Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kupno Gazu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
51 odpowiedzi w tym temacie

budo_serafin
  • Użytkownik
  • Pip
  • 41 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Kupno Gazu
Mój kumpel został napadnięty wraz z kolegami przed szkołą i doszedł do wniosku, że chciałby kupić sobie gaz, cóż polecacie? szuka czegoś taniego a dobrego, hm w możliwościach do 30 zł (?) byłbym wdzięczny za pomoc
ps. wszelka mozliwosc zapipsania sie na jakas sw odrzucil acz proponowałem
  • 0

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Kupno Gazu
Do 30 zł nie proponujemy nic.
Do 100 coś byśmy zaproponowali.
A czemu tak?
Bo lepiej miec cos pewnego, co zadziała, niz lipe atrapę, która tylko wkurwi i doprowadzi do prawdziwej tragedii.
  • 0

budo_serafin
  • Użytkownik
  • Pip
  • 41 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kupno Gazu
Więc może rozszerzmy limit do 100, będzie rozsądniej a sądzę, że każdy (w tym kolega) ceni zdrowie
  • 0

budo_mr_twinkle
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 655 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wielkopolska

Napisano Ponad rok temu

Re: Kupno Gazu
Pieprzowe: Bodyguard LE-10, Pepper Mate, Sabre Red, Walther Pro Secur, ew. Equalizer ale szukać pojeników z szroką dyszą, te z małą dziurką są podatne na wiatr, może Avenger. Czy pierwsze dwa się dostanie w Polsce - tego nie wiem, PM był w BJSysytem. Ogólnie prym wiodą amerykańskie.
CS: francuskie np. Force 80, choć też trochę wiatroczuły...., może ewentulanie Cannon Anti-Attack
Im większy pojemnik, tym lepszy, czy mgła, żel lub pianka - trzeba samemu zdecydować.
Aha: prawie wszystko wymienione droższe niż 30 PLN i nie ma rady
No i najważniejsz: prawidłowa technika i taktyka użycia. A i tak nie za każdym razem pokonasz go gazem :) A wtedy :evil: :evil: :evil:
Pozdrawiam
  • 0

budo_eslt
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 65 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Białystok

Napisano Ponad rok temu

Re: Kupno Gazu
ale czy to do końca jest taka świetna broń ?znam ziomka co został napadniety przez 3 dresów , wyjął gaz walnął raz w strone dresów , ale oni mu ten gaz zabrali i użyli przeciwkoniemu ;] ...
  • 0

budo_mr_twinkle
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 655 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wielkopolska

Napisano Ponad rok temu

Re: Kupno Gazu
O tej małej dyszy dotyczyło tylko Equalizerów!
  • 0

budo_gosc84
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 482 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Kupno Gazu
Ja bym polecił [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] ten jest dobry i działa kumpel miał taki i zadziała koszt 20zł na wiecej niż 1 typa to polece to [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] ale to już inna bajka i cena . Polecam też patrzenie na allegro.pl jakis czas był tam gaz policyjny uzywany przez polską policje do skuteczności niema wątpliwości ale to 60 zł hm moje marzenie Dobre prawdopobnie są też gazy z napisem NATO koszt około 20 zł ale mocne to jest ktoś prysnoł i cała szkoła w szpitalu ale to znowu bardzo wrazliwe na wiatr wiec polecam gorąco coś z wyższej półki . Za błędy przepraszam jak coś nei tak też przepraszam chciałem tylko pomuc userowi PS tak przy okazji ja uzyłem raz gazu cs defenol kosztuje on 15 zł i zadziałał na 2 bandytów kaszlanie i ryczenie nie byli w stanie nic zrobić . Ostrzegam niech nikt nie liczy że jak ma choć niewiadomojaki RMG ze zawojuje świat taka zabawka pomoze na 1 gura 2 napastników a 3 już moze go wyrwać słyszałem też ze ten gazik jest bardzo skuteczny jest to gaz pieprzowy w pianie która oblepia ryj bandyty mało wrażliwe na wiatr ale nic nei gwarantuje słyszałem tylko ale cena jest dosć wysoka [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_gosc84
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 482 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Kupno Gazu
wyjął gaz walnął raz w strone dresów , ale oni mu ten gaz zabrali i użyli przeciwkoniemu ;] ... Walic w strone to można z nawet z air tasera ba z kałacha i nic wszystko polega zeby trafić .eslt napisz czy trafił i jaki to był gaz.
  • 0

budo_hauer
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 67 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Van puR

Napisano Ponad rok temu

Re: Kupno Gazu

ale czy to do końca jest taka świetna broń ?znam ziomka co został napadniety przez 3 dresów , wyjął gaz walnął raz w strone dresów , ale oni mu ten gaz zabrali i użyli przeciwkoniemu ;] ...


To nie polega na tym, zeby "w strone" walnąc...niby według instrukcji itp ma byc z odległości 1m w kierunku klatki piersiowej napastnika... ale najepiej sprawdza się z bliska (kilka cm) prosto w twarz (oczy, nos, usta), wtedy dziala. Osobiście jestem zwolennikiem róznych "pieprznych" RMG. Zawarte w nich drobinki powoduja puchniecie spojówek, oczy "zamykaja" się same niezaleznie od twardzielowatosci napastnika. chyba tylko koles na jakiejs amfie moze byc po czyms takim niebezpieczny ale z takimi to zawsze przeje***e.

W każdym razie RMG to dobre narzedzie, dobrze wykorzystane (n. z zaskoczenia) pozwala zniwelowac przewage liczebna przeciwnika, albo całkowicie zakonczyć walke/konflikt.
  • 0

budo_serafin
  • Użytkownik
  • Pip
  • 41 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kupno Gazu
Malutkie Pytanko, gaz czy żel?
  • 0

budo_dr prozac
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1492 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Planet Earth

Napisano Ponad rok temu

Re: Kupno Gazu
Zel podobno lepszy.

Byly z dwa dosc obszerne tematy o gazie, w tym chyba jeden mojego autorstwa. Poszukaj - tam bedziesz mial troche info.
  • 0

budo_authority
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1851 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z codexu

Napisano Ponad rok temu

Re: Kupno Gazu
a jak jest w kwesti PRAWI i GAS ?
sorka za pytanie ale n00bem w tym temacie
  • 0

budo_blackgirl
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 456 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ankh-Morpork

Napisano Ponad rok temu

Re: Kupno Gazu
to jak juz wrociliscie do tego tematu gazow to i ja sie wtrace (mozliwe ze o to juz pytali, ale niestety nie mam czasu na szukanie,wiec jak bylo to wybaczcie;) )...
a gazy uzywane przez mundurowych, np. nie wiem..policyjne?
  • 0

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Kupno Gazu
W Polsce gazy tzw. policyjne nie różnią się składem od tych "cywilnych".
  • 0

budo_blackgirl
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 456 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ankh-Morpork

Napisano Ponad rok temu

Re: Kupno Gazu
aha... dobrze wiedziec.. dzieki LvB. rozumiem wiec, ze latwiej sobie kupic cos normalnego niz zalatwiac ''policyjny''..
  • 0

budo_distephano
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 447 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Kupno Gazu
Osobiście polecam FORCE 80 - niezbyt drogi francuski gaz żelowy.
Piecze nawet w małych ilościach.
Raz czyściłem końcówkę i prawdopodobnie śladowa ilość dostała mi się na palec. Wystarczyło mi potem raz przetrzeć oczy.
Przez 10 minut łzawiło mi oko i piekło okrutnie.
  • 0

budo_karbador
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kupno Gazu

a jak jest w kwesti PRAWI i GAS ?
sorka za pytanie ale n00bem w tym temacie


Watek z fragmentami odpowiedniej ustawy http://www.forum-kul...showtopic=56345
  • 0

budo_karbador
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kupno Gazu

Osobiście polecam FORCE 80 - niezbyt drogi francuski gaz żelowy.
Piecze nawet w małych ilościach.
Raz czyściłem końcówkę i prawdopodobnie śladowa ilość dostała mi się na palec. Wystarczyło mi potem raz przetrzeć oczy.
Przez 10 minut łzawiło mi oko i piekło okrutnie.


Działa tylko na oczy, czy powoduje też kichanie, kaszel ?
  • 0

budo_baton
  • Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Kupno Gazu
Może to kogoś zainteresuje:
koleżanka kupiła sobie (a właściwie jej chłopak jej kupił) gaz pieprzowy OC w żelu "TW 1000". Idzie wieczorem nieciekawą okolicą, a przed nią idzie "skejt" w kapturze na głowie. Co pewien czas ogląda się na nią i nagle zwalnia, tak żeby go "minęła". Dziweczyna już czuje że coś jest nie tak, tym bardziej że tamten wkłada rękę do kieszeni jak się do niego zbliża, więc zaciska palce na swoim gazie i ma go w pogotowiu w luźniej kieszeni.
Kiedy mijała tamtego nagle odrócił się do niej i potraktował ją "tradycyjnym" (spray) gazem CS - ale nie spodziewał się tego że dziewczyna odskoczy i wyładuje mu w twarz 1/2 63ml pojemnika z żelem. Efekt był taki, że ona kaszlała i śluzówki ma uszkodzone (ból gardła, zatok itp.) ale wróciła do domu biegiem a gość "został leżeć" (tzn. konkretnie to ukląkł sobie trzymając się za twarz i klnąc) w miejscu ataku.
morał:
1. lepszy żel niż "spray"
2. co do odwiecznych sporów CS vs OC nie wypowiadam się

P.S.
Za młodu miałem okazję użyć sprejowych gazów CS i CN i o dziwo CN był w mojej ocenie... skuteczniejszy - łzawienie oczu napastnika uniemożliwiające skuteczny dalszy atak pozwoliło na spokoje rozejrzenie się, podniesienie kosza na śmieci i przy... mu nim w czambo :)
  • 0

budo_karbador
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kupno Gazu

Efekt był taki, że ona kaszlała i śluzówki ma uszkodzone (ból gardła, zatok itp.) ale wróciła do domu biegiem a gość "został leżeć" (tzn. konkretnie to ukląkł sobie trzymając się za twarz i klnąc) w miejscu ataku.
morał:
1. lepszy żel niż "spray"
2. co do odwiecznych sporów CS vs OC nie wypowiadam się

P.S.
Za młodu miałem okazję użyć sprejowych gazów CS i CN i o dziwo CN był w mojej ocenie... skuteczniejszy - łzawienie oczu napastnika uniemożliwiające skuteczny dalszy atak pozwoliło na spokoje rozejrzenie się, podniesienie kosza na śmieci i przy... mu nim w czambo :)


Trwale ma uszkodzone spojówki ? Te CS-y, których użyłeś nie powodowały łzawienia ?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024