Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zakaz noszenia noży coraz bliżej...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
83 odpowiedzi w tym temacie

budo_obol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 703 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wlkp

Napisano Ponad rok temu

Re: Zakaz noszenia noży coraz bliżej...
mich 123 ty chyba chcesz do Policji wstąpić ?? tak żebyś miał jasność to ci napisze, że mój brat jest policjantem i z tego co widze to policja dzieli się na 2 grupy:
- tych którzy tylko tam pracują i mają wszystko w .... , chca przepracować swoje 15 lat i iść na emeryture a do policji całkiem łatwo sie dostać
- druga grupa to ci którzy za mlodu dostawali po dupie od rówieśników i teraz mają kompleks sheryfa. Spisują wszystkich tylko nie tych naprawde niebezpiecznych, jak widzą zadyme to wolą podjechać za 10 min i posprzątać, a najlepiej wyżyć sie jeszcze na studentach bo i tak ich nie zaskarżą. W moim rodzinnym mieście moi byli koledzy z "podwórka" spisują mnie 2 razy w miesiącu najczęściej gdy wracam wieczorem od kobiety i zaczynają rozmowę od "nazwisko!! ", a jak pytam za co? to mi mowia ze trzeba notes zapełnić. Dziwne, że nigdy nie podchodzą jak stoimy w grupie 10-20 chłopa.... Podejżewam, że w takiej nowej hucie jest tak samo. Chodzi 2 młodych policjantów od 10 do 18 a potem obywatelu radz sobie sam bo policja nie bedzie łazić po nocy....(wolą spać w radiowozie na parkingu przed marketem) Policja ma dość uprawnień (poznałem co niby znaczy ich nowa metoda 0 tolerancji na wlasnej skórze tylko, że mnie to bawiło jak mnie spisywali 10 metrów od domu 3 razy w ciągi jednego wieczora pytając co tu robie..).
Niech ktoś w końcu weźmie się za zmiany w tej organizacji !! Niech wywalą tych co odwalają robote oczekująć na emeryturke, niech zaczną przyjmować młodych SPRAWNYCH (u mnie w mieście średnia waga policjanta to na oko 100kg tłuszczu) i nie zakompleksionych (ma rewidować i spisywać tych co sie wałęsają po nocy grupami, a nie ludzi co wyszli z psami na spacer). Policji brakuje PROFESJONALIZMU, zobacz jak wygląda zatrzymanie kogoś w USA a jak u nas. U nas podchodzi policjant mówi cicho pan pozwoli, jeden spisuje nawet na ciebie nie patrząc (mozesz mu podac dowolne dane bo i tak nie sprawdza) a drugi popukuje się latarką po nodze oglądając okolice. Zgadnij ile razy miałem przy sobie nóż i to wystający z kieszeni an klipsie i ile razy się o niego zapytali ?? (tylko kryminalni przeszukują cię od góry do dołu zanim dowiesz się za co)
Jest jeszcze trzecia grupa policjantów którzy są normalni i chcą pracować ale po kilku latach obcowania z "leniami" tez przechodzą do 1 lub 2 grupy.
żeby nie być gołoslownym to mały przykład z mojej okolicy : jakieś 2 lata temu przez środek 80 tyś miasta przeszła grupa 30 chłopa w kominiarkach z pałkami w ręku (godzina 18 ) Policja pojawiła się po godzinie i jakieś 10 min po zakończeniu awantury na jednym z osiedli pozbierali pobitych i to oni mieli sprawy, nie złapali żadnego ze sprawców. Chłopaki mieli niezłe darcie jak opowiadali jak przestraszeni policjanci jechali za nimi w odległości 50m i nawet nie próbowali zatrzymywać :evil:
A do tematu: zakaz posiadania noża na ulicy = tyle że to normalni ludzie i pasjonaci jak my stracą swoje noże, będą zostawiać je w domu (pozostanie czyste kolekcjonerstwo) lub dostaną wyroki. Przestępcy po pierwsze OLEWAJĄ prawo, po drugie bedą jeszcze pewniejsi że nie trafią na kogoś kto też nóż/pałke/broń/gaz... posiada. Po trzecie swoje bazarowe gów... mogą wyrzucić do kosza na widok policji bo 20pln to im raczej szkoda nie bedzie....
  • 0

budo_diabelek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 387 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Zakaz noszenia noży coraz bliżej...
Noz i kominiarke nadal bede nosil. Dzis wyjatkowo ma 3 noze, a kominiarke to w zimie na rowerek musze miec, bo mi morda odmarza.
a co do Policji:
sprawa nie wyglada tak latwo. nie wiem czy widzieliscie ostatnia prowokacje bodaj TVNu kiedy zwijali pedofila ze starego fiata 125p. No i co ? ladnie "polozyli" chlopa na masce, dostal ze dwa buty po kostkach bo nozki kulil jak ciota i do rewizji nie chcial sie ustawic, a moj Tata na to ze debile tak czlowieka kopac 8O . wyralo mnie z butow jak to uslyszalem ale nic nie skomentowalem bo tylko nudna klutnia by byla. ale nastepnym razem marudzi ze nic Policja nie robi tylko mandaty za zle parkowanie wypisuje. I jak tu czlowiekowi dogodzic ?
sama Policja, czy samo spoleczenstwo nie poradzi sobie z tym wszystkim, wszyscy musza ruszy tylki i cos zrobic a nie tylko marudzic ze zle.
Przyklad dupowatego spoleczenstwa:
jechalem sobie busem ostatnio i jakis gosciu nas wyprzedzal na wiejskiej drodze, nie wiem co wymyslil ale odbil sie od nas, no to co Policja zawiadomiona i po sprawie, ale najdziwniejsze w calej sytuacji byla reakcja kierowcy busa gdy wyjalem dowod i kazalem spisac dane gdyz sie spiesze, a jak by swiadka potrzebowal. gosciu nie wiedzial co zrobic, bo jak mowi kiedys po zatloczonym autobusie jakis czubek w bialy dzien (niestety) z nozem biegal po czym wyrzucil przez okno, podjechala Policja i nikt nic nie widzial 8O dopiero jakas kobieta z zewnatrz powiedziala ze faktycznie ktos wyrzucil kose przez okno.
Polska to taki kraj ze kazdy patrzy zeby inny odwalil jego robote i nic na to sie tak szybko nie poradzi.
dobra ide dospac, moze ktos inny przewali te papierki w biurze :wink:
  • 0

budo_mich123
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z krainy deszczowców

Napisano Ponad rok temu

Re: Zakaz noszenia noży coraz bliżej...
no nie, do policji to sie nie wybieram, ale chce normalnie funkcjonowac w tym kraju, bez pierdol typu zakaz noszenia nozy itp.
to o czym piszesz, no dobra, wiem ze takie rzeczy sie zdarzaja. Mnie osobiscie ra tylko policjant zaczepil jak przechodzilem na czerwonym (chociaz faktycznie w tamtej sytuacji, czepianie sie bylo, bo to byl kawaleczek - skret w prawo dla samochodow, zero ruchu itp....), poza tym nikt nigdy nigdzie mnie nie przeszukiwal, zatrzymywal, spisywal. A przeciez nieraz wracalo sie po nocy/w stanie wskazujacym itp.
Sam osobiscie zlych doswiadczen z policja nie mam. O tych zlych doswiadczeniach to slysze z reguly od ludzi ktorzy sami siweci nie sa, nie mowie ze tak jest i w Twoim przypadku :)
U nas w Lublinie kolo akedemikow PL tez bylo kilka akcji kgdzuie policja przyjezdzala i czepiala sie "spokojnych": studentow, tylko jak sie pozniej dowiedzialem, spokojni wcale nie byli.

Nie wiem czy policja ma wystarczajao uprawnien, chyba nie. Jednego jestem pewien, w stanach, o ktorych piszesz, policjant jak postrzeli bandyte, dostaje pochwale, nagrode czy cos tam innego. U nas dostaje po dupie, zaczyna sie wnikanie, sledztwa, nagonka i czesto taki policjant traci prace. Uwazam ze jakby chociaz ta jedna rzecz na poczatek zmienic, to mnielibysmy krok ku lepszemu zrobiony.
To jak u nas z podatkami. Nie ma kasy w budzecie, to trzeba przyp... jeszcze jakis podateczek, zamiast chwile pomyslec...... :)

pozdrawiam
  • 0

budo_hakas
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 481 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Napisano Ponad rok temu

Re: Zakaz noszenia noży coraz bliżej...
Panowie! Bandziory i tak będą noże nosić , wcale nie przejmując się zakazami.
Ja noża nie oddam ani nie zostawię w domu i niech ktoś spróbuje mi go zabrać :twisted:
Kiedyś noszenie broni, ostrza było znakiem wolnych ludzi i nikt mi nie zabroni tego nosić bo jestem wolnym człowiekiem a nie niewolnikiem. Usrać sie na zakazy. Może my wystosujemy pismo do rządu o bezsęsowności takiego zakazu? Pozdrawiam Hakas
  • 0

budo_cynik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zakaz noszenia noży coraz bliżej...

Kiedyś noszenie broni, ostrza było znakiem wolnych


Moglbys rozwinac gdzie i kiedy? Ciekawie brzmi.

A pismo jak wystosujemy to chcby sie 300 osob pod nim podpisalo to panie - jaki to jest elektorat te 300 osob?
  • 0

budo_lukaszki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1032 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Zakaz noszenia noży coraz bliżej...
hmmm jak myślisz ile osób się pod nim podpisze? więcej niż 120 tysięcy?

Zebrali 120 tysięcy podpisów pod petycją do Sejmu


  • 0

budo_hakas
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 481 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Napisano Ponad rok temu

Re: Zakaz noszenia noży coraz bliżej...
Witaj Cynik! Noszenie broni było znakiem wolnych ludzi w całej Europie wczesnośredniowiecznej a następnie noszenie miecza i szabli stało się symbolem przynależności do pewnej grupy rządzącej czyli feudalnej. Hakas
  • 0

budo_arbuz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 168 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Śląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Zakaz noszenia noży coraz bliżej...
jeśli ktoś bedzie chciał zrobić komuś krzywde to itak to zrobi... moim zdaniem zabranianie noszenie noży itp jest bez sensu.... gdzień czytałem statystyke że wiekszość morderstw jest popełniana przy użyciu noży kuchennych...

niestety ale żyjemy w kraju gdzie ludzie mają wyprane mózgi... dla nich każdy nóż to jest broń a nie nażedzie...i każda kolekcja to "nielegalny arsenał" ten kto sie interesuje tematyką noży czy broni to potencjalny psychopatyczny morderca...
rozumie że jak im zabitio syna/curke to niechcom dopuścić żeby to samo spodkało kogoś innego... ale to jest przesada...

swoją drogą... na jakimś forum była podobna dyskusja tylko że totyczyła broni palnej... i ktoś przytoczył argument że gdyny dać ludziom szerszy dostep do broni to było by mniej przestepstw... ponieważ potencjalni przestepcy by sie bali skutków napadu na kogoś.
Wiekszy dostep do broni niewpływa podobno na zwiekszenie jej użycie w przestepstwach ponieważ recydywiśći itak niedostali by pozwolenia na broń.
  • 0

budo_glus
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 87 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zakaz noszenia noży coraz bliżej...
Osobiscie też uważam takie zakazy za poroniony pomysł ale jak by kto przeszukał BUDO to znajdzie np. temat dobre argumenty za takim zakazem.
Jak to obrona przed nożownikiem profesjonalistą jest niemożliwa (to tak na szybko).

A potem drugi - o tym co mozna w Wielkiej Brytanii nosić i gotowe ;)

Obojetnie czym komuś krzywdę zrobią trzeba go złapać i tyle.

A widzieliście kiedyś jak kontroler biletów w autobusie szerokim łukiem omija podpite grupki ? (to a propo tekstu o policjantach).
  • 0

budo_bayer
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 378 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Zakaz noszenia noży coraz bliżej...
Znam niestety sytuację w Nowej Hucie z autopsji, wszędzie grupy młodych ludzi przed blokami, patrol policji raz na dzień, w nocy lepiej z domu nie wychodzić a telefon czy discman można oddać dobrowolnie bo i tak go stracisz.
Sytuacja się nie zmieni nawet gdy zabronią nosić buty (bo można kogoś kopnąć w głowę i zabić) bo ci ludzie czują się bezkarni.
Czy każdy z was przesiaduje całymi dniami na ławce pod blokiem i pije piwo z kolegami?
Czy każdy siedząc w parku i widząc fajną laskę krzyczy "ej mała obciągniesz mi i moim kolegom"?
Czy każdy na dzień dobry pyta "za kim k....a jesteś"?
Czy każdy popisuje się ile komurek frajerom skroił?
Czy każdy cwaniakuje tym bardziej im liczniejszą ma grupę obserwatorów?

No nie wydaje mi się!
Poza tym może i posiedziałbym sobie z kolegami ale mam milion innych spraw do zrobienia, praca, dom, rodzina. Inni się uczą bo mają sesję, na wakacjach idą na spacer czy do pubu na piwo a nie starają się zrobić wielkiego negatywnego wrażenia. I nic nie da zabronienie tego czy owego bo cały problem tkwi w braku zajęć, pracy, niedostatecznym zainteresowaniu zapracowanych skądinnąd rodziców. To nie jest jednak tylko NH ale milion innych miejsc w kraju. Może zamiast zastanawiać się co jeszcze zabronić ktoś ruszy dupę i pomyśli nad rozwiązaniem tego problemu. Zamiast wydawać kupe pieniędzy na lewe wydatki może ktoś zastanowi się nad sensem tych niby moralizatorskich zakazów. Co to da?
Nic, bo broni też nie można mieć a przestępcy uzywają jej nagminnie. A noże to nie Beretta za kilkaset złotych, tylko narzędzie za kilkadziesiąt PLN-ów. Poza tym jeżeli ktoś jest przestępcą lub ma zamiar popełnić przestępstwo to czy kieruje się obowiązującymi przepisami?
Oczywiście zgadzam się, że rodzice ofiar nie mając innej możliwości starają się jak najbardziej uprzykrzyć życie potencjalnych bandytów, ale to nie jest dobra droga. Może za te pieniądze które pójdą na tę ustawę zorganizować dodatkowe patrole policji? Może usprawnić działania policji dając im większą swobodę działania? Pytania zostawiam bez odpowiedzi, bo każdy kto ma chociaż trochę zdrowego rozsądku i trochę doświadczenia życiowego, zna je nie od dziś.
  • 0

budo_kangoo owner
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1269 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zakaz noszenia noży coraz bliżej...

............niestety ale żyjemy w kraju gdzie ludzie mają wyprane mózgi... dla nich każdy nóż to jest broń a nie nażedzie...i każda kolekcja to "nielegalny arsenał" ten kto sie interesuje tematyką noży czy broni to potencjalny psychopatyczny morderca...


Tak jest ...... jednak moim zdaniem jest to winą !#$@#$@%$@ PISMAKÓW i REPORTERZYN TELEWIZYJNYCH, którzy w poszukiwaniu sensacji zrobią z każdego pedofila, psychopatę lub bandziora!

Zwróćcie proszę uwagę na jakąkolwiek produkcje typu Uwaga, Expres Reporterów itp - ręce opadają .

Gdyby moje super pacyfistyczne kundle kogoś ugryzły założę się, że w prasie i tv wyszedłbym na hodowcę psów zabójców ! :evil: Gdyby jeszcze przypadkiem wyszło na jaw moje zainteresowanie nożami ,to jeszcze okrzyknięto by mnie psychopatą . Z uwagi na stan kawalerski pewnie i pedofilem.

Odpowiednio przycięte wypowiedzi sąsiadów (nawiasem mówiąc mam z ludziskami niezłe stosunki :-) ) zrobiły by ze mnie potwora.

PS- sorry za OT , ale ktoś to musiał powiedzieć .
PS- przykro mi jeśli porządni dziennikarze poczuli się urażeni .
  • 0

budo_wronx
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 460 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Zakaz noszenia noży coraz bliżej...
Przelewanie z pustego w prozne - i tak zrobia co chca, bo tak zwykle w Posce sie dzieje, nie? Osobiscie juz mialem te petycje podpisywac, bo miala niektore punkty naprawde sensowne, ale jak zobaczylem zakaz noszenia jakichklwiek nozy, to pomyslalem, ze nie bede bicza na siebie krecil...

A tak w kwestii powodow wprowadzenia takowych przepisow: myslicie, ze to cos da? Ze nagle dresiarnia poczuje sie zagrozona i przestanie nosic niebezpieczne narzedzia? Otoz nie, jak pewnie juz zauwazyliscie - po prostu ilekroc ktos bedzie stawal okoniem, ze w Polsce jest niebezpiecznie, bedzie "przeciez zmienilismy ustawe!". I kaza nam myslec, ze zmiana zapisu na swistku papieru wystarczy. Bo patroli nie zwieksza...
  • 0

budo_dvorkin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 135 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Otwock

Napisano Ponad rok temu

Re: Zakaz noszenia noży coraz bliżej...
Słuchajcie - nie ma się co dziwić że ludzie którzy stracili dziecko , lub mieszkają w bandyckiej okolicy wymyślają takie rzeczy. To po pierwsze
Po drugie - prawo będą stanowić wybieralne nieuki chcące zapewnić sobie poklask zastraszonego społeczeństwa i przez to ciepłą posadkę na nasstępne cztery lata.

"Zakaz noszenia niebezpiecznych narzędzi" Jakie mam przy sobie dziś niebezpieczne narzędzia: ( oprócz noża ) sznurówki, kawałek linki, pasek - mogę nimi kogoś udusić, sprzączką od pasa można ciężko uszkodzić komuś facjatę. W plecaku kilka długopisów, ołówek i kołek szybkiego montażu 200mm - świetne sztylety. Jak podostrze pleksiglasową linijkę to będzie cięła gardziołka i pysie aż miło. W skarpetki mogę nasypać żwiru i prać po ryju. Klucze. W samochodzie klucz do opon i saperka. Zgroza jestem uzbrojonym po zęby psychopatą.
  • 0

budo_wiko
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 204 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zakaz noszenia noży coraz bliżej...

myslicie, ze to cos da? Ze nagle dresiarnia poczuje sie zagrozona i przestanie nosic niebezpieczne narzedzia?


Statystycznie może i tak - widzę przynajmniej dwie kategorie, którym to może pomóc:

- stadionowi chuligani, wożący bagnety itp. na spotkania z "przeciwnikami"
- kolesie mający po 15 lat i noszący różne motylki, "sprężynówki" dla "samoobrony" i podreperowania image'u.

tacy jeśli zrezygnują z noszenia noża, albo zabierze im go policjant, po prostu kogoś nie zabiją "przypadkiem", co się niestety ostatnio często zdarza.

Nie popieram takiego zakazu, bo uważam za niewłaściwe wprowadzanie w kraju przepisów dobrych dla oddziału zamkniętego w psychiatryku, ale myślę, że statystycznie może to trochę pomóc.
  • 0

budo_arschschmerzen
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 91 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zakaz noszenia noży coraz bliżej...

kolesie mający po 15 lat i noszący różne motylki, "sprężynówki" dla "samoobrony" i podreperowania image'u.


To, że mam 15 lat i noszę nóż, to znaczy, że kroję komórki i morduję ludzi na ulicy? Niby czemu mam rezygnować z hobby? Bo jestem niebezpiecznym, nieodpowiedzialnym gówniarzem, a jak za 3 lata przekroczę "magiczną barierę 18 roku życia", to nagle spłynie na mnie oświecenie i stanę się rozsądnym i przewidującym oraz jakże dojrzałym emocjonalnie obywatelem?
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Zakaz noszenia noży coraz bliżej...
U nas to jeszcze lekko, a w takiej Arizonie
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Gubernator Arizony, Janet Napolitano skorzystała z prawa weta by zablokować propozycję zniesienia obowiązującego w tym amerykańskim stanie zakazu wstępu do barów i restauracji klientów z bronią palną.

Proponowano złagodzenie zakazu - zezwolenie by broń mogli zachować klienci, nie pijący alkoholu a także w sytuacji, gdy właściciel obiektu nie wyraża sprzeciwu co do obecności uzbrojonych klientów.

Obowiązujące obecnie prawo Arizony kategorycznie zakazuje wstępu ludzi z bronią do barów i restauracji, w których serwuje się alkohol.

Inicjatorzy zmiany ustawy argumentowali, iż jest ona sprzeczna z konstytucyjnym prawem obywateli do obrony a także - naraża klientów na kradzież posiadanej przez nich broni, często pozostawianej w samochodach, zaparkowanych przed barami czy restauracjami. Nowe prawo, zawetowane przez gubernator, zostało przyjęte przez Republikanów, dominujących w stanowych władzach


A jednym z argumentów w dyskusji była sprawa z Teksasu


"W kafeterii Luby's w Killeen niejaka Susanne Gratia długo szukała w torebce
swego Smith and Wessona 36, gdy Georege Hennard zabijał 24 osoby w tym jej
rodziców. A rewolwer był w samochodzie, zgodnie z przepisami. Natomiast Hennard
wjechał samochodem do knajpy"


  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Zakaz noszenia noży coraz bliżej...

Odpowiednio przycięte wypowiedzi sąsiadów (nawiasem mówiąc mam z ludziskami niezłe stosunki :-) ) zrobiły by ze mnie potwora.


"Ćwiczenia warsztatowe", Marcel Łoziński.
>Przypomniał mi się pewien film. Nie pomnę teraz tytułu i autora, bo to
> za czasów "komuny" jeszcze było, ale bodaj to była praca dyplomowa z
> "filmówki". Czarno biała szesnastka doskonale korespondowała z
> zamysłem na "sondę uliczną". W stylu podobnym do stosowanego w
> Polskiej Kronice Filmowej Pytanie brzmiało:
> co pan/pani sądzi o dzisiejszej młodzieży? Oczywiście w rolach
> głównych wystąpili "zwykli ludzie", łapani na ulicy. Produkcja
> składała się z dwóch częsci. W pierwszej "zwykli ludzie" dawali
> świadectwo swego zniesmaczenia. A bo to nie mają szacunku do
> starszych, pracy i wogóle, lenią się, dziwnie ubierają i tak dalej.
> Stereotypowo. W drugiej wprost przeciwnie. Ze są może trochę młodzi
> ludzie inni, ale tak to musi być i w sumie to dobrze. Dowcip w tym, że
> obydwie częsci opierały się o te same wypowiedzi, tych samych
> "zwykłych ludzi". Różnicę powodował delikatny, kosmetyczny wręcz
> montaż.


  • 0

budo_cynik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zakaz noszenia noży coraz bliżej...

- kolesie mający po 15 lat i noszący różne motylki, "sprężynówki" dla "samoobrony" i podreperowania image'u.


- kurna Stasszek ja jebie masz kose? a wiesz ze to nielegalne?
- wiem kurwa i nosze a co!
- o ja szacuneczek ziom masz faktycznie w dupie policje! ja tez tak chce!
  • 0

budo_wiko
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 204 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zakaz noszenia noży coraz bliżej...

To, że mam 15 lat i noszę nóż, to znaczy, że kroję komórki i morduję ludzi na ulicy?


Nie, nie znaczy. Są też rozsądni młodzi i głupi starsi. Ale tak się jakoś składa, że wiele doniesień dotyczących użycia noża na ulicy dotyczy właśnie młodzieży. Po prostu w pewnym wieku brakuje czasem wyobraźni odnośnie skutków użycia ostrego narzędzia wobec człowieka i tego jak to jest zostać mordercą. Jeśli ekipę jadącą "na mecz" przetrzepie po kieszeniach policja na stacji i odbierze parę bagnetów, to tego dnia już nikogo nimi nie zabiją. To są nienormalne prawa dla nienormalnych ludzi.

Niby czemu mam rezygnować z hobby?

Ja takiego zakazu nie popieram. Pisałem tylko o możliwych mimo wszystko pozytywnych skutkach. Natomiast prawdziwa przyczyna leży w sercu człowieka, czy mówiąc potocznym językiem w tym jaki ktoś jest, a nie w tym czy mu pozwolimy nosić scyzoryk, czy nie. Wprowadzą taki zakaz, to znowu się zacznie noszenie przez żulię zaostrzonych śrubokrętów, itp. Rozmawiałem jakiś czas temu z moim wujkiem z Norwegii i powiedział, że gdy był młodym chłopakiem normalne było noszenie noża myśliwskiego, tyle że NIKOMU nie wpadło by do głowy użycie go wobec człowieka. Problem więc nie w nożach, ale w głowach.
  • 0

budo_wiko
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 204 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zakaz noszenia noży coraz bliżej...

- kolesie mający po 15 lat i noszący różne motylki, "sprężynówki" dla "samoobrony" i podreperowania image'u.


- kurna Stasszek ja jebie masz kose? a wiesz ze to nielegalne?
- wiem kurwa i nosze a co!
- o ja szacuneczek ziom masz faktycznie w dupie policje! ja tez tak chce!


Dobry punkt. Ciekawe czy na to nasi ustawodawcy wpadną...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024