Skocz do zawartości


Zdjęcie

Regeneracja stawów


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
55 odpowiedzi w tym temacie

budo_krzychoo
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Regeneracja stawów
Ja słyszałem jeszcze o terapii "zimno-ciepło". Polega ona na tym, że staw ogrzewa się o schładza (wodą). Nie wiem jednak czy nie jest to szkodliwe, poza tym to raczej skuteczne na chwilowe urazy. Jeśli wiecie coś więcej na ten temat to chętnie poczytam.

Pozdro
  • 0

budo_kubutek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:że znowu?

Napisano Ponad rok temu

Re: Regeneracja stawów
Co do preparatów to z powodzeniem stosowałem JOINT THERAPY PLUS i mnogo znajomych też to później stosowało z dobrym skutkiem.
Ma komplet "urazowych"substancji w dosyć dużych jak na "łatwo dostępne preparaty" dawkach, nie wiem moze to był efekt placebo :wink: :oops:

Ja bym w każdym razie nie stawiał na preparaty o zawartosci glukozaminy niższym niż 1200mg. ( teoria znajomego ortopedy)

Co do terapii "ciepło-zimno" to owszem ma to polegać na zwiększeniu ukrwienia w danym miejscu, ale słyszałem od kogoś że taka domowa maczanka to moze wręcz zaszkodzic,
-- nie wiem- CONSULT YOU MEDICINE MAN :wink:
Tak czy inaczej nie jest to tak skuteczne jak krioterapia która w szybkim tempie schładza tylko chorą powierzchnie na krótko.--więc jak wyżej
  • 0

budo_felipe
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 281 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:się wziąłem?

Napisano Ponad rok temu

Re: Regeneracja stawów
Ja brałem kiedyś arthryl (glukozamina). A jeśli chcesz wzmocnić to na to są specjalne [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]. Hmmm, a tak BTW byłeś u lekarza??
  • 0

budo_xaimoon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 786 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Regeneracja stawów
Ja mam bóle reumatyczne (boli przy obciążeniu bardzo) i raz na jakiś czas (w sumie to rzadko) bolą mnie kolana, ale da się to raczej znieść. Lekarz nie stwierdził, żadnych urazów ani nic z tych rzeczy :? zalecił galaretki owocowe, z kurzych łapek i pływanie. Pomaga coś takiego czy trafiłem na konowałą ?:?
  • 0

budo_kubas§
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Regeneracja stawów
nie mam pojęcia ale też podłączam sie pod to pytanie bo czasami też mnie kolana napierniczają
  • 0

budo_felipe
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 281 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:się wziąłem?

Napisano Ponad rok temu

Re: Regeneracja stawów
Słyszałem, że na reumatyzma pomaga gin Bombay Sphire i rodzynki :) Serio. Ale nie wiem ile w tym prawdy :roll:
  • 0

budo_magdalena
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 258 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Regeneracja stawów
Jestem w czasie 3 ciego miesiąca stosowania glukozaminy 3x500 mg dziennie, kuracja była profilaktyczna z uwagi na bieganie dlugich dystansów, (chciałam wzmocnić kolana) summa summarum zwiąkszyła mi się wytrzymałaość łokci i barków - znacznie lepiej znoszę dźwignie na te stawy (trenuję Ju Jutsu).
Koszt kuracji 3 opx 100 tabl. zamknął się w 100,- zł
  • 0

budo_reed_88
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 51 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Regeneracja stawów
Doradcie mi jak wzmocnić stawy kolanowe.
Jem garaletki, do lekarza nieide bo mi zależy żebym jeszcze ćwiczył, wcześniej biegałem , ale przestałem narazie. czy biegi pomagają czy pogorszają stan stawów :?:
Prosze o pomoc :!: :wink: :!: Dzięki
  • 0

budo_azazel_clf
  • Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Regeneracja stawów
ja niestety również mam problemy ze stawami :-( oto diagnoza, po badaniu usg : cechy chondromalacji rzepki 1/2 stopień...mam jakąś tam glukozamine i rehalibilitacje :-(
  • 0

budo_ewka16
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 227 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Walia(Cardiff)

Napisano Ponad rok temu

Re: Regeneracja stawów
Z tego co wiem to bieganie tylko może pogrszyć stan stawów,jeszcze tym bardziej jak sie ma cos nie tak z nimi.Najlepszym rozwiazaniem sć do lekarza sportowego lub po skierowanie do ortopedy. :wink:
  • 0

budo_reed_88
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 51 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Regeneracja stawów
Jeszcze tego brakowało.
Pójde do lekarza i po KK.
Niema szans żeby pojść do lekarza, :evil: najwcześniej tam będe w czerwcu, wcześniej niepójde. :? Będe kulał ale wytrzymam. :!:
  • 0

budo_skiper
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1052 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Regeneracja stawów
No własnie...do lekarza, do lekarza. A lekarz to co, cudotwórca? Powie, że trzeba przerwe zrobić dłuższą w treningach, jeśli wogóle nie zabroni, cośtam zapisze co samemu mogę kupić i tyle :? Dwa razy się posłuchałem, poszedłem, zrobiłem przerwę i nic nie dało :( Teraz nie słucham, nie robię przerwy, i też się nic nie zmienia ( na gorsze też na szczęście nie ).
  • 0

budo_ewka16
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 227 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Walia(Cardiff)

Napisano Ponad rok temu

Re: Regeneracja stawów
Jeżeli każdy by miał taka samą wiedze co lekarze to wogoóe po co oni by bylo potrzebni?Wtedy to kazdy by radził sobie sam.Lekarz to nie cudotwórca,ale jakias wiekszą wiedze chyba posiadaja!Oni mają za zadanie pomóc, a czy sie uda wyleczyc to co innego.Czas wszystko pokaże.Zapytaj sie starszych kolegów z problemami stawów.Oni Ci napewno nie odradzą lekarza.Twoje stawy i Twój wybór. :wink:
  • 0

budo_genosha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 565 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:inąd

Napisano Ponad rok temu

Re: Regeneracja stawów
Slusznie mowisz.

Jak jestescie tacy madrzy ze lekarza nie potrzebujecie to po kij sie pytacie na forum? :wink: Tak wam szkoda kilku zl na wizyte?

Ja sie z kolanami tulam po ortopedach od roku. Glukozaminy przez ostatnie 3 lata polknalem kilogramy. Jak sa zmiany pogody to mnie boli, do tego oba kolana zrabalem sobie przez zbyt pozne odklepanie dzwigni [jedna prosta, jedna skretowka].

Ot, za glupote sie placi :? nie robcie rownie durnej rzeczy i idzcie do lekarza teraz, a nie wtedy gdy juz nie bedziecie mogli chodzic.
  • 0

budo_ewka16
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 227 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Walia(Cardiff)

Napisano Ponad rok temu

Re: Regeneracja stawów

Slusznie mowisz.

Jak jestescie tacy madrzy ze lekarza nie potrzebujecie to po kij sie pytacie na forum? :wink: Tak wam szkoda kilku zl na wizyte?

Ja sie z kolanami tulam po ortopedach od roku. Glukozaminy przez ostatnie 3 lata polknalem kilogramy. Jak sa zmiany pogody to mnie boli, do tego oba kolana zrabalem sobie przez zbyt pozne odklepanie dzwigni [jedna prosta, jedna skretowka].

Ot, za glupote sie placi :? nie robcie rownie durnej rzeczy i idzcie do lekarza teraz, a nie wtedy gdy juz nie bedziecie mogli chodzic.

No choć jedna osoba dzieki!!!!
  • 0

budo_reed_88
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 51 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Regeneracja stawów
To niej est tak żę niepójde do lekarza, tylko niepójde teraz, bo zależy mi aby dochodzić jeszcze do czerwca na treningi, a lekarz mógby mi zabronić chodzić na treningi.
  • 0

budo_ewka16
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 227 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Walia(Cardiff)

Napisano Ponad rok temu

Re: Regeneracja stawów

To niej est tak żę niepójde do lekarza, tylko niepójde teraz, bo zależy mi aby dochodzić jeszcze do czerwca na treningi, a lekarz mógby mi zabronić chodzić na treningi.

Głupi jestes tylko tyle Ci powiem! A co pózniej bedzie?????Nie czaje Ciebie!
  • 0

budo_xjankowski
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 94 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Regeneracja stawów

preparat do regeneraci stawów

Flexodon. Pytaj w aptekach, lek bez recepty.
  • 0

budo_reed_88
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 51 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Regeneracja stawów

Flexodon. Pytaj w aptekach, lek bez recepty

Dzięki :!: przyda sie.
  • 0

budo_egon
  • Użytkownik
  • Pip
  • 29 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Regeneracja stawów
A może by tak WAPŃ zastosować.


Wapń


Podstawowe informacje
Wapń wchodzi w skład materiału budulcowego kości i szkliwa. W sumie 99% tego pierwiastka buduje strukturę kości i szkliwa. Wapń przez cały czas podlega przemianom polegającym na wbudowywaniu do kości i szkliwa oraz resorpcji. Oprócz tego procesu jest wykorzystywany do przenoszenia impulsów nerwowych, do regulacji układu krzepnięcia, regulacji rytmu serca oraz wchłaniania witaminy B12. Układ hormonalny i witamina D wpływają na gospodarkę wapniową organizmu. Organizm nie jest w stanie wchłonąć tego pierwiastka bez udziału witaminy D. Ostatnie badania wykazały, iż wapń pełni bardzo znaczącą role w organizmie i prawdopodobnie wpływa także na kontrolę ciśnienia tętniczego.
Prawidłowe stężenie wapnia redukuje ryzyko wystąpienia chorób serca, udarów, raka jelita grubego oraz kamieni nerkowych.

No a przedewszystkim kontakt z lekarzem(ortopedą)!!
Później możesz mieć problemy!!
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024