Skocz do zawartości


Zdjęcie

Fajna technika!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
83 odpowiedzi w tym temacie

budo_wingman
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 673 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Marchia Północna

Napisano Ponad rok temu

Re: Fajna technika!
Zgadzam się z tym: dobre jest to co działa :wink: Jednakże trudno jest mówić o działaniu opierając się na obrazkach, bez możliwości odczucia techniki. Jak Szczepan napisał: każdy treser szkoli swoje małpy na swój sposób (oczywiście nie użył tych słów) :) i to od nas zależy czy chcemy występować w tym czy innym cyrku :wink: :)
Nie pokuszę się o wypowiedź na temat filmiku dlatego, że nie mogę sprawdzić tego co na wstępie 8) , a poza tym nie mnie oceniać shihana.
  • 0

budo_bujin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 859 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Berlin

Napisano Ponad rok temu

Re: Fajna technika!

Hehe, doszlismy do aikidockiej wersji tezy Duhema-Quine'a i problemu demarkacji. Pieknie.
Uke zostawia reke po tsuki. Uke sam podskakuje, zeby dalej upasc (widac na filmie). Uke czeka spokojnie az tori zrobi szachermacher z reka. W tym momencie traci dynamike ataku i proba rzucenia uke moze latwo zamienic sie w szarpanine. Przelazenie pod reka, jak szybkie by nie bylo, daje uke czas. Poza tym wytraca sie timing.

  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Fajna technika!

Jednakże trudno jest mówić o działaniu opierając się na obrazkach, bez możliwości odczucia techniki.

Nie przesadzaj, jak zobaczysz w telewizji film z pieciolatkiem co wyrywa sztangę 200 kg to też sprawa wyda ci sie podejrzana ;) Patrzę i oceniam - tu, tu i tu nie zgadza się to z wieloma rzeczami których nauczyło mnie doswiadczenie.

Jak Szczepan napisał: każdy treser szkoli swoje małpy na swój sposób (oczywiście nie użył tych słów) i to od nas zależy czy chcemy występować w tym czy innym cyrku

Święte słowa. Dlatego poglądy na SW buduję na doświadczeniu i przekazie wielu "treserów". Taka układanka. Jedyna znana mi droga uodpoprnienia się na ciemnotę. :)
I jak to nie możesz sprawdzic :?: 8O , idź na matę i zrób 8) .
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Fajna technika!

A najgorsze jest to, że mi się nie chce nawet o tym wszystkim pisać i to kolejny raz :wink: ale będe obserwował dyskusję. :)

Pancer (chyba szczęśliwy, że nigdy nie był w Hameryce :wink: )

Ja tu sie dwoje i troje zeby jakos sympatycznie zagadac, a temu nawet sie nie chce napisac paru zdan zeby mnie podniesc na duchu :(
s(nie lubiacy byc znudzonym obserwatorem)
  • 0

budo_czarnykot
  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Fajna technika!
Witam, na forum zaglądam od paru lat ,ale nie udzielam sie zbyt często ,jakiś czas temu zaintrygowalo mnie aikido na krawędzi, pomyslalem sobie, że moze warto sie tym zainteresować. Może to co robię nie jest tak ciekawe jak mi sie wydawało, moze jakaś inna szkoła (na krawędzi) bardziej zgłębiła tajniki aikido. No i postanowiłem zobaczyć . I udało się, zdobyłem dwa filmy ze stażu w Kanadzie z roku 2003, w sumie jakies 4 godziny, nie jakis kilkusekundowy wycinek, i nie chodzi mi o ocenianie. Film jest ciekawy, interesujacy warto obejrzeć. ale do krawędzi to on nawet się nie zbliża przez sekundę i twierdzenie że szkoła Kanai sensei jest wyjątkowa, albo jeszcze inaczej, jak nam moderator próbuje udowodnić, ta szkola jest lepsza niz inne, jest mocnym nadużyciem. Patrzę i widzę Cesarz Jest Nagi. Jak ktos bedzie chciał film to sie wysilę i udostepnię, mam to na vhs. Każdy z nas robi wyjątkowe aikido, ale sugerowanie że jedni robią lepsze inni gorsze aikido jest niepotrzebne. ĆWICZMY i niech to przynosi nam satysfakcję. POZDRAWIAM I POWODZENIA NA MACIE
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Fajna technika!

I udało się, zdobyłem dwa filmy ze stażu w Kanadzie z roku 2003

Swietnie!!!!!!!!, napisz z jakiego stazu, gdzie i kto prowadzil? Kanada to raczej spory kraj, ode mnie do Vancouvertu jest pewnie z 5-6 tys km a do Atlantyku jeszcze jakies 2 tys. :wink: :lol:
s.(na tropie szpiegostwa przemyslowego)
  • 0

budo_vigo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 374 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Fajna technika!

I udało się, zdobyłem dwa filmy ze stażu w Kanadzie z roku 2003

Swietnie!!!!!!!!, napisz z jakiego stazu, gdzie i kto prowadzil? Kanada to raczej spory kraj, ode mnie do Vancouvertu jest pewnie z 5-6 tys km a do Atlantyku jeszcze jakies 2 tys. :wink: :lol:
s.(na tropie szpiegostwa przemyslowego)

To w całej Kanadzie uprawiane jest Aikido na krawędzi :lol: :?: :wink:
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Fajna technika!

To w całej Kanadzie uprawiane jest Aikido na krawędzi :lol: :?: :wink:

Nic nie zrozumiales Vigo, wlasnie o to chodzi ze w tak duzym kraju sa roznorodne krawedzie :)

ps. A ty co jeszcze nie spisz? Czy juz nie spisz?
  • 0

budo_czarnykot
  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Fajna technika!
Proszę: zgodnie z prośbą staż prowadzony przez Kanai sensei 19, 20 i 21 września 2003 Toronto i drugi staż 6 i 7 grudnia 2003 Toronto. W sumie jakies 4 godziny filmu. Polecam to wszystkim forumowiczom Cesarz Jest Nagi. I nie chodzi mi oto co robi sensei, aikido jak aikido, człowiek-historia, nalezy mu sie szacunek, ale chodzi mi o te wszystkie głupoty wypisywane przez moda. Że tak polecę klimatem u nas to tak sie ćwiczy ze te weekendowe aikido z Kanady do przeżulibyśmy i wypluli, a my tak padamy że hoho a dźwignie to zakladamy najlepsiejsze na swiecie! Jak bedziesz miał jeszcze jakies pytania na przyklad czy miałem osobisty kontakt z krawędziowcami to wal chetnie to opisze:) :)
niech krawędz bedzie z wami
  • 0

budo_jeżyk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1211 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:WaWa

Napisano Ponad rok temu

Re: Fajna technika!

I nie chodzi mi oto co robi sensei, aikido jak aikido, człowiek-historia, nalezy mu sie szacunek, ale chodzi mi o te wszystkie głupoty wypisywane przez moda. Że tak polecę klimatem u nas to tak sie ćwiczy ze te weekendowe aikido z Kanady do przeżulibyśmy i wypluli, a my tak padamy że hoho a dźwignie to zakladamy najlepsiejsze na swiecie! Jak bedziesz miał jeszcze jakies pytania na przyklad czy miałem osobisty kontakt z krawędziowcami to wal chetnie to opisze:) :)
niech krawędz bedzie z wami


Cicho, wszyscy o tym więdzą, ale bez tego nie byłoby fanu na forum :wink: Bo cóż może być fajniejszego niż wypowiedzi moda "o wyższości świąt bożego narodzenia..." :twisted:
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Fajna technika!

Jak bedziesz miał jeszcze jakies pytania na przyklad czy miałem osobisty kontakt z krawędziowcami to wal chetnie to opisze:) :)
niech krawędz bedzie z wami

BArdzo prosze, opisz i sie nie krepuj! :)

Ach wiec to o te staze z Toronto ci chodzi! Claude tez prowadzil treningi czy tylko sensei? Iaido tez masz nagrane?
W tym dojo w Toronto cwiczy moj doskonaly kolega Zbych, i chyba jeszcze 2 Polakow. Maja malo czarnych pasow, ale Zbych bedzie niedlugo zdawal na shodan.

s(niezmiernie rozweselony czarnokotowa bezlitosna krytyka)
  • 0

budo_petrus
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa/Bielsko Biała

Napisano Ponad rok temu

Re: Fajna technika!

staż prowadzony przez Kanai sensei 19, 20 i 21 września 2003 Toronto i drugi staż 6 i 7 grudnia 2003 Toronto


jesli mozesz w wolnej chwili ucyfryzowac te filmiki i udostepnic bede wdzieczny :)
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Fajna technika!

staż prowadzony przez Kanai sensei 19, 20 i 21 września 2003 Toronto i drugi staż 6 i 7 grudnia 2003 Toronto


jesli mozesz w wolnej chwili ucyfryzowac te filmiki i udostepnic bede wdzieczny :)

Też bym sie pisał. :)
  • 0

budo_zanshin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Śląsk Dolny i Górny

Napisano Ponad rok temu

Re: Fajna technika!
I ja też! 8)

Muszę zobaczyć te pady nieznane u nas w Europie. :)
  • 0

budo_kiod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 797 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zabrze

Napisano Ponad rok temu

Re: Fajna technika!
Jak każdy, to ja się nie będę wyłamywać i również poproszę.Trza być w końcu otwartym na świat :)
  • 0

budo_czarnykot
  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Fajna technika!
Witam wszystkich troszke bedzie to mnie kosztowało zachodu ale postaram sie to zrobic jak tylko bedzie gotowe rozesle wszystkim chętnym w postaci cyfrowej
  • 0

budo_jeżyk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1211 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:WaWa

Napisano Ponad rok temu

Re: Fajna technika!

Witam wszystkich troszke bedzie to mnie kosztowało zachodu ale postaram sie to zrobic jak tylko bedzie gotowe rozesle wszystkim chętnym w postaci cyfrowej


To Ja się też zapisuję :lol:
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Fajna technika!
I ja też :)
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Fajna technika!

Witam wszystkich troszke bedzie to mnie kosztowało zachodu ale postaram sie to zrobic jak tylko bedzie gotowe rozesle wszystkim chętnym w postaci cyfrowej

Mogę załatwic szybkiego ftpa co by sobie każdy zassał.
  • 0

budo_wingman
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 673 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Marchia Północna

Napisano Ponad rok temu

Re: Fajna technika!
I ja , i ja 8)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024