Skocz do zawartości


Zdjęcie

Gaz do samoobrony


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
45 odpowiedzi w tym temacie

budo_mmw
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 156 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz do samoobrony

Ja nie lubię takich głowic jak w Sabre czy Equalizerze, wolę takie jak w Waltherze czy Bodyguardzie.


Takich, tzn. jakich? Sabre jest, tak jak Bodyguard, w wersji ze strumyczkiem, stożkiem i mgłą [a także pianą]. W czym zatem tkwi jego inność?
  • 0

budo_pieswidmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 656 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Suwałki

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz do samoobrony

Takich, tzn. jakich? Sabre jest, tak jak Bodyguard, w wersji ze strumyczkiem, stożkiem i mgłą [a także pianą]. W czym zatem tkwi jego inność?


Niezupełnie. Sabre (i Equalizery) mają końcówkę Twist On Lock i te końcówki mają małą dziurkę.
  • 0

budo_paeł
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 942 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz do samoobrony

Zostawia ślady świecące w ultrafiolecie - pomoc w indentyfikacji podejrzanych.


Hmm... ciekawe... naprawde takie cos robi ;) ?
  • 0

budo_mr_twinkle
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 655 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wielkopolska

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz do samoobrony
Robi, czemu nie... Tylko przydatność w praktyce raczej ograniczona w polskich warunkach. Policja będzie biegać za kolesiem z lampą UV?
A co do tych "dziurek" - po prostu psikałem Equalizerem 75 ml i Waltherem 55 ml (czerwonym) - ten drugi rozpylał znacznie lepiej. Takie moje odczucia. Tzn. Equalizer też miał przyzwoity zasięgo i leciał ładny stożek, ale był dość mocno podatny na wiatr... Za to gaśnica Equalizer, z szeroką dyszą - to już była armatka.
  • 0

budo_mmw
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 156 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz do samoobrony

A co do tych "dziurek" - po prostu psikałem Equalizerem 75 ml i Waltherem 55 ml (czerwonym) - ten drugi rozpylał znacznie lepiej. Takie moje odczucia. Tzn. Equalizer też miał przyzwoity zasięgo i leciał ładny stożek, ale był dość mocno podatny na wiatr... Za to gaśnica Equalizer, z szeroką dyszą - to już była armatka.


Teraz rozumiem. Tylko jeszcze jedna kwestia: psikałeś żelem Walthera, który z założenia jest gęstszy niz typowy gaz. Więc może to nie kwestia dyszy, lecz gęstości substancji.

Ale to już tylko moje gdybania :-)
  • 0

budo_mr_twinkle
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 655 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wielkopolska

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz do samoobrony
Jasne, to też ma znaczenie. Tzn. stsosunek ciśnienia w puszce do wielkości i kształtu dyszy oraz gęstości substancji (cięższe krople). Różnica między gęstością czerwonego Walthera a Equalizera nie jest jednak specjalnie duża (tyle z moich obserwacji). Ocena ogólna:
łatwiej trafić Waltherem.
Pozdrawiam.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024