Skocz do zawartości


Zdjęcie

Bagnet do AKM 6H4


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

budo_czez
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 74 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wojakowa

Napisano Ponad rok temu

Bagnet do AKM 6H4
Witam
Zastanawiam się czy sobie nie kupić takiego drania :twisted: Potrzebny mi jest niedrogi (100-150) nożyk do lasu i na rożne wyprawy wiec pomyślałem ze jak by trochę naostrzyć taki bagnecik to by może się nadawał. I tutaj jest prośba panowie do was napiszcie co sadzicie o takim pomyśle (spotkałem się z opinią ze to barbarzyństwo). Na pewno ktoś z was go używał. Ma jakieś doświadczenia z nim.

Szukałem w gogle czy nie pisaliście już o nim i nic nie znalazłem ale jakby sie okazało ze już był podobny temat to nie bijta i bodźcie wyrozumiali dla nowego.
  • 0

budo_cynik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Bagnet do AKM 6H4
Jeden znajomy maniak rosyjskiego sprzetu wyrazil sie kiedys tak o bagnecie do AK - "fenomenalny wynalazek, nie nadaje sie praktyczne do niczego".
  • 0

budo_pecado
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 797 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Bagnet do AKM 6H4
Jak już te klimaty to Wz.98 choć nie jest to szczyt nożo-technologii, to jednak jakoś nie żal go zajeździć, a cenowo na pewno się zmieścisz.
  • 0

budo_blacha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Puławy

Napisano Ponad rok temu

Re: Bagnet do AKM 6H4
bagnet od kałacha jest fajny
do cięcia drutów
do niczego innego
nie da sie dobrze naostrzyć a jak sie naostrzy to fenomenalni szybko sie tępi

o kant dupy potłuc

za te cene to kup sobie glocka albo dołóz troche i beckera
  • 0

budo_ntech
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Bagnet do AKM 6H4
Bagnet jak sama nazwa wskazuje sluzy tylko do tego aby go komus wbic w bebechy za pomoca karabinu.I to zadanie spelnia swietnie.
Jak widzisz dosyc ograniczony zakres zastosowan.
Jednak proba uzywania go w innych sytuacjach powoduje frustracje i napady szalu.
Np. otworzyc konserwe latwiej za pomoca rzeczonego karabinu, strzelajac seria do niej.
Odpusc sobie :D
  • 0

budo_serpent
  • Użytkownik
  • Pip
  • 16 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tichau

Napisano Ponad rok temu

Re: Bagnet do AKM 6H4
W tej cenie to już lepiej kup Glocka bo tym chiesel grind w bagnecie nie za bardzo da się kroić.
  • 0

budo_mradu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3413 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:New Rembridge
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Bagnet do AKM 6H4
nooo po mojemu to bagnet sluzy do wbicia w bebechy i to wszystko. wiekszosc bagnetow ktore widzialem byla nienaostrzona, nie wiem czy jest to regula.
Pozdrawiam
  • 0

budo_slow69
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 60 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:lublin-puławy

Napisano Ponad rok temu

Re: Bagnet do AKM 6H4
Panowie nie jestem ekspertem w tej dziedzinie ale wz98 jako noz do lasu nie bardzo sie sprawdza jako nóz do walki obleci oczywiscie w wersji bez zabków, do lasu ma za lekka głownie a co do glocka :lol: tez nie sprawdza sie niestety. Ładny nóz i oczywiscie z braku innych nazedzi da rade cos nim zrobic ale jest troszeczke za szeroki w stosunku do wysokosci ostrza i ma troche za niski szlif :wink: co do bagnetu nie miałem go w reku ale kilku znajomych zołnierzy bardzo na niego nazekało wiec nie polecam. a Moze w tych pieniadzach Mammut :D ten mam dobrze sprawdzony w lesie 8)
  • 0

budo_czez
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 74 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wojakowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Bagnet do AKM 6H4
No to rozwialiście panowie wszelkie moje wątpliwości.
zastanawiałem sie właśnie jak to będzie trzymało ostrość. No i teraz wiem. Poza tym nie mam zamiaru niczego wbijać ludzią w bebechy a niestety jak to było już powiedziane do tego został stworzony i tylko sie nadaje.
Wykreślam bagnet z mojej listy zakupow.
Poczekam jeszcze troche az sie kasy uzbiera i moze kupie Kabara :twisted: hehehehhe
ale to pewnie jeszcze potrwa bo teraz cieko z gotówką.

Pozdrawiam
  • 0

budo_slow69
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 60 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:lublin-puławy

Napisano Ponad rok temu

Re: Bagnet do AKM 6H4
którego kabara?? :D
  • 0

budo_surval
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 338 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Bagnet do AKM 6H4
Jakiegokolwiek Ka-bara weźmiesz to będzie on o niebo leprzy i od bagnetu na AK i od WZ 98 i od Glocka.
Pozdr. Surval
  • 0

budo_slow69
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 60 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:lublin-puławy

Napisano Ponad rok temu

Re: Bagnet do AKM 6H4
tylko nie kazdy nadaje sie do lasu :twisted:
  • 0

budo_arbuz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 168 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Śląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Bagnet do AKM 6H4

Panowie nie jestem ekspertem w tej dziedzinie ale wz98 jako noz do lasu nie bardzo sie sprawdza jako nóz do walki obleci oczywiscie w wersji bez zabków, do lasu ma za lekka głownie


ja od jakichć 3 lat używam wz98nz (czyli z zabkami) i bardzo go sobie chwale... nosiłem go na codzień po mieście (zamocowany na pasku ostrzem do góry), używałem go bardzo intensywnie w lesie... począwszy od otwierania pakietów żywnościowych (cholerne puszki z zupami), przez ciecie kabli telefonicznych, przygotowywanie posiłków i baz wupadowych... tłukłem nim okna, przebijałem opony w samochodach... nawet kilka szafek mim otwarłem (bo klucz sie "zgubił" :roll: ) kilka razy nawet cioł mniej lub bardziej żwye mieso... i złego słowa o nim niepowiem... tepi sie jak cholera, po "wycieczce na bagna" trzeba go dokładnie osyszyć bo zardzewieje... ale przy odpowiedniej opiece bardzo dobrze służy.
  • 0

budo_slow69
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 60 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:lublin-puławy

Napisano Ponad rok temu

Re: Bagnet do AKM 6H4
ja do wz mam tez duzy sentyment tez nosiłem go po miescie do góry ostrzem tylko mocowałem go na szelkach od broni, wiele razy miałem go w terenie ale raczej jako dodatek moja wersja jest typowo do walki bo jest to sztylet który duzo juz ze mna przezył. kumple maja wz z zabkami i uzywaja ich ale tu jest podobnie jak przy glocku jest to nóz przy pomocy którego mozna sobie poradzic ale jest to raczej kompromis jak to czesto sie zdaza w nozach wojskowych :wink: pomiedzy nozem do walki a nozem przetrwania. mi np. nie przeszkadza to ze zaj... szybko rdzewieje i wymaga szczególnej opieki ale nie wiem dlaczego nie trzyma ci ostrza ja na swój nie nazekam choc troche zmieniłem szlif :lol:
  • 0

budo_arbuz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 168 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Śląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Bagnet do AKM 6H4
hy... terz myślałem nad zmianom szlifu... ale narazie niemam na czym... musze zagadać z kimś kto mi to pożądznie zrobi
Mój moze tepi sie wasnie z pododu tego jak go użytkuje (własnie dlatego podałem przykłady zastosowania zeby mi ktoś kto chodzi ze swoim na grzyby niestwierdził że jego to jest ostry zawsze)

Co do bagnetu z kałacha... kolega taki miał... był tak ostru że mógł im gwozdzie wbijać i i tak niebedzie widać rużnicy:P

Fakt... noże wojskowe to kompromis

kurde troche nieskładna ta wypowiedż... ale trudno
  • 0

budo_czez
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 74 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wojakowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Bagnet do AKM 6H4

którego kabara?? :D

A ktorego bys polecał???
Jesze nie wiem ktorego i czy napewno Kabara. Ale strasznie mi sie podobaja :) dla mnie KLASYKA!!! :D i wiele dobrego o nich słyszałem.
  • 0

budo_slow69
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 60 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:lublin-puławy

Napisano Ponad rok temu

Re: Bagnet do AKM 6H4
a sprecyzuj do czego chcesz go uzywac :D
  • 0

budo_surval
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 338 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Bagnet do AKM 6H4
Jeśli ktoś sobie radzi w pracach polowych nożem WZ 92 czy 98 to obojetnie jakiego ka-bara weźmie poradzi nim sobie równie dobrze a może i o wiele lepiej niż WZ 98 nawet jak by ten ka- bar był w wersji Tanto ( ostrze typowo do walki i raczej cienkie w terenie) .
Slow 69 - który ka bar Twoim zdaniem nie nadaje się do lasu ( i co przeciętny Kowalski robi w lesie takim nożem że może się do czegoś nie nadać ? ) Moim zdaniem nie popadajmy w paranoje - Cała rodzina noży Ka-bar to noże z dość dobrych materiałów a niektóre modele np. D2 to naprawdę wypas, które przewyższają te użyte w bagnecie do ak a nawet Wz98, sam Ka-bar USMC - od którego się przecież wszystko zaczeło i który był pierwowzorem dla całej rodziny Ka- bar-ów stanowi bardzo dobre połączenie noża do walki z nożem do zastosować w terenie ( w polu ) i o wiele lepiej spisywać się będzie w terenie niż Wz. 98 nawet ten z piłą ( która w zasadzie nie ma konkretnego zastosowania w terenie a już w walce wogóle wręcz przeszkadza - chyba że ma odstraszać przeciwnika ) Ka bar jest fabrycznie ostry ( w prawdziwym tego słowa znaczeniu ) czego nie można powiedzieć o Wz 98 czy bagnecie do AK o nożu glocka nie wspominając, a z uwagi na użytą stal ostrze długo trzyma ostrość nawet po dość intensywnym użytkowaniu a powłoka ochronna ostrza bije na główę oksydę pod względem ochrony antykorozyjnej.
Niechce mi się dalej nikogo przekonywać ale jedno powiem na zakończenie, miałem lub mam do dziś wspomniane wsześniej Bagnet do AK, Wz. 92, Wz.98, Nóż Glock i Ka - bar USMC i jak bym miał wybrać z nich najlepszy nóż do walki i w teren to wybór zawsze padnie na Ka Bar USMC mimo że jest droższy to wart swojej ceny.
Pozdr. Surval
  • 0

budo_hakas
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 481 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Napisano Ponad rok temu

Re: Bagnet do AKM 6H4
Witaj surval! Pod Twoją wypowiedzią podpisuję się obiena rękami, Ka-Bar to bardzo dobry nóż z tradycjami. Bardzo mi sie osobiście podoba linia nowego wzoru, choć klasyczna wersja noża ze sórzaną rękojeścią to klasyka. W dzisiejszym czasie można łatwo zgubić sie w plątaninie noży, firm itp. poprostu komercja. Kiedyś człowiek ślinił się do każdego lepszego noża a teraz to wybredny :-) .
A tak na temat znam twardziela, który sprawia zwierzaki na polowaniu bagnetem od AK podziwiam gościa za samozaparcie :)
  • 0

budo_ntech
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Bagnet do AKM 6H4

A tak na temat znam twardziela, który sprawia zwierzaki na polowaniu bagnetem od AK podziwiam gościa za samozaparcie :)

Moze wykorzystuje pochwe od bagnetu,robi z niego nozyce i otwiera dzika jak konserwe ?
Bo innej mozliwosci nie widze :D
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024