Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy istnieją sekcje KAK w U.S.A. ??


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
84 odpowiedzi w tym temacie

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy istnieją sekcje KAK w U.S.A. ??

Od dłuższego czasu z dużym rozbawieniem :wink: śledze Twoje zaczepki na różnych forach odnośnie Shihana Hirokazu Kobayashi i cieszyły mnie odpowiedzi ludzi związanych i jak i nie.....np. próba dowiedzenia sie czegoś o meguri podjęta przez Ciebie na chyba największym forum dyskusyjnym o aikido, a później wrzucenie na Vortal podobnego tematu - gdzie mogłeś już z pozycji znawcy :) :) coś napisać.

ha ha ha!
Tylko ze ja cwiczylem osobiscie z senseiem jak ty jeszcze czolobitnie klaniales sie jedynie slusznej Federacji aikikaiowej na czele z Nieustraszona Redakcja :lol: :lol: :lol:
  • 0

budo_bartek s
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 82 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Siedlce

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy istnieją sekcje KAK w U.S.A. ??
Z którym senseiem Szczepanie??
  • 0

budo_zanshin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Śląsk Dolny i Górny

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy istnieją sekcje KAK w U.S.A. ??
Z O Senseiem. No, no Szczepan, trzymasz się jak na swój wiek.. ;)
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy istnieją sekcje KAK w U.S.A. ??

Z którym senseiem Szczepanie??

H.Kobayashi oczywiscie, nie widziales nazwiska w cytacie Pancerowym? :roll: :lol:

ZANSHIN, bardzo smieszne :)
  • 0

budo_bartek s
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 82 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Siedlce

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy istnieją sekcje KAK w U.S.A. ??
A co rozumiesz przez to że z nim ćwiczyłeś?? :D
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy istnieją sekcje KAK w U.S.A. ??

A co rozumiesz przez to że z nim ćwiczyłeś?? :D

Kazal mi sie atakowac a potem niezwykle skutecznie pomagal mi sie zjednoczyc z tatami.
  • 0

budo_pancer
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 699 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:100-lica

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy istnieją sekcje KAK w U.S.A. ??

Tylko ze ja cwiczylem osobiscie z senseiem jak ty jeszcze czolobitnie klaniales sie jedynie slusznej Federacji aikikaiowej na czele z Nieustraszona Redakcja :lol: :lol: :lol:


No coż nigdy sie nie wypierałem swojej historii :wink: , ale moje zainteresowania były wcześniejsze niż Ci się wydaje.... :wink:
Ważne dla mnie jest by dostrzegać to co wartościowe i unikalne - i przynajmniej próbować iść do przodu, a nie dreptać w miejscu lub sie cofać :wink: :)

Pancer (jak widać zazdroszczący Szczepanowi i to nie walorów Canady :wink: )
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy istnieją sekcje KAK w U.S.A. ??

Poza kilkoma dojo w Europie (poza Polska), H.Kobayashi i jego Przekaz jest KOMPLETNIE nieznany.

Bo to luksusowy produkt niszowy, jak RolsRoyce ;) W supermarkecie zwanym USA niedostępny. :) :) 8)
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy istnieją sekcje KAK w U.S.A. ??

Witam Krynico Wiedzy Aikidockiej,
Zgadza się z pewnymi wyjątkami. Zdaje sie, że na Twej części półkuli ziemskiej (gdzie ćwiczą na krawędzi i znają mordercze pady :wink: ) istnieje chyba mała grupa ćwicząca w Meksyku (rozumiem teraz to straszne uszczelnienie granicy z USA :) ) - facet kiedyś ćwiczył w Portugali i się przeniósł .....ale na 100% brak potwierdzenia.
Nie zapominaj Szczepan o Japonii gdzie istnieje kilka klubów, których nauczyciele powołują się na kontakty z Shihanem Kobayashim. W Azji dodałbym jeszcze klub w Kalkucie (Garry zapodał wyżej) oraz w Indonezji.
Jak ze wszystkim - stosunkowo mała ilosć grup ćwiczących w/g tej linii ma swoje dobre i złe strony....wybór należy do każdego :wink:

W Meksyku jest JEDEN czlowiek co kiedys cwiczyl w Europie, ostro sie dowiadywal czy w Am Pn ktos tego nie cwiczy, bez skutku.
Tem gosciu z Kalkuty niedawno pisal na liste francuska o pomoc, chcialby sie z kims sfederowac (rodzaj federacji obojetny), i przyjechac do Europy cwiczyc, bo mocno zagubiony na drodze.
Wyglada ze obaj cwicza (a nawet nie wiadomo czy w ogole cwicza, bo nic nie wspominali ze posiadaja dojo)................sami. :roll: :(
  • 0

budo_gogatsu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy istnieją sekcje KAK w U.S.A. ??
Aikido mistrza Kobayashi Hirokazu jest unikatowe.
Jednak mimo tego, ze Kobayashi-san przebywal z O'sensei Ueshiba przez ostatnie 25 jego zycia ta koncepcja aikido nie zostala zaakceptowana w Hombu Dojo i w Aikikai.
To wlasnie Kobayashi sensei zostal poproszony przez O'sensei o propagowanie aikido poza Japonia. Osrodki Kokusai Aikido Kenshukai Kobayashi Hirokazu Ha znajduja sie na calym swiecie. W Japoni Hombu Dojo Buikukai znajduje sie w Osace.
W Polsce aikido Kobayashi propagowane jest przez Polska Akademie Aikido oraz przez Polska Unie Aikido.

Na pewno nie jest to "styl KOMPLETNIE nie znany".

Pozdrawiam.

gogatsu
  • 0

budo_pmasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2101 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy istnieją sekcje KAK w U.S.A. ??
ja mam doświadczenia z:
- Francji, kręgi Aikikai i Birankai - nikt pośród 5.6 danów nie zna AC Shihana. Wydaje mi sie , ze coś na jego temat mówił mi G. Valibouse Sensei (bedzie we Wrocławiu za kilka dni :) :) ) ale nie pamiętam.
- Anglii - BAF - Aikikai i BAF - nikt nie miał pojęcia co to jest
- USA - Aikikai i Birankai - nie mieli zielonego pojęcia
patrze na dyskusje z boku nieco i widac w tym strasznie dużo emocji. ja ze swojej strony ćwicze też niszową szkołę i wydaje mi się że trzeba wyluzować.
Z tego co wiem dojo szych AK to małe klubiki we Francji i Włoszech. sytuacja "geopolityczna" doprowadziła do tego że w Polsce znaleźli sie ludzie ze zdolnościami org. i warunki. Stworzyli coś co przerosło w 1000% procent macież za granicą. Przeciez samo dojo w Szczecinie (JW) pewnie ilością przewyższa reszte AK poza Polską. Nie?
Z tego wynika mnóstwo wątpliwości co do wiarygodności przekazu. pytania, i takie tam.
Starając się być absolutnie grzeczny i nieurazić nikogo potwierdzam szczepanowe zdanie na temat mistycznej nieobecności wiedzy o Kobayashi Aikido w tępych umysłach nieuświadomionych aikidowców zabranicznych.
Ze swojej strony zobowiązuję się zapytać K. T. Chiba Shihana o Kobayashi Sensei'a. i o ile nie urwie mi łba ani nie przetrąci paluszkóf prześle wam info za jakieś 2 tygodnie.
  • 0

budo_pio
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy istnieją sekcje KAK w U.S.A. ??

To wlasnie Kobayashi sensei zostal poproszony przez O'sensei o propagowanie aikido poza Japonia.


Pokornie przepraszam, :) ale zastanów sie jak piszesz takie cos. Byles przy tym? Ktos byl z Dziadkiem przez cale jego zycie nonstop i wie, ze nikogo innego nie poprosil o propagowanie Aikido poze granicami Japonii?
  • 0

budo_jeżyk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1211 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:WaWa

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy istnieją sekcje KAK w U.S.A. ??

Jednak mimo tego, ze Kobayashi-san przebywal z O'sensei Ueshiba przez ostatnie 25 jego zycia ta koncepcja aikido nie zostala zaakceptowana w Hombu Dojo i w Aikikai.
To wlasnie Kobayashi sensei zostal poproszony przez O'sensei o propagowanie aikido poza Japonia. Osrodki Kokusai Aikido Kenshukai Kobayashi Hirokazu Ha znajduja sie na calym swiecie. W Japoni Hombu Dojo Buikukai znajduje sie w Osace.
W Polsce aikido Kobayashi propagowane jest przez Polska Akademie Aikido oraz przez Polska Unie Aikido.


A możesz mi drogi kolego powiedzieć skąd wiesz takie rzeczy :?: Interesuje mnie od kogo personalnie lub z jakiego źródła :twisted:
  • 0

budo_pmasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2101 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy istnieją sekcje KAK w U.S.A. ??
Kolega Waldeksan - wypowiada sie z charakterystycznym dla siebie entuzjazmem - tym razem niestety nie popartym faktami :)
  • 0

budo_koshirae
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 123 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Centralna Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy istnieją sekcje KAK w U.S.A. ??

Starając się być absolutnie grzeczny i nieurazić nikogo potwierdzam szczepanowe zdanie na temat mistycznej nieobecności wiedzy o Kobayashi Aikido w tępych umysłach nieuświadomionych aikidowców zabranicznych.


Dzięki za dobrą i wreszcie rzeczową odpowiedź :) Rozumiem Twoje wątpliwości i rozterki na temat wiedzy. Co do przekazu w Szczecinie to przecież nic nie stoi na przeszkodzie wybrać się i zobaczyć GPS na żywo :) To naprawde nauczyciel najwyższego formatu. Do tego (o czym napewno wiesz) wygrał ze swoimi słabościami po ciężkim wypadku. To dodatkowo świadczy o wielkiej charyzmie, którą widać gołym okiem.

Dlaczego aż tak mało słychać o Sensei H.K. ?
Było już o tym pisane na forum ale zbyt mało osób zwraca na to uwagę. Temat jest ogromnie szeroki i wg bardzo skomplikowany. Jest na ten temat wielka spiskowa teoria dziejów ale nie będę o niej pisał bo zaraz zacznie się zadyma. I mimo że wiem to i owo na temat przekazu H.K. to wcale nie zaryzykowałbym przyjmowania wszystkich informacji jako dogmaty :) a już napewno nie broniłbym ich niesamowicie zapalczywie. PO prostu nie widziałem na własne oczy więc nie wiem.

W tej materii niestety jesteśmy zdani na zaufanie do naszego nauczyciela bo to on kształtuje w nas poglądy na temat historii, etc. etc.

Moje prywatne zdanie :

Niestety wszystko wskazuje na to, że większość informacji o H.K. została zablokowana w samej Miłościwie nam panującej General Headquarters Hombu.....A dlaczego, to mogę się tylko domyślać ;)
  • 0

budo_redakcja budojo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 857 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy istnieją sekcje KAK w U.S.A. ??

Starając się być absolutnie grzeczny i nieurazić nikogo potwierdzam szczepanowe zdanie na temat mistycznej nieobecności wiedzy o Kobayashi Aikido w tępych umysłach nieuświadomionych aikidowców zabranicznych.



Moje prywatne zdanie :

Niestety wszystko wskazuje na to, że większość informacji o H.K. została zablokowana w samej Miłościwie nam panującej General Headquarters Hombu.....A dlaczego, to mogę się tylko domyślać ;)


W hombu nikt niczego nie zablokował, H.Kobayashi do dni swych ostatnich był prawomyślnym członkiem aikikai i wszyscy jego japońscy uczniowie obecnie nauczający w Osace nadal są w aikikai. W Japonii hasło H.Kobayashi nie budzi żadnych negatywnych skojarzeń. Po prostu nie ma problemu.
Zorganizujcie sobie wycieczkę do Osaki i zobaczcie jakich fajnych shihanów pozostawił po sobie tam HK. Ćwiczyłem z nimi to bardzo mili i gościnni ludzie.
Obecnie szefem szkolenia Buikukai w Osace jest sensei Kimura 7 dan(aikikai) i jest najwyższy stopień nadany przez H.Kobayashiego. Robi piękne meguri ale staje bardziej frontem niż bokiem od uke. Ładne skuteczne aikido.
Zaproście ich do Polski, problemem nie jest Kobayashi i jego aikido, problemem jest nasz polski zaścianek.

  • 0

budo_pio
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy istnieją sekcje KAK w U.S.A. ??

Obecnie szefem szkolenia Buikukai w Osace jest sensei Kimura 7 dan(aikikai) i jest najwyższy stopień nadany przez H.Kobayashiego.

W Japonii czy wogole?
  • 0

budo_pancer
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 699 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:100-lica

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy istnieją sekcje KAK w U.S.A. ??
Dołączona grafika

Ze swojej strony zobowiązuję się zapytać K. T. Chiba Shihana o Kobayashi Sensei'a. i o ile nie urwie mi łba ani nie przetrąci paluszkóf prześle wam info za jakieś 2 tygodnie.


pmasz,
Bardzo dobrze - ciekawe co odpowie Sensej Chiba, w końcu fotografia powyżej przedstawia (tak na 99% :wink: ) obu Panów razem ze swoim Nauczycielem.
Coś mogą jeszcze dowiedzieć bliscy uczniowie Senseja Tamury (Hi Przemek :wink: ), a to z racji bardzo bliskich kontaktów i przyjaźni jaka łaczyła obu Sensejów :wink: .
Nawet sam Szef Aikido Journal przyznał mi w mailu że informacji o Senseju Hirokazu Kobayashim jest bardzo mało, niestety, że on nie zdążył zrobić z nim wywiadu, ale że wszyscy, którzy z nim się zetkneli uważali Jego i to co robi za unikalne.

Pancer (który coś wie, ale nie powie... :wink: )
  • 0

budo_pmasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2101 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy istnieją sekcje KAK w U.S.A. ??
fakt, przystojni młodzieńcy :) :)
Co do wypowiedzi - faktem jest ze ten temat zawsze wywołuje mnóstwo emocji. Dla mnie zawsze był tajemny jeden aspekt: HK do śmierci wierny był Aikikai i podobnież nawoływał do tego swoich uczniów. Skąd więc ten wręcz chorobliwy wstręt i poczucie wyższości. Tu widzę winę szefów, którzy jątrzą wzajemną niechęć od lat - kwestionując stopnie i wartość przekazu - z obu stron.
HK był jednym z uczniów O'Sensei'a. jednym z wielu. Jak Nishio Sensei, Shioda Sensei, Tamura Sensei, Yamada Sensei, Saito sensei, Chiba Sensei, Kanai Sensei i wielu innych. Był szczególny jak każdy z nich, ale nie ma faktów, które by go stawiały na 1-wszym miejscu pośrór innych. Nie ma faktów, które stawiały by któregokolwiek przed innymi.
Pamiętajmy, ze pomniki stawiają wyznawcy zabijając przekaz. To mnie nieco drażniło zawsze pośród polskich uczniów HK - ta wdrukowywana wiara w szczególność i wyjątkowość właśnie tego przekazu i lekceważenie innych. wystarczy poczytać strony inter.

dla mnie w 100 procentach powodem podziałów organizacyjnych jest ZAWSZE - polityka, kasa, władza i ambicja - to nie ma nigdy nioc wspołnego z wyższością przekazu.
Po za przeproszeniem 20 latach na macie śmiem stwierdzić n-ty raz , że i technicznie i w stosunku do ucznia HK Aikido jest bardziej zbliżone do przekazu Aikikai Hombu niż niektóre ze szkół w Aikikai zrzeszone.
jak zawsze mam nadzieje, że nikogo nie uraziłem
Pancer - zdjęcie jest bomba i wydrukuje je dla Sensei'a jako ilustracja do pytania.
  • 0

budo_koshirae
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 123 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Centralna Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy istnieją sekcje KAK w U.S.A. ??

Pancer (który coś wie, ale nie powie... :wink: )


Ale dlaczego???? Skoro ten temat jest taki ciekawy i interesujący to po co go przemilczać ??? :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024