Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nowy noz


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

budo_tau
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 528 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Nowy noz
Zgodnie z nazwa tematu zamierzam kupic sobie nowy noz. W planach ma to byc sredniej wielkosci fixed (4-5 cali ostrze) do lasu i na kemping. Jak rozmiar wskazuje nie ma byc to jakas maczeta do rabania drewna, ale taki mocny noz do lekkich i srednich prac. Planuje wydac 100-150$ (im blizej 100 oczywiscie tym lepiej ;) ). Przegladalem tematy na forum i recenzje w internecie ale nadal nie jestem pewien, zdecydowalem wiec ze zapytam.

Myslalem narazie nad 4

Fallkniven F1 - jest do dostania calkiem tanio (380 zlotych) i to w Polsce wiec mialbym go raz dwa + we wszystkich recenzjach bardzo go sobie chwala, nie wiem tylko czy nie bedzie za maly.

Al Mar Sere Operator - to raczej tak wybrane z sentymentu do tej firmy, czuje ze raczej on nie bedzie nadawal sie do tych prac co je wymienilem.

Buck Strider Solution - duzy i ciezki noz, nie wiem tylko czy wlasnie nie za duzy. Ze zdjec bardziej przypomina lom, nie wiem wiec czy latwo bedzie nim tak manewrowac jak Fallknivenem. Dodatkowo zamowienie z usa wiec cena wieksza.

Strider MFS - wiem ze ten noz nie pasuje klasowo do tych powyzej i ze cena przewyzsza wstepne zalozenia, ale jak juz cos kupuje to chce by to bylo dobre. Jednak noze ktore wymienilem wczesniej do zlych nie naleza i nie wiem poprostu czy do mojego uzytkowania Strider sie poprostu oplaci. Tu wiec pytanie do ludzi ktorzy mieli z nim stycznosc. Czy do tego co wymienilem oplaca sie brac Stridera, placic wiecej, szukac i czekac?


Oczywiscie zachecam do umieszczania innych propozycji :)
  • 0

budo_hakas
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 481 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowy noz
Ja proponuję SRK CS możesz mieć kłopoty z naostrzeniem szlifu toporowego w F1
Ja używam EKI Nordik W 11 polecam jest to konstrukcja mocna i zwarta.
Pozdrawiam.
  • 0

budo_wojtas13
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1573 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olesno

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowy noz
Moje propozycje to BM Nimravus, SR Bog Dog, Ontario TAK-1.
  • 0

budo_wojtas13
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1573 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olesno

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowy noz
Sory za dubla, ale jeszcze BM Fixed Resistor.
  • 0

budo_wysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1649 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowy noz
To ja jeszcze Ranta dorzucę do zestawu dorzucę....


Ja używam EKI Nordik W 11


Nie, no co ty? :) :) :)
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowy noz
A ja z Wojtasem, Nimravus, najlepiej HS ;)
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowy noz
Shit, pomylily mi sie guziczki, sorka.

TAK-1 tez nie jest zly pomysl.
  • 0

budo_fred
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 714 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wa-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowy noz
Jesli Fallkniven to raczej S1 (choc F1 tez swietny, ale moze byc ciut za maly w teren)














Kurde ale jestem monotematyczny :wink:
Choc wlasciwie nie tylko ja... :)
  • 0

budo_hakas
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 481 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowy noz
Tak to z takimi tematami bywa :roll: Każdy ma swojego lidera, dlatego najlepiej wybrać sie samemu do sklepu i pomacać parę nożyków i wybrać tego jedynego co mu do ręki pasuję.
  • 0

budo_lukaszki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1032 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowy noz
hmm sam się od dłuższego czasu zastanawiam jaki kupić mocny fixed 4-5 cali. a widziałeś Gerbera LMF 2 w newsach?

najbardziej mi podchodzą RAT TAK-1 z D2 (jeśli droższy) albo Becker BK-10 Crewman (jeśli tańszy)

a czy ktoś ma jakąkolwiek opinie na temat [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]? Ostatnio wpadły mi w oko. Wyglądają na całkiem ciekawe i nie za drogie, ale nie wiem jak jest naprawdę...
  • 0

budo_qkiel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1732 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowy noz

SR Bog Dog

tego juz niestety nie robia, ale moze Howling Rat ?
  • 0

budo_tau
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 528 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowy noz
Hehe, prosilbym jednak gdybyscie napisali dlaczego akurat uwazacie ze wymieniony od was noz jest np lepszy od fallknivena :) Wiem ze jest duzo nozy odpowiadajacych tym kryteriom. Jak narazie fallkniven prowadzi w moim rankingu bo chyba nie dostane lepszego noza za ta i porownywalna cene.
  • 0

budo_qkiel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1732 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowy noz
bo swamp rat ma genialna gwarancje, taka jak busse, rozwalisz to dostajesz nowa sztuke 8)
do tego ja czuje jakis niezdrowy zachwyt ta firma wiec mnie nie sluchaj :)
  • 0

budo_wronx
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 460 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowy noz
Czy ja sie bardzo wypuszcze, jesli powiem, ze jak dla mnie, w lesie i nad jeziorem swietnie sprawuje sie Glock? Slabo trzyma ostrze, golic sie nie da, ale jest nie do zarypania (no, chyba ze Jumbo go dostanie w swoje lapy, ale normalnie jest OK). I tani :D
  • 0

budo_wysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1649 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowy noz

ze jak dla mnie, w lesie i nad jeziorem swietnie sprawuje sie Glock


A do czego go używasz?

Slabo trzyma ostrze, golic sie nie da,


No to rzeczywiście swietnie..:)
  • 0

budo_fred
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 714 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wa-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowy noz
Znaczy sie ma same zalety :wink:
  • 0

budo_wronx
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 460 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowy noz
Ma takie zalety, ze jest pancerny. Nie potrzebuje brzytwy, zeby narabac galazek na ognisko (tudziez naostrzyc kijek na kielbase), czy otworzyc konserwy. Na jednym obozie otworzylem na chama z dwadziescia konserw (4-dniowy rejs, trzy jachty) i noz dalej ciął. Nie golil, ale cial. O to mi chodzilo.

Bo do golenia to ja raczej maszynki uzywam, nie wiem, jak Wy :) Ale patrzac po niektorych wypowiedziach, to widzi mi sie, ze userzy VB rano gola sie Socomem, a wieczorem Sebenza :lol:
  • 0

budo_cynik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowy noz
Po prostu niektorzy userzy rano i wieczorem lubia np. sobie naciac pomidorka swierzego do kanapki a np. w pracy nie zawsze masz pod reka dobry ostry noz. A ostrosc "zeby golil" to po prostu symboliczna miara.
  • 0

budo_wronx
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 460 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowy noz
No ale dlaczego moja wypowiedz odbierasz jako atak (przynajmniej tak mi sie wydaje, ale ja jestem przewrazliwiony :) ), specjalnie uzywalem usmieszkow, zeby sie nikt nie obrazil.

A co do noza, to oczywiste, ze nie jest to najlepsza gatunkowo stal. Ale noz jest... "solidny" - inne okreslenie mi do lba nie przychodzi.
Specjalnie napisalem "nie goli", chociaz jak dotad to jedyny noz, ktorym jak przejechalem lekko w sklepie po krawedzi ostrza, to slad mialem pare dobrych dni. Chodzilo mi o to, ze po wyostrzeniu na brzytwe i urabaniu kilku(nastu) galezi to juz brzytwa nie jest, a "tylko" dalej w miare ostry noz. Zdaje mi sie, ze to przez dosc duzy kat ostrza - Muela z wkleslym szlifem dluzej byla "brzytwiasta".

No, jak o mnie chodzi to chyba wyjasnilem co mialem wyjasnic w kwestii fixed. Czekam na paczke z Gamerem (i nie tylko), pochwale sie, jak dojdzie :)
  • 0

budo_cynik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowy noz
Nieeno nie czulem sie zaatakowany ani nic, po prostu ostatnio mam czasami wrazenie, ze jak ktos uzywa noza z wyzszej polki niz Spyderco i na dodatek chce tym nozem robic cos wiecej niz kanapki to jest nienormalny :roll:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024