Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy istnieją sekcje KAK w U.S.A. ??


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
84 odpowiedzi w tym temacie

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy istnieją sekcje KAK w U.S.A. ??


Zaproście ich do Polski, problemem nie jest Kobayashi i jego aikido, problemem jest nasz polski zaścianek.


Jaki zaścianek?, przecież aikido Kobayashi stoi w polsce bardzo mocno.


Obecnie szefem szkolenia Buikukai w Osace jest sensei Kimura 7 dan(aikikai) i jest najwyższy stopień nadany przez H.Kobayashiego.

W Japonii czy wogole?

Oj, bo będzie chryja :)
  • 0

budo_koshirae
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 123 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Centralna Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy istnieją sekcje KAK w U.S.A. ??

To mnie nieco drażniło zawsze pośród polskich uczniów HK - ta wdrukowywana wiara w szczególność i wyjątkowość właśnie tego przekazu i lekceważenie innych. wystarczy poczytać strony inter.


Osoba z takim doświadczeniem jak Ty powinna doskonale wiedziec i odróżniać osobników, ktorzy po prostu są internetowymi napinaczami a w rzeczywistości ich wiedza opiera się tylko na własnych dziwnych poglądach. Nie lubię jak ktoś przypina katreczkę do wszystkich :twisted:

Po za przeproszeniem 20 latach na macie śmiem stwierdzić n-ty raz , że i technicznie i w stosunku do ucznia HK Aikido jest bardziej zbliżone do przekazu Aikikai Hombu niż niektóre ze szkół w Aikikai zrzeszone.


Tego nigdy nie mogłem pojąć.....I kiedyś zrobiłem następujący eksperyment. Zaprosiłem do siebie kolegę i puściłem mu kasety z dwóch róznych staży. Oczywiście poprosiłem o porównanie wizualne prezentowanego ajkida :) . W pewnym momencie powiedział mi żebym nie robił sobie jaj bo albo to jest aikido albo to jest aikido :) (TU ZAZNACZAM, ŻE NIE DEFINIUJĘ CO JEST LEPSZE A CO NIE!!! PISZĘ TYLKO O WIDOCZNYCH RÓŻNICACH)

Zapewniam Cię, że ten przekaz jest diametralnie inny. Idąc tym tropem można śmiało stwierzdzić, że przecież AIKIDO i KARATE to praktycznie to samo bo decydują tam podobne zasady. Ale jednak wystepują pewne różnice i je mam na myśli.

dla mnie w 100 procentach powodem podziałów organizacyjnych jest ZAWSZE - polityka, kasa, władza i ambicja - to nie ma nigdy nioc wspołnego z wyższością przekazu.


Zgadza się. I właśnie dlatego przedstawiciele linii H.K. mają poważne wątpliwości co do pewnych istotnych wydażeń mających miejsce po i tuż przed śmiercią O'Sensei.


Pozdrawiam
  • 0

budo_przemek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1208 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy istnieją sekcje KAK w U.S.A. ??

Coś mogą jeszcze dowiedzieć bliscy uczniowie Senseja Tamury (Hi Przemek :wink: ), a to z racji bardzo bliskich kontaktów i przyjaźni jaka łaczyła obu Sensejów :wink: .
Nawet sam Szef Aikido Journal przyznał mi w mailu że informacji o Senseju Hirokazu Kobayashim jest bardzo mało, niestety, że on nie zdążył zrobić z nim wywiadu, ale że wszyscy, którzy z nim się zetkneli uważali Jego i to co robi za unikalne.

Pancer (który coś wie, ale nie powie... :wink: )


Na temat H. Kobayashi z pol roku temu opowiadal mi S. Benedetti... Stephane byl przez jakis czas tlumaczem i uczniem H. Kobayashi.... i odnosil sie z bardzo wielkim uznaniem i szacunkiem o H. Kobayashi.....

Natomiast moje zdanie jest podobne do pmasz-a... jest (i bylo) wielu nauczycieli- uczniow o sensei.. jest tylko kwestia wyboru.... i jak ktos juz wybierze to uznaje ze to ten wlasnie jego nauczyciel jest najlepszy... hehe...

Prawdopodobnie za 2 tyg bedzie sposobnosc do kolejnego stazu z Tamura sensei... zobaczy sie czy bedzie okazja zeby o tym porozmawiac...
  • 0

budo_przemek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1208 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy istnieją sekcje KAK w U.S.A. ??
Chociaz szczerze mowiac nie bardzo widze taka rozmowe... bo niby o co mialbym pytac?? czy byl ktos taki jak H. Kobayashi?? 8O
  • 0

budo_pmasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2101 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy istnieją sekcje KAK w U.S.A. ??

To mnie nieco drażniło zawsze pośród polskich uczniów HK - ta wdrukowywana wiara w szczególność i wyjątkowość właśnie tego przekazu i lekceważenie innych. wystarczy poczytać strony inter.


Osoba z takim doświadczeniem jak Ty powinna doskonale wiedziec i odróżniać osobników, ktorzy po prostu są internetowymi napinaczami a w rzeczywistości ich wiedza opiera się tylko na własnych dziwnych poglądach. Nie lubię jak ktoś przypina katreczkę do wszystkich :twisted:

Po za przeproszeniem 20 latach na macie śmiem stwierdzić n-ty raz , że i technicznie i w stosunku do ucznia HK Aikido jest bardziej zbliżone do przekazu Aikikai Hombu niż niektóre ze szkół w Aikikai zrzeszone.


Tego nigdy nie mogłem pojąć.....I kiedyś zrobiłem następujący eksperyment. Zaprosiłem do siebie kolegę i puściłem mu kasety z dwóch róznych staży. Oczywiście poprosiłem o porównanie wizualne prezentowanego ajkida :) . W pewnym momencie powiedział mi żebym nie robił sobie jaj bo albo to jest aikido albo to jest aikido :) (TU ZAZNACZAM, ŻE NIE DEFINIUJĘ CO JEST LEPSZE A CO NIE!!! PISZĘ TYLKO O WIDOCZNYCH RÓŻNICACH)

Zapewniam Cię, że ten przekaz jest diametralnie inny. Idąc tym tropem można śmiało stwierzdzić, że przecież AIKIDO i KARATE to praktycznie to samo bo decydują tam podobne zasady. Ale jednak wystepują pewne różnice i je mam na myśli.

dla mnie w 100 procentach powodem podziałów organizacyjnych jest ZAWSZE - polityka, kasa, władza i ambicja - to nie ma nigdy nioc wspołnego z wyższością przekazu.


Zgadza się. I właśnie dlatego przedstawiciele linii H.K. mają poważne wątpliwości co do pewnych istotnych wydażeń mających miejsce po i tuż przed śmiercią O'Sensei.


Pozdrawiam


:) :) :) ja tam nie wiem - Cwiczyłem u Wysockiego Sensei'a wiele razy i szczególnych różnic nie widze - oczywiście na bazie rzeczy które widziałem w szeroko pojętych przekazach Aikikai.
  • 0

budo_pancer
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 699 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:100-lica

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy istnieją sekcje KAK w U.S.A. ??

Pancer - zdjęcie jest bomba i wydrukuje je dla Sensei'a jako ilustracja do pytania.


Wszystko co napisałeś to prawda i się z tym zgadzam.
Odnośnie zdjęcia - tak jak napisałem że to są oni na 99% - ale zostaje ten jeden procent omyłki - a wtedy paluszki idą w p.......du :wink: :)

Pancer (nie biorący odpowiedzialnosci za paluszki pmasza :wink: )
  • 0

budo_pancer
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 699 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:100-lica

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy istnieją sekcje KAK w U.S.A. ??

Na temat H. Kobayashi z pol roku temu opowiadal mi S. Benedetti... Stephane byl przez jakis czas tlumaczem i uczniem H. Kobayashi.... i odnosil sie z bardzo wielkim uznaniem i szacunkiem o H. Kobayashi.....

Zgadza się - Sensej Benedetti miał kontakt przez 7 lat z H. Kobayashi.

Natomiast moje zdanie jest podobne do pmasz-a... jest (i bylo) wielu nauczycieli- uczniow o sensei.. jest tylko kwestia wyboru.... i jak ktos juz wybierze to uznaje ze to ten wlasnie jego nauczyciel jest najlepszy... hehe...

100% prawdy - każdy Swojego Nauczyciela uważą za najlepszego i tak powinno być, a wybór jest wolny i swobodny :wink:

Pancer (jak zawsze za wolnością wyboru :wink: )
  • 0

budo_koshirae
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 123 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Centralna Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy istnieją sekcje KAK w U.S.A. ??

:) :) :) ja tam nie wiem - Cwiczyłem u Wysockiego Sensei'a wiele razy i szczególnych różnic nie widze - oczywiście na bazie rzeczy które widziałem w szeroko pojętych przekazach Aikikai.


Alez Szanowny Kolego :-)

Ja wcale nie mialem na myśli Sensei JW ;) Nie samym Jackiem Wysockim wszelako Polska stoi :wink: Z wielką przyjemnością zapraszam na inne staże.
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy istnieją sekcje KAK w U.S.A. ??

Stworzyli coś co przerosło w 1000% procent macież za granicą.

Co jest jeszcze bardziej tajemnicze w swietle tych cyfr, ze H.Kobayashi sensei nie byl specjalnie zapraszany do Polski, mimo ze bywal czesto w Europie :?

Moze zeby uczniowie nie widzieli roznicy miedzy lokalnym nauczaniem i pierwowzorem? :roll: :lol:
  • 0

budo_wingman
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 673 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Marchia Północna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy istnieją sekcje KAK w U.S.A. ??
Szczepciu, a ty jak zwykle preferujesz motać i podjudzać :wink: :) Ty chyba naprawdę wierzysz w spiskową teorię dziejów :) :wink:
A może próbowali, amoże nie mieli kasy a może.................. byli w studni :roll:
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy istnieją sekcje KAK w U.S.A. ??

Stworzyli coś co przerosło w 1000% procent macież za granicą.

Co jest jeszcze bardziej tajemnicze w swietle tych cyfr, ze H.Kobayashi sensei nie byl specjalnie zapraszany do Polski, mimo ze bywal czesto w Europie :?

Moze zeby uczniowie nie widzieli roznicy miedzy lokalnym nauczaniem i pierwowzorem? :roll: :lol:


Szczepan wsadzasz kolejny kij w mrowisko ;) . Z tego co mi wiadomo to właśnie te różnice były motorem do utwożenia PAA. Ale to już inny temat, na który nic więcej nie powiem :)
  • 0

budo_pio
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy istnieją sekcje KAK w U.S.A. ??


Obecnie szefem szkolenia Buikukai w Osace jest sensei Kimura 7 dan(aikikai) i jest najwyższy stopień nadany przez H.Kobayashiego.

W Japonii czy wogole?


Ponawiam pytanie do Redakcji bo nie odpowiada, kolor zmienilem, moze teraz :) .
  • 0

budo_jeżyk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1211 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:WaWa

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy istnieją sekcje KAK w U.S.A. ??

Aikido mistrza Kobayashi Hirokazu jest unikatowe.
Jednak mimo tego, ze Kobayashi-san przebywal z O'sensei Ueshiba przez ostatnie 25 jego zycia ta koncepcja aikido nie zostala zaakceptowana w Hombu Dojo i w Aikikai.
To wlasnie Kobayashi sensei zostal poproszony przez O'sensei o propagowanie aikido poza Japonia. Osrodki Kokusai Aikido Kenshukai Kobayashi Hirokazu Ha znajduja sie na calym swiecie. W Japoni Hombu Dojo Buikukai znajduje sie w Osace.
W Polsce aikido Kobayashi propagowane jest przez Polska Akademie Aikido oraz przez Polska Unie Aikido.

Na pewno nie jest to "styl KOMPLETNIE nie znany".


Drogi gogatsu, byłem ciekaw kto ci nawsadzał takich bzdurek do głowy, ale niestey milczysz. Posłuchaj zatem:

- jeżeli masz możliwość zobaczyć na video pokazy takich mistrzów jak: Shioda, Sunadomari, Tamura, Tohei, Saito, Yamaguchi to zrób to koniecznie ponieważ zapewniam cię, że uznasz styl kazdego tych ludzi za unikatowy, po za tym wiekszość tych ludzi spedziła z dziadkiem równie wiele lat co HK, z czego niejaki K.Tohei został uhonorowany przez O senseia 10 danem (HK tylko 8 dan :lol: ), a Saito był powszechnie uznawany za człowieka, który najwierniej zachował czysto techniczny przekaz mistrza.

- jeżeli patrzeć na to od strony organizacyjno-technicznej, to mozna powiedzieć,ze "przekaz kazdego z tych mistrzów nie został zaakceptowany przez Hombu Dojo i Aikikai", chociaż wszyscy włącznie z HK należeli bądź byli zwiazani z Aikikai

- HK był jedną z wielu osób poproszonych przez Dziadka do nauczania Aikido po za Japonią - Tohei USA, Tamura francja - itd, nic z tego nie wynika było takich conajmniej z dziesięciu

- zapewniam cie, ze osirodki KAK nie znajdują się na całym świecie i są raczej niszowe - Polska stanowi ewenemet (Nikt mi znany nie słyszał o żadnej szkole wg. przekazu HK np. w Kanadzie albo USA) Aikikai jest najwiekszą organizacją Aikido na świecie, myślę że Yoshinkan może byc drugą, KAK prawdopodobnie nie jest nawet w pierwszej 10.

- W Japoni Hombu Dojo Buikukai znajduje sie w Osace - zgadza sie i nalezy do Aikikai, spytaj senseja Savegniago

I tak dla twojej informacji - na staże z Savegniago jeżdze od jakich 10 lat, a na staże z organizacji Congrada, też przez parę ostanich ponieważ ogromnie sobie cenie walory tej szkoły, więc mam jakie takie pojęcie na ten temat Nie wiem tylko dlaczego spotykam sie ciągle przy tych okazjach z jakimiś durnymi opowieściami o jedynie słusznym przekazie, o przekazaniu tajemnicy megurii, o jedynym prawdziwym aikido przekazanym HK przez Dziadka itd,itd ponieważ żadne fakty nie potwierdzają takiej teorii. Ta szkoła Aikido jest wystarczajaco dobra, żeby poradzić sobie bez takich durnych opowieści, które jej poprostu szkodzą.

Pzdr

Jeż
  • 0

budo_jeżyk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1211 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:WaWa

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy istnieją sekcje KAK w U.S.A. ??

Zgadza się. I właśnie dlatego przedstawiciele linii H.K. mają poważne wątpliwości co do pewnych istotnych wydażeń mających miejsce po i tuż przed śmiercią O'Sensei.
Pozdrawiam



Jakie to były wydażenia, bardzo jestem ciekaw :?: :twisted:
  • 0

budo_redakcja budojo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 857 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy istnieją sekcje KAK w U.S.A. ??



Obecnie szefem szkolenia Buikukai w Osace jest sensei Kimura 7 dan(aikikai) i jest to najwyższy stopień nadany przez H.Kobayashiego.

W Japonii czy wogole?


Ponawiam pytanie do Redakcji bo nie odpowiada, kolor zmienilem, moze teraz :) .


W ogóle, rozumiem że pytasz o stopień. Zgodnie z zasadami nadawania stopni w każdej organizacji , nie można nadać stopnia równego własnemu.
W aikikai Tohei otrzymał od O-sensei 10dan.
W/g moich informacji europejscy uczniowie HK nie otrzymali więcej niz 6 dan.
Ale ktoś pisał na tym forum że widział we Francji na ścianie dyplom rzekomo z podpisem HK na wyższy stopień. Mnie nic do tego. Najlepiej zapytajcie sami Japończyków z Osaki, oni mają na ten temat dużo do powiedzania.

  • 0

budo_redakcja budojo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 857 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy istnieją sekcje KAK w U.S.A. ??



Zaproście ich do Polski, problemem nie jest Kobayashi i jego aikido, problemem jest nasz polski zaścianek.


Jaki zaścianek?, przecież aikido Kobayashi stoi w polsce bardzo mocno.

Chodzi mi o tworzenie sztucznej tajemniczości i chyba celowy brak kontaktów technicznych z japońskimi spadkobiercami aikido HK, którzy robia bardzo ciekawe i warte zobaczenia aikido. Zaścianek w tym przypadku oznacza udawanie, że reszta świata nie istnieje.
  • 0

budo_marilyn m
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy istnieją sekcje KAK w U.S.A. ??

W/g moich informacji europejscy uczniowie HK nie otrzymali więcej niz 6 dan.
Ale ktoś pisał na tym forum że widział we Francji na ścianie dyplom rzekomo z podpisem HK na wyższy stopień. Mnie nic do tego.



owszem , między innymi tym ktosiem byłem ja :D widziałem tez masę pieczątek w paszporcie Cognard sensei, dokumentujących jego 25 letnie kursowanie między Francją i Osaka, ale może podrobił sobie te dyplomy? a do Osaki jeździł uparcie w celach turystycznych? :rofl: Zapewniam, są dostępne wszem i wobec wisząc na ścianie jego Dojo, więc bardzo łatwo zdemaskować oszusta .Do dzieła demaskatorzy :lol:
  • 0

budo_pio
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy istnieją sekcje KAK w U.S.A. ??

Zgodnie z zasadami nadawania stopni w każdej organizacji , nie można nadać stopnia równego własnemu.
W aikikai Tohei otrzymał od O-sensei 10dan.

Skoro tak to cos mi nie gra, bo zgodnie z ta zasada po paru pokoleniach zostana sami poczatkujacy...No bo 8 dan moze tylko do 7dana , 7 dan tylko do 6...i tak do 6 kyu...
  • 0

budo_wingman
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 673 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Marchia Północna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy istnieją sekcje KAK w U.S.A. ??
Ale wieka organizacja może nadawać jak chce i co chce :wink:
Pio nie ładnie wytykać takie rzeczy. :)
A co do tych dyplomów to dla wiedzy redakcji, też je widziałem i te pieczątki w paszporcie. Ba nawet mam foty tych dyplomów :) :) Jako, że lubię mieć materiał dowodowy 8) :wink: :)
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy istnieją sekcje KAK w U.S.A. ??

A co do tych dyplomów to dla wiedzy redakcji, też je widziałem i te pieczątki w paszporcie. Ba nawet mam foty tych dyplomów :) :) Jako, że lubię mieć materiał dowodowy 8) :wink: :)

Wstaw na forum.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024