Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pistolet gazowy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
37 odpowiedzi w tym temacie

budo_strix
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 68 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Pistolet gazowy
Na wstepie chcialbym sie przywitac, to moj pierwszy topic, chociaz forum czytuje juz od dawna. A wiec witam wszystkich Forumowiczow.

Jestem studentem mam, 20lat, od pewnego czasu zastanawiam sie nad kupnem pistoletu gazowego. Wiem ze wiele osob ma sporo zastrzezen (niektore sa napewno słuszne) co do takiego rozwiazania. Dodam ze 3 lata trenowalem karate, a w tym roku zaczołem boks. Nie jestem jakims gnojkiem, bez pojecia, ktory chce sobie kupic zabaweczke i nia straszyc. Jezeli juz go kupie to zamierzam uzywac go oczywiscie jedynie do samoobrony na ulicy. (gdy jest mozliwosc i nie ma innego wyjsca wyciagam i strzelam, bez straszenia ani machania przed nosem komus).

Moje pytanie kieruje do Policjantow na forum, a mianowice, jak to jest z ta legalnoscia pistoletu gazowego? W sklepach internetowych mowa jest jedynie o pełnoletnosci, o uszy obilo mi sie 21 lat, czy to prawda? Pozatym jezeli Policja by przy mnie znalazła taka bron, to mowiac juz od strony praktycznej czy mieli by cos przeciwko, czy jest to legalne?
Daje tutaj link do pistoletu ktory mam na oku, czy moze ktos mogł by mi cos zasugerowac apropo niego. [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Z gory dziekuje za odpowiedz i jeszcze raz pozdrawiam wszystkich.
  • 0

budo_kwiatq
  • Użytkownik
  • Pip
  • 44 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:zasadniczo z Węgorzewskiej

Napisano Ponad rok temu

Re: Pistolet gazowy
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] to nie jest pistolet gazowy tylko miotacz gazu w obudowie pistoletu. Wygodniejszy jest zwykły gaz
  • 0

budo_mr_twinkle
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 655 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wielkopolska

Napisano Ponad rok temu

Re: Pistolet gazowy
Na prawdziwą broń gazową - palną potrzeba pozwolenie, którego pewnie i tak nie dostaniesz, procedura jest długa i kosztowna. Zarówno z takim pistoletem, jak pokazałeś, jak i z prawdziwym daj sobie spokój! Możesz dostać od bandziora kulkę i potem się będzie tłumaczył "myślałem, że ma prawdziwą klamkę". Jeśli już, to kup dobry miotacz gazu pieprzowego, duży i mocno stężony.
Pozdrawiam.
  • 0

budo_macieq
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 330 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pistolet gazowy
a tak przy okazji to ja też zadam pytanie odnośnie broni hukowej , czy jest ona legalna ?
  • 0

budo_gosc84
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 482 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Pistolet gazowy
Te pistolety w sklepach internetowych to tylko zwykłe miotacze gazu i w dodatku pieprzowego kup lepij pożadny miotacz ale gazu cs w tych zabawkach jest tylko pojmniczek z azem w plastikowej obudowie szkoda kasy na to a odnosnie bróni hukowej to ejst legalna w kalibrze do 6 mm bez zezwoleń od 18 lat ale sprzedaż tylko osobiście nei wysyłkowo . Odnosnie normalnej broni gazowej to jest to dobra żecz wiem bo kiedyś miałem i uzywałem zasieg do 10 metra . W normalnej broni palnej gazowej ąłdujesz amunicje podobna do tej w ostrej tylko ze niema pocisku lecz tylko proch i kryształki gazuw naboju co pod wpływem temperatury jest wyżucane i satje sie gazem , nei ejst to skuteczne jak broń ostra polecam rewolwery gazowe jest lepszy zasieg bo energia z wystrzału nei idzie na cofniecie zamka tylko na wyrzut substancji drażniącej . Dobre i tanie są ROHMy ale trzeba na to pozwolenie inaczej 10 lat paki dla tego pozbyłem sie gazowca :) Bez pozwolenia nei kupisz tego ale wiesz patrz serwisy Allegro.pl i świstak i ogłoseznia różne inaczej jedx do czech bo wniemczech juz też trza pozwolenie . Odnośnei pistoletów chukowych bo ktoś pytał to stzrał jest bardzo cihcy nawet z tych nabojów typu long w porównaniu do gazówki 9mm w gazówce można też uzyć ślepaka czyli sam proch zielona końcówka naboju z gazem mają żółte i pomarańczowe . Odnosnei broni chukowej to to nei jest gazówka jest ona legalna w wieku 15 lat sie takim abwięłm mam taki an sprzedaż nawet ale nei wygląda za swietnei choć gdzieś czytałem ze ejst amunicja gazowa 6mm choć to musi być za sąłbe wiec niepolecam .przepraszma za błędy wrazie czego pytań dawać na gg smiało 3659100
  • 0

budo_gosc84
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 482 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Pistolet gazowy
". Jeśli już, to kup dobry miotacz gazu pieprzowego, duży i mocno stężony.
Ktoś napisał o miotaczu agzu pieprzowego ale ja odradzam lepij kupić mocno steżony miotacz gazu cs na allegro.pl były rmg75 używane przez polska policje za 39 zł to jest dobry sprzęt.
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Pistolet gazowy

cieszymy się cieszymy cieszymy i gratulujemy :D pssssssssss uważać na błędy ortograficzne bo ten pan Moderator nie przepada za nimi :)


8)

pozdrawiam,
AdamD
  • 0

budo_gosc84
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 482 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Pistolet gazowy
jeszcze raz przepraszam bo spieszyło mi się , no wiecie rozmowa z przyszłą dziewczyną na czacie a chciałem tu pomuc przepraszam jeszce raz za błedy i za nieczytelność . Objaśnie jeszce raz ale w skrócie Broń palna gazowa jest skuteczna ale nielegalna . Pistolet Rmg jest mało skuteczny i to tylko miotacz gazu w plastikowej obudowie czyli na zadne koltery RMG singsaery Rmg czy diplomaty niemacie co patrzeć lepij normalny RMG ręczny miotacz gazu z gazem cs a za tą sume kupicie już nie byle jaki polecam dobry miotacz z gazem cs . Bandyta mając normalną gazówke zrobi wam krzywde jak wyskoczycie z jakimś pistoletem rmg , dla niewtajemniczonych normalna broń gazowa palna użyta z zbyt bliskiej odległosci moze zrobić krzywde uzywać z odległości minimum metr z tego to celować w klatke piersiową nie tak jak z miotacza . Polecam rewolwery gazowe wiekszy zasięg miejsze ryzyko zaciecia się ja posiadalem pistolet gazowy walther ppk 9mm p.a.k mi sie nie zacioł nigdy , dużo naszceście z niego nie musiałem szczelać wyjęcie wystarczało wiem ze to gupota ale jak zdążyłem odbezpieczyć to bandyci już nie byli w zasiegu tylko uciekali a szczelanie z gazowca w plecy i z zaduzego dystansu to bezsens. Teraz o broni hukowej występują tu różnej maści pistolety i rewolwery chukowe w kalibrze do 6 mm są legalne bez zezwoleń , lecz można je zakupić tak jak i miotacze gazu cs tylko bez pośrednio w sklepie kiedyś możnało zakupić wysyłkowo choć nadal można nie bede tu namawiał do łamania prawa allegro.pl sprzedają tam wysyłkowo miotacze agzu cs pistolety chukowe też widziałem ale z cenami tych pistoletów chukowych to przesadzają . na portalu bron.pl widziałem straszaki czyli broń chukową typu rewolwery chukowe marki SW ale to produkt na licencji tak jak i gazówki SW są wyprodukowane przez firme umarex miałem w ręku kiedyś znajomego gazówke marki SW oczywiscie produkowaną na licencji i niemam co do tego sprzetu zastrzezeń jakościowych , te straszaki najtańszy kosztuje 399 zł z Tych SW oczywiscie w sklepie warzszawski [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] ząłważyłem chukowy rewolwer ROHM do tej marki niemam zastrzezeń bo to też producent dobrych gazówek słynie z tego ten kosztuje miej odn tych SW . oczywiscie tak naprawde ceny zaczynaja sie od 50zł tego typu sprzętu . Ale prosze niewieżyc w zachwalanie sprzedawców tego sprzetu bo podam przykąłd jak miałem 15 lat kupiłem pistolet rk 95 (wtedy ejszce niewidziałem na oczy gazowego walthera ppk) ten pistolet miał byc wierną kopią walthera ppk swego czasu jak porównałem tzrymajac w ręku to i to to patrze to jest krótsze od walthera i wogule jakieś szkarłatne. Niepolecam zadnej broni chukowej bo wiadomo ani nie zabije ani nei obezwłądni skutecznie bandyty ale moze byc wzięte za broń ostrą przez kogoś. na Tym kończe jeszce arz przeprosze za błedy w przypadku pytań prosze pisać z checią odpowiem ps Ta broń chukowa świetnei sei nadaje na sylwestra bo moze szczelać racami tak jak gazówka no i do straszenia teściowej jakeigoś ptactwa zeby neidziubało czegoś no i jakiegoś zwierzaka i tylko i wyłacznie . pozdrowienia mój gg 3659100 :!:
  • 0

budo_macieq
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 330 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pistolet gazowy
a co grozi za posiadanie broni hukowej 9mm bez pozwolenia?
tak pytam z ciekawosci nie tak zeby taką miał , no ale wiecie :)
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Pistolet gazowy
A na jaką cholerę Ci coś takiego?
  • 0

budo_macieq
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 330 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pistolet gazowy
Dostałem dawno temu i nie wiem co z tym zrobic , jeżeli za to cos grozi to się tego pozbede bo i tak tego nie używam i tego nie nosze bo za ciężkie a pozatym wole inne "zabawki" :D
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Pistolet gazowy
Hehe, znaczy obawiasz się że staną pod drzwiami smutni panowie z nakazem rewizji?
  • 0

budo_gosc84
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 482 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Pistolet gazowy
9mm kolego to masz normalną gazówke palną i niepozbywaj sie jej ukryj u kolegi i już i niepatrz na przegrody w lufie każda gazówka je ma. każda gazowka moze stzrelać naboje chukowym pamiętaj .
  • 0

budo_gosc84
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 482 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Pistolet gazowy
Jeszce jedno kaliber 9mm pak , podaj marke i model sprzętu to powiem ci czy masz dobry sprzęt . Ciekaw jestem jakimi innymi zabawkami sie bawisz bronią ostrą ?
  • 0

budo_macieq
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 330 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pistolet gazowy
THX za odpowiedzi, a panów z nakazem rewizji się nie obawiam bo sądze że nie mają powodów aby się mną interesować :) a w życiu dzieją różne dziwne rzeczy wiec lepiej się spytać niż póżniej mówić że się niewiedziało :-)

Pozdrawiam :)
  • 0

budo_macieq
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 330 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pistolet gazowy
Bronią ostrą się nie bawie zdecydowanie wole białą :) Chciałem kiedyś sobie kupić nunczako ale też jest nielegalne wiec zrezygnowałem :? , ale nie ma to jak gazrurka czy inne wynalazki , chociaż najczęciej w sytłacjach ekstremalnych używam opcji UCIECZKA , no cóż ale czasami się nie da a pożądny kop w jaja glanami odrazu skutkuje :D
  • 0

budo_strix
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 68 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pistolet gazowy
OK, dzieki wszystkim za odpowiedz. W takim razie daruje sobie ten ""miotacz gazu" w obudowie pistoletu i kupie normalny reczny dobry gaz. Ale za rok moze sie zapre i sproboje swojego szczescia w trudnej i kretej drodze po pozawolenie na bron.
Pozdrawiam
  • 0

budo_gosc84
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 482 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Pistolet gazowy
Niema za co dziękować po to jest to forum jak zdobędziesz to dasz znać i powiesz co były i jak ciężko było , moze do tego czasu stanie sie to formalnością tylko tak jak jest w niemczech bo wiem ze kuzyn mój ma walthera p99 gazowego (cudowna zabaweczka) i wiem ze ma pozwolenei ale to jest tylko formalność dają każdemu kto nie jest przestępcą no i rejstracja pistoletu .
  • 0

budo_gosc84
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 482 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Pistolet gazowy
Macieq wiesz tu trza troche gadać cicho o zabawkach na które się neima pozwolenia ja kiedyś dużo gadałem ze mam gazówke nawet zdjęcia wkleiłem . Ale wiesz musiałem dać na przechowanie kuzynowi bo mie tkneło ja tu sobie spokojnie o tym pisze a przecież paru forómowiczów jest policjantami i innymi słuzbami mundurowymi a wystarczy tylko wyciągnąć adres ip i mogą przyjść z wizytą ja nic już w hacie niemam neilegala zadnego . Ty też tą swoją gazówke daj komuś zaufanemu na przechowanie . pozdrawiam
  • 0

budo_jurek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 474 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Stolyca, panie

Napisano Ponad rok temu

Re: Pistolet gazowy
Hahahahahahhahaahah. No taaa, to teraz policjanci z budo nie beda wiedzieli, ze ukrywasz swoje zabawki u kuzyna. :lol:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024