Skocz do zawartości


Zdjęcie

Taśma - przyda sie to na coś ?? pomóżcie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
31 odpowiedzi w tym temacie

budo_mate
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2646 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Taśma - przyda sie to na coś ?? pomóżcie

No dobra co mi tam , prawda tak mi powiedziano w RT i też gadałem na ten temat w tym klubie co trenuje. Ale w sumie też się namyślam jak to możliwe.


to pomysl zanim cos napiszesz taka moja dobra rada
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Taśma - przyda sie to na coś ?? pomóżcie
tt48 wszyscy na Ciebie "napadli", ale w tym co powiedziales jest cos na rzeczy.
Ja tez nie polecalbym poczatkujacym worka. Co prawda nie ma co sie zepuscic, bo jeszcze nie ma techniki, ale z moich i nie tylko mich, ale innych trenerow boksu, wynika, ze w pracy na worku poczatkujacy przesuwaja priorytet z techniki na tzw. ich zadniem - sile uderzenia. Wala w ten wor niemilosiernie, ten popychany, anie uderzany (!) kiwa sie we wszystkie strony, a uderzajacy sie odslania, ze az milo.

W ogole naszla mnie tak refleksja - nie widzialem jeszcze nikogo, zeby bez trenera nauczyl sie poprawnej techniki bokserskiej. Ja mimo odrobiny wiedzy na ten temat, takze korzystam z uwag takze kolegi trenera.

Widzialem natomiast "workowych uderzaczy" i wyprostowac ich technike jest nie w sposob. Z reguly zadwalaja sie tzw. "pierdolnieciem" i odchodza, gleboko przekonani, ze jakby co, to oni i tak ze swoim "ciosem" beda lepsi od piesciarzy.

Njapierw godzimy spedzone w rzedach i przed lustrem i walkowanie podstawowych uderzen. Ale to takie nieefektowne i nudne... Prawda?

K_P
  • 0

budo_ogr
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 120 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Taśma - przyda sie to na coś ?? pomóżcie
Kubuś Puchatek ja osobiście pisze o cwiczeniach na worku podczas obecnosci trenera , wiec dalej uwazam ze nieprawdziwe jest stwierdzenie ze worek psuje technike , uwazam wrecz odwrotnie ze dzieki workowi technika poprawia sie , i dalej uwazam ze tt48 glupoty pisze przynajmniej w tym poscie
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Taśma - przyda sie to na coś ?? pomóżcie
Sam napisales z obecnoscia trenera.
K_P
  • 0

budo_ogr
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 120 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Taśma - przyda sie to na coś ?? pomóżcie
no wlasnie przeczytaj dokladnie post tt48
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Taśma - przyda sie to na coś ?? pomóżcie
Fakt. Czesto nie czytam dokladnie, bo wpadam tu jak mam tylko chwilke czasu.
K_P
  • 0

budo_xaimoon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 786 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Taśma - przyda sie to na coś ?? pomóżcie

XaiMoon

Wszystko źle.

1. Mocne ściągnięcie taśm / bandaży może spowodować, że krew nie będzie dopływać do dłoni. Instrukcja (m.in. Muay thai) głosi, że taśma ma się trzymać, a nie może być mocno zawiązana.

2. Nie istnieje coś takiego jak utwardzanie [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

3. A do worka należy zadbać o nie zginanie nadgarstka, nie żadne tam taśmy czy "utwardzanie". I bić w rękawicach. Uraz (otarcia, rany)zyskany w trakcie ćwiczeń spowoduje niemożność trenowania w następne dni.

4. Trener nie musi się wcale znać.



1. nie wiedziałem :-)
2.Tzn. chodziło mi o umocnienie wiązadeł w nadgarstkach, a nie kostek na pięściach, bo to faktycznie rozwarstwienia itd.
3.Na treningach mamy worek chyba dość dobrej jakości, bo jeszcze nigdy nei miałem żadnych otarć (co innego, kiedy waliłem w tarcze w innej sekcji).
4. No fakt:)
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Taśma - przyda sie to na coś ?? pomóżcie
XaiMoon -co do otarć: spróbuj bić sierpowe, haki z dołu - oczywiście "gołymi" rękoma itp. Ja przy uderzeniach prostych rzadko coś sobie uszkadzam, a przy sierpie to masakra (nawet stosunkowo miękkie worki skórzane np. Shin-do). Zupełnie inaczej dłoń pracuje i bardzo łatwo o otarcia (a jak się zachaczy o metalowe elementy w górnej części worka to już w ogóle). A poza tym biłeś worek np. 10 rund? Bo przy krótkiej pracy to trudniej o urazy.

Stąd nie ma co zgrywać twardziela: owijki (dobrze dodatkowo chwycić taśmą), przyrządówki. Złapiesz uraz -> nie możesz trenwować. Przede wszystkim bezpieczeństwo.
  • 0

budo_kapral
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3301 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jakaś afryka, sam nie wiem
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Taśma - przyda sie to na coś ?? pomóżcie
ja mam własnie często otarcia po worku na łokciach.
  • 0

budo_wolverine
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 407 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Taśma - przyda sie to na coś ?? pomóżcie
tt48 weź przestań pierdolić takie głupoty !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Taśma - przyda sie to na coś ?? pomóżcie
Jestem gleboko przekonany, ze wiekszosci z was tylko sie wydaje, ze potrafi pracowac z workiem. Na szkoleniu trenerow boksu, mielismy okazje widziec jak to robia olimpijczycy, mistrzowie Polski - to w ogole nie przypomina tego cos sie widzi po silowniach i pseudo klubach bokserskich.
Ale owijki polecam. Chocby po to, ze nastepny, ktory pracuje na woroku, nie musial sie brudzic posoka jakiegos "twardziela". To nawet kwestia kultury osobistej.
K_P
  • 0

budo_xaimoon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 786 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Taśma - przyda sie to na coś ?? pomóżcie
Combat 10 rund? Nie wiem ile to jest :oops: . Różnie biliśmy po 30 s. maxymalnie szybko, na stacyjnych 2-3 min, czasami po 6s. to miał byś taki wybuch uderzeń, 1 min. i ostatnie 20s przyspieszenie...czasami cały trening był stacyjny i przez 2-3h trenowałem z workiem, piłką synchroniczną, kukurydziakiem itd.

ps. ręce miałem całe :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024