Czy to jest logiczne? Poświęcać tyle czasu na tak marginalne elementy?! :roll:

Tae Tad - spoko - takie techniki są bardzo fajne - i wiesz generalnie lubię tego typu sprawy, ale sam doskonale się orientujesz o ich nikłej przydatności w walce sportowej.

I można to łatwo rozwiązać poprzez proporcje w treningu: 60% techniki użyteczne, 40% "bajery": wyskoki, przekroki, obrotówki etc. A przede wszystkim ręce... Patrz -> Crocop :)
  • 0

budo_jerryisback
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 291 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kosh/wwa
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Efektowność czy efektywność?
ja wiedzialem ze cos przegapie nie przychodzac(nie moglem :cry: ) we wtorek :wink:
co do efektywnosci vs efektownosci ... zmienilem sekcje i przyszedlem do tadzia dlatego bo mnie treningi kicka u A.Cholewy zaczely denerwowac. co trening obrotowki hk i jezdzenie na jednej nodze kopiac przez sale.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024