Skocz do zawartości


Zdjęcie

Shoji Nishio Video


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

budo_bujin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 859 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Berlin

Napisano Ponad rok temu

Shoji Nishio Video
Filmik z sp. [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] sensei.
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Shoji Nishio Video
Fo fragmenty z ktorejs Friendship Demo....Ciekawa rzecz, ze jak pokazuje cos z atakow karate, cwiczy mieczem, bokenem albo jo to robi takie fajne liniowe ruchy. Potem pokazuje "przekladke" na jakas technike aikido i nagle, bez zadnego powodu, zaczyna sie krecic w kolo, "tanczyc", robi zupelnie cos innego!
no nie widze tu zadnego zwiazku pomiedzy bronia i aikido :?

Ten pokaz iaido na koncu, ma ktos info jakiego stylu on sie uczyl? Bo przypomina mi to techniki z kilku szkol, ale jakos nie moge tego umiejscowic....My to cwiczymy podobnie, ale albo on duzo pozmienial, albo to zupelnie nie to o czym mysle....
  • 0

budo_zanshin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Śląsk Dolny i Górny

Napisano Ponad rok temu

Re: Shoji Nishio Video

Would you elaborate more on your sword background?
I learned directly from quite a few sword teachers, such as Shigenori Sano Sensei and sword masters who were 9th and 10th dans at that time. Normally, you couldn't get close to such people, but I was young and lacking in discretion. I didn't restrain myself and when I went to them they would talk to me a lot. Those experiences are very useful to me now.


Fragment wywiadu z aikidojournal.com

Nie wiem, jaki styl reprezentował Sano sensei, ale wydaje mi się, że Nishio ćwiczył m. in. musoshinden ryu, z tego co pamiętam...

Jak to nie ma przełożenia na techniki z bronią? 8O
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Shoji Nishio Video

Jak to nie ma przełożenia na techniki z bronią? 8O

No bo jak cwiczy z bronia to po liniach prostych, a jak aikido to sie kreci, wiec cos tu nie gra, nie?
Zeby bylo przelozenie (nawet posrednie) to chociaz pewne podstawy powinny byc wspolne, jak np sposob poruszania sie, czy linie ataku.... :?
  • 0

budo_akira bayushi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 250 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Toruń/ Hull Uk
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Shoji Nishio Video
Shoji Nishio pokazuje Aiki Toho iai

ed2k://|file|Shoji%20Nishio%20-%20Aiki%20To%20Ho.avi|426400548|6BE9E3E232D67270E3DE94E338B79836|/
  • 0

budo_mero
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 217 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Shoji Nishio Video
Bardzo ciekawy filmik Szczepan.... Miks technik jest całkiem ciekawy, ładna kontrola uke...
  • 0

budo_yokot
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 340 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Shoji Nishio Video

Fo fragmenty z ktorejs Friendship Demo....Ciekawa rzecz, ze jak pokazuje cos z atakow karate, cwiczy mieczem, bokenem albo jo to robi takie fajne liniowe ruchy. Potem pokazuje "przekladke" na jakas technike aikido i nagle, bez zadnego powodu, zaczyna sie krecic w kolo, "tanczyc", robi zupelnie cos innego!
no nie widze tu zadnego zwiazku pomiedzy bronia i aikido :?

Ten pokaz iaido na koncu, ma ktos info jakiego stylu on sie uczyl? Bo przypomina mi to techniki z kilku szkol, ale jakos nie moge tego umiejscowic....My to cwiczymy podobnie, ale albo on duzo pozmienial, albo to zupelnie nie to o czym mysle....


Z tego co wiem S.Nishio jest twórcą własnej szkoły Iaido: TOHO.
Co do "przekładki" z karate i broni do aikido - zobaczyć film a przyjść na terning i zobaczyć i poćwiczyć i usłyszeć jak to jest z tym przełożeniem to 2 inne sprawy. Zapewniam Cię drogi Szczepanie, że takowe przełożenie istnieje i ma się całkiem dobrze, jak będzieś kiedyś w Polsce (a pewnikiem będziesz) i miałbyś trochę czasu zapraszam do Poznania na trening
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Shoji Nishio Video

Z tego co wiem S.Nishio jest twórcą własnej szkoły Iaido: TOHO.
Co do "przekładki" z karate i broni do aikido - zobaczyć film a przyjść na terning i zobaczyć i poćwiczyć i usłyszeć jak to jest z tym przełożeniem to 2 inne sprawy. Zapewniam Cię drogi Szczepanie, że takowe przełożenie istnieje i ma się całkiem dobrze, jak będzieś kiedyś w Polsce (a pewnikiem będziesz) i miałbyś trochę czasu zapraszam do Poznania na trening

Wiem ze on stworzyl Toho, ale chodzilo mi na podstawie jakiej szkoly.

Moze sprobuj wytlumaczyc troche ta przekladke?
  • 0

budo_swarożyc
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 92 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Shoji Nishio Video

No bo jak cwiczy z bronia to po liniach prostych, a jak aikido to sie kreci, wiec cos tu nie gra, nie?
Zeby bylo przelozenie (nawet posrednie) to chociaz pewne podstawy powinny byc wspolne, jak np sposob poruszania sie, czy linie ataku.... :?

W Nishio aikido zarowno techniki z bronia jak i techniki reczne wykonuje sie po luku. Tak jak ciecia mieczem. Prawie wszystkie podstawowe techniki maja przelozenie na boken i jo a takze swoj odpowiednik w Toho Iaido czy, jak inaczej to Nishio Sensei nazywal, Aikido Toho. Podstawy poruszania sie sa wspolne dla toho i aikido. Na demonstrowanym filmiku tego nie widac, ale nawet atemi sa zadawane po luku i wywodza sie z ciec mieczem. Zeby to lepiej zrozumiec trzeba przyjsc na trening prowadzony przez ktoregos z uczniow Nishio Sensei. Najblizsza okazja to 14 maja, gdy w Poznaniu bedzie staz z Michalem Gorskim, 5 dan Nishio Aikido.

Pozdrawiam.
  • 0

budo_kiod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 797 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zabrze

Napisano Ponad rok temu

Re: Shoji Nishio Video
Hmm.. ja już zapomniałem o tamtym koshi nage, które prezentował, będzie co poćwiczyć.. :D
  • 0

budo_steve
  • Użytkownik
  • Pip
  • 31 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Śląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Shoji Nishio Video

Zeby to lepiej zrozumiec trzeba przyjsc na trening prowadzony przez ktoregos z uczniow Nishio Sensei. Najblizsza okazja to 14 maja, gdy w Poznaniu bedzie staz z Michalem Gorskim, 5 dan Nishio Aikido.


Można prosić o jakieś konkretniejsze informacje dotyczące miejsca? Może jakiś adresik stronki? Pozdrawiam.
  • 0

budo_yokot
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 340 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Shoji Nishio Video


....
Wiem ze on stworzyl Toho, ale chodzilo mi na podstawie jakiej szkoly.

Moze sprobuj wytlumaczyc troche ta przekladke?


:oops: Szczepan nie czuje się na siłach, żeby pisać na temat przełożeń (ogólnikowo to kazdy może "łuki/cięcia/itp") - jeszcze nie na tyle by Cię usatysfakcjonować...
no i po raz drugi :oops: bo wiem tylko tyle że Nishio na podstawie kilku szkół stworzył thoho ale jakich nie wiem (+ własne doświadczenia)
Anyway: te było nie było ważne informacje historyczne nigdy nie trafiły w mój zakres zainteresowania i szczerze nigdy nie były mi potrzebne... ale - dowiem się i wtedy Ci napiszę
  • 0

budo_swarożyc
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 92 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Shoji Nishio Video

Można prosić o jakieś konkretniejsze informacje dotyczące miejsca? Może jakiś adresik stronki? Pozdrawiam.

Staz odbedzie sie 14 maja w Poznaniu w sali AZS przy ulicy Pułaskiego (wejscie od ul. Cichej). Treningi 11:30 - 14:00 oraz 16:00 - 18:30.

Pozdrawiam
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024