Skocz do zawartości


Zdjęcie

Fajna technika!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
83 odpowiedzi w tym temacie

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Fajna technika!
Tutaj mozna sobie obejrzec, wykonuje Kanai sensei. Jeden z typowych rzutow ktore robimy z roznych atakow. Sensei wykorzystuje ciezar wlasnego ciala do rzucenia atakujacego.

Dobrze widac tez twardy pad, pozwala wielokrotnie upasc bezpiecznie a jednoczesnie tori moze wykonac rzut z calej sily. Prosze zauwazyc specjalny sposob ladowania, oraz jak podnosi sie uke z padu wykorzystujac sile rzutu. W Europie taki pad jest nieznany.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

inne video sensei'a
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_ninja_usuniety
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1394 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Fajna technika!
Kto nie zna ten nie zna ;)
  • 0

budo_hara-kiri
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1088 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Fajna technika!

Dobrze widac tez twardy pad, pozwala wielokrotnie upasc bezpiecznie a jednoczesnie tori moze wykonac rzut z calej sily. Prosze zauwazyc specjalny sposob ladowania, oraz jak podnosi sie uke z padu wykorzystujac sile rzutu. W Europie taki pad jest nieznany.

Owszem znany, lubiany i często wykonywany :D

Pozdrówka :-)
  • 0

budo_pancer
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 699 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:100-lica

Napisano Ponad rok temu

Re: Fajna technika!
Szczepan,
A co takiego specjalnego jest w tym padzie , że jest on wręcz chyba zakazany w UE i charakterystyczny tylko dla północnej części Nowego Świata?

Pancer (jak zawsze na tropie tajemnic ludzkości :wink: )
  • 0

budo_jeżyk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1211 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:WaWa

Napisano Ponad rok temu

Re: Fajna technika!

W Europie taki pad jest nieznany.


:rofl: :rofl: :rofl:

Rany Szczepan, jak wy to robicie :?: My w tej europie to dopiero jesteśmy zacofani :cry:

A samo wykonanie techniki, normalnie na krawędzi, niezły szok dla uke, co? Szkoda słów, nieosiągalny poziom.... :cry:
  • 0

budo_administrator
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4477 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Fajna technika!
Co wlasciwie chcial zrobic atakujacy?
  • 0

budo_saku
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5219 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Fajna technika!
przywitać się
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Fajna technika!
O żesz Szczepan, przegiąłeś.
Ty albo sobie jaja robisz i prowokujesz, albo jesteś głupcem przygniecionym przez ego, albo jesteście tam tak zacofani, że naprawdę wierzysz, iż jest to coś tak wyjątkowego.
Tak czy inaczej, masz tu po całości:

1) Atakujący to kto? Żul spod sklepu? U nas żule lepiej startują. Brak gardy. Poza tym z tak rozstawionych rąk ciężko będzie zaskoczyć tori. Ale w sumie to duperel.
Dołączona grafika

2) Dobra, tu już widzimy jak uke, co wnioskuje po sposobie wykonania ataku, próbuje "dziabnąć nożem", zdaje sie, że lubi Kanai, bo tego nie robi, innych powodów nie widze. Zły tajming - uke zadaje cios dawno po zejściu, dlaczego nie zmienił kierunku 8O :?: .Brak dobrego skrócenia dystansu - bałbym się tak przechwycić uderzenie, co dopiero nóż. Oczywiście gdyby dobrze skrócił nie było by miejsca na przekładanie ręki nad głową.
Dołączona grafika

3) Kontynuując - jeśli to atak nożem, to podnoszenie sobie ręki z kozikiem do twarzy jest bez sensu. wyobraźcie sobie że uke po prostu ciągnie prawym bioderkiem rączkę z nożem do siebie, jak przy wiosłowaniu, w połączeniu z kierunkiem w jakim działa tori... Kanai sam sobie łeb urżnie. Ale pomińmy, bo to drobiazg, przecież nie ma noża. Wystarczy jednak położyć rączkę na barku, drugą złapać sote, "zawiosłować" i wjechać kolanem.
Widać też że się sam oślepił. Mnie na boksie uczą żeby sobie oczu gardą nie zasłaniać, bo to pewna tuba przy dobrym przeciwniku. I ja im wierzę, przetestowałem. Uke stoi stabilnie, a linia nie jest zamknięta. Totalny brak kontroli.
Dołączona grafika


4) Dalej to samo, Kanai wychylony, uke stoi i czeka. Piękna pozycja na dobry kop w jaja, strzała w żebra, szyje, wątrobę, żołądek, splot, gula. Jednym słowem denat. Warto zauważyć, że ruch, jaki dalej wykona Kanai "napędza" uke właśnie w tym kierunku. Owszem, zejście jest potem ok, ale gdyby uke rozpoczął atak od razu, to Kanai by nie zdążył.
Dołączona grafika


5) W tym miejscu też widać że uke lubi Kanai. Wychylenie choć dobre, to warto zauważyć, że uke zaczyna sie wychylać ciut na wyrost /widać to na filmie, nie tutaj/. Pięknie odsłonięta pozycja tori, ręka gdzieś na plecach... Polecam spróbować to zrobić bez podkładania - jeżeli uke zaatakuje tak jak napisałem przy poprzedniej fotce, to wylądują w pozycji "powitania na misia".
Dołączona grafika


6) I ostatnia kucha. Kanai kończy rzut siedząc bokiem, wystarczy go przytrzymać za rąsie i leży twarzą na macie. 8) A wtedy dosiad i balacha :twisted: :wink:
Dołączona grafika


A tych padów to się uczy na pierwszych zajęciach, nawet gościowi wyszedł, choć za bardzo na boku wylądował :twisted:

PS. Szczepan, to u Ciebie tak samo biegają jak u nas. :o :D :lol: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
  • 0

budo_nota-bene
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 125 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Fajna technika!

Dobrze widac tez twardy pad, pozwala wielokrotnie upasc bezpiecznie a jednoczesnie tori moze wykonac rzut z calej sily. Prosze zauwazyc specjalny sposob ladowania, oraz jak podnosi sie uke z padu wykorzystujac sile rzutu. W Europie taki pad jest nieznany.


Oj Szczepan Szczepan. Dałeś plamę z tym padem... I mit o Wspaniałej Wiedzy i Nieomylności Osądów Moderatora szlag trafił... Przecież cała szkoła Tissier tak pada :-)

ntb
  • 0

budo_spid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 713 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Fajna technika!
Ja tez tak umiem, więc chyba nie mieszkam w Europie. :wink:
Nie wiedziałem że Kielce to już Azja :)

No więc u nas w Azji to się chyba nazywa joko ukemi, jeśli dobrze wnioskuję ze zdjęć, bo filmik nie chce mi się załadować :?
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Fajna technika!

bo filmik nie chce mi się załadować :?

Zainstaluj QuickTime - gratis z neta ściagasz.
  • 0

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: Fajna technika!

Zainstaluj QuickTime - gratis z neta ściagasz.

Polecam [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników].
  • 0

budo_hara-kiri
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1088 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Fajna technika!

przywitać się

:rofl:
  • 0

budo_łabędź
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Swanderful country :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Fajna technika!

Dobrze widac tez twardy pad, pozwala wielokrotnie upasc bezpiecznie a jednoczesnie tori moze wykonac rzut z calej sily. Prosze zauwazyc specjalny sposob ladowania, oraz jak podnosi sie uke z padu wykorzystujac sile rzutu. W Europie taki pad jest nieznany.


Oj Szczepciu :roll: Zasłuzyłeś na :wink:

Dołączona grafika
  • 0

budo_kiod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 797 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zabrze

Napisano Ponad rok temu

Re: Fajna technika!

Dobrze widac tez twardy pad, pozwala wielokrotnie upasc bezpiecznie a jednoczesnie tori moze wykonac rzut z calej sily. Prosze zauwazyc specjalny sposob ladowania, oraz jak podnosi sie uke z padu wykorzystujac sile rzutu. W Europie taki pad jest nieznany.


Ale o co chodzi?? :?: :?
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Fajna technika!

1) Atakujący to kto? Żul spod sklepu? U nas żule lepiej startują. Brak gardy. Poza tym z tak rozstawionych rąk ciężko będzie zaskoczyć tori. Ale w sumie to duperel.
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


Aikido to nie boks, nie ma gardy. Pozatym prezentowany filmik jest elementem przezntacji nie sparingu, więc nie powinno być tu miejsca na jakiekolwiek zaskakiwanie tori (jesli juz to raczej odwrotnie)

2) Dobra, tu już widzimy jak uke, co wnioskuje po sposobie wykonania ataku, próbuje "dziabnąć nożem", zdaje sie, że lubi Kanai, bo tego nie robi, innych powodów nie widze. Zły tajming - uke zadaje cios dawno po zejściu, dlaczego nie zmienił kierunku 8O :?: .Brak dobrego skrócenia dystansu - bałbym się tak przechwycić uderzenie, co dopiero nóż. Oczywiście gdyby dobrze skrócił nie było by miejsca na przekładanie ręki nad głową.
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


Mi się wydaje ze to poprostu niechlujne chudan-tsuki. Na temat przemieszczeń i zejsc sie nie wypowiadam, bo u nich sie robi to po prostu inaczej.

3) Kontynuując - jeśli to atak nożem, to podnoszenie sobie ręki z kozikiem do twarzy jest bez sensu. wyobraźcie sobie że uke po prostu ciągnie prawym bioderkiem rączkę z nożem do siebie, jak przy wiosłowaniu, w połączeniu z kierunkiem w jakim działa tori... Kanai sam sobie łeb urżnie. Ale pomińmy, bo to drobiazg, przecież nie ma noża. Wystarczy jednak położyć rączkę na barku, drugą złapać sote, "zawiosłować" i wjechać kolanem.
Widać też że się sam oślepił. Mnie na boksie uczą żeby sobie oczu gardą nie zasłaniać, bo to pewna tuba przy dobrym przeciwniku. I ja im wierzę, przetestowałem. Uke stoi stabilnie, a linia nie jest zamknięta. Totalny brak kontroli.
Dołączona grafika



Zostaw tego kozika w spokoju :) Mi się podnoszenie tej ręki nie spodobało o tyle o ile dosyć poważnym zagrożeniem staje się tam łokieć. Zwróćie uwagę ze w momencie rozpoczęcia ruchu przed przejsciem linii ken-sen. Łokiec i twarz sesnei przechjodzą dość blisko, a kontrola poprzez uchwyt dogi, wbrew pozorom daje trochę luzu. Wystraczy rozluznic przedramie, zgiąc łokieć i poprzeć ruch do przodu barkiem.


5) W tym miejscu też widać że uke lubi Kanai. Wychylenie choć dobre, to warto zauważyć, że uke zaczyna sie wychylać ciut na wyrost /widać to na filmie, nie tutaj/. Pięknie odsłonięta pozycja tori, ręka gdzieś na plecach... Polecam spróbować to zrobić bez podkładania - jeżeli uke zaatakuje tak jak napisałem przy poprzedniej fotce, to wylądują w pozycji "powitania na misia".
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Az sie prosi by uke użył prawej ręki :) Natomiast w ruchu delikatnie omija sensei, ale biorę to na poczet ze moze w tym kierunku został wyciągnięty
  • 0

budo_ninja_usuniety
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1394 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Fajna technika!
omg...jak zwykle Polskie komentarze...na wymioty sie zbiera :? Spojrzcie na swoje aikido. Jak bedzie chociaz w 1/4 tak dobre jak Kanai sensei to mozemy pogadac...Poprostu zenujące...
  • 0

budo_jeżyk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1211 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:WaWa

Napisano Ponad rok temu

Re: Fajna technika!

omg...jak zwykle Polskie komentarze...na wymioty sie zbiera :? Spojrzcie na swoje aikido. Jak bedzie chociaz w 1/4 tak dobre jak Kanai sensei to mozemy pogadac...Poprostu zenujące...


A czemu ty się dziwisz :?: Jakbyś zobaczył taki "nieznany w europie" pad, to jakbyś zareagował :?: Typowo Polska zawiść, ja to sobie tak tłumacze, no bo jak inaczej :?: :twisted:
  • 0

budo_jon snow
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z połączenia chromosomów

Napisano Ponad rok temu

Re: Fajna technika!
A propos całego komentowania techniki na podstawie video, to ja powiem tylko tyle: :oops: :oops: :oops: , zejścia w jednym stylu dopuszczalne, w innym są uznawane za błędne, ale to o niczym nie świadczy, tę technikę wolałbym poczuć na sobie i potem się wypowiadać. Nie wydaje mi się, żeby techniki Kanai sensei były nieefektywne....Co do nieznajomości padu w Europie, to już inni skomentowali... :?
  • 0

budo_spid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 713 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Fajna technika!
Każdy może się pomylić. To nie jest żadna zawiść w stronę naszego moda tylko żartobliwe "zbyty".
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024