Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zakaz noszenia noży coraz bliżej...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
83 odpowiedzi w tym temacie

budo_lothian
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1047 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:schoinki :)

Napisano Ponad rok temu

Zakaz noszenia noży coraz bliżej...
Zamieszczam na Magii Stali, bo stali dotyczy...

Dzisiejsza "Rzeczpospolita"

"Ponad sto tysięcy podpisów przeciw przemocy"

Rodzice brutalnie pobitego studenta złożą dziś w Sejmie petycję, by surowiej karać chuliganów, zakazać noszenia kominiarek i noży

Mieszkańcy osiedli chcą przestać się bać chuligańskiej napaści w pobliżu swojego domu
© REPORTER / MARTA DYLEWSKA

- Dość bezkarności band, które grasują na naszych osiedlach. Trzeba wreszcie coś z tym zrobić! Białe marsze protestu nie wystarczą - mówi Monika Ryniak z Nowej Huty. Jej syna Kamila, studenta I roku AGH, we wrześniu bez żadnego powodu napadła grupa kilkudziesięciu chuliganów, gdy wieczorem siedział na ławce przed blokiem ze znajomymi. Dostał siekierą cios w plecy i dwa ciosy nożem, a potem napastnicy go kopali. W trakcie skomplikowanej operacji lekarze usunęli mu płat przedziurawionego nożem płuca.

Monika Ryniak wraz z mężem Tomaszem zorganizowali potężną akcję obywatelskiego sprzeciwu. Zebrali 120 tysięcy podpisów pod petycją do Sejmu. Pomogli im w tym księża, radni i organizacje społeczne. Sygnatariusze petycji domagają się ostrzejszego karania za brutalne przestępstwa, usprawnienia pracy policji i prokuratury przy ich ściganiu, szybkiego wymierzania surowych kar za chuligaństwo, wprowadzenia odpowiedzialności nieletnich za najcięższe przestępstwa, niezawieszania kar i niestosowania przedterminowych zwolnień wobec zdemoralizowanych przestępców, zakazu noszenia kominiarek oraz niebezpiecznych przedmiotów.

- Pobicie mojego syna nie było czymś odosobnionym w NowejHucie - podkreśla Monika Ryniak. Rok wcześniej zabity został 23-letni Filip. Stał pod blokiem z kolegami, gdy podszedł do niego młody mężczyzna i pytał, komu kibicuje. Gdy mu się nie spodobała odpowiedź, wbił nóż w serce Filipa iuciekł. Do dziś nie wiadomo, kim był zabójca. W czerwcu 2004 grupa bandytów zakatowała na nowohuckim osiedlu siedemnastoletniego Mateusza idącego spokojnie do domu. W blokowiskach młodzież okradana jest z telefonów komórkowych i pieniędzy. Nie o wszystkich takich zdarzeniach informuje jednak policję. Narasta bowiem poczucie zagrożenia.

- Postulaty państwa Ryniaków są jak najbardziej słuszne. Od dawna domagamy się zaostrzenia karania za najbardziej niebezpieczne przestępstwa, złożyliśmy propozycje nowelizacji przepisów. Jednak większość parlamentarna nie ma woli wprowadzenia zmian - mówi krakowski poseł Zbigniew Ziobro (PiS). Uważa jednak, że akcja zainicjowana w Krakowie nie pójdzie na marne. - Dzięki petycji państwa Ryniaków problem bezradności ludzi wobec osiedlowych chuliganów pojawi się w kampanii wyborczej. Na pewno wpłynie na postawy parlamentarzystów przyszłej kadencji - podkreśla poseł.

Zdaniem karnisty z Uniwersytetu Jagiellońskiego, prof. Zbigniewa Ćwiąkalskiego zasadne są postulaty dotyczące szybkiego wykrywania i karania chuligańskich przestępstw. Na pewno należy też wprowadzić zakaz noszenia kominiarek w miejscach publicznych. W innych kwestiach słuszne wnioski trzeba przełożyć na język uregulowań prawnych. - Natomiast nie ma co podwyższać kar za niebezpieczne przestępstwa. Te przewidziane w kodeksie karnym są już wystarczająco wysokie. Można tylko pytać, czy sądy w konkretnych sprawach korzystają z możliwości, jakie daje im kodeks - tłumaczy prof. Ćwiąkalski.
JERZY SADECKI



Czy naprawdę tędy droga??? :?
  • 0

budo_cynik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zakaz noszenia noży coraz bliżej...
No to sobie szaliki na pysk pozakladaja i tyle. No bo przeciez tego zakazac nie moga innaczej polowa narodu bedzie w grudniu na angine chora.
  • 0

budo_smoku
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 800 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Mroków....

Napisano Ponad rok temu

Re: Zakaz noszenia noży coraz bliżej...
A ja mam to w d***pie.....

Nóż będę dalej nosił.... Bo mi się przydaje na codzień.

Co najwyżej nie będe nosił necka na wierzchu, tylko folder w kieszeni.

Jeszcze nigdy mnie policja nawet nie spisała, więc mi to zwisa :P :wink:


PZDR,
Smoku
  • 0

budo_kangoo owner
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1269 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zakaz noszenia noży coraz bliżej...
Nie chcę zapeszyć ,ale obawiam się ,że w dobie przedwyborczego wdupęwłaztwa politycznego.
Pisuarowe i inne brygady oszołomów ,będą prześcigać się w różnych głupich pomysłach!
Co zaowocuje mnóstwem durnych pomysłów na zjednanie sobie wyborców i.......... na tym sie skończy . :) :) :) Ktokolwiek nie dojdzie do władzy i tak zajęty będzie garnięciem do siebie i nie będzie miał czasu na pierdoły .

LUDZIE NOŻA - BĄDŹMY DOBREJ MYŚLI !
  • 0

budo_gilotyna
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Zakaz noszenia noży coraz bliżej...

No to sobie szaliki na pysk pozakladaja i tyle. No bo przeciez tego zakazac nie moga innaczej polowa narodu bedzie w grudniu na angine chora.

Hehe to z tymi kominiarkami to bedzie dokładnie tak jak mówisz - założą szaliki na ryj i po sprawie. Analogicznie było z kijami bejsbolowymi - jak zakazali posiadania, to ci się przeniesli na trzonki od kilofów albo kije golfowe. Ludzie kompletnie wyobraźni nie mają :roll: :roll:
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zakaz noszenia noży coraz bliżej...
Lepiej niech się zainteresują, dlaczego takie akcje ciągle zdarzają się w Nowej Hucie... Bo tu leży problem.
Może jeszcze wprowadzić zezwolenie na posiadanie noży? :D To by się ucieszyli ci, którzy na codzień pracują z kablami, kartonami itp. :-)
  • 0

budo_cassini
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1739 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kresy

Napisano Ponad rok temu

Re: Zakaz noszenia noży coraz bliżej...
To normalne w tym kraju, że wszelakiego rodzaju oszołomstwo nakręca się tego typu idiotyzmami. :(
1 - W zimie podczas mrozu lubię nosić kominiarkę coby w dziubdziuś nie marznąć, niby dlaczego mam jej nie nosić?? Bo jakiemuś oszołomowi się to nie podoba ??
2 - Lubię noże i noszę, co prawdą składany, nie rozumiem dlaczego go mam nie nosić. Narzędzie przydaje mi się w wielu okolicznościach i raczej nigdy nie analizowałem nawet noszenia go w samoobronie - dlaczego przez oszołomstwo mam tego nie robić ?? UE wymusiła zmiany w naszym prawodawstwie, które w chwili obecnej zezwala mieć bez zezwolenia działające kopie broni palnej z przed 1850r. chyba to jest bardziej niebezpieczne od noża??
4 - Wielu gości dostało tulipanem lub kuflem w dynię pod budką z piwem ja proponuję zabronić sprzewać alkohol w szklanych butelkach, oraz piwo w kuflach. W końcu jak się bawić to się bawić no nie??

Ciekawe, kiedy ludziska dojdą do wniosku, że nie tędy droga i zaczną wypinać się na wszelakie oszołomstwo?? :?
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zakaz noszenia noży coraz bliżej...

Ciekawe, kiedy ludziska dojdą do wniosku, że nie tędy droga i zaczną wypinać się na wszelakie oszołomstwo?? :?


Tak, to jedno z najciekawszych pytan, ktore w ogole istnieja na Ziemi.
  • 0

budo_polwo
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 81 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3 Miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Zakaz noszenia noży coraz bliżej...
Ta zakaz noszenia kominiarek?? CO NA TO MOTOCYKLIŚCI?? Pytam co oni na to bo większosć nosi kominiarki i na dodatek kaski zasłaniająće twarz
  • 0

budo_blacha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Puławy

Napisano Ponad rok temu

Re: Zakaz noszenia noży coraz bliżej...
kurwa a czapke w zimie będe mógł nosić ??
bo jak nie to mnie przewieje
  • 0

budo_tau
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 528 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Zakaz noszenia noży coraz bliżej...
Idiotyzm i tyle. To wina braku prewencji policji (prosze panowie policjanci nie brac tego osobiscie, mowie o ogolnym dzialaniu) i zlego wychowania. Wszystkie takie przepisy uderzaja w uczciwych obywateli, chcacych przestrzegac prawa a bandyci i tak na nie leja. Konczy sie na tym ze nastepnym razem pobija chlopaka "nielegalna" palka i nozem - oczywiscie nic to nie zmieni bo i tak ich nie zlapia.
  • 0

budo_liczmistrz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2877 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Zakaz noszenia noży coraz bliżej...
Hmmm lipa.
Kominiarek nie mozna? To w czym kominiarze beda chodzic?
Nozy nie mozna? Srubokret przebija rownie dobrze.
Niedlugo bedzie trzeba miec pozwolenia na wyjscie z domu...
  • 0

budo_cassini
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1739 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kresy

Napisano Ponad rok temu

Re: Zakaz noszenia noży coraz bliżej...

Niedlugo bedzie trzeba miec pozwolenia na wyjscie z domu...

No Liczmistrz, jak tak dalej pójdzie to wcale bym się nie zdziwił. Aż dziw bierze, że bądź co bądź prawicowa partia ma takie bolszewickie ciągoty :?
  • 0

budo_cynik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zakaz noszenia noży coraz bliżej...
Bo Polska to taki kraj, gdzie zeby interpretowac prawo trzeba skonczyc studia i miec ilestam lat praktyk jako prawnik a zeby to prawo ustanawiac nie trzeba miec matury nawet...
  • 0

budo_jabar
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 127 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pruszków

Napisano Ponad rok temu

Re: Zakaz noszenia noży coraz bliżej...
Co wy tak wszyscy z tymi kominiarkami wyjeżdżacie? Jakby to był największy problem poruszany w tym artykule?
Czy nie widzicie tutaj tej bezsilności jaka dotknęła rodziców skatowanych ludzi, o którym mowa w artykule?

Myślę, że to właśnie ta bezsilność każe im formułować takie postulaty. Nie są one, według mnie, trafione - nie przyczynią się do rozwiązania problemu - ale pokazują, że niektórzy nie wiedzą już co mają jeszcze zrobić żeby było lepiej, bezpieczniej.

Według mnie, policja powinna skuteczniej działać w zakresie prewencji i interwencji i to mogłoby poprawić sprawę.
  • 0

budo_cassini
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1739 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kresy

Napisano Ponad rok temu

Re: Zakaz noszenia noży coraz bliżej...
Czyli to co mówię od dawna, że w tym kraju nie działa koncepcja ustawodawcy racjonalnego, zastąpiona bowiem dawno została koncepcją ustawodawcy pijanego. :?
  • 0

budo_tau
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 528 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Zakaz noszenia noży coraz bliżej...
Za wszelkie takie rozboje - wyslac na rok na zulawy rowy melioracyjne kopac. Skoro mlodzi maja tyle energii niech ja spozytkuja w przydatny dla spoleczenstwa sposob.
  • 0

budo_flybig69
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 325 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:P-wy

Napisano Ponad rok temu

Re: Zakaz noszenia noży coraz bliżej...
Zamiast czepiać się noży mogliby przywrócić karę śmierci...
  • 0

budo_mich123
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z krainy deszczowców

Napisano Ponad rok temu

Re: Zakaz noszenia noży coraz bliżej...
tak, tak, glupoli do roboty,jak najbardziej, i najlepiej bezplatnej.

a co do prawa samego, hmmm, powiedzmy jakby policja miala wieksza swobode dzialania i powiedzmy byli by wychwalani i nagradzani za tepienie bandytyzmu to mysle ze cokolwiek by to dalo.
a teraz poki co policjant, ktory nie daj Boze postrzeli bandyte jakiegos, to zaraz mu na glowie siedza media, spoleczenstwo i przelozeni. To taki biedny czlowiek (policjant) woli dupy nie wychylac, bo co nie zrobi to i tak po dupie dostaje

tak sobie mysle, ze moze spoleczenstwo zrobilo by "najazd" na media, co by sie odpierdolily od policji raz na zawsze, a wiadomo, jak do mediow cos nie przecieknie to i przelozony przymknie oko, i nam bedzie lepiej sie zylo. Ale poki co media, maja u nas za dobrze, i wbrew temu co mowia, spoleczenstwu to wcale nie sluzy.
przyklad: afera z oprogramowaniem na jednym z komisariatow. ch.....k jeden (z wybiorczej) udawal poszkodowanego, a potem napisal paszkwila na policje, i ch.... mu w oko


pozdrawiam

ps. poczytajcie sobie takie jedno forum dla policjantow
  • 0

budo_mrozik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 690 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Oborniki Śląskie k. wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Zakaz noszenia noży coraz bliżej...

Zeszłej niedzieli kilkunastoletni Robercik siedział sobie zupełnie przypadkowo przed telewizorem gdy nagle zaatakowała go kilkuosobowa grupka pułapek na myszy. Pułapki owe bestialsko złapały z całych sił ciało Robercika, nie chcąc puścić, lekarze usunęli z palców chłopca 2mm uszkodzonego naskurka oraz założyli opatrunek na stłuczony paznokieć, rodzice nastolatka są w szkoku, zebrali już 132412345154435615 podpisów pod petycją aby zabronić pułapkom na myszy posiadania stalowych zatrzasków, żądają oni wprowadzenia gumowych zatrzasków oraz obowiązkowego pytania się ofiary, czy zgadza się na przytrzaśnięcie, każde takie zdarzenie powinno być ewidencjonowane. Restrykcje obejmą także producentów sprężyn pułapkowch, maksymalny moment obrotowy pułapki nie może przekraczać 1Nm. Jednak prawdziwi fani pułapek na myszy są dobrej myśli.

"Nigdy nie zapomnę kiedy mój ojciec kupił mi na komunię świętą moją pierwszą pułapkę na myszy, dębowa podkładka, stelaż i zatrzask z st3, sprężyna z 50hs, klasyka. Nigdy nie przestanę regularnie przytrzaskiwać się pulapkami, zawsze noszę ze sobą jedną, nawet nie widać jej w kieszeni" Powiedział nam niejaki "Brutal Fetysz Mause keczer" z jednego z licznych for internetowch zrzeszających miłośników pułapek na myszy.


źródło: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024