Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nowa perełka?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

budo_petrus
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa/Bielsko Biała

Napisano Ponad rok temu

Nowa perełka?
Kupiłem (zachęcony opisem w internecie) ksiązkę Aikido - Edukacja Ciała i umysłu autorstwa Roberta Gembala i powiem szczerze mam raczej negatywne odczucia. Ta książka wygląda jkaby ktos nie wiedział co napisać i napisał taki filozoficzny bełkot.

Czy ktoś z was zna tą ksiązkę i może wie "o so chodi"? Być może to ja jestem głupi i nie rozumiem autora,

Troche przypomina mi to takie oto zdażenie:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_wingman
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 673 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Marchia Północna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowa perełka?
Było już o tym. Poszukaj w archiwum :)
  • 0

budo_spid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 713 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowa perełka?
"W dynamicznej przestrzeni konfrontacji zdarzają się sprzeczne światopoglądy i doświadczenia. Zrozumienie procesów dualnych i dążenie do harmonii przeciwieństw wyznacza kierunek etyczny i estetyczny aikido.
Uniwersalizm gestu aikido prowadzi do kreatywnej komunikacji w momencie konfliktu. Tylko brak chęci dominacji i niestwarzanie zagrożenia dla integralności struktury psychosomatycznej przeciwnika prowadzą do realnego zwycięstwa, gdzie nie ma pokonanych, a zwyciężają wszyscy protagoniści.
Sztuka aikido jest drogą kształtowania "ciała świadomego". To edukacja, która pozwala na harmonijne współzycie społeczne przy jednoczesnym zachowaniu wolności indywidualnej" :)
  • 0

budo_zanshin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Śląsk Dolny i Górny

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowa perełka?
Widziałem to w sklepie i przeglądałem kilka razy... Nie widziałem takiego shitu od czasu "Budodharmy-drogi samuraja"... :?
  • 0

budo_maciejsobczak
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 391 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowa perełka?

"W dynamicznej przestrzeni konfrontacji zdarzają się sprzeczne światopoglądy i doświadczenia. Zrozumienie procesów dualnych i dążenie do harmonii przeciwieństw wyznacza kierunek etyczny i estetyczny aikido.
Uniwersalizm gestu aikido prowadzi do kreatywnej komunikacji w momencie konfliktu. Tylko brak chęci dominacji i niestwarzanie zagrożenia dla integralności struktury psychosomatycznej przeciwnika prowadzą do realnego zwycięstwa, gdzie nie ma pokonanych, a zwyciężają wszyscy protagoniści.
Sztuka aikido jest drogą kształtowania "ciała świadomego". To edukacja, która pozwala na harmonijne współzycie społeczne przy jednoczesnym zachowaniu wolności indywidualnej" :)


faktycznie chyba już było, ja w tamtym topicu zareagowałem tak: o kurwa 8O 8O
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowa perełka?
Książka merytorycznie nie jest zez sensu. To spis prostych rzeczy jakie są w aikido, podany w formie filozofii humanistycznej /przy czym Husserl wiedział dlaczego pisze dziwacznie, Gembal pewnie nie/. Gdyby napisać to po ludzku wyszła by broszurka zamiast książki.
Przerost formy nad treścią, ale za to trzyma sie przekazu swojego mistrza.
  • 0

budo_jon snow
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z połączenia chromosomów

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowa perełka?

Przerost formy nad treścią, ale za to trzyma sie przekazu swojego mistrza.

Wątpię aby trzymał się przekazu swojego mistrza, a i twoja ocena to przerost formy nad treścią :) , chyba, że jak Szczepan przeczytałeś choć jedną książkę A.Cognarda. Umiesz czytać po żabowemu... :?:
  • 0

budo_jeżyk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1211 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:WaWa

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowa perełka?
Znowu się czepiacie książek A.C. albo jego uczniów. Naprawdę nie macie innych tematów do dyskusji :?: Doprawdy jest to przygnębiajace :twisted:
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowa perełka?

Przerost formy nad treścią, ale za to trzyma sie przekazu swojego mistrza.

Wątpię aby trzymał się przekazu swojego mistrza,

Chodziło mi tylko o zawiła formę wyrażania.

a i twoja ocena to przerost formy nad treścią :)

E tam, to prowokacja :)

, chyba, że jak Szczepan przeczytałeś choć jedną książkę A.Cognarda. Umiesz czytać po żabowemu... :?:

Z francuskiego to ja nie powiem co umiem 8) , czytanie się w tym nie mieści.
Niestety nie czytałem, choć opinie wyrażane przez ludzi, którzy czytali, czy choćby tłumaczenia Szczepana, były w swej wymowie niezwykle zgodne - napisane jest trudno, czy sensownie to już zależy od punktu siedzenia - jednym sie podoba innym nie. Treść można znaleźć we wszystkim, informacja zależy od interpretacji. :twisted:
Gębala czytałem, fragmenty, bo dłuższej lektury mój organizm nie przyjmował. Są w książce rzeczy które są zupełnie ok, a są takie, że nie da rady przebrnąć bez bólu brzucha i dziwnych grymasów na twarzy. Oczywiście to też zależy od punktu siedzenia. :wink:

I znów kwiecistej mej wypowiedzi forma treść przerosła, za co kajam się uniżenie. :wink: :twisted:
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowa perełka?
EDIT: Gembala :oops:
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowa perełka?
było na temat tej ksiązki w ostatnim numerze Tatami. autor artykułu nie był zadowolony z faktu ze to coś czytał.
  • 0

budo_jon snow
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z połączenia chromosomów

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowa perełka?

Chodziło mi tylko o zawiła formę wyrażania.

Dla niezadowolonych proponuję ostatnią książkę A. Cognarda, która jest nazwijmy to książką fabularną, nawiązującą w swej treści (na pewno w dużym stopniu) do postaci jego nauczyciela H. Kobayshiego. Ja nie umiem po żabowemu, ale czytał ją nasz wielojęzyczny kolega z sekcji i mu się podobała :lol:
  • 0

budo_koshirae
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 123 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Centralna Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowa perełka?

Znowu się czepiacie książek A.C. albo jego uczniów. Naprawdę nie macie innych tematów do dyskusji :?: Doprawdy jest to przygnębiajace :twisted:


Widzisz...to proste ;) Nie kazdy ma w sobie tyle dobrej woli i checi samodoskonalenia sie aby jezdzic na staze innych organizacji albo co gorsza poznac inny styl. Przeciez inny nie znaczy gorszy...
  • 0

budo_usagi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:'znienacka'

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowa perełka?


Chodziło mi tylko o zawiła formę wyrażania.

Dla niezadowolonych proponuję ostatnią książkę A. Cognarda, która jest nazwijmy to książką fabularną, nawiązującą w swej treści (na pewno w dużym stopniu) do postaci jego nauczyciela H. Kobayshiego. Ja nie umiem po żabowemu, ale czytał ją nasz wielojęzyczny kolega z sekcji i mu się podobała :lol:


:rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

czytając twoją wypowiedż przypomniał mi się cytat:

" - A więc posluchaj uważnie Bolek. Byłeś w Stanach???
- Nie.
- No właśnie a ja...........znam kogoś kto byl i opowiedział mi to i owo ."
Chłopaki nie płaczą

:peace: :peace: :peace: :peace: :peace: :peace: :peace: :peace: :peace: :peace: :peace: :peace: :peace: :peace: :peace:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024